Setari Cookie-uri

as vrea sa mai continui...dar e prea greu

Am mai postat pe forum , unii dintre voi a-ti ras de mine,pentru ca simteam ca vreau sa imi iau viata,ca nu mai rezistam, dar am inteles ca noi oamenii gandim diferit,asa ca puteti rade si acum, desii eu plang.
Povestea e cam asa, eu si el doi adolescenti indragostiti, el 18ani, eu 20...el primul baiat,eu prima fata...toate mult prea frumoase,parca scoasa dintr-un basm era povestea.Eu am avut un trecut foarte urat,nu am avut tata,unu prost,curvar..foarte curvar,al doilea a murit, si bunicul care m-a crescut-o din nou...a murit, credeam ca o fi vre-un blestem ca sa nu m parte de niuciun barbat.Credeam ca toti barbati sunt curvari pana am intalnit iubirea, pe el, care era cel mai cuminte baiat, totiil stiau asta.Cu timpul, el s-a cam racit, pentru ca familia lui, nu ma vroia, vroiau una cu bani, una mai putin bolnavicioasa.A inceput sa imi spuna cca sunt fraiera ca nu sunt buna de nimic si tot asa.Eu il iertam mereu.Au trecut asa 3 ani, am sperat sa isi revina, dar nu, din contra era mai rau, chiar m-a lasat,o saptamana s-a despartit de mine,motiv..nu mai poate, ii alege pe a-i lui.S-a impacat cu mine, la insistentele mele, dar nu mai venea sa ne vedem, se dusese tot...spunea ca vrea sa plece din tara, ca eu il constrang.M-a simteam o piedica, asa ca am hotarat sa ies din viata lui, desii il iubeam nebuneste.Am incercat sa ies cu un alt baiat,nu a fost mai nimic intre noi, nu as fi putut, el acum, brusc spunea ca nu poate traii fara mine, ca ma vrea inapoi, ca se omoara fara mie, plangea mereu...iar eu incercam sa par rece ca sa il las sa-si vada de viitor.El se intelegea cu o colega de munca,mi-a zis ca au iesit in parc..ca se plangea la ea si doar atat.Eu mi-am zis ca poate e mai mult ntre ei si ii spuneam sa se duca la ea, sa ma lase.El avea toane, ba imi spunea ca ma iubeste, ba ca de fapt vrea aparatul de fotografiat care mi l-a dat, ca eu sunt profitoare ca ea a pus jumate din bani la o sticla de cola...etc.apoi isi cerea scuze, dar sunt si eu om,nu intelegeam nimic.Apoi i-am zis ca vreau sa ma gandesc daca il pot ierta sau nu, el mi-a dat msg de adio...ca nu, ca el nu asteapta sa ii zic eu asta, ca da sau nu..acum...nu l-am luat in serios.Eiii dupa 2 saptamani era ziua lui,l-am cautat el, era ciudat mi-a zis ca e bine, ca are prieteni si el acum, ca e fericit,desii parea nervos ca l-am cauat, ofticat. A doua zi i-am zis ca vreau sa ii mai dau o sansa,ne-am impacat parea extrem de fericit, eu la fel, nu-mi venea sa cred, ne iubeam parca mai mult ca oricand.Cu acea fata care iesea a zis ca nu a fost cine stie ce ..ca doar s-au sarutat...eu n-am crezut si-am aflat de la ea..ca s-a culcat cu ea..atat de repede.Ca nu a fost cine stie ce, ca a fost catteva sec,ca el i-a zis ca nu poate...si ca se gandea la mine, dar pe mine nu ma intereseaza la cine se gandea, s-a culcat cu ea si nu il pot ierta, adica atat am insemnat eu???unicitatea noastra atat a contat,cateva zile cu o panarama.Nu aveti idee cat am suferit, am incercat sa-mi iau zilelele, am luat pastile cu bautura, ideea e ca a venit el,ca mai luam...regret ca m--a oprit.De atunci am in cap..cum fac ei dragoste si atat.Cand il vad, o iau razna,nu spun ce fel de certuri am avut, crize de isterie si el a vrut sa se sinucida, cum ca nu se poate ierta, ca a fost un monstru ca s-a gandit doar la el, stiu ca sufera, il vad cum plange...fiind baiat ..ma implora sa ii mai dau o sansa.A trecut aproape un an de la isprava lui, de atunci suntem si nu suntem impreuna, ne chinuim mai mult,el este mai mult decat perfect, ma iubeste acum cred ca mai mult ca pe parintii lui, ca orice, se vede, dar eu...nu imi pot revenii, eu nu mai pot avea incredere in el...mi-a trezit amintiri de tata, un curvar, tot pentru o panarama eu nu am avut tata, de aceea nu il pot vedea cu alti ochi.Am cazut intr-o mare depresie, as face orice sa mai simt ca traiesc.As vrea sa-l pot ierta dar nu stiu cum sa scap de acele ganduri..nu ma pot obisnuii ca a mai atins alta, e prea scarbos.Daca cineva a trecut prin ceva asemanator, va rog spuneti-mi cum a-ti reusit sa uitati, sa nu va ganditi.Imi pare rau, ca va rapesc timpul cu o povestea asa lunga..imi pare rau
iubi7a_lui
Postat pe 26 August 2010 14:42
mergi la un consult de specialitate, nu kudika este solutia!
fante_de_dorobanti
Postat pe 26 August 2010 14:46
m-am gandit sa merg, am vorbit si cu el asta, dar nu cred ca exista doctori care sa ma vindece de asa ceva, nu cred ca niste pastile sau persoane pot sa faca vre-o minune.
iubi7a_lui
Postat pe 26 August 2010 14:49
Da` ai vreo boala incurabila?
Cauza-gelozie care a devenit obsesie
Rezolvare-nenea psihologul
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 14:55
Pai eu nu inteleg, tu ai acum 18 ani si ai fost cu el deja 3 ani!
Eu inteleg perfect ca nu ai avut noroc de un tata, dar mama?!
Mama ta unde-i, ea nu vede reactile tale?!
Mama, tu trebuiesti dusa la doctor, si nu ti-o zic cu rautate.
stem_29
Postat pe 26 August 2010 15:38
Poate reusesti sa te implici intr-un proiect, sa dai frau liber unui hobby, sa faci inconjurul pamantului, orice, numai sa nu te mai gandesti la el. Nu cred ca in viata ta nu mai este altceva decat EL. Scoala, cariera..... La 23-24 de ani ai o viata inainte. Depinde de tine cum o traiesti si cum iti stabilesti prioritatile. Curaj, nu-i un capat de tara !
luchianramona
Postat pe 26 August 2010 15:42
De la: stem_29, la data 2010-08-26 15:38:21Pai eu nu inteleg, tu ai acum 18 ani si ai fost cu el deja 3 ani!
Eu inteleg perfect ca nu ai avut noroc de un tata, dar mama?!
Mama ta unde-i, ea nu vede reactile tale?!
Mama, tu trebuiesti dusa la doctor, si nu ti-o zic cu rautate.



Imi cer scuze ca nu m-am facut inteleasa, nu am 18 ani, el a avut atat aproape 19 cand ne-am intalnit.Acum am 24 de ani, nu sunt o copila, am trecut prin foarte multe dar asta mi-a pus capac.Am mama, nu ma inteleg extraordinar de bine cu ea, eu fiind mai mult crescuta de bunici...Iar faza cu doctorul..nu stiu, am auzit de la un doctor psiholog, ca este o tampenie sa crezi ca exista vre-o pastila minune de vindecare, de uitare, asa ca???nu stiu ce sa fac, tot ce vreau e sa il pot ierta in sensul ca vreau sa il pot privii din nou cu aceeasi incredere si iubire si nu stiu daca se mai poate
iubi7a_lui
Postat pe 26 August 2010 15:45
As vrea sa ies din nou cu prietenii, cei putini pe care ii mai am , ca el imi interzicea sa mai am si na i-am cam pierdut.Am iesit de exemplu cu prietena mea si un prieten la strand, eram sa il bat pe acel baiat, care inainte era cel ami bun prieten, de fapt m-am luat la bataie, doar pentru ca a pus pana pe mine si a incercat sa ma ia in brate si am simtit ca iau foc, nu suport atingerea nimanui, l-am facut in toate felurile, el nu stia ce sa zica a ramas masca, ia-m zis ca toti sunteti la fel,,,,morti dupa sex, dupa toate fetele care va ies in cale, nu stiu ce e cu mine, dar nu mai suport barbatii, ii vad prea.."la fel" eu nu eram asa.Eram o fata comunicativa, haioasa,,,acum nu stiu nici daca mai sunt in stare sa am prieteni
iubi7a_lui
Postat pe 26 August 2010 15:50
De la: iubi7a_lui, la data 2010-08-26 15:45:34
De la: stem_29, la data 2010-08-26 15:38:21Pai eu nu inteleg, tu ai acum 18 ani si ai fost cu el deja 3 ani!
Eu inteleg perfect ca nu ai avut noroc de un tata, dar mama?!
Mama ta unde-i, ea nu vede reactile tale?!
Mama, tu trebuiesti dusa la doctor, si nu ti-o zic cu rautate.



Imi cer scuze ca nu m-am facut inteleasa, nu am 18 ani, el a avut atat aproape 19 cand ne-am intalnit.Acum am 24 de ani, nu sunt o copila, am trecut prin foarte multe dar asta mi-a pus capac.Am mama, nu ma inteleg extraordinar de bine cu ea, eu fiind mai mult crescuta de bunici...Iar faza cu doctorul..nu stiu, am auzit de la un doctor psiholog, ca este o tampenie sa crezi ca exista vre-o pastila minune de vindecare, de uitare, asa ca???nu stiu ce sa fac, tot ce vreau e sa il pot ierta in sensul ca vreau sa il pot privii din nou cu aceeasi incredere si iubire si nu stiu daca se mai poate



Ooooo, e plictiseala mama, stai cuminte, cauta-ti ceva de facut, trece
NU m-am referit la pastile, ci la a discuta, mult, mult cu un psiholog, el te poate indruma.si-ti poate spune unde gresesti ( daca gresesti).
stem_29
Postat pe 26 August 2010 15:54
De la: iubi7a_lui, la data 2010-08-26 15:50:30As vrea sa ies din nou cu prietenii, cei putini pe care ii mai am , ca el imi interzicea sa mai am si na i-am cam pierdut.Am iesit de exemplu cu prietena mea si un prieten la strand, eram sa il bat pe acel baiat, care inainte era cel ami bun prieten, de fapt m-am luat la bataie, doar pentru ca a pus pana pe mine si a incercat sa ma ia in brate si am simtit ca iau foc, nu suport atingerea nimanui, l-am facut in toate felurile, el nu stia ce sa zica a ramas masca, ia-m zis ca toti sunteti la fel,,,,morti dupa sex, dupa toate fetele care va ies in cale, nu stiu ce e cu mine, dar nu mai suport barbatii, ii vad prea.."la fel" eu nu eram asa.Eram o fata comunicativa, haioasa,,,acum nu stiu nici daca mai sunt in stare sa am prieteni

Intradevar nu exista o pastila minune care sa te faca sa treci peste tot ce s-a intamplat,dar faptul ca ai incercat sa te omori e un mare semnal de alarma,singurul in masura sa te ajute este psihologul.In mod sigur iti poti face prieteni,depinde de tine si de cum interactionezi cu ei.Ai o problema cu barbatii,asta nu inseamna ca nu iti poti face prietene care sa te asculte,sa te inteleaga prin ce treci si sa te ajute cu un suport moral.
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 15:54
De la: iubi7a_lui, la data 2010-08-26 15:45:34

Imi cer scuze ca nu m-am facut inteleasa, nu am 18 ani, el a avut atat aproape 19 cand ne-am intalnit.Acum am 24 de ani, nu sunt o copila, am trecut prin foarte multe dar asta mi-a pus capac.Am mama, nu ma inteleg extraordinar de bine cu ea, eu fiind mai mult crescuta de bunici...Iar faza cu doctorul..nu stiu, am auzit de la un doctor psiholog, ca este o tampenie sa crezi ca exista vre-o pastila minune de vindecare, de uitare, asa ca???nu stiu ce sa fac, tot ce vreau e sa il pot ierta in sensul ca vreau sa il pot privii din nou cu aceeasi incredere si iubire si nu stiu daca se mai poate

un psiholog ti-ar fi bun ca sa te ajute sa te regasesti, pt ca din pacate o copilarie nefericita te marcheaza si la tine se observa cu ochiul liber ca nu stii sa te repari! in ceea ce priveste pseudo relatia ta cu acest baiat, o singura intrebare am...crezi tu ca odata pierduta increderea in el, ai sa ti-o mai recapeti vreodata?...si o sa-ti raspund tot eu...NU...eu cred ca esti dornica de iubire si de sentimentul ca apartii cuiva, dar inainte de a te avanta intr-o alta relatie (pt ca cea de acum este compromisa) trebuie musai sa faci un pic de ordine in sufletul tau
miss_darine
Postat pe 26 August 2010 15:58
Prin aceasta situatie am trecut si eu acum 2 ani in urma,pana la urma am reusit sa o uit cu greu,impacandu-ma cu fosta prietena .Sfatul meu este sa-l lasi ,sa-l uiti deoarece iti va aduce numai suferinta.Pentru al uita incearca sa discuti cu mama ta sau discuta chiar cu fosti tai prietenii deoarece ei te-au cunoscut cel mai bine si te pot ajuta sa iesi din starearea asta stresanta .Cel putin pe mine m-a ajutat mult fostele prietene si am trecut peste cu brio...Nu cred ca este nevoie sa mergi la psiholog,trebuie sa ai ambitie rabdare si tupeu. Sa auzim de bine....
Tigrulfioros
Postat pe 1 Septembrie 2010 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ? 19 De la: kudika066423 20 Septembrie 2009 11:55
e doar o carte sau adevarul?place cuiva? 7 De la: roscatika23 3 Aprilie 2009 17:24
Am nevoie de un sfat...URGENT... 103 De la: loredanac71 31 Ianuarie 2009 16:38
Iubesc? 51 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38