Setari Cookie-uri

Am nevoie de sustinerea voastra pt a-mi putea ajuta fiul!!!

Povestea mea este povestea unei mame care vrea sa-si ajute copilul sa traiasca in conditii normale. Noi nu vrem bani! Noi doar cerem de la primaria de sector o autorizatie in regim de urgenta ca sa nu intram in iarna cu casa neconsolidata si neadaptata pentru scaunul rulant. Pentru iesirea la strada trebuie sa construim o rampa pentru care am solicitat concesionarea unui culoar lat de 1,5m, dintr-o curte nationalizata. Ne-a fost refuzata concesionarea, ne-a fost refuzata autorizatia, desi fiul meu este prizonier in casa, in camera lui, neavand posibilitatea sa se deplaseze nici in interior si nici afara, nici macar sa faca o baie omeneste. De anul trecut bat la usi, solicit si merg in audiente, scriu e-mailuri dar nimeni nu intelege cat sunt de disperata . E toamna, vine frigul, in casa mea ploua, sunt praguri, usi prea inguste, tavane crapate si nu am voie sa fac nimic... PRIMESC DOAR AMANARI. Nu pot sa lipsesc de langa fiul meu mai mult de cateva zeci de minute (din cauza ca are nevoie de ingrijire continua) si nu-l pot lua cu mine pentru ca este aproape imposibil sa-l scot din casa.
Pentru ca ma invart intr-un cerc fara iesire, am ales acest mijloc de a atrage atentia asupra a ceea ce se intampla, singurul accesibil mie - un simplu om - cu speranta ca voi fi auzita.
VA rog DIN INIMA sa va alaturati grupului format pentru sustinerea fiului meu, care - chiar daca este o persoana cu dizabilitati - este o fiinta umana, ca si noi... inima lui e la fel cu a noastra!

http://www.facebook.com/group.php?gid=148297915198015&ref=ts

Aici puteti citi mai multe detalii: http://www.facebook.com/group.php?gid=148297915198015&v=app_2373072738&ref=ts

va multumesc!!!!!
veronica58
Postat pe 30 August 2010 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inlocuirea paracetamolului 3 De la: kudika_934892 18 Septembrie 2013 13:35
Menopauza si urmarile ei 2 De la: Lucia38 7 Aprilie 2011 16:22
Arahnofobia! Cine sufera de arahnofobie si cum va tratati? 12 De la: kudika226898 22 Iunie 2013 16:20
Va este frica de moarte? 29 De la: ralukutzza 24 Septembrie 2009 17:27
de ce mananc cand sunt stresata? 4 De la: everything_for_you 7 Iunie 2009 19:36