Setari Cookie-uri

help!!!

as avea si eu o intrebare!!!!de cateva zile ma simt obosita si as dormi toata ziua.nush ce sa fac....nu dorm tot timpul dar atipesc putin...ma trezesc p la 10-11 sh as dormi toata ziua dar mai mentionez k ma culc sh pe la 1-2 noaptea..mi se intampla de vreo 2-3 zile,dar ma gandesc k poate fi sh din cauza l zilele de menstruatie.sa fie asta problema???insa imi este frik sa nu fie altceva...astept kt mai repede raspunsuri sau nush...pareri...multumesc!!!
CoPiLaSh_DrAgUtZ
Postat pe 2 Februarie 2009 20:33
si eu dorm ffff mult,ma culc pe la 2 3 si ma tezesc la 2 3 dupa amiaza...pot fi si probleme de sanatate etc....fa ti niste analize sa scapi de grija asta..daca iti ies bune inseamna k e stres ul si oboseala...
SweetHappyButterfly
Postat pe 2 Februarie 2009 21:19
sigur nu esti insarcinata? e posibil sa fii si cu mestruatie.
Anissia27
Postat pe 2 Februarie 2009 21:22
Mersi!!!!sh nu am cum sa fiu insarcinata k sunt ink virgina
CoPiLaSh_DrAgUtZ
Postat pe 2 Februarie 2009 21:49
De la: CoPiLaSh_DrAgUtZ, la data 2009-02-02 21:49:20Mersi!!!!sh nu am cum sa fiu insarcinata k sunt ink virgina


scuuuuuze!... nu mi-am dat seama, nu m-am uitat pe profilul tau sa vad cati anisori ai, inca o data scuze , sper ca nu te-am suparat
Anissia27
Postat pe 2 Februarie 2009 23:04
stai mai linistita...se mai intampla!!!cum pot sa ma supar pt acest lucru!!!!!sh acum nu prea mai am probleme....nush cum vine dar nu mai sunt in acele zile ale lunii sh nu ma mai simt asa obositaaa......va multumesc muult!!!!poate k si stresul si oboseala si-au spus cuv...
CoPiLaSh_DrAgUtZ
Postat pe 2 Februarie 2009 23:38
salut eu sunt Scorpiasi sunt f f. noua pe forum. este prima mea incercare de a scrie du-te si fati niste analize hemoleucograma vsh si in special probe hepatice si chiar cere sa ti se recolteze si pt.virus b si c.Indicatiile nu sunt aiurea,am lucrat in sanatate.Sper sa fie un sfat eficient.Motive pt. somnolenta pot fi mai multe, dar tinand cont de cum se lucreaza in sistemul sanitar ,ar fi bine sa faci si aceste analize.Iti doresc sanatate.
kudika028960
Postat pe 29 Mai 2009 14:14
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 15:10
De la: kudika028960, la data 2009-05-29 14:14:04 salut eu sunt Scorpiasi sunt f f. noua pe forum. este prima mea incercare de a scrie du-te si fati niste analize hemoleucograma vsh si in special probe hepatice si chiar cere sa ti se recolteze si pt.virus b si c.Indicatiile nu sunt aiurea,am lucrat in sanatate.Sper sa fie un sfat eficient.Motive pt. somnolenta pot fi mai multe, dar tinand cont de cum se lucreaza in sistemul sanitar ,ar fi bine sa faci si aceste analize.Iti doresc sanatate.


Intr-adevar un set de analize nu ar strica,cauzele posibile starii de somnolenta,oboseala permanenta pot fi multiple : de la o anemie - chiar in perioada CM e posibil sa pierzi Ca, o infectie nedepistata,in faza incipienta de evolutie da un simptom asociat cu oboseala printre altele,probleme cu tiroida, - hipotiroidismul- o tiroida lenesa da stari de epuizare chiar si usoara depresie, sindromul de apnee in somn (SAS)... este o afectiune a aparatului respirator la care,starea de oboseala intervine, indiferent de cate ore ai dormi pe noapte,consumul in exces de cafea sau produse ce contin cofeina......si cauze ar fi destule dar nu poti stii cauza daca nu te duci la medic
Deci cel mai corect da fuguta la medic si cere un set complet de analize,el va stii ce are de facut !!!

Acestea cam ar fi : HLG,VSH,TGO,TGP,analiza mineralelor sau ionograma (sodiu, clor, calciu, fosfor, potasiu, fier, magneziu, plumb, iod),de asemenea,uree,creatinina,glicemie ,sumar urina,urocultura...

Multa sanatate si sa auzim numai de bine !!!
Floare_de_castan
Postat pe 31 Mai 2009 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sustinerea voastra pt a-mi putea ajuta fiul!!! 1 De la: veronica58 30 August 2010 20:57
TIGARA ELECTRONICA 3 De la: creatanicoleta 27 Iulie 2009 16:13
marvelon 21 3 De la: ad_83 30 Decembrie 2010 14:17
oriflame 1 De la: amazing2009 8 Aprilie 2010 22:25
Miopie 9 De la: raluca_stroia_t 20 Martie 2009 12:38