Setari Cookie-uri

URGENT!!caut un raspuns

contactul sexual a avut loc acum o luna,prietenul meu m-a asigurat ca nu s-a intamplat nimic din cauza careia sa imi fac probleme,ieri pe data de 1 septembrie trebuia sa imi vina menstruatia si inca nu a venit si sunt foarte foarte stresata...ma tot uit pe internet si caut tot felul de raspunsuri insa nici unul nu ma ajuta...toate se bat cap in cap...contactul sexual a avut loc inca cat eram la menstruatie ceea ce ar insemna ca nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece nu esti in perioada de ovulatie....nici nu mai stiu ce sa cred....semnele unei menstruatii le am...mi-au aparut cosurile...am unele dureri abdominale dar minore...dati-mi un sfat.,..va rog frumos....sunt disperata
kudika319009
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:52
ehe mai asteapta e devreme ca sa cauti un raspuns
kudika319234
Postat pe 3 Septembrie 2010 12:46
Daca erai la menstruatie (inca) nu sunt ptobleme, mai ales ca ai si ceva dureri abdominale. Stai linistita, este frig afara si probabil ai racit putin. In cazul asta iti poate intarzia 1-2 zile.
luchianramona
Postat pe 3 Septembrie 2010 12:51
si in cautarile tale nu ai gasit ca poti sa ramai insarcinata si la menstruatie?
incearca sa faci un test de sarcina sau mai bine o dozare beta HCG!
size_back
Postat pe 3 Septembrie 2010 12:52
exact mai asteapta 2 3 zile si daca nu. atunci un test de sarcina iti va lamuri problema.
kudika319234
Postat pe 3 Septembrie 2010 12:55
Asteapta inca o saptamana. Daca e prea mult cumpara de la farmacie 2 teste de sarcina si fa-le in 2 zile consecutiv. Nu cred ca esti insarcinata dupa ceea ce ai postat, dar. de prezervativ nu ai auzit? e singurul care te protejeaza de o sarcina nedorita , cat si de diverse boli care se vindeca sau nu ( ex. hpv: la femei e vinovat de aparitia cancerului de col, la barbati nu se manifesta, se transmite prin contac sexual neprotejat)
kittycrisssta
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:33
cum te-a asigurat ?
Histria
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:16
pai logic nu ai cum sa ramai....pentru ca perioada fertila la o femeie e abia in a14-15-a zi dupa prima zi de menstruatie....asta o stie toata lumea....ca mai sunt cazuri in care ramai insarcinata alea sunt exceptii una la un milion....si am scapat...mi-a venit menstruatia dar cu vreo 5 zile intarziere...lucru pe care nu il patesc de obicei
kudika319009
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:13
De la: kittycrisssta, la data 2010-09-06 17:33:02Asteapta inca o saptamana. Daca e prea mult cumpara de la farmacie 2 teste de sarcina si fa-le in 2 zile consecutiv. Nu cred ca esti insarcinata dupa ceea ce ai postat, dar. de prezervativ nu ai auzit? e singurul care te protejeaza de o sarcina nedorita , cat si de diverse boli care se vindeca sau nu ( ex. hpv: la femei e vinovat de aparitia cancerului de col, la barbati nu se manifesta, se transmite prin contac sexual neprotejat)


esti sigura ca prezervativul e singurul care te protejeaza de vreo sarcina?? asta daca o face...
Shhh
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:40
De la: kudika319009, la data 2010-09-02 16:52:51contactul sexual a avut loc acum o luna,prietenul meu m-a asigurat ca nu s-a intamplat nimic din cauza careia sa imi fac probleme,ieri pe data de 1 septembrie trebuia sa imi vina menstruatia si inca nu a venit si sunt foarte foarte stresata...ma tot uit pe internet si caut tot felul de raspunsuri insa nici unul nu ma ajuta...toate se bat cap in cap...contactul sexual a avut loc inca cat eram la menstruatie ceea ce ar insemna ca nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece nu esti in perioada de ovulatie....nici nu mai stiu ce sa cred....semnele unei menstruatii le am...mi-au aparut cosurile...am unele dureri abdominale dar minore...dati-mi un sfat.,..va rog frumos....sunt disperata


mai ai rabdare cu sigurantza o sa iti vina si din cauza stresului sar putea sa intarzie.......mie mi-a intarziat o saptamana si cand ma asteptam mai putin a venit
andapui
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:47
Ptr shhh , ar fi bine sa citesti tot ce scrie intr-un post, apoi sa-l comentezi.........cu toate ca nu-ti era adresat!
AM SPECIFICAT CA PREZERVATIVUL ESTE SINGURUL CARE PROTEJEAZA DE O SARCINA NEDORITA , CAT SI DE DIVERSE BOLI... CU TRANSMITERE SEXULA.

Acum am sa explic foarte pe scurt numai si numai ptr tine, ca vad ca te framanta!
Nici o metoda contraceptiva nu este 100% sigura. Exista N metode de contraceptie : coitus intreruptus , care nu garanteaza ca nici un nu s-a ratacit; anticonceptionalele ( care hormonal te dau peste cap si utilizarea lor indelungata aduc o multime de alte afectiuni);spermicidele; steriletul ( care poate duce la sterilitate daca este utilizat inaintea a cel putin unei nasteri);pastila de a doua zi , care nu este bine sa fie luata de prea multe ori si nici intr-un caz la intervale foarte scurte de timp; legarea trompelor in ultima faza ( dar atunci nu mai ramanem insarcinate.... eventual adoptam, ca si asa sunt o gramada, tocmai din cauza lipsei de informare a celor care ATUNCI CAND O FAC..........O FAC!!!!!!!! )....... ideea e ca nici una dintre aceste metode nu este 100% sigura, insa daca partenerul are o infectie cu transmitere sexuala 100% AI LUAT-O. De unele din aceste boli te poti vindeca, pe altele le porti toata viata, iar unele duc la sterilitate. Nici prezervativul nu te protejeaza 100% de o sarcina , ci doar 99%, exista riscul sa se sparga in timpul actului sexual( se intampla foarte rar, dar se intampla), DAR E SINGURURL CARE TE PROTEJEAZA DE BOLILE CU TRANSMITERE SEXUALA; sigur daca ai un partener stabil ( si nu ma refer la parteneri de 1-6 luni) poti renunta la prezervativ. Metode anticonceptionale utilizate de barbati : vasectomia ( ceva in genul legarii trompelor la femei) , coitus intreruptus pe care l-am descris deja si PREZERVATIVUL CARE IDEM IL PROTEJEAZA DE O SARCINA NEDORITA , CU O FEMEIE NEDORITA DECAT PE MOMENT ( CA DOAR DE ACEEA SE SI NUMESTE SARCINA NEDORITA), BONUS LIPSA BOLILOR CU TRANSMITERE SEXUALA. Fiecare persoana care cunoaste aceste detalii pe scurt se poate considera o persoana informata, care se respecta si care alege varianta care i se potriveste.

In alta ordine de idei: INVATA SA CITESTI SI SA SCRII INAINTE DE A TE INTERESA CAND SI CUM O FAC ALTII! Multa sanatate!
kittycrisssta
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care sunt simptomele de sifilis? stie cineva? 9 De la: leo_ 8 Februarie 2011 16:15
Rog sugestie medicament/antibiotic "PREVENTIV" pentru sex neprotejat! 75 De la: kudika_35022 13 Iunie 2013 11:06
Poate gasesc un raspuns:D 29 De la: rashela 15 Iunie 2011 11:44
Aveti fantezii sexuale (si nu neaparat numai sexuale)cu vedete? 128 De la: just_laura 30 Iulie 2009 18:34
dragostea adevarata exista? 37 De la: irina27 31 Mai 2009 11:30