Setari Cookie-uri

Sex din prima seara...

Am nevoie de o parere pls.Am intalnit un tip intr-un club intr-un moment in care eram destul de ametita din cauza alcoolului…m-a placut, a venit la mine si am inceput sa vorbim, sa dansam., intr-un final ne-am sarutat. Nu stiu daca din cauza ca eram prea euforica din vina alcoolului insa m-am simtit foarte bine cu el, parka eram pe aceeasi lungime de unda. Era intr-un moment in care simteam nevoia unui barbat, imi era dor sa sarut, sa simt…Recunosc ca a fost destul de usor sa ma convinga sa vin la el…a fost o seara nebuna, perfecta pot sa zic pentru mine, eu ma simteam foarte libera, dezinhibata…in cateva cuvinte, a fost un sex nebun intre noi care , nu exagerez, a durat vreo 5 ore continuu ( poate cu foarte mici pauze)…cred ca eram amandoi intr-o stare euforica, energica, plina de dorinta si pasiune. Am dormit la el vreo 2-3 ore imbratisati apoi dimineata am plecat acasa. Nu are rost sa mai explic ce stare aveam…numai dimineata am constientizat ceea ce facusem, ce nebuna am putut fi sa vin la el din prima seara, cat sex am putut face amandoi.:)) ma simteam asa rusinata..nu stiam ce parere are el despre mine, cum ma vede....Mi-a cerut numarul de telefon si a ramas ca ma suna. Cand am ajuns acasa, ma gandeam ce sa fac, sa mai vorbesc cu el...oare cazandu-I din prima seara, nu ma va considera o usuratica? Oare nu ma va trata a doua oara ca atare? ( desi s-a purtat foarte frumos si atent cu mine). M-a sunat intr-adevar nu a doua zi, urmatoarea zi..am povestit cu el si a fost ok. El se ocupa cu ceva care ii ocupa mult timp din zi…l-am inteles, nu am apucat san e intalnim. Intr-o seara era vorba san e intalnim dar m-a anuntat intr-un moment destul de tarziu cand eu imi facusem alt program…l-am chemat acolo unde eram el dar nu a mai dat nici un semn. Sunt destul de orgolioasa din fire si daca ma enerveaza un om cu ceva, nu stau sa ma rog de el, il las balta, chiar daca sufletul meu sufera. Din comportamentul lui din seara aia, am inteles ca m-a chemat doar sa faca sex cu mine si cum i-am zis ca ies in alta parte, nu a mai dat nici un semn…I-am trimis a doua zi mesaj ca nu e frumos ceea ce a facut, ca putea sa dea un raspuns, ca sunt constienta de cum ne-am cunoscut insa nu caut genul de relatie bazata pe sex, nu caut aventuri si cel mai bine e sa ramanem prieteni pentru ca nu are rost sa continuam astfel. Dupa vreo 3 zile m-a sunat sa-mi spuna ca l-a lasat masca mesajul meu, ca am interpretat gresit totul…la un moment dat I s-a interrupt telefonul si a zis ca ma suna mai tarziu. M-a sunat cand eram in oras si nu aveam chef sa ii mai raspund. M-a mirat extrem de mult faptul ca apoi m-a mai sunat de vreo 4 ori si mi-a dat 2 mesaje in care imi spunea ca de ce nu raspund, ca de ce ma port asa, ca daca nu mai vreau sa ma deranjeze sa-I zic…Nu-mi venea sac red ca brusc e asa interesat de mine pentru ca pana atunci a fost destul de pasiv si rece. Nu am vrut sa-I raspund pentru ca intr-un fel vroiam sa i-o platesc.:P Azi o sa ne intalnim pentru prima oara dupa acea seara…intrebarea mea este: credeti ca omul acesta ma poarte respecta si aprecia daca m-am culcat cu el din prima seara? Daca citeste vreun barbat acest subiect, as vrea sa stiu ce parare are…credeti ca se poate infiripa o relatie? Poate exista incredere?
helenne22
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:33
Da, dupa parerea mea te poate respecta, te poate iubi... puteti avea o relatie frumoasa si de lunga durata. Daca numarul 22 atasat la nick-ul tau reprezinta si varsta ta.. cu atat mai mult. Nu esti o copilita (desi esti inca foarte tanara ) ca sa mai pozezi in virgina din cluburi in fata lui.

Problema este cum vei proceda de acum inainte. Daca tipul iti place pentru o relatie serioasa.. ar fi cazul sa ii spui exact asta si sa incercati .. sa descoperiti si acele aspecte pe care le-ati sarit. Pana la urma e o chestiune de feeling , dar si una de sansa. Daca si el este o persoana deosebita... nu va face prea mult tam-tam pe ideea de "prima noapte si hop in pat". Dar nici tu nu insista prea mult cu asta... de parca te-ai acuza (cine se scuza - se acuza). Dar, repet.... nu ocoli etapele unui relatii incepute altfel. Asta inseamna sa nu permiti DOAR sex si sa se cheme ca aveti o relatie. Impune respect de la bun inceput.. si poarta-te ca atare.
rashela
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:49
Numarul 22 nu reprezinta varsta, sunt mai maricica de atat.:) mersi mult de sfaturi..adevarul e ca in mare parte si eu gandeam la fel ca tine, doar ca binenteles ca e altfel cand auzi pareri din partea altcuiva.:) Nu stiu ce sa zic despre el pentru ca intr-un fel nu pare de incredere si nu mi-a dat de inteles ca vrea ceva serios cu mine insa totodata s-a purtat ok, am vazut respect din partea lui, am observat ca i-a facut placere sa ma sune si sa vorbim mai multe la telefon...deci nu stiu exact ce sa cred. Si vorba ta, in continuare va depinde si de mine..cum o sa ma manifest. Alta problema e ca azi o sa ne intalnim si mi-e teama ca o sa se ajunga iar in punctul acela si nu stiu ce sa fac, il doresc si stiu ca daca s-a intamplat odata ceva intre noi, a doua oara deja sa zicem ca e normal..dar totodata nu stiu daca e ok. nici nu stiu cum sa o iau. Probabil va veni totul de la sine si voi vedea in momentul acela...
ms inca o data pentru pareri.:)
helenne22
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:55
draga mea,

daca nu te respecta nu cred ca te mai cauta dupa acea zi..si nici in alte zile..probabil ca i-ai ramas totusi in gand si de aceea nu te-a putut "uita"...
intalneste-te cu el si vezi ce iese..
SPOTYYY
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:03
da...asa o sa fac.:) peste putin timp o sa ma intalnesc cu el..m-a sunat inainte si am vb vreo jumate de ora.:) si eu ma gandeam la fel, daca vroia aventura, probabil nu ma mai cauta , mai ales ca i-am spus ca nu caut asa ceva..acum sa vedem.:)
helenne22
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:08
nu stiu unde mi-a disparut mesajul.poate reusesc de data asta..

mult succes draga mea, asa cum l-ai fermcat la prima intalnire, fii cat mai naturala de data aceasta.
sa nu uiti sa ne tii la curent cu ce se mai intampla, cum decurge intalnirea..
SPOTYYY
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:16
mersi mult...o sa povestesc cum a fost in seara asta probabil maine. :) sper sa fie o intalnire reusita. noapte buna.}{
helenne22
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:31
...ceea ce mi-a parut mie interesant la povestioara ta amoroasa este: 1. "remuscarile" tale de a doua zi 2. "tatonarile" lui din zilele urmatoare 3. "dificultatile" voastre de a comunica in absenta licorilor cu virtuti bahice... as putea veni cu precizari la fiecare punct de mai sus, dar, cum spuneam...sunt aspecte care mi-au parut interesante doar mie, asa ca Referitor la ce te intereseaza pe tine lucrurile sunt simple, complex de simple...tu vrei/fortezi o relatie de cuplu, deci serioasa...teama ta este ca el te contacteaza doar pt sex...nu stii ce sa faci: sa te livrezi usor, adica sa o faceti de cate ori se iveste...( ca doar e baiat de treaba, respectuos si performant ...)...sau sa incerci sa lucrezi putin la imaginea ta incat sa inteleaga ca popasul in lenjeria lui, inca din prima seara facea parte din traseul normal al unei prime intalniri cu adevarat reusite...bla, bla, bla...discursul meu poate continua dar, cum spuneam mai sus, lucrurile sunt mult mai simple...deci: FI TU, atat in relatia cu tine cat si in relatia cu el...
kudika076574
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:23
ce curioasa sunt sa aflu cum a decurs intalnirea....sa ne povestesti.....oricum ar fii situatia......''nu e capat de tara''...te pup
bubush
Postat pe 24 Octombrie 2009 02:05
M-am intalnit ieri cu el si pot sa zic ca a decurs intalnirea foarte ok…si trebuie sa recunosc ca am ajuns din nou in acelasi punct adica m-am culcat iar cu el. Si din nou a fost o seara fierbinte.:) Ma gandeam aseara “ pana la urma de ce sa nu o fac? Il doresc, el ma doreste..s-a intamplat odata, nu mai am de ce sa ma tem”. Cu toate astea azi am o stare ciudata…adica seara a fost reusita, a iesit asa cum speram dar nu ma simt entuziasmata cum eram altadata. Parca mi-e teama de ceva dar nu stiu de ce…poate faptul ca nu am mai avut de ceva timp o relatie si m-am dezobisnuit sa fiu un timp mai lung cu cineva, poate ca inca nu am incredere in el si de exemplu ieri imi spunea niste lucruri care pana la urma nu stiu daca erau sincere sau doar ca sa ma impresioneze…Poate m-am schimbat eu si sunt mai tematoare, critica in privinta barbatilor…nici nu stiu ce sa zic. Vad ca isi da interesul de cateva zile incoace in acesta “relatie” dar brusc imi vine sa ma retrag eu si nu stiu de ce…M-am prostit la cap.:)) Deci asa cum am promis, am povestit in mare seara de ieri…probabil nu ar trebui sa mai imi fac atatea ganduri si sa las lucrurile sa vina de la sine. E un inceput pentru noi..pana la urma e normal sa isi doreasca sa se culce cu mine, asa cum imi doresc si eu asta…si probabil nici unul nu stie exact ce vrea de la celalalt, adica poate va deveni ceva mai serios, poate nu…:)
helenne22
Postat pe 24 Octombrie 2009 12:41
pai deja nu se mai numeste sex din prima seara.
ci sex retroactiv!!
geo_xx
Postat pe 24 Octombrie 2009 13:19
Parerea mea sincera este k ... let it be... Cu cat te gandesti mai mult la asta, cu atat se complica mai mult o situatie kr ar trebui sa fie de o simplitate fara echivoc... Esti tanara, dar matura... si atunci d c sa nu profiti de o placere kr ti se ofera? Lucrurile neasteptate se intampla fara mult preambul... Si cine stie... poate se transforma intr-o dragoste nebuna sau intr-o aventura ametitoare... Enjoy while it lasts! Sa ne spui cum continua...kiar sunt curioasa... In stilul pragmatico-feminin... :D
Serendipity
Postat pe 24 Octombrie 2009 13:36
De la: geo_xx, la data 2009-10-24 13:19:12pai deja nu se mai numeste sex din prima seara.
ci sex retroactiv!!



Ei si ce? Dl Geo e gelos? :P
Serendipity
Postat pe 24 Octombrie 2009 13:37
De la: Serendipity, la data 2009-10-24 13:37:40
De la: geo_xx, la data 2009-10-24 13:19:12pai deja nu se mai numeste sex din prima seara.
ci sex retroactiv!!



Ei si ce? Dl Geo e gelos? :P


nu, domnu' geo e indiferent!
geo_xx
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:32
De la: helenne22, la data 2009-10-23 20:33:02Am nevoie de o parere pls.Am intalnit un tip intr-un club intr-un moment in care eram destul de ametita din cauza alcoolului…m-a placut, a venit la mine si am inceput sa vorbim, sa dansam., intr-un final ne-am sarutat. Nu stiu daca din cauza ca eram prea euforica din vina alcoolului insa m-am simtit foarte bine cu el, parka eram pe aceeasi lungime de unda. Era intr-un moment in care simteam nevoia unui barbat, imi era dor sa sarut, sa simt…Recunosc ca a fost destul de usor sa ma convinga sa vin la el…a fost o seara nebuna, perfecta pot sa zic pentru mine, eu ma simteam foarte libera, dezinhibata…in cateva cuvinte, a fost un sex nebun intre noi care , nu exagerez, a durat vreo 5 ore continuu ( poate cu foarte mici pauze)…cred ca eram amandoi intr-o stare euforica, energica, plina de dorinta si pasiune. Am dormit la el vreo 2-3 ore imbratisati apoi dimineata am plecat acasa. Nu are rost sa mai explic ce stare aveam…numai dimineata am constientizat ceea ce facusem, ce nebuna am putut fi sa vin la el din prima seara, cat sex am putut face amandoi.:)) ma simteam asa rusinata..nu stiam ce parere are el despre mine, cum ma vede....Mi-a cerut numarul de telefon si a ramas ca ma suna. Cand am ajuns acasa, ma gandeam ce sa fac, sa mai vorbesc cu el...oare cazandu-I din prima seara, nu ma va considera o usuratica? Oare nu ma va trata a doua oara ca atare? ( desi s-a purtat foarte frumos si atent cu mine). M-a sunat intr-adevar nu a doua zi, urmatoarea zi..am povestit cu el si a fost ok. El se ocupa cu ceva care ii ocupa mult timp din zi…l-am inteles, nu am apucat san e intalnim. Intr-o seara era vorba san e intalnim dar m-a anuntat intr-un moment destul de tarziu cand eu imi facusem alt program…l-am chemat acolo unde eram el dar nu a mai dat nici un semn. Sunt destul de orgolioasa din fire si daca ma enerveaza un om cu ceva, nu stau sa ma rog de el, il las balta, chiar daca sufletul meu sufera. Din comportamentul lui din seara aia, am inteles ca m-a chemat doar sa faca sex cu mine si cum i-am zis ca ies in alta parte, nu a mai dat nici un semn…I-am trimis a doua zi mesaj ca nu e frumos ceea ce a facut, ca putea sa dea un raspuns, ca sunt constienta de cum ne-am cunoscut insa nu caut genul de relatie bazata pe sex, nu caut aventuri si cel mai bine e sa ramanem prieteni pentru ca nu are rost sa continuam astfel. Dupa vreo 3 zile m-a sunat sa-mi spuna ca l-a lasat masca mesajul meu, ca am interpretat gresit totul…la un moment dat I s-a interrupt telefonul si a zis ca ma suna mai tarziu. M-a sunat cand eram in oras si nu aveam chef sa ii mai raspund. M-a mirat extrem de mult faptul ca apoi m-a mai sunat de vreo 4 ori si mi-a dat 2 mesaje in care imi spunea ca de ce nu raspund, ca de ce ma port asa, ca daca nu mai vreau sa ma deranjeze sa-I zic…Nu-mi venea sac red ca brusc e asa interesat de mine pentru ca pana atunci a fost destul de pasiv si rece. Nu am vrut sa-I raspund pentru ca intr-un fel vroiam sa i-o platesc.:P Azi o sa ne intalnim pentru prima oara dupa acea seara…intrebarea mea este: credeti ca omul acesta ma poarte respecta si aprecia daca m-am culcat cu el din prima seara? Daca citeste vreun barbat acest subiect, as vrea sa stiu ce parare are…credeti ca se poate infiripa o relatie? Poate exista incredere?


Sentimentul de vinovãþie pe care-l simþi dimineaþa dupã o beþie reuºitã e prima dintre inhibiþiile pe care ar trebui sã þi le depãºeºti.A 2-a ar fi aia cã e bine sã faci sex,a 3-a cã dacã te îndrãgosteºti nu-i o crimã.
io_sunt
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:26
Geo_xx ai fost funny.:))
serependity..ai dreptate , o sa las lucrurile sa vina de la sine, sa nu le mai gandesc si analizez atat de mult. Ce-o fi, o fi...deocamdata situatia e sub control.:P
io_sunt...vad ca mi-ai dat un raspuns foarte scurt si la obiect, mi-a placut ...insa de-ar gandi toti ca tine, ce bine ar fi...
helenne22
Postat pe 24 Octombrie 2009 18:52
''Carpe diem'' si lasa lucrurile sa se desfasoare normal. Nu ai de unde sa stii cum vor decurge lucrurile, dar este foarte important ca tu sa fii relaxata si sa nu-l stresezi. Ce-ti recomand e ca pe viitor sa nu incepi sa vb de o relatie cu el, ca in prima instanta....va bate in retragere. Fii fata desteapta si taci din gura, si cu trecerea timpului vei vedea ca va pune is el suflet, si fara sa-ti dai seama vei avea o relatie stabilA. Niciunui barbat nu-i convine ca dupa 3 intalniri fata cu care iese sa-i bata apropoul de o relatie stabila: ii sperie si nu mai continua de nici un fel. Lasa-l pe el sa aduca in vedere aceasta discutie k?
Mult succes si nu uita sa te distrezi...
love_strike
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:53
pai el vrea o relatie pt ca te-a cautat nuu?? cred ca tu nu sti daca poti avea incredere in el ca o sarit cu tine in pat far sa te cunoasca.. poate asa e obiceiul lui..
elagodess
Postat pe 24 Octombrie 2009 20:07
Love_strike: inteleg foarte bine ceea ce spui si chiar nu sunt genul care sa stresez omul. Imi place de obicei sa las omul liber sa faca ceea ce vrea, chiar si intr-o relatie sunt foarte intelegatoare, niciodata nu am spus partenerului sa nu iasa cu baietii, sa nu mearga la meci sau chestii de astea. Asa l-am lasat si pe acesta sa ma caute cand poate si are chef...nu i-am impus nimic si nici nu o sa-i impun. nu am vorbit de relatii, despre noi si nici nu o sa vorbesc curand...nici nu simt nevoia pentru ca pana la urma nici eu nu stiu exact ce vreau.:)
Elagodess: cred ca m-a cautat pentru ca ma place dar nu neaparat ca vrea o relatie cu mine, pana la urma poate ca nici eu nu stie exact ce vrea si lasa lucrurile sa vina de la sine. Nu cred ca se pune problema unui barbat ca s-a culcat cu una fara sa o cunoasca.:P
helenne22
Postat pe 24 Octombrie 2009 20:28
helene,

imi pare bine ca a decurs totul asa cum ai vrut tu..se poate sa fiti f mult atrasi unul de celalalt, si din cauza asta sa nu puteti rezista tentatiei..insa asta nu inseamna ca nu va puteti respecta unul pe celalalt...

SPOTYYY
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:04
Nu stiu ce sa zic de baiatul acesta pentru ca ceva ma face sa simt ca nu o sa fie un viitor cu el…o chestie pe care nu am precizat-o e ca, o prietena de-a mea mi-a spus ca ea il cunoaste si ca ar avea o prietena plecata din tara si ca s-ar putea sa umble si cu altele dar cand vine aia, lasa bafta totul. Ceea ce mi s-a parut anormal la prietena mea e felul cum se tot baga in chestia asta si as vrea sa va cer parerea, daca e normal sau nu e normal sa se bage. Mi-a spus de faza cu el, ca poate e cu fata aceea plecata din tara si in seara cand l-am cunoscut chiar nu prea ma interesau detaliile astea, pur si simplu eu traiam clipa. In seara aceea ea a starnit un mic scandal , s-a luat de el, ca e nesimtit, ca el are prietena ( ceea ce nu e nici ea sigura suta la suta) si umbla cu altele etc. M-am enervat pentru ca m-a pus si pe mine si pe el intr-o situatie aiurea pentru ca eram in fata unui club. El nu a avut nici o treaba cu ea insa ea brusc s-a luat de el si l-a facut in toate felurile, fara sa aiba pana la urma un drept. Daca era altul nebun, cred ca o lua si la bataie la felul cum a vorbit. Ea imi tot zicea ca imi vrea binele, ca nu vrea ca asta sa-si bata joc de mine…am inteles-o pe de o parte dar i-am zis ca ea si-a facut datoria, mi-a spus ce era de spus si mai departe eu aleg ce fac. Nu ma iau dupa nimeni, vreau sa cunosc eu omul, daca e sa ma ard, asta e…In discutiile cu el nu am adus vorba de nimic, pur si simplu am evitat…asta pentru ca nici eu nu stiu exact ce imi doresc de la el. Si prietena asta a mea, intr-o seara m-a sunat el si nu eram langa telefon si ea a vazut cine e si a raspuns apoi a inchis…ceea ce iar mi s-a parut aiurea. Adica ce se tot baga atat ..nu-l suporta pe el, asta e dar eu uite ca il suport. Cateodata ma intreb daca chiar imi doreste binele sau e voba de invidie. Chestia e ca nu pot sa inteleg de ce e ea asa ofticata pe cazul asta…Stiu ca vrei binele unei persoane dar daca persoana aceea a ales un drum si vrea sa-l urmeze, o lasi in pace. Asa mi se pare correct si asa as proceda eu.
Deocamdata nu ma simt implicata in “relatia” cu el, simt ca pot trece mai departe orice s-ar intampla pentru ca desi imi place de el , il simt totusi strain.De aceea nici nu ma tem daca voi afla ca intr-adevar mai are pe cineva…in cazul in care o sa incep sa simt ceva mai mult, atunci o sa fiu mai atenta si o sa incerc sa aflu clar ce se intampla in viata lui.
Vroiam sa cer parerea voastra, adica e normal sa se bage atat prietena mea in acest caz?
helenne22
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:40
nu cred ca este normal..ar trebui sa te lase sa iti iei singura deciziile,. si mai mult, sa fie langa tine atunci cand suferi..
SPOTYYY
Postat pe 26 Octombrie 2009 10:28
De la: helenne22, la data 2009-10-23 20:33:02Am nevoie de o parere pls.Am intalnit un tip intr-un club intr-un moment in care eram destul de ametita din cauza alcoolului…m-a placut, a venit la mine si am inceput sa vorbim, sa dansam., intr-un final ne-am sarutat. Nu stiu daca din cauza ca eram prea euforica din vina alcoolului insa m-am simtit foarte bine cu el, parka eram pe aceeasi lungime de unda. Era intr-un moment in care simteam nevoia unui barbat, imi era dor sa sarut, sa simt…Recunosc ca a fost destul de usor sa ma convinga sa vin la el…a fost o seara nebuna, perfecta pot sa zic pentru mine, eu ma simteam foarte libera, dezinhibata…in cateva cuvinte, a fost un sex nebun intre noi care , nu exagerez, a durat vreo 5 ore continuu ( poate cu foarte mici pauze)…cred ca eram amandoi intr-o stare euforica, energica, plina de dorinta si pasiune. Am dormit la el vreo 2-3 ore imbratisati apoi dimineata am plecat acasa. Nu are rost sa mai explic ce stare aveam…numai dimineata am constientizat ceea ce facusem, ce nebuna am putut fi sa vin la el din prima seara, cat sex am putut face amandoi.:)) ma simteam asa rusinata..nu stiam ce parere are el despre mine, cum ma vede....Mi-a cerut numarul de telefon si a ramas ca ma suna. Cand am ajuns acasa, ma gandeam ce sa fac, sa mai vorbesc cu el...oare cazandu-I din prima seara, nu ma va considera o usuratica? Oare nu ma va trata a doua oara ca atare? ( desi s-a purtat foarte frumos si atent cu mine). M-a sunat intr-adevar nu a doua zi, urmatoarea zi..am povestit cu el si a fost ok. El se ocupa cu ceva care ii ocupa mult timp din zi…l-am inteles, nu am apucat san e intalnim. Intr-o seara era vorba san e intalnim dar m-a anuntat intr-un moment destul de tarziu cand eu imi facusem alt program…l-am chemat acolo unde eram el dar nu a mai dat nici un semn. Sunt destul de orgolioasa din fire si daca ma enerveaza un om cu ceva, nu stau sa ma rog de el, il las balta, chiar daca sufletul meu sufera. Din comportamentul lui din seara aia, am inteles ca m-a chemat doar sa faca sex cu mine si cum i-am zis ca ies in alta parte, nu a mai dat nici un semn…I-am trimis a doua zi mesaj ca nu e frumos ceea ce a facut, ca putea sa dea un raspuns, ca sunt constienta de cum ne-am cunoscut insa nu caut genul de relatie bazata pe sex, nu caut aventuri si cel mai bine e sa ramanem prieteni pentru ca nu are rost sa continuam astfel. Dupa vreo 3 zile m-a sunat sa-mi spuna ca l-a lasat masca mesajul meu, ca am interpretat gresit totul…la un moment dat I s-a interrupt telefonul si a zis ca ma suna mai tarziu. M-a sunat cand eram in oras si nu aveam chef sa ii mai raspund. M-a mirat extrem de mult faptul ca apoi m-a mai sunat de vreo 4 ori si mi-a dat 2 mesaje in care imi spunea ca de ce nu raspund, ca de ce ma port asa, ca daca nu mai vreau sa ma deranjeze sa-I zic…Nu-mi venea sac red ca brusc e asa interesat de mine pentru ca pana atunci a fost destul de pasiv si rece. Nu am vrut sa-I raspund pentru ca intr-un fel vroiam sa i-o platesc.:P Azi o sa ne intalnim pentru prima oara dupa acea seara…intrebarea mea este: credeti ca omul acesta ma poarte respecta si aprecia daca m-am culcat cu el din prima seara? Daca citeste vreun barbat acest subiect, as vrea sa stiu ce parare are…credeti ca se poate infiripa o relatie? Poate exista incredere?

daca vrea sa te cunoasca mai bine puteti avea o relatie frumoasa...de ce nu.....ai grija sa nu mai bei..
cristiana_cris
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:33
Buna seara.

Ti-am citit doar primul post, deoarece nu ma intereseaza ce e mai jos.

Ceea ce ai facut tu, am trait si eu, si crede-ma ca poate fi foarte frumos, insa depinde de tine si de el.
Incearca sa lasi totul de la sine, si ai sa vezi pe parcurs daca merita sau nu.
De_Nereprosat
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:58
Draga mea, sigur ca noi nu stim tot ce se intampla in jurul tau. Nu stim cat de buna prietena iti e fata asta, ce trecut al prieteniei aveti, ce stie si ce nu stie despre el, cat il place in ascuns sau nu.. si asa mai departe. Dar tu, care cunosti toate acestea.. poti spune daca e vorba doar de invidie sau daca, dimpotriva, prietena ta are un anume feeling care tie, datorita faptului ca esti implicata .. iti scapa.
Personal... nu as permite unei prietene sa se bage mai mult decat prin sfaturi intr-o relatie. In momentul cand as prinde-o ca imi face rau.. (de orice natura ar fi el si orice dimensiune ar avea).. as taxa-o.
Si inca ceva.. Nu mai amesteca lucrurile. Prietenii isi au locul, rolul si momentul lor de prezenta alaturi de tine, iubitul....(sa presupunem ca iti este iubit).. are alt rol si alt moment dedicat lui. Daca simti nevoia sa povestesti cuiva.. fa-o aici . Macar pana te edifici ce e cu prietena asta a ta.. dar si ce hotarare iei in privinta lui.
rashela
Postat pe 27 Octombrie 2009 02:51
Eu as fi ramas la un one night stand.

Sunt multi tipi care judeca si daca le cazi in pat din prima seara...te catalogheaza si vor de fiecare data cand o sa va vedeti doar sex.

Ma rog mai sunt si excepti in care o relatie foarte frumoasa poate iesi din asta .....dar cred ca acele cazuri sunt destul de rare.

Cat despre prietena ta.....eu as afla mai multe....de unde il stie (poate si ea s-a culcat cu el) si as afla ce s-a intamplat intre ei de nu-l suporta.

Pari o tipa de treaba care a mai trecut prin cateva relatii....asa ca sunt sigur ca vei face ce crezi tu ca e bine.

Bafta si have fun
anderson
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:44
De la: helenne22, la data 2009-10-25 13:40:42Nu stiu ce sa zic de baiatul acesta pentru ca ceva ma face sa simt ca nu o sa fie un viitor cu el…o chestie pe care nu am precizat-o e ca, o prietena de-a mea mi-a spus ca ea il cunoaste si ca ar avea o prietena plecata din tara si ca s-ar putea sa umble si cu altele dar cand vine aia, lasa bafta totul. Ceea ce mi s-a parut anormal la prietena mea e felul cum se tot baga in chestia asta si as vrea sa va cer parerea, daca e normal sau nu e normal sa se bage. Mi-a spus de faza cu el, ca poate e cu fata aceea plecata din tara si in seara cand l-am cunoscut chiar nu prea ma interesau detaliile astea, pur si simplu eu traiam clipa. In seara aceea ea a starnit un mic scandal , s-a luat de el, ca e nesimtit, ca el are prietena ( ceea ce nu e nici ea sigura suta la suta) si umbla cu altele etc. M-am enervat pentru ca m-a pus si pe mine si pe el intr-o situatie aiurea pentru ca eram in fata unui club. El nu a avut nici o treaba cu ea insa ea brusc s-a luat de el si l-a facut in toate felurile, fara sa aiba pana la urma un drept. Daca era altul nebun, cred ca o lua si la bataie la felul cum a vorbit. Ea imi tot zicea ca imi vrea binele, ca nu vrea ca asta sa-si bata joc de mine…am inteles-o pe de o parte dar i-am zis ca ea si-a facut datoria, mi-a spus ce era de spus si mai departe eu aleg ce fac. Nu ma iau dupa nimeni, vreau sa cunosc eu omul, daca e sa ma ard, asta e…In discutiile cu el nu am adus vorba de nimic, pur si simplu am evitat…asta pentru ca nici eu nu stiu exact ce imi doresc de la el. Si prietena asta a mea, intr-o seara m-a sunat el si nu eram langa telefon si ea a vazut cine e si a raspuns apoi a inchis…ceea ce iar mi s-a parut aiurea. Adica ce se tot baga atat ..nu-l suporta pe el, asta e dar eu uite ca il suport. Cateodata ma intreb daca chiar imi doreste binele sau e voba de invidie. Chestia e ca nu pot sa inteleg de ce e ea asa ofticata pe cazul asta…Stiu ca vrei binele unei persoane dar daca persoana aceea a ales un drum si vrea sa-l urmeze, o lasi in pace. Asa mi se pare correct si asa as proceda eu.
Deocamdata nu ma simt implicata in “relatia” cu el, simt ca pot trece mai departe orice s-ar intampla pentru ca desi imi place de el , il simt totusi strain.De aceea nici nu ma tem daca voi afla ca intr-adevar mai are pe cineva…in cazul in care o sa incep sa simt ceva mai mult, atunci o sa fiu mai atenta si o sa incerc sa aflu clar ce se intampla in viata lui.
Vroiam sa cer parerea voastra, adica e normal sa se bage atat prietena mea in acest caz?


nu o mai lasa pe prietena ta sa se bage intre voi. Ea nu are nici un drept sa faca scene si sa i se adreseze urat..Spune-i in fata ca te a deranjat
love_strike
Postat pe 2 Noiembrie 2009 01:26
Acum cand ma gandesc cu ce imi faceam eu probleme, mi se par un nimic fata de ceea ce exista acum. Am trecut cu faza de prima seara, am vazut ca baiatul e deschis la minte, e atent, respectos cu mine, chiar se poarta super si la unele chestii chiar ma mira cat de atent si grijuliu e. In plus la pat ma innebuneste.:))
Dar exista o alta mare problema…intr-adevar exista o femeie in viata lui cu care e de vreo 9-10 ani si de cativa ani e plecata sa lucreze in strainatate si vine mai rar in Romania. El a fost foarte deschis cu mine, mi-a povestit toata situatia lor, mi-a spus si ca s-a saturat ca mai mult e singur, tipa inca nu e hotarata sa se intoarca de tot…si nu stie ce sa faca. Deci inca nu stie nici el exact ce vrea, pe ce drum sa o ia…iar eu, nu stiu ce sa zic, inca nu ma simt asa implicata in treaba asta, ma simt bine cu el, am libertate…dar totodata stiu ca toata treaba asta nu o sa tina mult…ori renunt cu totul la el ( poate am norocul sa intalnesc pe altcineva), ori se gandeste el serios ce sa faca ceea ce mi se pare destul de dificil la el pentru ca cred ca e legat destul de bine de tipa aceea. E naspa situatia…sper doar sa reusesc sa pastrez distanta cu el adica san u ma implic prea tare..cand o sa simt ca imi pasa tot mai mult, atunci va trebui sa iau o hotarare.
Multumesc celor ce mi-au mai scris si pentru sfaturile lor.
Cu prietena mea nu prea am mai vorbit dar cand va indrazni sa mai comenteze ceva de el, o sa I le zic.
helenne22
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:46
http://www.concurs.benvenuti.ro/fullpage_view.php?id=586
glamour_girl
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:24
Mie mi se pare ca tii cu tot dinadinsul sa fii intr-o relatie serioasa. Relaxeaza-te! Ce vorbe sunt alea "daca am norocul sa cunosc pe altcineva"??? Helloooouuuu, cei care te intalnesc pe tine sunt cei norocosi! (sau macar asa ar trebui sa gandesti)

Cat despre confesiunea lui, mie imi pare doar ca si-a pregatit terenul pentru cand va fugi hoteste pe viitor. Asta pentru ca vrea sa se intalneasca in continuare cu tine, dar stie ca nu vei iesi cu el (si nu vei face si "altceva" cu el), daca stii ca nu are de gand sa-si paraseasca iubita. Si poate pe viitor sa-ti bage repede pastila "stii, eu sunt intr-o relatie, nu o sa mearga...."
Eu as fi foarte circumspecta si m-as mai intalni cu el, numai daca vreau exclusiv sa ma distrez.

kitty_krieger
Postat pe 3 Noiembrie 2009 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce contraceptive folositi? 205 De la: 27 August 2012 11:18
sex oral 115 De la: kudika058254 20 Aprilie 2010 23:36
:sml-confused0006: cadoul perfect de ziua lui??????fara un buget prea mare.....???? :sml-confused0006: 13 De la: kika25 24 Octombrie 2009 20:09
ESTI NEGLIJATA SAU INSELATA? 11 De la: kudika_20852 13 Noiembrie 2012 09:07
de ce se comporta asa? 8 De la: ella_c 16 Februarie 2009 19:14