pe ce portiuni aplicati parfumul?

Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
ma tot gandesc de cateva zile, pe ce portiuni trebuie sa aplic parfumul sa se simta mai intens? am parfumuri originale dar nu se simt pe pielea mea.depinde de pH-ul pielii stiu.dar unele persoane se dau cu parfum numai in anumite zone pe varfurile parului,pe tample... ce idei aveti?
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: Maeve, la data 2010-09-03 17:08:30 ma tot gandesc de cateva zile, pe ce portiuni trebuie sa aplic parfumul sa se simta mai intens? am parfumuri originale dar nu se simt pe pielea mea.depinde de pH-ul pielii stiu.dar unele persoane se dau cu parfum numai in anumite zone pe varfurile parului,pe tample... ce idei aveti?

citi ani ai...astea se invata din copilarie...dar tu stii si vrei sa vezi cam ce stim noi ...adica ne seminarizezi...mda e o metoda .
bine ne pot face doar unii oameni , rau ne pot face toti !
kudika226898 Avatarul lui kudika226898

4550 mesaje

De la: Maeve, la data 2010-09-03 17:08:30 ma tot gandesc de cateva zile, pe ce portiuni trebuie sa aplic parfumul sa se simta mai intens? am parfumuri originale dar nu se simt pe pielea mea.depinde de pH-ul pielii stiu.dar unele persoane se dau cu parfum numai in anumite zone pe varfurile parului,pe tample... ce idei aveti?

N-ai parfumuri originale..alea tin...povestea cu ph-ul e vehiculata de vanzatorii de facaturi...
Fosta membra Kudika.ro

mnoh pai cand probezi pe incheietura mainii
cand vrei sa cuceresti pe dupa lobul urechii
tample? ciudat
pe varfu' parului nu-i bine ce naiba dai pe purici si lindini
cand esti tanar poti face orice...cat de departe ai ajunge cu asta?
Fosta membra Kudika.ro
Dragon explica-i tu de unde se ia pulsul Aia cu parul e de cascadorii rasului,pe bune!Parul e bine sa aibe un miros placut,dar nu de parfum.
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 20:03:49Dragon explica-i tu de unde se ia pulsul Aia cu parul e de cascadorii rasului,pe bune!Parul e bine sa aibe un miros placut,dar nu de parfum.

se pare ca unele il confunda cu hainele
nu dau asa pe gratis sa ma caute
ce faci draga mea?
Fosta membra Kudika.ro
De la: dragon_fly88, la data 2010-09-03 20:12:51
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 20:03:49Dragon explica-i tu de unde se ia pulsul Aia cu parul e de cascadorii rasului,pe bune!Parul e bine sa aibe un miros placut,dar nu de parfum.

ce faci draga mea?

Ma minunez de postarile de pe kudika! Tu?
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 20:15:28

ce faci draga mea?

eu adorm
serios
si mi-e cam foame
Fosta membra Kudika.ro
De la: dragon_fly88, la data 2010-09-03 20:25:46
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 20:15:28

ce faci draga mea?

eu adorm
serios
si mi-e cam foame

postasem si eu ceva pe aici dar vad ca nu a aparut...e tare tipa ...daca abia acum descopera ca nu stie sa foloseasca parfumul....da pin se marita invata.
Fosta membra Kudika.ro
Sirghea,ce ai scris tu acolo de nu a mai aparut?
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 20:38:58Sirghea,ce ai scris tu acolo de nu a mai aparut?

numai de bine...ce crezi?
Fosta membra Kudika.ro
De la: sirghea, la data 2010-09-03 20:40:45
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 20:38:58Sirghea,ce ai scris tu acolo de nu a mai aparut?

Yo credeam altceva
Fosta membra Kudika.ro

e mai sus si s-a si vazut
nu te saboteaza nimeni
numai sa aduci rochia
Fosta membra Kudika.ro
De la: dragon_fly88, la data 2010-09-03 20:44:15

nu te saboteaza nimeni
numai sa aduci rochia

nu ca am mai scris ceva si despre "parturile"pe unde se dau par fumurile...dar probabil din graba nu am postat
Fosta membra Kudika.ro
De la: sirghea, la data 2010-09-03 20:46:50
De la: dragon_fly88, la data 2010-09-03 20:44:15

nu te saboteaza nimeni
numai sa aduci rochia

nu ca am mai scris ceva si despre "parturile"pe unde se dau par fumurile...dar probabil din graba nu am postat

sir esti comic rau stiam eu de ce ador
Fosta membra Kudika.ro
pt Barbie,ai putea sa te mai informezi!se pare ca unele stau pe siteul asta doar ca sa arate cat de inteligente sunt ele, nici macar nu ai inteles intrebarea,comentarii aiurea.de asta aveam nevoie,nu de pareri penibile ,cum ca nu as sti sa folosesc un parfum.
Cum folosim parfumul?

Daca ne parfumam – dupa preferinte, rezonabil sau din belsug – cu aroma preferata, este firesc sa dorim sa persiste cat mai mult. Inflorirea parfumului este stimulata de caldura pielii, deci este de dorit sa fie aplicat in zonele cele mai vascularizate, in asa-numitele zone «fierbinti» ale corpului. De obicei:
• in zona gatului, decolteului,
• zona pulsului de la mana si de la gat,
• indoitura superioara a cotului,
• partea din spate a genunchiului
• dupa ureche
• la ceafa.
• in parul proaspat spalat si parfumat aroma persista chiar si-o saptamana.
• deoarece esentele aromate sunt foarte volatile, ele au tendinta de a se ridica in aer, deci, un truc extraordinar este pulverizarea parfumului in jurul taliei.
• Hainele nu se parfumeaza direct, caci se pot decolora sau pata, dar,daca este vorba de imbracaminte din lana, matase, bumbac sau in, se pot parfuma discret, pe dos, la cusaturi, acolo unde o eventuala pata nu s-ar putea vedea la suprafata. Nu se recomanda parfumarea hainelor de piele, caci interactioneaza puternic cu parfumurile, chiar schimbandu-le mirosul. Metalele si plasticele, de asemenea, pot modifica mirosul parfumului
Fosta membra Kudika.ro
Se pare ca va atrage "numele" meu de ma tot citati si imi puneti cuvinte in gura.Nu am zis ca nu stii sa folosesti un parfum(ma confunzi).Am zis doar ca faza cu parul e de cascadorii rasului si am apelat la dragon sa spuna ea de unde se ia pulsul ( face medicina).Nu m-a pasionat sa aflu toate locurile care se pot da cu parfum pentru ca nu am aceasta problema,stiu ce parfum sa imi aleg si unde sa il dau astfel incat sa persiste toata ziua si crede-ma ca nu ma dau in par.
Ai inteles ce ai vrut tu sa intelegi!
kudika226898 Avatarul lui kudika226898

4550 mesaje

De la: Maeve, la data 2010-09-03 22:08:32pt Barbie,ai putea sa te mai informezi!se pare ca unele stau pe siteul asta doar ca sa arate cat de inteligente sunt ele, nici macar nu ai inteles intrebarea,comentarii aiurea.de asta aveam nevoie,nu de pareri penibile ,cum ca nu as sti sa folosesc un parfum.
Cum folosim parfumul?

Daca ne parfumam – dupa preferinte, rezonabil sau din belsug – cu aroma preferata, este firesc sa dorim sa persiste cat mai mult. Inflorirea parfumului este stimulata de caldura pielii, deci este de dorit sa fie aplicat in zonele cele mai vascularizate, in asa-numitele zone «fierbinti» ale corpului. De obicei:
• dupa ureche
• la ceafa.
• deoarece esentele aromate sunt foarte volatile, ele au tendinta de a se ridica in aer, deci, un truc extraordinar este pulverizarea parfumului in jurul taliei.
• Hainele nu se parfumeaza direct, caci se pot decolora sau pata, dar,daca este vorba de imbracaminte din lana, matase, bumbac sau in, se pot parfuma discret, pe dos, la cusaturi, acolo unde o eventuala pata nu s-ar putea vedea la suprafata. Nu se recomanda parfumarea hainelor de piele, caci interactioneaza puternic cu parfumurile, chiar schimbandu-le mirosul. Metalele si plasticele, de asemenea, pot modifica mirosul parfumului

Iote, draga ca aflasi...ti-ai dat si tu un pic de importanta pe aici...fasssss....
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika226898, la data 2010-09-03 23:09:10
De la: Maeve, la data 2010-09-03 22:08:32pt Barbie,ai putea sa te mai informezi!se pare ca unele stau pe siteul asta doar ca sa arate cat de inteligente sunt ele, nici macar nu ai inteles intrebarea,comentarii aiurea.de asta aveam nevoie,nu de pareri penibile ,cum ca nu as sti sa folosesc un parfum.
Cum folosim parfumul?

• dupa ureche
• la ceafa.

Iote, draga ca aflasi...ti-ai dat si tu un pic de importanta pe aici...fasssss....

adricom Avatarul lui adricom

25 mesaje

De la: sirghea, la data 2010-09-03 17:12:38

citi ani ai...astea se invata din copilarie...dar tu stii si vrei sa vezi cam ce stim noi ...adica ne seminarizezi...mda e o metoda .

deci dupa cum a spus si sirghea tu stiai.... poate simteai nevoia sa vorbesti cu cineva.
dar mai bine deschideai alt subiect.

bombonik_babardik Avatarul lui bombonik_babardik

2513 mesaje
Oras: bucuresti

neaaaaaa, ea stia , vroia sa vada daca stim si noi
Ascut cutzitu
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 22:15:47Se pare ca va atrage "numele" meu de ma tot citati si imi puneti cuvinte in gura.Nu am zis ca nu stii sa folosesti un parfum(ma confunzi).Am zis doar ca faza cu parul e de cascadorii rasului si am apelat la dragon sa spuna ea de unde se ia pulsul ( face medicina).Nu m-a pasionat sa aflu toate locurile care se pot da cu parfum pentru ca nu am aceasta problema,stiu ce parfum sa imi aleg si unde sa il dau astfel incat sa persiste toata ziua si crede-ma ca nu ma dau in par.
Ai inteles ce ai vrut tu sa intelegi!

crezi ca trebuie sa strig in gura mare chestia asta?
apropo nu cred ca o pasiuoneaza pulsul la ora asta
si nu am de gand sa fiu ca paravan pt unele replici
gandesti si spui clar ce vrei nu doar prin sarcasm
spui din prima
tipa nu s-ar fi luat daca ziceai din prima asta
lasa ca parul se da si cu fixativ si are parfum si volum si mai sta si ca batul
Fosta membra Kudika.ro
Dragon ,nu te inteleg! O seara placuta!
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-04 22:35:37Dragon ,nu te inteleg! O seara placuta!

nu ma baga pe mine in oala cu surprize a ta
replicile tale sunt sarcastice (unele sau majoritatea?!)
in loc sa te pierzi in glumite d-astea, mai bine ziceai din prima ce ai spus azi

incearca sa spui ce vrei nu numai prin rautati simple
incearca sa nu copiezi persoane d-astea

buna seara
Fosta membra Kudika.ro
Nu te bag nicaieri,stai linistita! Stiu de unde ti se trage asa ca nu o sa mai comentez!
Fosta membra Kudika.ro
In zonele cu plus... incheieturile mainii, gat si dupa urechi(nu prea).niciodata pe haine !
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-04 22:49:52Nu te bag nicaieri,stai linistita!

ah bun
ca mi se paruse ca citesc dragon pe acolo
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-09-04 22:49:52Nu te bag nicaieri,stai linistita! Stiu de unde ti se trage asa ca nu o sa mai comentez!

mda ar fi ok
boo_qelly Avatarul lui boo_qelly

2 mesaje

Primele 2 comentarii sunt de-a dreptul aberante!!!
Este foarte adevarat...si eu am aceasi problema .
Folosesc de mult parfumuri originale, cumparate din Sephora/Douglas, insa pe pielea mea nu persista mult si nici nu miros intens.
Am inteles k pc cheie unde poti aplica parfumul sunt: zona pulsului, ceafa, radacina parului, poti aplica si pe parul proaspat spalat, incheiuturile mainilor, coate si in spatele genunchilor, in cazul in care porti fusta/rochia.
Sper sa-ti fie de folos, eu aplicam doar pe piept dar o sa incerc si in zonele astea...
boo_qelly Avatarul lui boo_qelly

2 mesaje

Pardon, aproape toate comentariile sunt aberante.
YYY a pus o intrebare. Daca nu sunteti in stare sa raspundeti sau nu aveti chef, nu postati raspunsuri care va caracterizeaza ca fiind niste oameni frustrati, needucati si lipsiti de bun simt.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: