Setari Cookie-uri

PERSONA POTRIVITA LA TIMPUL NEPOTRIVIT

Nu stiu cum mi se intampla in viata k intalnesc persoane potrivite la timpul nepotrivit...nu e prima data cand am intalnit pe cineva,am simtit k ne completam reciproc,ca sunt ceea ce vrea dar ghici...nu e singur,are o relatie care cica "nu e potrivita ptr el"...eu sunt cea potrivita,care ar vrea sa fie stapana inimii lui,mama copiilor.Ciudat,nu?pana aici pare totul o imensa VRAJEALA dar...simti cand cineva te minte si ciudat e k il cred.nu sunt o naiva caci am avut deceptii in viata si am trecut prin multe suferinte deci nu "pun rpd botul las vrajeala"cum se spune dar...il cred.stiu k o sa para aiurea ce spun dar dupa primul sarut mi-a zis k noi 2 vom fi impreuna si vom fi fericiti dar eu am vrut sa renunt,sa ies din ecuatia el,ea,eu...dar surpriza,nu vrea sa ma raneasca si va sta un timp la distanta pt a lamuri situatia cu ea.nu m-am culcat cu el,nu mi-a zis nimik de acest gen si oricum nu as fi facut-o,practit nu am investit in aceasta relatia decat o saptamana de mesaje si vb la tel si acum fuge.ma place caci altfel nu ar fi vrut sa iesim impreuna dar...nu stie ce vrea.eu urmeaza sa plec in Anglia ptr o per mai lung si i-am propus sa vina cu mn sa fim fericiti acolo dar...ba vrea,ba nu vrea,cred k ar fi cazul sa imi vad linistita de viata in continuare fara aceasta"bataie de cap",nu?ce ma sfatuiti?
kudika193236
Postat pe 4 Septembrie 2010 14:08
opinia mea este ca daca nu a fost decat o sapt de mesaje si vb la tel,RENUNTA,daca pers respectica(ea)nu e potrivita pana acum el trebuia sa se decida,a avut timp o sapt sa incheie daca e chiar cum spune el
sa nu cumva sa va vrea pe amandoua
MULT SUCCES!
evelyn22
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:55
1) Nu ai cum sa fii tu mama copiilor lui ( daca acesti copii deja exista) daca copiii au deja o mama.
2) Daca are copii, nu o sa-i lase sa mearga cu tine, el viseaza, insa nu o sa-i lase, fii sigura de asta.
3) Vezi-ti de drum, daca are familie, lasa-l in pace.
stem_29
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:01
Nu spun ca esti naiva. Sunt doar curioasa ce fel de deceptii ai fi putut avea in viata care sa te maturizeze, care sa te fi invatat sa faci diferenta intre vrajeala si iubire?
Cu siguranta nu ai intalnit niciun caz de barbat insurat (cu acte sau fara) care intr-o saptamana spune altei femei ca e jumatatea lui, dar care, WOW!!!, nu se poate desparti de piatra ce-i atarna cu forta de gat, nu? Si care zi de zi, indura suferinte nebanuite alaturi de alta femeie, desi te iubeste pe tine si viseaza o familie cu tine.

Foarte curios! Ma intreb ce definitie dai naivitatii...
rashela
Postat pe 7 Septembrie 2010 14:05
ce deceptii?parintii mei nu s-au inteles niciodata bn si cine a avut de suferit?eu si surorile mele...batai,injuraturi si restul care le-am suportat timp de 22 de ani,pana cand s-a intamplat ceva ce nu mi-am dorit niciodata...tatal meu a murit din cauza bauturii.desi ne era greu am ramas linistite dar la numai un an a murit si mama...deci la 22 de de ani orfana de ambii parinti...nu ma lamentez,acestea sunt suferinte in viata,nu faptul k baiatul pe care il placi nu te place sau k nu ai bani sa iti cumperi rochia dorita.nu sufar dupa acest baiat,nu merita sa sufar dupa el dar nu inteleg cum ma descrie k fiind cea ce isi doreste si apoi fuge...a trecut un timp si nu a dat nici un semn si am ajuns la o concluzie...este baiatul potrivit...dar ptr altcineva...ms frumos ptr raspunsuri
kudika193236
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:21
naivitate?crezi k mai exista naivitate in aceste timpuri?mie imin place sa fiu sincera dar asta nu inseamna k sunt naiva,la un moment dat tort iti dai seama k un om profita de tn,isi bate joc...o pers e naiva atat cat vrea sa fie...in final conteaza rezultatul
kudika193236
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:25
De la: kudika193236, la data 2010-09-07 17:25:31naivitate?crezi k mai exista naivitate in aceste timpuri?mie imin place sa fiu sincera dar asta nu inseamna k sunt naiva,la un moment dat tort iti dai seama k un om profita de tn,isi bate joc...o pers e naiva atat cat vrea sa fie...in final conteaza rezultatul

Naivitate nu-si are locul intr-o relatie pe viata, ca sa o numesc asa.
Si vorba aceea, :"cand faci pe prostul, poate ramai asa".
Posibil sa-ti dai seama ca un om isi bate joc de tine cand e prea tarziu. ( zic la modul general, nu ma refer la tine)
Treaba ta, insa daca te " incurci" cu un barbat insurat, o sa ai o viata dublu de " amara" decat ai avut-o vazand traiul parintilor tai. "Istoria " se repeta, daca tu nu o sa iei atitudine.
stem_29
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:58
m-ai inteles gresit,nu este insurat are doar o relatie cu cineva,in legatura cu fraza "mama copiilor" care vor fii,nu care sunt caci nu are copii.in lumea asta sunt prea multi barbati singuri si nu m-as oprii la unul insurat.oricum totul o sa se rezolve cu bn,voi pleca si sigur viata imi va rezerva ceva mult mai bun.ms
kudika193236
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exces de sebum in zona T! nu mai suport! 16 De la: alexar 1 Iunie 2014 22:35
pfoa ce ma plicti..... 11 De la: sirghea 27 Septembrie 2010 20:32
Naturaletea exotica si femeile paroase...revin la moda ?!... 22 De la: alfredodecurtofreco 7 Decembrie 2010 09:37
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:22
remodelare corporala 14 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 10:20