Setari Cookie-uri

cicatrici post acneice

se mai poate scapa de aceste cicatrici in totalitate?
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:17
nu, cicatricile ramase in urma acneei, nu dispar. Pot fi doar estompate si pielea ajutata ptr regenerare si refacere. In farmacii si cabinete cosmetice, gasesti raspunsuri mai concrete. Nu incerca laser si alte minuni, ca nu rezolvi mare lucru. Important este, cand exista probleme cu un ten acneeic sa nu ne incapatanam sa luam cosurile la zapacit...asa se inmultesc si mai mult, infectia se extinde mult mai repede astfel.

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:13
Nu stiu daca in totalitate..depinde cat de grave sunt.. incearca un consult la dermato byronia-0213245062- o prietena si-a facut la acest cabinet un anume peeling(s-a cojit cam 5 zile dupa-a trebuit sa stea in casa-) si chiar s-a vazut diferenta! bafta!
Nush4u2
Postat pe 4 Decembrie 2008 01:50
ba da! dispar cicatricile cauzate de acnee si/sau varicela etc.!
prin peeling chimic, sau phytopeeling! cauta produsele de la Juliette Armand,sau da un tel. la ei! vezi pe www.peel.ro!
bafta
alf66
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:53
Buna,

Eu folosesc de vreo 6 luni Dermal Magic si pielea mea arata foarte bine. Este un produs cu mare potential de regenerare a pielii.

Este un pic cam scump, dar iti ajunge min 4 luni. Eu l-am achizitionat de pe farmaline.ro (produsul este fabricat in SUA).


Pe langa acest produs folosesc si masti cu argila (de 2-3 ori/saptamana).Argila cosmetica se gaseste la plafar.
valy_cy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 08:50
Poti incerca cu Brevoxyl...este foarte eficient..Face acelasi lucru ca si orice tip de peeling...se exfoliaza stratul superficial al pielii ...si costa in jur de 25Ron
sea_shell
Postat pe 15 Februarie 2009 12:37
Eu am folosit brevoxyl efectiv pt acnee. Este f puternic si provoaca intr-adevar un peeleng puternic dar totodata sensibilizeaza pielea destul de mult.Dupa vreo 3 saptamani a tb sa renunt la el pt ca era f puternic.
Theo84
Postat pe 15 Februarie 2009 22:41
Dermal Magic (exfoliator si hidratant)ajuta la exfolierea pielii si regenerarea acesteia fara a provoca uscarea pielii...este chiar indicata tenurilor sensibile si uscate...

E mai scump, dar merita avand in vedere ca ajunge cam 4 luni..(exfoliatorul 59ml, iar hidratantul 59 ml)


mult succes!
valy_cy
Postat pe 17 Februarie 2009 14:23
De la: Theo84, la data 2009-02-15 22:41:56Eu am folosit brevoxyl efectiv pt acnee. Este f puternic si provoaca intr-adevar un peeleng puternic dar totodata sensibilizeaza pielea destul de mult.Dupa vreo 3 saptamani a tb sa renunt la el pt ca era f puternic.



Brevoxyn este cel mai slab ca actiune din toate tratamentele antiacneice (comedolitice). Poate provoca iritatie( mai ales la concentratii mari), uscaciunea pielii, dermatita de contact.
valy_cy
Postat pe 18 Februarie 2009 13:22
De la: laly_3l, la data 2009-02-15 12:37:23Poti incerca cu Brevoxyl...este foarte eficient..Face acelasi lucru ca si orice tip de peeling...se exfoliaza stratul superficial al pielii ...si costa in jur de 25Ron



Brevoxyl da foarte multe reactii adverse, usuca fff tare pielea apar iritatii si chiar dermatita...

Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) este pe baza de plante si nu da reactii adverse. Este folosit cu succes in Sua , Europa de vest, Rusia, Africa de Sud si de putin timp in unele tari din Europa de Est...

Este realizat de catre o echipa de medici din Sua si are rezultate spectaculoase in tratarea mai multor afectiuni ale pielii: acnee, cicatrici post acneice, eczeme si rash cutanat, pete , psoriazis....
valy_cy
Postat pe 20 Februarie 2009 19:47
SALUTARE!Aceasta problema este specifica anilor adolescentei se trateaza intr-o varietate de moduri,de la razeX la tetraciclina,cu rezultate foarte bune.Parerea mea este ca se poate trata cel mai bine naturist cu rezultate foarte bune,folosind multivitamine cu minerale cu continut scazut de iod.
stevensegal83@yahoo.com.!
ivanescu
Postat pe 11 Martie 2009 20:19
folositi si Brevoxyl crema, eu nu folosesc nici o alta crema decat acasta.Sunt foarte multumita.Ani de zile,pot spune 15 ani la rand am avut probleme cu tenul, nu a dat rezultat nici un tratament,eram disperata, nu ma simteam bine deloc in pielea mea pana un medic dermatolog mi-a prescris aceasta crema!!!! Incercati si voi!!
martonfi
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:05
de unde se procura acest dermal magic?
mariamadalina20
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:41
nu am gasit produsul p farmaline.ro. poti sa-mi dai mai multe detalii?
mariamadalina20
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:03
Produsele Hemel sunt niste tampenii scumpe....cine spune altceva -ori nu le-a incercat ori pur si simplu e distribuitor si vrea sa-si vanda marfa...draga ankutza...
sea_shell
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:32
scrie la romdesimed@gmail.com. Costa 185 ron cu taxele incluse, exfoliator si crema hidtratanta. Eu am cumparat dermalMagic, tot pe forumul acesta am auzit de el. Este bun dar nu extraordinar, inca mai am cosuri,nu cred ca o sa scap vreodata de ele, dar e bun pt cicatrici, exfoliaza pielea si o face sa se regenereze mult mai repede. Bafta
florina_toma22
Postat pe 28 Mai 2009 09:39
http://website.s3.amazonaws.com/andreicollagenro.com
Deschide cauta si vei gasi!
healthy001487
Postat pe 11 Iunie 2009 07:25
http://ierdnanad.acnefree.hop.clickbank.net/

Citeste si hotaraste!
healthy001487
Postat pe 11 Iunie 2009 07:28
Va aduc aminte cu toata dragostea
Corpul nostru FIZIC se AUTOVINDECA singur.... Gandirea , o respiratie ritmica cu un aer pur ( parc, padure, mare etc ) consumul de apa plata fara calcar, alimentatia dupa Grupa sanguina si putina miscare... SIMPLU ...
In cazul vostru CRED ca ar fi normal sa se consume doar produse vegetale ...EXCLUS !!! din alimentatie produse : AMNIMALE = mortaciuni ( gratare, lapte, unt, oua etc.)... la nivel de FAMILE,( ca TATA - MAMA , fiti EXEMPLU )
Pana ...in momentul , in care Trupul Fizic va reusi sa elibereze toate acele energii intunecate , animalice din el preluate constient TOT de voi ( FAMILIE).
Trupul Fizic , care ne plimba STIE el ce are de facut mult mai bine pentru folosul LUI. NU are nevoie de Chimicale...
El are nevoie de mai multa Intelegere, Iubire, are nevoie de mai multe RUGACIUNI de multumire si respect de sine
In conculzie SCIMBATI-VA Gandirea = sa fie pozitiva, iubiti-va pe voi si tot ce se afla in jurul vostru, lasati barfa , ca se intorc ca un bumerang inmiit. CONSTIENTIZATI ca vindecarea Sa produs...
Orice produs alimentar INLOCUIESTE un Medicament cu brio, doar sa-l studiati mai bine..
Aici va daruiesc un Link, care cred ca va va ajuta foarte mult daca puneti in PRACTICA ceea ca va aduc aminte - http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Dumnezeul nostru Creator sa va ilumineze si sa va daruiasca o infinita iubire Divina pentru intreaga creatie si Dragoste de viata alaturi de cei dragi pa Planeta Pamant
healthy000378
Postat pe 11 Iunie 2009 10:53
Buna fetelor ! Si eu am avut aceasta problema timp de cativa ani dar acum am scapat cu produsele de la insect farm a profesorului Mircea Ciuhrii . Am folosit lotiunea pentru adolescenti + crema pentru adolescenti (dimineata), lotiunea pentru adolescenti + crema pentru intretinerea pielii (seara) si crema inhibitoare in momentul aparitiei vreunui semn de acnee si sincer la mine s-a vazut in 2 saptamani jumatate . Merita sa incercati mai ales ca nu sunt scumpe deloc ! Vreau sa va mai precizez ca intr-adevar sunt facute din insecte pentru ca am avut neplacerea de a vedea o prietena de a mea ,care avea alergie la intepatura de albina , cum pur si simplu dupa ce a folosit lotiunea a inceput sa se umfle si am chemat salvarea !
Va pup si parerea mea este ca nu e nevoie sa va chinuiti cu peeling chimic sau alte tratamente invazive pentru rezolvarea acestei probleme!
klaudyytza
Postat pe 11 Iunie 2009 11:08
Buna ziua, din cate au auzit produsele Dermal Magic sunt chiar asa de bune? Caci m-ar interesa si pe mine sa le folosesc, as vrea sa le folosesc pentru o arsura destul de recenta, inainte sa mi-l achizitionez o sa consult un medic dermatolog:). Are rezultate formidabile in tratarea cicatricilor din cate am citit. Sau cealalta crema Brevoxyl nush cum....Ok astept raspunsuri din partea voastra pe Forum. Se gasesc in orice farmacie aceste produse? Merci;)
healthy002678
Postat pe 11 Iunie 2009 11:10
am 38 de ani , pana la varsta de 35 de ani am avut un ten f curat , de atunci in urma unor dereglari hormonale a aparut acneea dar si niste pete maronii pe mustata si pe nas.disperata fiind am mers la un medic f in varsta, prof univ in craiova . mi-a dat tratament cu isotrexin ( dimineata ) si brevoxyl(seara) , acesta din urma nu prea permite expunearea la soare si se foloseste mai mult seara si nu mai mult de doua saptamani.dupa aceast tratamnet ( f bun) mi-a recomandat o soluite si o crema produse in farmacia propie , particulara . doar medicul si farmaciste stiu cantitatile si componentele, pe reeta scrie doar : solutie si crema pt albit . petele maronii dupa nas mi-au disparut complet si cicatricile ramase in urma acneei in proportie de 70 la suta . dimineata si seara trebuie sa folosesc crema cu factor de protectie peste 50 la suta de la ivatherm , spray protector cu actiune ridicata. sa evit soarele , sa folosesc palarie si ochelari . tratamentul este mai indicat in anotimpurile primavara si toamna intru-cat folosirea cremei de albit si a brevoxylului vara creeaza probleme si iritatii.la terminarea tratamentului va anunt reusita tratamentului , completa sau partiala :) ? bafta tuturor !
lauracris
Postat pe 11 Iunie 2009 11:43
buna ziua, pentru arsura foloseste mierea de albine e foarte buna; desigur era si mai bine daca o foloseai imediat dar si acum iti va fi de folos doar ca trebuie sa ai rabdare ceva timp;
healthy002030
Postat pe 11 Iunie 2009 11:51
buna ziua aidola, pentru dereglarile hormonale iti recomand un medic din Bucuresti, intra pe net si cauta pirasan si acolo vei gasi medicul de care iti spun, tratamentul lui refacere intreg organismul si te vei simti ca la 15 ani; citeste tot ce te intereseaza si ai incredere eu am facut tratament la el si e totul ok (mi-am rezolvat probleme pe care nici nu i le spusesem si azi ma simt foarte bine); succes
healthy002030
Postat pe 11 Iunie 2009 11:57
Am si eu pete maronii, de fapt un fel de pistrui extinsi, care mi-au aparut in urma expunerii la soare. De obicei ma protejez, folosesc creme solare, dar imi place sa inot si atunci fac arsuri. Mai intai mi-au aparut pistrui, apoi anul trecut si acum doi ani mi-au aparut niste pete mai extinse. Am facut un peeling pentru indepartarea urmelor cicatricilor acneice (desi nu am, sunt imperceptibile, foarte mici, dar prostia umana e mare), si cred ca de atunci mi-am sensibilizat pielea. Cunosc in Craova, ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai spune numele farmaciei de unde ai luat tu crema de albire. Dupa peeling mi-au dat si mie o crema de albire spaniola, foarte scumpa, pe care o foloseam inainte de expunerea la soare. Se pare ca n-am folosit-o cum trebuie. Daca imi dai si numele medicului...
Iti multumesc.
sybila
Postat pe 11 Iunie 2009 12:00
nu stiu daca persoana care a deschis topicul are tenul tanar sau matur, parerile de pana acum sunt diverse. eu am peste 30 ani, acneea deja nu mai era juvenila cand aveam, iar tratamentul, cremele difera. eu am facut peeling chimic acum 3 ani. rezultatele au fost remarcabile. mi s-a propus in continuare microdeabraziune in sedinte saptamanale pe nu mai stiu ce perioada. trebuie sa recunosc ca sunt cam costisitoare si nu le-am facut. de un an urmez un tratament dermatologic de care sunt multumita si dna doctor mi-a recomandat produse si tratament care mi s-a potrivit, mai ieftin decat peelingul chimic si microdeabraziunea. am terminat un tratament si o sa o intreb ea ce parere are despre cicatrici. cand aflu ceva revin cu info.
ema_7
Postat pe 11 Iunie 2009 12:55
La Juliette Armand, dar abea in toamna:), cu Phytopeeling!
Vezi ca gasesti pe net niste inf. la www.peel.ro
bafta!
alf66
Postat pe 11 Iunie 2009 13:09
eu am ramas cu cicatrici ,mai degarba semne maronii de la foliculita.Imi cresteau fire de par pe sub piele , pe gambe si am tot umblat la ele.mi am facut rani de la care m am ales cu aceste semne . Eu am citit tot pe net despre o crema SCAR ZONE ,pe care vraeu sa o achizitionez (de pe net) sper sa mearga. Altceva care are rezultate stiti? unele semne sunt de vreun 1 an jum , altele mai recente.
kudika061640
Postat pe 11 Iunie 2009 13:20
De la: klaudyytza, la data 2009-06-11 11:08:39Buna fetelor ! Si eu am avut aceasta problema timp de cativa ani dar acum am scapat cu produsele de la insect farm a profesorului Mircea Ciuhrii . Am folosit lotiunea pentru adolescenti + crema pentru adolescenti (dimineata), lotiunea pentru adolescenti + crema pentru intretinerea pielii (seara) si crema inhibitoare in momentul aparitiei vreunui semn de acnee si sincer la mine s-a vazut in 2 saptamani jumatate . Merita sa incercati mai ales ca nu sunt scumpe deloc ! Vreau sa va mai precizez ca intr-adevar sunt facute din insecte pentru ca am avut neplacerea de a vedea o prietena de a mea ,care avea alergie la intepatura de albina , cum pur si simplu dupa ce a folosit lotiunea a inceput sa se umfle si am chemat salvarea !
Va pup si parerea mea este ca nu e nevoie sa va chinuiti cu peeling chimic sau alte tratamente invazive pentru rezolvarea acestei probleme!



Am cautat insect farm , dar nu am regasit pe site-ul lor crema inhibatoare. De acolo ai cumparat-o? pe mine asta ma intereseaza , pentru semne.Multumesc!
kudika061640
Postat pe 11 Iunie 2009 13:31
imi amintesc si eu ca acum cateva luni ma plangeam de tenul meu foarte gras si plin de puncte negre, insa acum nu mai am nici o problema. am inceput sa folosesc o sauna faciala si incetul cu incetul problemele tenului au disparut.
prin intermediul aburilor, te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee si de puncte negre. Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte.
v-o recomand si voua, am comandat-o de la un magazin online de tehnica medicala si mi-a fost adusa acasa prin curier.
aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
kudika006707
Postat pe 11 Iunie 2009 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baticuri artistice si medicale 2 De la: anastasia_m 29 Ianuarie 2011 15:22
Foliculita 4 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:55
tratament negi 65 De la: 22 Iulie 2015 00:21
acid hialuronic buze. 150 euro 1 De la: kudika419165 16 August 2011 23:10
laptele UHT, pro si contra 23 De la: DariaMih 12 Februarie 2012 14:14