Setari Cookie-uri

Heeeeelp!

Buna fetelor!

Va cer ajutorul deoarece simt ca relatia mea scapa de sub control. Sunt cu cineva de aprox. 9 luni si pana acum vreo 2 mergea foarte bine... A fost o iubire vijelioasa, am simtit ca ne potrivim si am facut repede primii pasi in relatie, astfel incat dupa 10 zile, ne-am mutat impreuna. Toate au fost bune si frumoase, pana in momentul in care eu nu am mai lucrat si avand atat de mult timp liber, am ajuns sa il sufoc cu chestii de genul, cat mai stai la birou, de ce nu mai lucrezi si de acasa, am senzatia ca fugi de mine, plus ca niciodata nu prea faceam ceea ce ma ruga, deoarece credeam ca daca voi face o sa par slaba in relatia asta si voi avea aceeasi soarta ca mai toate femeile, voi ajunge sa fiu uitata, intr-un colt. Surpriza a fost ca am patit exact invers, el s-a saturat de toate acestea si a zis sa punem capat relatiei. De 2 luni incerc sa imi repar greselile si tot ce fac este sa o dau mai tare cu bata in balta...
Mai nou abia imi vad iubitul, care prefera sa stea mai mult la firma, am omis sa spun ca firma la care lucreaza e a lui, sta cu zilele si cu noptile pe acolo. Nu cred ca ma inseala, dar nu stiu cum sa fac sa isi recapete increderea in mine si sa il fac sa ma iubeasca si sa ma pretuiasca ca la inceput
Uffff!
1Ratza
Postat pe 7 Septembrie 2010 01:30
De la: 1Ratza, la data 2010-09-07 01:30:17Buna fetelor!

Va cer ajutorul deoarece simt ca relatia mea scapa de sub control. Sunt cu cineva de aprox. 9 luni si pana acum vreo 2 mergea foarte bine... A fost o iubire vijelioasa, am simtit ca ne potrivim si am facut repede primii pasi in relatie, astfel incat dupa 10 zile, ne-am mutat impreuna. Toate au fost bune si frumoase, pana in momentul in care eu nu am mai lucrat si avand atat de mult timp liber, am ajuns sa il sufoc cu chestii de genul, cat mai stai la birou, de ce nu mai lucrezi si de acasa, am senzatia ca fugi de mine, plus ca niciodata nu prea faceam ceea ce ma ruga, deoarece credeam ca daca voi face o sa par slaba in relatia asta si voi avea aceeasi soarta ca mai toate femeile, voi ajunge sa fiu uitata, intr-un colt. Surpriza a fost ca am patit exact invers, el s-a saturat de toate acestea si a zis sa punem capat relatiei. De 2 luni incerc sa imi repar greselile si tot ce fac este sa o dau mai tare cu bata in balta...
Mai nou abia imi vad iubitul, care prefera sa stea mai mult la firma, am omis sa spun ca firma la care lucreaza e a lui, sta cu zilele si cu noptile pe acolo. Nu cred ca ma inseala, dar nu stiu cum sa fac sa isi recapete increderea in mine si sa il fac sa ma iubeasca si sa ma pretuiasca ca la inceput
Uffff!


Prin autodescrierea ta nu stiu cine ar vrea sa stea cu o asemenea persoana....fara suparare....incearca sa vb cu el si sa-i explici de ce ai procedat asa si ca esti dispusa sa indrepti lucrurile...in cazul in care nu l-ai sictirit f tare incat sa nu-si mai doreasca o relatie cu tine....posibil sa se se mai indrepte ceva

Bafta
kudika311399_silvia
Postat pe 7 Septembrie 2010 10:32
pregateste i o surpriza....o cine de exemplu;)
sofia_maria
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:15
De la: sofia_maria, la data 2010-09-07 11:15:59pregateste i o surpriza....o cine de exemplu;)


da sigur , de mancare ii arde lui cu o nebuna la masa.

mai fata bine macar ca iti recunosti prostia, tine'o tot asa!!
Shhh
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:18
"Toate au fost bune si frumoase, pana in momentul in care eu nu am mai lucrat si avand atat de mult timp liber, am ajuns sa il sufoc cu chestii de genul, cat mai stai la birou, de ce nu mai lucrezi si de acasa, am senzatia ca fugi de mine"

Mare greseala! Nu stiu daca o sa mai reusesti sa salvezi relatia asta,dar vad ca ai realizat ca ai sarit calul si sper sa iei in calcul asta la urmatoarea relatie.
Barbie30
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:19
draga mea...nici cina,nici lautarii...nu merg aici..din ce ne spune aceasta persoana.
Parerea mea este ca daca sufoci pe cineva si nici ca mai vrea sa vina acasa...deja e un punct de plecare ..nu spre alta femeie ci spre un loc linistit.
Poate ca el nu primeste e are nevoie acasa si la birou se simte bine,intr-un loc in care poate lucreaza, mai vine unu,mai comenteaza putin si pleaca,decata acasa sa il bata iubita la cap cu toate prostiile.
Aveti fiecare vina lui,deoarece daca tu nu il bateai la cap cu "dc nu lucrezi si de acasa..."
Nu trebuie sa faci mereu ce spune, insa gandeste ce ti-a zis. mai daca fac lucru asta...pot repara asta?! sau imi spune sa ii fie lui bine. dupaia mie imi va fi bine? si uite asa...
In relatie tebuie sa mai lasi si de la tine, CU MASURA DRAGA MEA. ! si el de la el...si se rezolva lucrurile. daca tu ai sarit in capu lui...
OK. am terminat cu criticile. am vrut sa iti explic cam ce am intzles eu. daca am gresit spune.mi
In al doilea rand,sfatul meu ptr tine este sa il suni si sa ii spui ca vrei macara o ora sa vorbesti cu el.
Trebuie sa isi faca macar o ora...! si spunei ca ai vrea sa lucrezi si tu...dinou. de exemplu. ii spui ce ai pe suflet.
situatia ta se poate rezolva. eu te asigur. insa mai trebuiesc informatii...pentru ca din ce zici tu. este disperare. e si normal. vad ca il iubesti foarte mult, dar iubitul tau poate sta la birou si se gandeste cum sa faca sa se termine si chestiile astea. dupa ce ca iti aduce bani in casa...colaborati si voi mai frumos !...daca zici ca nu te inseala,ai nevoie de iubire?! te intzleg. insa nu au intrat zilele in sac.! daca au fost pana akum 2 luni...vor mai fi ani in coace. daca stii cum trebuie sa faci. asta se intampla cand unul sta acasa si unul munceste. nu iti dai seama ca celalt e obosit.
Chrenty
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:29
In momentul de fata stam tot in aceeasi casa, dormim in acelasi pat si de cele mai multe ori ma tine noaptea in brate. De doua luni, de cand am realizat toate prostiile facute am incercat sa schimb chestii din comportamentul meu si sa fac lucrurile cat mai bune, dar bineinteles ca mai am unele scapari, nu majore, dar sunt. Cat despre serviciu o sa ma reangajez in curand. Nu sunt genul care sa stea acasa si sa astept ca el sa aduca bani. Problema e ca el nu are incredere ca schimbarea mea va fi pt totdeauna, ci crede ca e temporara, pentru ca lucrurile sa mearga iarasi bine intre noi. Nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca din celelate relatii ale mele asa am avut eu de castigat tinand omul de langa mine aproape. Stiu ca am dat peste mai mult decat un ideal masculin si nu am stiut sa il pretuiesc... deci problema e de capatarea increderii nu de o cina...
Oricum multumesc pt critici mi-au deschis si mai larg ochii
1Ratza
Postat pe 7 Septembrie 2010 14:30
Sper ca ai citit ce ti-am scris si eu mai dus. Asta a fost parerea mea. Daca consideri ca criticile ti-au deschis si mai larg ochi, atunci este destul de bine...cand ai postat erai intr-o stare nu prea buna...acum este hotarata...ce s-a intamplat? s-au rezolvat lucrurile. ce hotarari ai luat...dupa aceste critici...
Chrenty
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:51
De la: Chrenty, la data 2010-09-07 18:51:03Sper ca ai citit ce ti-am scris si eu mai dus. Asta a fost parerea mea. Daca consideri ca criticile ti-au deschis si mai larg ochi, atunci este destul de bine...cand ai postat erai intr-o stare nu prea buna...acum este hotarata...ce s-a intamplat? s-au rezolvat lucrurile. ce hotarari ai luat...dupa aceste critici...


In cateva ore sa se schimbe?
stem_29
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:10
De la: 1Ratza, la data 2010-09-07 01:30:17Buna fetelor!

Va cer ajutorul deoarece simt ca relatia mea scapa de sub control. Sunt cu cineva de aprox. 9 luni si pana acum vreo 2 mergea foarte bine... A fost o iubire vijelioasa, am simtit ca ne potrivim si am facut repede primii pasi in relatie, astfel incat dupa 10 zile, ne-am mutat impreuna. Toate au fost bune si frumoase, pana in momentul in care eu nu am mai lucrat si avand atat de mult timp liber, am ajuns sa il sufoc cu chestii de genul, cat mai stai la birou, de ce nu mai lucrezi si de acasa, am senzatia ca fugi de mine, plus ca niciodata nu prea faceam ceea ce ma ruga, deoarece credeam ca daca voi face o sa par slaba in relatia asta si voi avea aceeasi soarta ca mai toate femeile, voi ajunge sa fiu uitata, intr-un colt. Surpriza a fost ca am patit exact invers, el s-a saturat de toate acestea si a zis sa punem capat relatiei. De 2 luni incerc sa imi repar greselile si tot ce fac este sa o dau mai tare cu bata in balta...
Mai nou abia imi vad iubitul, care prefera sa stea mai mult la firma, am omis sa spun ca firma la care lucreaza e a lui, sta cu zilele si cu noptile pe acolo. Nu cred ca ma inseala, dar nu stiu cum sa fac sa isi recapete increderea in mine si sa il fac sa ma iubeasca si sa ma pretuiasca ca la inceput
Uffff!



Pai de ce te-ai lasat de munca........vrei sa te mariti si sa devi o casnica cicalitoare?
Te-ai hotarat asa brusc sa nu fii tu, si sa pui piciorul in prag, ca sa zic asa, sa pari tu de acasa seful in relatie?
Eu zic sa-ti cauti de munca ceva, ca poate domnisorul tau te lasa si nu o sa-ti fie usor. O femeie adevarata nu sta acasa degeaba.
Draga domnisoara, dragostea si iubirea intr-un cuplu nu e doar sezut cu zecile de ani acasa si tinut in brate, trebuie cineva sa si munceasca.
Oricum eu zic ca acest baiat o sa se gandeasca mult pana o sa faca pasul spre casatorie cu tine.........daca o sa-l faca.
Niciunui barbat nu-i trebuie o femeie cicalitoare, si culmea, cicalitoare ca sa se impuna in relatie.
Te-ai prefacut de la inceput, ( probabil ca nici macar nu e firea ta sa te impui, de aceea zic ca te-ai prefacut)....acum probabil ca el se gandeste care ti-e adevaratul caracter, ti-ai impus sa fii autoritara, cu barbatii puternici nu tine:)
stem_29
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:20
De la: Shhh, la data 2010-09-07 11:18:55
De la: sofia_maria, la data 2010-09-07 11:15:59pregateste i o surpriza....o cine de exemplu;)


da sigur , de mancare ii arde lui cu o nebuna la masa.

mai fata bine macar ca iti recunosti prostia, tine'o tot asa!!


stem_29
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:21
Nu m-am lasat de munca ca sa stau acasa, ca sa ma marit si ca sa fac copii, ci nu am mai putut lucra acolo, deoarece lucram pe "ochi frumosi", asta insemnand fara niciun ban. Cat am stat acasa am facut alte lucruri decat cele pe care le face o casnica, plus ca am mai avut un job intre timp si multe alte interviuri. El si-a dorit ca eu sa stau acasa si sa invat lucrez pe proprie raspundere pentru a ma afirma pe specialitatea mea( eu am terminat turism si am lucrat in domeniul bancar, apoi in asigurari)....
In ceea ce priveste relatia cu el, lucrurile s-au schimbat in timp deoarece pe langa problemele de acasa , au mai aparut altele si la serviciu, care l-au facut sa fie mai distant, iar incercarea mea de a-l sprijini, de a-i face pe plac si de a avea grija de el au aparut ca o "prefacatorie " a mea, deoarece am avut multe dispute. Chiar daca nu am fost perfecta si am avut pretentii mari de la el, asta nu inseamna ca nu au fost si perioade bune, cand eu am fost langa el si l-am spijinit in ceea ce face. Dar acum, ca dupa orice lucru care te dezamageste, vede doar partea rea a relatiei. Nu am fost tot timpul "iubita isterica". Au fost zile in care am fost, urmate de saptamani de tandrete si intelegere...dar la un punct s-au adunat prea multe pentru el, clar...
1Ratza
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:09
M-am hotarat sa lupt pentru relatia mea si sa ii dovedesc ca sunt ceea ce isi doreste...Asta pana o sa cedez, deoarece eu sunt omul care are nevoie de motivatie atunci cand lupta pentru ceva, iar daca mi se da de multe ori cu piciorul incep usor, usor sa ma detasez si chiar daca iubesc, trec peste...
1Ratza
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:02
draga mea, Stii ce apreciez in toata povestea asta a ta?
Ca esti curajoasa!.
Ai trecut prin multe alaturi de sotul tau.puteai de mult sa spui "la revedere" ,insa ai hotarat sa lupti.
Ai mare grija ce faci.pentru ca solutia este in mainile tale. Mi-am dat seama din ce ai scris aici.
Multa bafta!
Chrenty
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:42
De la: 1Ratza, la data 2010-09-07 22:02:53M-am hotarat sa lupt pentru relatia mea si sa ii dovedesc ca sunt ceea ce isi doreste...Asta pana o sa cedez, deoarece eu sunt omul care are nevoie de motivatie atunci cand lupta pentru ceva, iar daca mi se da de multe ori cu piciorul incep usor, usor sa ma detasez si chiar daca iubesc, trec peste...


esti femeia ideala. usor de manipulat si inghiti orice!
de-ar fi toate ca tine, ce lume frumoasa ar exista!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:51
nu vorbi asa cu strainii, geo!
Mai dicret...fata asta chiar are nevoie de ajutor observ.
Naivitate este in orice om ...pana la o varsta.
Voua baietilor va e rusine sa postati ceva pe aici...sunteti prea sensibili inteleg
Crinado99
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:59
De la: Crinado99, la data 2010-09-08 13:59:38nu vorbi asa cu strainii, geo!
Mai dicret...fata asta chiar are nevoie de ajutor observ.
Naivitate este in orice om ...pana la o varsta.
Voua baietilor va e rusine sa postati ceva pe aici...sunteti prea sensibili inteleg



ajutor pentru ce?
cate din sfaturile de pe un forum sunt urmate?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:04
De la: Chrenty, la data 2010-09-08 11:42:05draga mea, Stii ce apreciez in toata povestea asta a ta?
Ca esti curajoasa!.
Ai trecut prin multe alaturi de sotul tau.puteai de mult sa spui "la revedere" ,insa ai hotarat sa lupti.
Ai mare grija ce faci.pentru ca solutia este in mainile tale. Mi-am dat seama din ce ai scris aici.
Multa bafta!


fuc k si eu care credeam ca-i vorba de prieten! ai dreptate ai o capacitate extraordinara de a citi printre randuri!
fante_de_dorobanti
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:09
Cand esti naiv, urmezi uneori sfaturile...
Sunt fete care sunt usor de manipulat...si trebuie sa se indrepte si ele nu?...
Daca le lasam pe toate intr-o parte...cocosate...ar fi lumea asta asa de cruda si urata...
Crinado99
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:09
da nu e sotul ei...e un iubit...asa am inteles eu
oricum cand locuiesti cu cineva...consideri ca e sot...sau nu stiu la ce s-a gandit chrenty.
Crinado99
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:13
Nu am fost tot timpul "iubita isterica". Au fost zile in care am fost, urmate de saptamani de tandrete si intelegere...


ce misto suna asta
kudika311399_silvia
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:19
Tocmai ca nu sunt usor de manipulat...Nu stiu ce te-a facut sa crezi asta din ce am zis eu, dar, ma rog. Incerc sa fac ca relatia mea sa mearga si daca incerc sa il fac fericit nu inseamna ca sunt carpa lui de spalat pe jos...Eu am un caracter foarte puternic si nu ma las usor condusa, dar cateodata e mai bine sa lasi de la tine si sa adopti si alte metode pentru a fi cu omul pe care il iubesti.
Nu e sotul meu, e prietenul meu, dar nu cred ca are vreo relevanta. Lupt pentru ca simt ca e l e cel cu care vreau sa imi petrec restul vietii.
1Ratza
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:29
De la: 1Ratza, la data 2010-09-08 14:29:15Tocmai ca nu sunt usor de manipulat...Nu stiu ce te-a facut sa crezi asta din ce am zis eu, dar, ma rog. Incerc sa fac ca relatia mea sa mearga si daca incerc sa il fac fericit nu inseamna ca sunt carpa lui de spalat pe jos...Eu am un caracter foarte puternic si nu ma las usor condusa, dar cateodata e mai bine sa lasi de la tine si sa adopti si alte metode pentru a fi cu omul pe care il iubesti.
Nu e sotul meu, e prietenul meu, dar nu cred ca are vreo relevanta. Lupt pentru ca simt ca e l e cel cu care vreau sa imi petrec restul vietii.


Da draguta....dar dupa cele intamplate si comportamentul lui din ultimul timp....simti ca el isi mai doreste aceasta relatie?
kudika311399_silvia
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:33
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-09-08 14:33:52
De la: 1Ratza, la data 2010-09-08 14:29:15Tocmai ca nu sunt usor de manipulat...Nu stiu ce te-a facut sa crezi asta din ce am zis eu, dar, ma rog. Incerc sa fac ca relatia mea sa mearga si daca incerc sa il fac fericit nu inseamna ca sunt carpa lui de spalat pe jos...Eu am un caracter foarte puternic si nu ma las usor condusa, dar cateodata e mai bine sa lasi de la tine si sa adopti si alte metode pentru a fi cu omul pe care il iubesti.
Nu e sotul meu, e prietenul meu, dar nu cred ca are vreo relevanta. Lupt pentru ca simt ca e l e cel cu care vreau sa imi petrec restul vietii.


Da draguta....dar dupa cele intamplate si comportamentul lui din ultimul timp....simti ca el isi mai doreste aceasta relatie?
oauu dar ce misto esti,,tu esti in poza,,nu,
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:42
Si daca nu mai doreste, da-l naibii, mi se pare ca nu te iubeste deloc, sincer. Nu stiu de ce te ploconesti atat la el de parca ar fi vreun print, cred ca s-a obisnuit sa te rogi tu de el sa-ti dea atentie! Respecta-te mai mult!
anutzzaa
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:29

Draga mea ! Eu zic asa, dupa mintea mea : 1. hotaraste-te cine esti si ce vrei, de fapt ; 2.daca esti femeie si vrei sa te comporti ca un barbat, gresesti. Asta deoarece El, barbatul, tre sa isi doreasca sa te faca fericita pe tine, ca femeie. Doar de-aia e barbat, ce dracu' ! Tu doar poti accepta sau nu ceea ce-ti propune el. El, ca barbat, atenteaza la integritatea ta fizica de femeie. si nu numai.. Pana la urma, responsabilitatea , daca o sa fie vb. de un copil, iti apartine tie, ca femeie. El doar s-a descarcat hormonal, si atat ! Daca chiar te iubeste, va face totul pt. tine si isi va asuma totul, in ceea ce te priveste si in ceea ce il priveste. Si, desigur, daca il iubesti, vei face si tu la fel. Si, daca Dumnezeu a dorit ca prin voi doi lumea sa fie mai frumoasa, lumea va fi mai frumoasa. Asa ceva...
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau orgoliu? 5 De la: XOXO_GG_ 20 Mai 2009 23:29
Probleme in cuplu...sinceritatea... 22 De la: rramoramona 23 Septembrie 2013 16:48
Am cunoscut pe cineva pe un site de dating. Cm sa procedez? 10 De la: baba_cloanta 9 Iunie 2010 15:10
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28
Vreau si eu un sfat... 18 De la: kudika_pudika 20 Ianuarie 2011 20:26