Setari Cookie-uri

AJUTOR!!!!!

Hello! am nevoie de ajutorul vostru, femei si barbati de pretutindeni! sunt intr-o situatie disperata si nu stiu cum sa procedez
am vreo 23 de ani, sunt studenta in ultimul an si contabila la o firma. l-am cunoscut pe actualul meu iubit cu ceva vreme in urma. am fost mai intai amici, apoi foarte buni prieteni si apoi.... iubiti. nimic nou sub soare si nimic ciudat...numai ca.... el este cu 14 ani mai mare decat mine, a fost insurat si acum este in divort. nu a divortat din cauza mea, desi multi cred asta. diferenta dintre noi nu se raporteaza numai la varsta, ci si la situatia materiala. nu am fost niciodata pe interes si n-o sa incep de acum, insa mama lui asta crede despre mine.
si-a facut curaj si m-a sunat, mi-a cerut sa-i las "baiatul" in pace, am incercat sa rup relatia, dar el nu acceptat si m-a convins si pe mine ca impreuna ne e cel mai bine. divortul nu s-a incheiat inca, dar mama lui ii pune bete in roate desi nu a fost pe placul ei nici fosta nora, iuar sentimentul este reciproc problema ei este ca ii se injumatateste averea prin partaj. norocul meu este ca el nu da doi bani pe vorbele maica-sii.
am uitat sa mentionez faptul ca el nu a avut copii si isi doreste foarte tare acest lucru.
ma iubeste foarte mult, stiu sigur acest lucru si il iubesc si eu. m-a facut sa traiesc clipe unice, m-a facut cea mai fericita femeie de pe pamant. una peste alta, ne iubim.
parintii mei sunt foarte conservatori si desi au acceptat relatia noastra nu stiu tot adevarul. tata nu stie ca este in divort, nu stie de faptul ca mama lui nu ma vrea...
ne-am hotarat ca dupa examenul de licenta sa ne casatorim civil, sa le fortam mana tuturor, iar apoi sa facem un copil, numai ca...
se pare ca sunt gravida... el este singurul care stie si sunt foarte panicata. nu vreau sa fac avort, dar in acelasi timp mi-e teama de restul lumii. de fapt mi-e teama de parintii mei. mi-e teama de reactia lor, mi-e teama ca i-as dezamagi foarte tare... si nu vreau sa-i fac sa sufere.
de mama iubitului meu, n-am nici un stress. cu asta i-as inchide gura, pentru ca isi doreste foarte mult o nepotica sau un nepotel, iar asa as putea sa o fac sa joace cum ii cant eu, dar nu asta este scopul meu...

intrebarea mea pentru voi este:
ce sa fac? cum sa procedez? stiu sigur ca nu este momentul cel mai bun pentru a concepe un copil, dar ce sa fac?
mi- foarte teama de toti... imi pare rau ca nu-l pot lasa nici pe iubitul meu sa se bucure de moment, pentru ca as suferi.
astept sfaturile voastre cu nerabdare
kudika012552
Postat pe 22 Mai 2009 17:29
Important este ca ai incredere in el si el sa nu te minta .De ce spune luuumeeea ...nu stii cum ,n-ai sa poti acoperi gura lumii niciodata .Ai putea totusi ,daca si el vrea , sa avansezi putin cuninia civila (asta ptr parintii tai ).Importanta este fericirea dar si cei de langa tine.
ionia
Postat pe 22 Mai 2009 17:34
Din cate vad, pui mai mult accent pe ceea ce spun, cred si fac cei din jur. Pana la urma sunteti voi 2 si din cate spui, va iubiti cu adevarat. De ce te-ar interesa atat de mult de ceilalti?

Iar in privinta copilului... mie nu mi se pare ca ti-l doresti. Ai da o viata doar pt a-i "inchide gura soacrei" sau numai pt a-i face o bucurie iubitului? Cu tine cum ramane? Esti pregatita la varsta asta sa devii mama? Eu zic ca tot ceea ce se intampla in jurul tau te copleseste la varsta pe care o ai si ar fi bine sa nu iei decizii pripite, ai toata viata inainte.

Sa fii fericita!
kudika013041
Postat pe 22 Mai 2009 17:40
corect
kitty_pui
Postat pe 22 Mai 2009 17:41
Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrr se ineacaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Diavolyta_
Postat pe 22 Mai 2009 17:59
Sa pastrezi copilul si sa fiti fericiti ! El te iubeste si esti sigura de sentimentele lui ! Ce poti sa mai vrei ? Lasa-i pe ai tai, las-o pe mama lui, pana la urma le va trece...important este sa aveti grija de relatia voastra !

Postat pe 22 Mai 2009 18:22
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-22 17:59:55Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrr se ineacaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


laso Diavolyt'o,ca a reusit sa distruga viata ei sa a familiei,stai sa vezi cum o sa primeasca vestea parinti,
tatal u cum vb cu el cu u?ca doar sunt deaceiasi varstra,nu???
dar n'ui nimic,te asteptam cu topicul urmator,sa'ti oferim un umar pe care sa plangi ,dupa ce se satura de tine si'ti da papuci,u nu te'ai gandit dc a divortat?motivul?
dar totusi e bine ca sti ca mama lui nu a vruto nici pe prima,asta ar trebui sa'ti dea de gandit
scorpyoW
Postat pe 26 Mai 2009 22:57
De la: scorpyow, la data 2009-05-26 22:57:19
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-22 17:59:55Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrr se ineacaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


laso Diavolyt'o,ca a reusit sa distruga viata ei sa a familiei,stai sa vezi cum o sa primeasca vestea parinti,
tatal u cum vb cu el cu u?ca doar sunt deaceiasi varstra,nu???
dar n'ui nimic,te asteptam cu topicul urmator,sa'ti oferim un umar pe care sa plangi ,dupa ce se satura de tine si'ti da papuci,u nu te'ai gandit dc a divortat?motivul?
dar totusi e bine ca sti ca mama lui nu a vruto nici pe prima,asta ar trebui sa'ti dea de gandit



Imi cer scuze da' n'am citit ce'o postat
Si nici nush' daca am sa citesc in viitoru' apropriat

Hai'Pup
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 02:19
da,
multumesc pentru sfaturi, unii m-ati incurajat, altii nu...
da, a vorbit cu tata, e ok, numai ca mama lui ne da de treaba...
asta e, o sa vad cum ies si din asta. sper ca totul o sa se termine cu bine.

inca o data va multumesc
kudika012552
Postat pe 28 Mai 2009 14:38
De la: kudika012552, la data 2009-05-28 14:38:44da,
multumesc pentru sfaturi, unii m-ati incurajat, altii nu...
da, a vorbit cu tata, e ok, numai ca mama lui ne da de treaba...
asta e, o sa vad cum ies si din asta. sper ca totul o sa se termine cu bine.

inca o data va multumesc


Copilul!!!!!!
El e pe primul loc! Cum ai putut sa fii atat de imprudenta? Tu iti dai seama de cat de complexa e situatia? O sa fii mama peste 9 luni si nu stii ce implica acest lucru!
Apuca-te sa citesti cateva carti! Nu lua o decizie rapida si , mai ales, nu e vorba numai de tine! In pantecul tau e o viata, un micut care asteapta sa se nasca si sa fie crescut cu responsabilitate!
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20
ciudat baiat mi-am ales, nu-mi dau seama ce vrea nici sa stau in cap 20 De la: hapciucalipta 26 Iulie 2009 06:15
Masajul erotic 31 De la: DydiG 2 Martie 2010 21:12
"Barbatii sunt porci" 45 De la: kudika_27302 23 Ianuarie 2013 21:02
Scoala vietii vs. scoala ca institutie !!! 108 De la: marco918 13 Ianuarie 2010 12:52