Setari Cookie-uri

Puncte negre Yacx

Salut !

Desi am norocul de a ma putea "tine departe de cosuri" , Punctele negre sunt ceva mai hotarate si mi-au invadat in special zona T , dar nu numai . Am fost la cosmeticiana de 3 ori si ce-i drept am mai scapat de ele , insa , dat fiind ca sunt studenta , nu-mi da mana sa cheltuiesc 100 lei pe luna doar acolo . Imi puteti recomanda un crema , un tratament ,ceva ?


Multumesc anticipat
moonlight_Touch
Postat pe 15 Septembrie 2010 09:37
De la: moonlight_Touch, la data 2010-09-15 09:37:06Salut !

Desi am norocul de a ma putea "tine departe de cosuri" , Punctele negre sunt ceva mai hotarate si mi-au invadat in special zona T , dar nu numai . Am fost la cosmeticiana de 3 ori si ce-i drept am mai scapat de ele , insa , dat fiind ca sunt studenta , nu-mi da mana sa cheltuiesc 100 lei pe luna doar acolo . Imi puteti recomanda un crema , un tratament ,ceva ?


Multumesc anticipat


citisem undeva de o solutie minune care se lauda ca intr-o saptamana dispar si cosurile si punctele negre: zeama de cuc in proportie de 45 %, lichid uman eliberat din acctivitatea ardenta in aceiasi proportie si restu' de 10 % fiind preludiu.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 Septembrie 2010 11:42
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-15 11:42:24
De la: moonlight_Touch, la data 2010-09-15 09:37:06Salut !

Desi am norocul de a ma putea "tine departe de cosuri" , Punctele negre sunt ceva mai hotarate si mi-au invadat in special zona T , dar nu numai . Am fost la cosmeticiana de 3 ori si ce-i drept am mai scapat de ele , insa , dat fiind ca sunt studenta , nu-mi da mana sa cheltuiesc 100 lei pe luna doar acolo . Imi puteti recomanda un crema , un tratament ,ceva ?


Multumesc anticipat


citisem undeva de o solutie minune care se lauda ca intr-o saptamana dispar si cosurile si punctele negre: zeama de cuc in proportie de 45 %, lichid uman eliberat din acctivitatea ardenta in aceiasi proportie si restu' de 10 % fiind preludiu.


zapacilaaa ! m-ai facut sa rad in hohote !
coldwind
Postat pe 15 Septembrie 2010 11:58
inseamna ca stii despre ce vorbesc vezi, d-aia n-avem noi puncte negre . nici macar pe creer
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 Septembrie 2010 12:03
Maseaza-ti fata cu : parti egale zahar (brun de prederinta) si ulei de masline presate la rece (poti folosi si miere de albine PROASPATA). Adauga sucul de la o jumatate de lamaie sau foloseste sucul de lamaie (taponeaza pielea) dupa ce ai folosit zaharul amestecat cu ulei sau miere. De preferinta, inainte de aceasta operatiune deschide-ti porii folosind vaporii ceaiului de musetel (deasupra oalei cu prosopul in cap- metoda traditionala).
sau

Umezeste faina de malai (2-3 lingurite) cu putina apa calda, pane devine usor pastoasa. Adauga cateva picaturi de sapun lichid. Maseaza fata (sau zonele afectate)

Iti sugerez ca toate produsele sa fie ECO (organice).
ClassyCat
Postat pe 26 Septembrie 2010 02:54
ai putea incerca cu malai...pe post de exfoliant si apoi sa iti aplici o crema hidratanta
Hell_me
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:02
poti incerca cu aspirina pisata si acool.se aplica pe zona afectatasi apoi te speli
RUY_BLAS
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:11
Si eu tot de asa celebra zona T "SUFAR". Asta vara nu mai puteam scapa de .. sa le zic niste inflamatii ale porilor care secretau prea mult sebum.. Mi a m cumparat de la farmacie Zynerit - o solutie buna mai mult pentru acnee. Foloseste-o fara a abuza de ea, usuca fata foarte repede. Pot spune ca punctele negre s au mai diminuat, nemaifiind asa de vizibile.
Acum folosesc un gel de curatare de la Garnier - pur activ, Bun de altfel, insa nu folosit zilnic usuca pielea.
Din pacate nu scapi niciodata de aceste puncte negre, asa ne este tenul, ce sa i faci! le poti diminua doar folosind scrub. Succese!
marilena22
Postat pe 26 Septembrie 2010 14:55

citisem undeva de o solutie minune care se lauda ca intr-o saptamana dispar si cosurile si punctele negre: zeama de cuc in proportie de 45 %, lichid uman eliberat din acctivitatea ardenta in aceiasi proportie si restu' de 10 % fiind preludiu.[/quote]

si ma gandeam ce barbat documentat esti geo si cand colo
ALEXA70
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:05
Ms pt sfaturi ! Te-am votat :D
moonlight_Touch
Postat pe 27 Septembrie 2010 16:47
eu i-am comandat fiicei mele(tot studenta) de la floritene un gel pentru puncte negre. intra pe site-ul lor si comanda...vei primi pachetul prin posta(taxe postale 2-3 roni)..vezi ca au doua game de produse : floritene si bioflora... diferenta dintre ele este de ambalaj(bioflora sunt mai ieftine si au exact aceleasi componente ca si floritene - ambalajul este mai putin frumos)....gelul din gama bioflora este 20 ron si cel din gama floritene 28. Merita sa incerci.
kudika074574
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
4 parfumuri originale 1 De la: healthy017225 15 Iunie 2010 17:17
Salon de cosmetica de noapte 2 De la: valentina_v 18 August 2010 12:30
Par gras 18 De la: healthy013349 23 Aprilie 2012 22:03
folosirea produselor cosmetice naturale 2 De la: Ana_Maria_A_1 30 Mai 2012 20:19
schimbare de look! sfaturi 7 De la: kudika_929182 8 Februarie 2014 13:24