Setari Cookie-uri

buna fetelor..o intrebare in legatura cu rigevidon21+7

Eu si partenerul meu ne cam certam knd vine vorba de viata sexuala;))el vrea neprotejat,iar eu da:))..culmea nu?:))...asa k am hotarat o luna sa i-au rigevidon 21+7 si una nu(folosim alte metode;)) )...vreau sa stiu sigur dak le intrerup asa pot ramane insarcinata?..sau mai sunt atat d protejata?..totusi mi-e frik si de reactiile adverse dak le i-au uni de zile la rand:(..multumesc
gagik1001
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:40
De la: aninima1001, la data 2010-09-17 00:40:23Eu si partenerul meu ne cam certam knd vine vorba de viata sexuala;))el vrea neprotejat,iar eu da:))..culmea nu?:))...asa k am hotarat o luna sa i-au rigevidon 21+7 si una nu(folosim alte metode;)) )...vreau sa stiu sigur dak le intrerup asa pot ramane insarcinata?..sau mai sunt atat d protejata?..totusi mi-e frik si de reactiile adverse dak le i-au uni de zile la rand:(..multumesc

Nu am ce sfat sa-ti dau, sunt impotriva anticonceptionalelor.
Sunt hormonale si oricand poate " exploda" un cancer......asa ca indopare sprancenata!
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:54
De la: aninima1001, la data 2010-09-17 00:40:23Eu si partenerul meu ne cam certam knd vine vorba de viata sexuala;))el vrea neprotejat,iar eu da:))..culmea nu?:))...asa k am hotarat o luna sa i-au rigevidon 21+7 si una nu(folosim alte metode;)) )...vreau sa stiu sigur dak le intrerup asa pot ramane insarcinata?..sau mai sunt atat d protejata?..totusi mi-e frik si de reactiile adverse dak le i-au uni de zile la rand:(..multumesc

In primul rand daca mizezi pe anticonceptionale rigevidonu nu e bun pt ca contine o cantitate foarte mare de hormoni sunt altele cu o concentratie mai mica de ex karisa. Chestia cu o luna da una nu nu-i buna deoarece iti afecteaza organismul poti sa iei 6 luni si faci pauza o luna.
deeadeutza99
Postat pe 17 Septembrie 2010 16:38
IN PRIMUL RIND AR TREBUI FIECARE SA-SI FACA UN TEST SA POATA VEDEA COMPATIBILITATEA ORGANISMULUI CU ACEST ANTICONCEPTIONAL. EU AM FOLOSIT ,DAR LA O VIRSTA CIND AVEAM DEJA 4 COPII.ACUM NU IL MAI FOLOSESC AVIND O VIRSTA ,PE MINE MA AJUTAT SA IMI REGLEZ CICLUL LUNAR.AM LUAT PUTIN IN GREUTATE DAR SINT OK.
kudika317219
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:57
Eu am folosit ricevidon,snt sigure dar nu te sfatuiesc s le iei,snt f.puternice.
Valy90
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:35
ce idee creatza ti-a venit vezi ca o sa te dereglezi rau de tot daca faci asa cum te-ai gandit (o luna iei si una ba). Cat despre efectele adverse, or sa fie tot alea, oricum ai da-o. Acum, depinde de tine daca vrei sa te sacrifici pentru "iubirea" cea mare, sau tii mai mult la sanatatea ta. Un sfat: daca renuntati la prezervativ, puneti si de un set de analize, ca nu stii ce surprize se ascund in "obiectul dragostei". Si nu uitati sa includeti in analize si genotiparea HPV (pentru el), pentru c-ar fi pacat sa te cadoriseasca cu un virusel care poate cauza cancer de col uterin (si care va lucra cu mai mult spor daca iei anticonceptionale care iti slabesc sistemul imunitar).

Narcisa_tesfio
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:44
deci chiar nu cred ca daca iei anticonceptionale si vrei sa le lasi si el nu vrea alte metode de contraceptie cum ar fi prezervativu inseamna ca nu te iubeste cum sa scris!!! mai mult de 3 zile dupa ce le lasi nu te mai protejeaza,deci poti ramane ca sa numai zic ca sunt sanse mai mari sa ramai imediat dupa ce le lasi!!! iar da....ce sa zic....au multe efecte negative daca le iei!! am 23 de ani am 1.62 si 49 de kg si ma lupt cu celulita de cand am inceput sa iau anticonceptionale!!! deci si eu vreau sa le las da nici barbatemiu nu foloseste prezervativ iar pt bebe nu sunt pregatita!!deci mergi la ginecolog sa iti prescrie ceva mai slab!!!!
kudika320867
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:42
De la: aninima1001, la data 2010-09-17 00:40:23Eu si partenerul meu ne cam certam knd vine vorba de viata sexuala;))el vrea neprotejat,iar eu da:))..culmea nu?:))...asa k am hotarat o luna sa i-au rigevidon 21+7 si una nu(folosim alte metode;)) )...vreau sa stiu sigur dak le intrerup asa pot ramane insarcinata?..sau mai sunt atat d protejata?..totusi mi-e frik si de reactiile adverse dak le i-au uni de zile la rand:(..multumesc

ce sa-ti zic.... rigevidon sunt cele mai tari de pe piata, am inteles ca se recomanda femeilor in jur de 30-35 de ani. contin o cantitate enorma de hormoni si pot aparea oricand dezechilibre. eu iau Yasmin, sunt cele mai slabe. mi-au fost recomandate atat de ginecolog, cat si de endocrinolog (am avut probleme cu tiroida si cateva chisturi, dar se pare ca mi-am revenit! ). Daca nu ai alte probleme, eu te-as sfatui sa iei Yasmin, dar cel mai bine te poate sfatui un ginecolog in urma unor analize.
kossy
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:46
De la: aninima1001, la data 2010-09-17 00:40:23Eu si partenerul meu ne cam certam knd vine vorba de viata sexuala;))el vrea neprotejat,iar eu da:))..culmea nu?:))...asa k am hotarat o luna sa i-au rigevidon 21+7 si una nu(folosim alte metode;)) )...vreau sa stiu sigur dak le intrerup asa pot ramane insarcinata?..sau mai sunt atat d protejata?..totusi mi-e frik si de reactiile adverse dak le i-au uni de zile la rand:(..multumesc

la chestia cu sarcina... stiu de la ginecolog ca odata intrerupte, nu te mai protejeaza.
kossy
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:47
fa injectiile care te protejeaza de o sarcina nedorita, te protejeaza timp de 3 luni !!!
fatavesela
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:04
buna.eu am luat rigevidon timp de 2 ani....la iceput ptr a-mi regla menstra...apoi mi-am inceput viata sexuala, m-am casatorit si am hotarat sa fac un copil....am incetat sa mai iau anticonceptionale din aprilie si am ramas insarcinata in no(la mine asa a fost)
ochii_verzi_3
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:50
daca vrea neprotejat ameinta -l ca va schimba doar el scutecele si ca ii va face baita copilului iar iesirile cu prietenii se vor transforma in stata cu ala / aia miuc/ mica. Sa veai ce repde va lua prezervativul pe jucarie atunci!!!!
negrul_de_serviciu
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
R-hsurile pozitive la mame si negative la tatici 5 De la: healthy007613 9 Ianuarie 2010 17:06
anunt umanitar 4 De la: Aemulus 30 Aprilie 2010 18:31
atacuri de panica 13 De la: MissRainbow 17 Februarie 2012 11:52
salut la toata lumea sunt oana am un baietel de 2 ani si sunt insarcinata din nou in 7 luna sunt fericita dar mie foarte frica sa nasc in tara noasta cai foarte periculos pe baietelu meu lam nascut in italia nu a fost asa de rau dar acum imi este foarte f 65 De la: miss_darine 24 Septembrie 2010 18:10
A emigra sau nu! 55 De la: rubya 15 Aprilie 2010 22:35