Setari Cookie-uri

Nu mai suport stresul nuntii :((

Buna fetelor. Am si eu nevoie de un sfat de la voi. Am nunta saptamana viitoare si ca in orice familie au intervenit discutii cu privire la organizare. Parintii mei sunt divortati, nu au avut posibilitatea financiare sa ma ajute cu nunta, insa cand e vorba de idei si indicatii sunt primii. Cel mai rau m-am certat cu tata. Imi tot spune sa fac aia, sa nu fac pe cealalta..de ce fac asa si nu invers etc etc. Credeti-ma va rog ca nu mai suport. Imi vine sa imi iau lumea in cap. Astazi iar am plans din cauza lui. Nu mai pot. Am nevoie de un sfat cum sa mai procedez in cazul lui, k mie una, mi s-au terminat toate resursele. Va rog ajutati-ma cu o idee. Va pup. O seara placuta!
vivi1984
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:11
Sa incerci sa le spui "va rog frumos sa ma lasati sa imi organizez nunta asa cum mi-o doresc eu,m-ati ajuta mult mai mult daca ati sta deoparte!"
Barbie30
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:56
Orice parinte vrea tot ce e mai bun pentru copilul lui, mai ales cand vine vorba de o zi asa de importanta. Trebuie sa stii cum sa spui un nu fara a rani pe nimeni. Spune-i ca vei tine cont de sfatul lui, ca ii multumesti pentru modul in care e alaturi de tine dar e timpul sa iei si tu singura deciziile. Daca nici asa nu merge fa in urmatorul fel: "Zi ca el si fa ca tine!" Succes:*
simona90
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:35
De la: vivi1984, la data 2010-09-17 22:11:34Buna fetelor. Am si eu nevoie de un sfat de la voi. Am nunta saptamana viitoare si ca in orice familie au intervenit discutii cu privire la organizare. Parintii mei sunt divortati, nu au avut posibilitatea financiare sa ma ajute cu nunta, insa cand e vorba de idei si indicatii sunt primii. Cel mai rau m-am certat cu tata. Imi tot spune sa fac aia, sa nu fac pe cealalta..de ce fac asa si nu invers etc etc. Credeti-ma va rog ca nu mai suport. Imi vine sa imi iau lumea in cap. Astazi iar am plans din cauza lui. Nu mai pot. Am nevoie de un sfat cum sa mai procedez in cazul lui, k mie una, mi s-au terminat toate resursele. Va rog ajutati-ma cu o idee. Va pup. O seara placuta!

problemele trebuie sa le rezolvi cu sotul tau...daca el te intelege daca voi va intelegeti...restul nu conteaza...cel mai bine cum sa mai scris..."zi ca ei si faceti ca voi"...nu lasati pe nimeni de la inceput sa se amestece in treburile voastre...voi trebuie sa va intelegeti intre voi...bafta.
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:42
Am intalnit si eu astfel de cazuri .Spune-i clar si raspicat ca este nunta ta (o zi unica in viata)si deciziile le iei impreuna cu partenerul,daca au vreun sfat pot sa-l spuna ,dar sa nu aiba pretentia sa il si urmezi.Vremurile s-au schimbat,dar cateodata e bine sa-i ascultam ca sunt mai trecuti prin viata si ar putea sa ne ajute experienta lor.
Casa de piatra! Sa fi-ti sanatosi si multa multa iubire a doresc !
Sa nu te prind pe aici ca deschizi vreun topic fiindca ai o problema in casnicie ca sunt destule:p

dalma
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:35
Parintii nu ni-i alegem....orice nunta inseamna stres,cearta,nervi intinsi la maxim....sa nu crezi ca dupa nunta o sa curga lapte si miere...daca asa incepi,asa continui....
kudika227120
Postat pe 12 Octombrie 2010 21:06
Draga mea si eu am trecut prin stresul asta nu de mult timp.Eu crede-ma ca am organizat aproape singura nunta si trebuia in acelasi timp sa fac fata pretentiilor parintilor si socrilor deopotriva, a sotului in primul rand de cealalta parte:)) .Crede-ma ca m-am certat zilnic pana in ziua nuntii asupra traditiilor si ideilor lor traznite
Pana la urma mi-am dat seama ca cel mai bine e sa ignori , zi ca ei si fa ca tine..simplu...fara sa te stresezi si sa nu ai timp sa te bucuri de momentele acestea unice din viata ta.E pacat crede-ma.Mai ales in ziua nuntii nici sa nu te doara capul de ce se intampla .Pentru asta ai parinti si socri sa se ocupe ei de invitati si de organizare.Tu bucura-te cat poti de mult ca trece mult prea repede nici nu-ti dai seama cand se face dimineata.
In rest Casa de Piatra si multe bucurii.Apropo, dupa nunta apele se linistesc, tu te linistesti in primul rand.
kittycrys
Postat pe 16 Octombrie 2010 05:59
of, numai intr-o tara in curs "de dezvoltare" mai exista aceste idei ale parintilor cu pretentiile lor in ziua nuntii tale...cat egoism !!!!!!!!! ascuns sub vesnicul "vreau ce e mai bun pt.tine".....reaminteste-ti ca nimeni nu poate sti mai bine ca tine si hotara ce e mai bine pt tine, doar daca nu esti minor sau narcoman sau etc. Pai poate nu e bun nici mirele, ca nu le place lor !!!!!!!! traim ca in antichitate si ne dam copii la troc cu alte familii in functie de zestre?!
ma rog, dar ce treaba are soacra cu culoarea buchetului tau sau a servetelelor de la masa?! ..si de aici certuri. tu cu el, ca ma-sa e jignita......si uite asa, aveti material de discutii nostime" in viitor

Din punctul meu de vedere daca nu esti capabila sa-ti faci singura "cea mai fericita zi din viata ta" ( sigur asta e tot in viata uneoi femei?! mi-e mila de cele ce cred asa) si tot accepti sa ti-o faca altii, parinti sau socrii, pai atunci taci. E de bun simt.
dack
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:46
e bine sa tii comnt si de parerea lor sun t parintii tai pina la urma ins anu ii lasa s at einfluenteze intru totul pentru ca pina la urma tu esti principala femeie din eveniment care trebuie sa aiba amintiri d eneuitat d ela acel eveniment !
negrul_de_serviciu
Postat pe 19 Octombrie 2010 16:23
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-10-19 16:23:37e bine sa tii comnt si de parerea lor sun t parintii tai pina la urma ins anu ii lasa s at einfluenteze intru totul pentru ca pina la urma tu esti principala femeie din eveniment care trebuie sa aiba amintiri d eneuitat d ela acel eveniment !
A trecut nunta,gata
Valy90
Postat pe 19 Octombrie 2010 16:33
De la: valy90, la data 2010-10-19 16:33:31
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-10-19 16:23:37e bine sa tii comnt si de parerea lor sun t parintii tai pina la urma ins anu ii lasa s at einfluenteze intru totul pentru ca pina la urma tu esti principala femeie din eveniment care trebuie sa aiba amintiri d eneuitat d ela acel eveniment !
A trecut nunta,gata


am observat insa am postat acest lucru pentru c apoate si alte fete simt l afel si nu indraznesc s aintrbe !
negrul_de_serviciu
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:21
De la: kittycrys, la data 2010-10-16 05:59:34Draga mea si eu am trecut prin stresul asta nu de mult timp.Eu crede-ma ca am organizat aproape singura nunta si trebuia in acelasi timp sa fac fata pretentiilor parintilor si socrilor deopotriva, a sotului in primul rand de cealalta parte:)) .Crede-ma ca m-am certat zilnic pana in ziua nuntii asupra traditiilor si ideilor lor traznite
Pana la urma mi-am dat seama ca cel mai bine e sa ignori , zi ca ei si fa ca tine..simplu...fara sa te stresezi si sa nu ai timp sa te bucuri de momentele acestea unice din viata ta.E pacat crede-ma.Mai ales in ziua nuntii nici sa nu te doara capul de ce se intampla .Pentru asta ai parinti si socri sa se ocupe ei de invitati si de organizare.Tu bucura-te cat poti de mult ca trece mult prea repede nici nu-ti dai seama cand se face dimineata.
In rest Casa de Piatra si multe bucurii.Apropo, dupa nunta apele se linistesc, tu te linistesti in primul rand.


Corect, aceeasi parere
oana84onutza
Postat pe 29 Octombrie 2010 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nunta in Sibiu!! 1 De la: Andreea_Ariana_1 26 Octombrie 2015 14:50
rochie de mireasa 6 De la: ALEJANDRA_healthy 19 Martie 2012 16:13
CAUT FINI 79 De la: kudika_9483 5 Februarie 2018 02:11
Rochie de mireasa ERESMA, colectia San Patrick 2011 1 De la: kudika_11563 8 Iulie 2012 18:14
Vand rochie de mireasa Exclusive Bride 1 De la: maria2005 3 Iulie 2011 13:20