Setari Cookie-uri

buna

buna, in primul rand vreau sa spun ca este primul meu topic, dar am nevoie de sfatul cuiva pentru ca sunt nehotarata.. asadar, am un prieten de un an de zile care la inceput era baiatul ideal, dar dupa un timp a inceput sa se schimbe, la inceput voia sa isi petreca timpul numai cu mine, sa iesim doar noi 2, faceam dragoste de 3-4 ori pe sapt, traiam o poveste frumoasa..de cateva luni e total diferit, mereu este ocupat cu cate ceva...inainte stateam cu cateva prietene in apartament, dar acum m-am mutat singura si chiar ramane o data pe sapt la mine si doar atunci apucam sa mai facem dragoste, de inselat nu ma inseala, doar ca acum vrea sa iasa cu baietii, sa faca orice altceva care sa nu ma includa, nu mai este atent cu mine, mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea, nu ma baga niciodata in seama cand ii zic ca totul s-a terminat..el m-a ajutat f mult , dar simt ca nu mai am rabdare..ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc frumos!
sweet2
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:06
felicitari! ai aflat cum e sa fii casatorita
Narcisa_tesfio
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:12
"mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, "
this is the problem!
Barbie30
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:26
geloasa e prea mult spus...sunt mai mult cicalitoare pt ca ii spun mereu ca nu mai are timp pt mine, nu mai este atent cu mine, ca nu imi spune anumite lucruri...
sweet2
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:35
De la: sweet2, la data 2010-09-25 17:35:46geloasa e prea mult spus...sunt mai mult cicalitoare pt ca ii spun mereu ca nu mai are timp pt mine, nu mai este atent cu mine, ca nu imi spune anumite lucruri...


Eterna poveste....Asa...ca chestie,te-ai intrebat vreodata si de ce are el nevoie?
Barbie30
Postat pe 30 Septembrie 2010 22:24
Toate povestile de iubire incep cam asa ca a ta. Dar sfatul meu este s-o lasi mai moale cu a pune stapanire pe un barbat si a-l sufoca ca daca il iubesti vei ramane fara el. Are nevoie de prieteni de iesirea cu baietii la o bere. Daca ii iei acest drept il pierzi iti zic eu.
LumiTaf
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:22
De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?
_Cryssa_
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:27
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:27:22 De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?


De ce fac asta?Pentru ca le e frica ca o sa le lase si cred ca daca il tin in lesa nu o sa faca asta,pacat ca multe din ele nu constientizeaza ca asa o sa renunte mult mai repede la ele.
Barbie30
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:29
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:27:22 De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?


si ce mai barfesc barbatii!
fante_de_dorobanti
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:31
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-08 10:31:26
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:27:22 De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?


si ce mai barfesc barbatii!


nu stiu mai fante, poate ne spui tu
_Cryssa_
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:32
De la: sweet2, la data 2010-09-25 17:06:27buna, in primul rand vreau sa spun ca este primul meu topic, dar am nevoie de sfatul cuiva pentru ca sunt nehotarata.. asadar, am un prieten de un an de zile care la inceput era baiatul ideal, dar dupa un timp a inceput sa se schimbe, la inceput voia sa isi petreca timpul numai cu mine, sa iesim doar noi 2, faceam dragoste de 3-4 ori pe sapt, traiam o poveste frumoasa..de cateva luni e total diferit, mereu este ocupat cu cate ceva...inainte stateam cu cateva prietene in apartament, dar acum m-am mutat singura si chiar ramane o data pe sapt la mine si doar atunci apucam sa mai facem dragoste, de inselat nu ma inseala, doar ca acum vrea sa iasa cu baietii, sa faca orice altceva care sa nu ma includa, nu mai este atent cu mine, mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea, nu ma baga niciodata in seama cand ii zic ca totul s-a terminat..el m-a ajutat f mult , dar simt ca nu mai am rabdare..ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc frumos!



era o data o pupaza....si intalni un cuc.....toate bune si frumoase intre ei ...si creanga lor ..... eu zic sa iti cauti hrana pt la iarna....camara e goala
Celia_29
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:37
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:32:35
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-08 10:31:26
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:27:22 De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?


si ce mai barfesc barbatii!


nu stiu mai fante, poate ne spui tu


era doar o constatare nu dau nimic din "casa"!
fante_de_dorobanti
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:38
Ba, eu as spune ca deja s-a terminat. Vorba asta, spusa intr-o relatie, la varsta voastra, nu inseamna decat: nu vreau sa ma insor, lasa-ma in pace, termina cu figurile de nevasta ca fug mancand pamantul.

Voi, inainte de a fi iubita lui x, nu ati avut niciun prieten de sex masculin? Nu v-ati invartit printre baieti? Nu ati tras cu urechea la barfele lor? Ar fi cazul s-o faceti din cand in cand. Ati afla asa de usor cat de repede se poate sparge balonul asta de sapun pe care voi il numiti iubire. Si poate ati ramane o perioada mai lunga la statutul de iubite si nu de pietre de moara agatate de gatul lor.
rashela
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:39
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-08 10:38:39
si ce mai barfesc barbatii!


nu stiu mai fante, poate ne spui tu [/quote]

era doar o constatare nu dau nimic din "casa"! [/quote]

Nici nu-mi doresc sa descopar sincer nu vreau sa ma sochez pe veci [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
_Cryssa_
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:40
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-08 10:31:26
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:27:22 De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?


si ce mai barfesc barbatii!

Doamne fereste sa intri in "gura" unui barbat!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:40
De la: sweet2, la data 2010-09-25 17:06:27buna, in primul rand vreau sa spun ca este primul meu topic, dar am nevoie de sfatul cuiva pentru ca sunt nehotarata.. asadar, am un prieten de un an de zile care la inceput era baiatul ideal, dar dupa un timp a inceput sa se schimbe, la inceput voia sa isi petreca timpul numai cu mine, sa iesim doar noi 2, faceam dragoste de 3-4 ori pe sapt, traiam o poveste frumoasa..de cateva luni e total diferit, mereu este ocupat cu cate ceva...inainte stateam cu cateva prietene in apartament, dar acum m-am mutat singura si chiar ramane o data pe sapt la mine si doar atunci apucam sa mai facem dragoste, de inselat nu ma inseala, doar ca acum vrea sa iasa cu baietii, sa faca orice altceva care sa nu ma includa, nu mai este atent cu mine, mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea, nu ma baga niciodata in seama cand ii zic ca totul s-a terminat..el m-a ajutat f mult , dar simt ca nu mai am rabdare..ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc frumos!



tot ce poti sa faci este sa achizitionezi o pereche de catuse si sa l pozitionezi undeva la fereastra, bine sustinut de calorifer , asa esti sigura ca este al tau
lover_woman
Postat pe 12 Octombrie 2010 08:58
De la: lover_woman, la data 2010-10-12 08:58:38
De la: sweet2, la data 2010-09-25 17:06:27buna, in primul rand vreau sa spun ca este primul meu topic, dar am nevoie de sfatul cuiva pentru ca sunt nehotarata.. asadar, am un prieten de un an de zile care la inceput era baiatul ideal, dar dupa un timp a inceput sa se schimbe, la inceput voia sa isi petreca timpul numai cu mine, sa iesim doar noi 2, faceam dragoste de 3-4 ori pe sapt, traiam o poveste frumoasa..de cateva luni e total diferit, mereu este ocupat cu cate ceva...inainte stateam cu cateva prietene in apartament, dar acum m-am mutat singura si chiar ramane o data pe sapt la mine si doar atunci apucam sa mai facem dragoste, de inselat nu ma inseala, doar ca acum vrea sa iasa cu baietii, sa faca orice altceva care sa nu ma includa, nu mai este atent cu mine, mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea, nu ma baga niciodata in seama cand ii zic ca totul s-a terminat..el m-a ajutat f mult , dar simt ca nu mai am rabdare..ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc frumos!



tot ce poti sa faci este sa achizitionezi o pereche de catuse si sa l pozitionezi undeva la fereastra, bine sustinut de calorifer , asa esti sigura ca este al tau


de recomandat o singura masa pe zi si aia sa contina paine si apa!
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:01
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-12 09:01:34
De la: lover_woman, la data 2010-10-12 08:58:38
De la: sweet2, la data 2010-09-25 17:06:27buna, in primul rand vreau sa spun ca este primul meu topic, dar am nevoie de sfatul cuiva pentru ca sunt nehotarata.. asadar, am un prieten de un an de zile care la inceput era baiatul ideal, dar dupa un timp a inceput sa se schimbe, la inceput voia sa isi petreca timpul numai cu mine, sa iesim doar noi 2, faceam dragoste de 3-4 ori pe sapt, traiam o poveste frumoasa..de cateva luni e total diferit, mereu este ocupat cu cate ceva...inainte stateam cu cateva prietene in apartament, dar acum m-am mutat singura si chiar ramane o data pe sapt la mine si doar atunci apucam sa mai facem dragoste, de inselat nu ma inseala, doar ca acum vrea sa iasa cu baietii, sa faca orice altceva care sa nu ma includa, nu mai este atent cu mine, mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea, nu ma baga niciodata in seama cand ii zic ca totul s-a terminat..el m-a ajutat f mult , dar simt ca nu mai am rabdare..ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc frumos!



tot ce poti sa faci este sa achizitionezi o pereche de catuse si sa l pozitionezi undeva la fereastra, bine sustinut de calorifer , asa esti sigura ca este al tau


de recomandat o singura masa pe zi si aia sa contina paine si apa!

daca e la fereastra sa fie pe dinafara...sa mai vada si el lumea... in rest e foarte sukar.
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:09
De la: Barbie30, la data 2010-10-08 10:29:52
De la: crysa_tm, la data 2010-10-08 10:27:22 De ce femeile incearca sa acapareze un barbat in intregime? Eu nu inteleg!? Omul are si el nevoie de "spatiu lui vital", sa faca chestii si singur, sa iasa cu baietii, sa mearga la un meci, sa bea o bere, sa se uite dupa alte femei (toti se uita, sa nu creada vreo femeie ca al ei nu se uita ), sa barfeasca (da, si barbatii barfesc ). Serios acuma...tu chiar nu ai alte activitati decat sa-l controlezi pe el?


De ce fac asta?Pentru ca le e frica ca o sa le lase si cred ca daca il tin in lesa nu o sa faca asta,pacat ca multe din ele nu constientizeaza ca asa o sa renunte mult mai repede la ele.
DA Barbi ai perfecta dreptate, dar unele femei nu se gindesc si la cel de linga ia, caci totus este si el barbat il vede doar ca pe un iubit,de multeori iubirea este oarba,iar cind aceasta se destrama ne punem intrebarea oare unde am gresit.
Daca intr-un cuplu nu este o intelegere reciproca acel cuplu se va destrama cit de curind lasinduse cu vorbe grele si jicniri,va doresc la toate cele in suferinta sa va ginditi bine oare nu sunteti voi cele care gresesc cicalinduva parteneru,incercati si varianta dindule mai multa libertate.
kudika171801
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:34
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-12 09:09:41
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-12 09:01:34
De la: lover_woman, la data 2010-10-12 08:58:38
De la: sweet2, la data 2010-09-25 17:06:27buna, in primul rand vreau sa spun ca este primul meu topic, dar am nevoie de sfatul cuiva pentru ca sunt nehotarata.. asadar, am un prieten de un an de zile care la inceput era baiatul ideal, dar dupa un timp a inceput sa se schimbe, la inceput voia sa isi petreca timpul numai cu mine, sa iesim doar noi 2, faceam dragoste de 3-4 ori pe sapt, traiam o poveste frumoasa..de cateva luni e total diferit, mereu este ocupat cu cate ceva...inainte stateam cu cateva prietene in apartament, dar acum m-am mutat singura si chiar ramane o data pe sapt la mine si doar atunci apucam sa mai facem dragoste, de inselat nu ma inseala, doar ca acum vrea sa iasa cu baietii, sa faca orice altceva care sa nu ma includa, nu mai este atent cu mine, mi-a spus o data ca s-a saturat de mine. Intr-adevar eu sunt foarte geloasa, am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea, nu ma baga niciodata in seama cand ii zic ca totul s-a terminat..el m-a ajutat f mult , dar simt ca nu mai am rabdare..ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc frumos!



tot ce poti sa faci este sa achizitionezi o pereche de catuse si sa l pozitionezi undeva la fereastra, bine sustinut de calorifer , asa esti sigura ca este al tau


de recomandat o singura masa pe zi si aia sa contina paine si apa!

daca e la fereastra sa fie pe dinafara...sa mai vada si el lumea... in rest e foarte sukar.



lover_woman
Postat pe 12 Octombrie 2010 19:58
singuratatea in doi e trista. Cel mai bine e sa va despartiti. Cit despre gelozie si cicalire nu se impaca bine cu iubirea... Poate caar trebui sa mai lucrezi la acest capitol...
negrul_de_serviciu
Postat pe 13 Octombrie 2010 09:21
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-10-13 09:21:31singuratatea in doi e trista. Cel mai bine e sa va despartiti. Cit despre gelozie si cicalire nu se impaca bine cu iubirea... Poate caar trebui sa mai lucrezi la acest capitol...


Intr o relatie este bine ca nimeni sa nu se simta sufocat, sa aiba senzatia ca inca este liber, este deranjat sa ti tina cineva cont de cate ori iesi la bere sau daca tu iesi la o cafea, un suc, o petrecere cu fetele, nu trebuie sa fii asa geloasa, barbatii fug ca dracu de isterice ( sunt ei mai speriosi) dar cine te iubeste cu adevarat va incerca sa te faci sa intelegi ca are si el nevoie de libertate si se va purta frumos in continuare cu tine. De exemplu eu ma amuz teribil si mi gasesc mereu ceva de facut cat timp este el plecat cu baiatii, ori ies si eu in oras cu prietenele sau ies la o plimbarica. Odata m am plictisit asteptandu l si cum eram prea odihnita i am trimis un mesaj : iubire mai stai mult ? ca sa stiu cand sa i spun amantului sa plece. In cinci minute era deja acasa
lover_woman
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:02
Cu totii avem nevoie de putin timp pe care sa-l petrecem facand ceva doar pentru noi , relaxare , nu doar sa stai bot in bot cu o persoana 24/24.Chestia asta sufoca orice om , nu conteaza daca e femeie sau barbat.Ofera=i mai multa libertate.E si el om , nu e Fat-Frumos care apropo NU EXISTA.Toti avem defecte si calitati , invata sa accepti omul cu bune si rele , nu iti forma in cap ideea de povestea Cenusaresei pentru ca vei si dezamagita.
stefy_8676
Postat pe 15 Octombrie 2010 04:55
mai schimba-ti si tu comportamentuln,nu mai fi posesiva si joaca si tu un pic de teatru urmareste daca are pe altcineva poate este homosexual,s-au alte preocupari
kudika224927
Postat pe 15 Octombrie 2010 07:18
De la: kudika224927, la data 2010-10-15 07:18:14mai schimba-ti si tu comportamentuln,nu mai fi posesiva si joaca si tu un pic de teatru urmareste daca are pe altcineva poate este homosexual,s-au alte preocupari


trazni-mi-ar tastatura sa-mi trazneasca!!
pai daca-i homosexual nu cred ca-i mai trebuie sa descopere alte preocupari!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 Octombrie 2010 08:14
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-15 08:14:41
De la: kudika224927, la data 2010-10-15 07:18:14mai schimba-ti si tu comportamentuln,nu mai fi posesiva si joaca si tu un pic de teatru urmareste daca are pe altcineva poate este homosexual,s-au alte preocupari


trazni-mi-ar tastatura sa-mi trazneasca!!
pai daca-i homosexual nu cred ca-i mai trebuie sa descopere alte preocupari!


...au si homosexualii preocuparire lor...in puii mei...tu chiar crezi ca au o viata searbada si anosta?
..si ai grija cu tastatura...nu se stie niciodata
_oktober_
Postat pe 15 Octombrie 2010 08:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Piercing Industrial 10 De la: kudika_973445 11 Septembrie 2014 09:43
piercing 14 De la: Gina1989 6 Mai 2011 15:39
ce credeti despre revista cosmopolitan 7 De la: _dulcik_ 24 Februarie 2009 21:55
Imbracaminte STEFANEL -Constanta 1 De la: kudika113537 2 Februarie 2010 09:47
ce e iubirea? 7 De la: kudika174830 21 Mai 2010 01:15