Setari Cookie-uri

GELOASA FARA MOTIV?? SPUNETI-MI SI VOI

VA ROG AM NEVOIE DE UN SFAT SPUNETI-MI PARERILE VOASTRE!!

Am reluat relatia cu fostul meu dupa 7 luni, timp in care el vreo luna sau doua el sa cuplat cu o colega de servici care ii tot dadea tarcoale inca de cand eram certati. Eu am aflat ca a stat cu tipa respectiva abia dupa ce ne impacasem noi prima oara, si inca treptat mi-a spus doar ca a avut o relatie dar nu si cu cine, ba chiar cum sa si terminat, adica la initiativa ei spunandu-i ca nu stie ce vrea, el a devenit nervos la deranjat si i-a zis sa nu indrazneasca sa-l mai caute vreodata. In fine, ne-am impacat si ne-am despartit de 4 ori ptr ca eu am fost indecisa si nesigura de sentimentele lui, ma cautat dupa ce ia dat tipa respectiva cu flit, el zice ca nu, ca oricum nu a fost cine stie ce pentru el, ca nu era ca cu mine, ca de multe ori cand ea in lua in brate isi imagina ca eram eu, ca a observat de la bun inceput cum era ea (alegea pana culegea) si anturajul prost, si ca desi a stat cu ea nu isi facea sperante in privinta unei relatii serioase (rel sexuale nu au avut). Dar problema e ca, pe mine ma deranjeaza faptul ca: lucreaza in aceeasi incinta si am impresia de fiecare data ca acum ma minte cu cate ceva, asa cum a facut de cand ne-am impacat prima oara (avea o bratara el mi-a spus ca si-a facut-o cadou dar tipa respectiva stia ca ma mintit, si de la ea am aflat ca bratara era cadou de la ea..apoi de ziua lui de nume am avut noi a doua tentativa de impacare, mi-a cerut 50 lei imprumut ca zicea ca nu mai are pana la salar, pe mine nu ma scos la un suc, pe tipa respectiva si pe frate-su ia scos, ca zicea ca ii scotea ochii daca nu o facea, dar de parerea mea ca am fost 2 ani si 8 luni impreuna nu la mai interesat..nu mi-a spus de la bun inceput ca a fost vorba de fata respectiva cand a zis ca el a avut o relatie, el imi spunea ca nu mai vorbeste cu ea ca nu mai are ce vorbi cu ea, si dupa ceva timp mi-a spus ca mai vorbesc ca sunt "amici"..). Acum avem o luna de cand ne-am impacat dar nu mai e cea fost, si stie asta si faptul ca incredere in el nu mai am, desi imi tot spune ca nu mai are cu ea nici cat negru dupa unghie, ca ii e total indiferenta, si ca tot pe mine ma iubit intotdeauna, si ca locul din inima lui al meu va ramane ptr totdeauna, de asemenea cat am fost plecata o luna din oras, ma tot cauta, cu pretextul ca are nevoie de un sfat si de la acel "sfat" se jungea si la noi, incerca si prin mesaje sa ma convinga ca ma iubeste, ca respectiva nu inseamna nimic ptr el, si cand i-am zis sa ma lase in pace odata ptr totdeauna a zis ca "nu pot sa las ceea ce iubesc, daca tu poti sa lasi e treaba ta"...Si sa revenim la miezul problemei, ziceam ca ma deranjeaza faptul ca inca lucreaza impreuna, imi maginez fel si fel de lucruri, ba chiar au avut o iesire cu colegii la discoteca in care a fost si aia, si cica pe data de 8 vor merge si la lautari, cel putin el, pr meu...Nu stiu ce sa mai cred...oare sunt eu paranoica? sunt geloasa fara motiv? Aseara ma sunat sa-mi spuna ce si cum si a zis ca chiar nu intelege dc ma supar, ca ma supar degeaba fara niciun motiv, ca ce-a fost a trecut si nu va mai fi niciodata intre ei ptr ca nu vrea si ptr ca nu e genul lui...dar a facut niste chestii care imi dau de gandit altceva... Voi ce credeti?? :(:( Sunt trista, imi imaginez fel si fel de lucruri, datorita "sinceritatii lui" care a avut-o fata de mine de la bun inceput, l-am rugat sa puna o poza cu noi la avatar, a zis ca dc il contrang? ca toata ziua ii zic sa faca aia si aia, si se simte prost, sau un simplu status ptr mine cum pun si eu ptr el (practic niste nimicuri) si nu face nimic, in perioada cand sa despartit de aia a pus de cateva ori un status de suparare. I-am si zis asta, tot ce avea pe suflet, si vad ca nu face nimic, si faza cu poza de avatar au trecut 5 zile inca nimic. Dc oare face asa? Chiar ii e asa greu? sau nu vrea sa vada tipa respectiva poza cu noi si sa afle ca ne-am impacat? Desi stiu ca nu o mai are in lista.. Vhiar ma supar degeaba???
eyo_grl
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:38
ma doooooooooooooooooooooooare capul mai bine ma inpuuuuuuuuuuusc .nu mai citesc nimic
ALEXA70
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:02
7 ani de relatie??/ da, voi cati anisori aveti???????
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:59
De la: ALEXA70, la data 2010-09-26 16:02:21ma doooooooooooooooooooooooare capul mai bine ma inpuuuuuuuuuuusc .nu mai citesc nimic


si eu prefer decat sa citesc atata
pickard
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:02
De la: pickard, la data 2010-09-26 17:02:16
De la: ALEXA70, la data 2010-09-26 16:02:21ma doooooooooooooooooooooooare capul mai bine ma inpuuuuuuuuuuusc .nu mai citesc nimic


si eu prefer decat sa citesc atata

oricat m-am straduit nu am inteles nimic sorryyyyyyyyyyyyyy!
ALEXA70
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:08
Nu sunt 7 ani, sunt 2 ani si 9 luni fara perioada de 7 luni de despartire..
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 16:59:347 ani de relatie??/ da, voi cati anisori aveti???????
Si va rog ce-i cu chef d emistouri stati pe treaba voastra daca nu va pricepeti la dat sfaturi utile. Altii poate trec prin greutati si se confeseaza pe kudika, si voi faceti misto..vedeti sa nu patiti si voi la fel cand aveti cea mai mare nevoie, ca roata e rotunda :(
eyo_grl
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:09
De la: eyo_grl, la data 2010-09-26 17:09:18Nu sunt 7 ani, sunt 2 ani si 9 luni fara perioada de 7 luni de despartire..
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 16:59:347 ani de relatie??/ da, voi cati anisori aveti???????
Si va rog ce-i cu chef d emistouri stati pe treaba voastra daca nu va pricepeti la dat sfaturi utile. Altii poate trec prin greutati si se confeseaza pe kudika, si voi faceti misto..vedeti sa nu patiti si voi la fel cand aveti cea mai mare nevoie, ca roata e rotunda :(




io, te-am intrebat cati ani aveti???? asta e misto..????? uauuuu....ce confuza te face suferinta!!!!


anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:12
De la: eyo_grl, la data 2010-09-26 17:09:18Nu sunt 7 ani, sunt 2 ani si 9 luni fara perioada de 7 luni de despartire..
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 16:59:347 ani de relatie??/ da, voi cati anisori aveti???????
Si va rog ce-i cu chef d emistouri stati pe treaba voastra daca nu va pricepeti la dat sfaturi utile. Altii poate trec prin greutati si se confeseaza pe kudika, si voi faceti misto..vedeti sa nu patiti si voi la fel cand aveti cea mai mare nevoie, ca roata e rotunda :(

nu facem misto dar ar trebui sa-ti faci mai multa ordine in ganduri si apoi ca oameni maturi ce suntem si crede-ma ca stiu ce spun ,am putea sa-ti si raspundem!!!!!!!!!
ALEXA70
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:14
" l-am rugat sa puna o poza cu noi la avatar, a zis ca dc il contrang? ca toata ziua ii zic sa faca aia si aia, si se simte prost, sau un simplu status ptr mine cum pun si eu ptr el (practic niste nimicuri)"
"I-am si zis asta, tot ce avea pe suflet, si vad ca nu face nimic, si faza cu poza de avatar au trecut 5 zile inca nimic. "
Cati anisori ai?
1.Esti stresanta si sufocanta
2.iti imaginezi in creierasul tau tot felul de lucruri care habar nu ai daca sunt adevarate si pana la urma o sa se sature de tine si o sa plece
3.ai spus ca nu a fost nimic intre ei in alea 2 luni,daca au facut sex(sa presupunem) si s-a intors la tine de ce te mai intrebi daca are ceva cu ea?
4.nu suporti gandul ca lucreaza cu ea,dar in pana mea poate sa lucreze si cu alte femei,ce o sa faci o sa-ti tai venele?
5.poate tipa deja stie ca s-a impacat cu tine sau poate ca el i-o fi spus(in alea 2 luni cand erati despartiti) cat erai de stresanta si acum ii este rusine sa zica ca s-a impacat cu "stresu`"
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:53
Pentru anastasia_m eu am 22 iar el 23.

Deci mai pe scurt, poate nu am fost destul de explicita, recunosc nu stau bine la capitolul explicatii :D

Am avut un prieten timp de 2 ani si 8 luni, ne-am despartit, el a stat cu alta, apoi cand aia ia dat verde el a inceput sa ma caute. Am avut 4 incercari de reluare a relatiei, dar eu cand ma simteam folosita, data la o parte, am inceput sa-i scot ochii sa-i reprosez fel si fel de lucruri, adevarate de altfel, si sa ajuns de fiecare data la despartire. El in aceste 4 incercari niciodata n-a fost 100% sincer cu mine in privinta fostei lui relatii si la persoana cu care a stat in acea perioada...A inceput cu vorbe frumoase, sa-mi spuna ca desi a a avut alta relatie, el nu a simtit asta, ca respectiva colega de servici nu a fost atat de importanta ptr el ca si mine, ca desi era cu alta tot la mine se gandea si altele, ca nu ii placea anturajul ei, trecutul ei, si ca si-a dat seama ce fel de persoana era inca de la inceput de asta nici nu si-a facut sperante cu aia, privind o relatie serioasa. Si ma tot cautat in acest timp, mesaje, telefoane, motive banal, de la un simplu ajutor, sau sfat se ajungea sa vorbim despre noi, a incercat de fiecare data repare ceva si sa ma recastige, in ciuda faptului ca am pus punct de 4 ori. Mai sus am explicat si cateva din intamplarile care au avut loc dupa ce ei s-au despartit, intamplari petrecute intre ei, cum ar fi o invitatie de ziua lui de nume facuta de prietenul meu catre acea fata, ptr ca zicea ca ii scotea ochii, la ea sa gandit, la mn ca am fost a lui 2 ani si 8 luni nu si-a mai adus aminte, dar si o faza cu bratara pe care ia i-o facuse cadou iar el imi spusese ca el si-a facut-o singur cadou..chestia e ca acum imi spune ca nu are nimic cu ea, ca ii e absolut indiferenta, ca sunt amici, un "ceau-ceau ce faci" si cam atat.

Pe mine ma deranjeaza oarecum ca ei lucreaza in acelasi loc, am impresia mai mereu ca ma minte, poate am ramas eu cu "sechele" de la cele intamplate nu stiu, dar nu mai pot sa am incredere in el, iar el stie lucrul asta i-am turnat tot ce aveam pe suflet, si o sa i le mai torn cat ma va mai suporta..ma deranjeaza orice are legatura cu ea..spre exemplu au organizat intre colegi o iesire la discoteca, unde a mers si respectiva desi nu prea le are cu discotecile, vor merge si la lautari si iarasi poate merge si aia, iar pe mn ma deranjeaza asta, ar putea si el daca ar vrea sa evite cel putin ptr inceput lucrurile astea, vede ca ma deranjeaza, dar nu face nimic in privinta asta, nu face decat sa-mi toarne zilnic ca ma supar degeaba si fara motiv si ca e treaba mea, k el nu o vrea pe aia, ca sunt doar colegi, si ca nu va mai fi niciodata cu ea, dar sunt doar vorbe...Si intrebam daca chiar sunt eu paranoica si ma supar pe el fara motiv, i-am cerut parola de la mess, ca inainte sa ne impacam imi spunea ca mi-ar da-o daca am fi impacati, acum imi spune ca il constrang..inainte nu-l mai constrangeam sau cum?? Nu inteleg multe lucruri, el spune ca daca o vroia pe aia lupta pentru ea si nu ptr mine, si la chestia asta sunt si eu constienta, dar nu stiu, nu mai e ce-a fost, cateodata nici nu-mi mai pasa de el cand ma gandesc la toate astea, nici nu mi se mai face dor de el, mi-e egal daca-l vad sau nu, iar el nu se straduieste deloc :( Ce sa fac? Sunt constienta ca-mi va fi greu si fara el, dar nici asa nu-mi merge, ma consum zilnic, am slabit din cauza prostilor sau din cauza ca sunt eu prea paranoica? :(
eyo_grl
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:03
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 17:53:50" l-am rugat sa puna o poza cu noi la avatar, a zis ca dc il contrang? ca toata ziua ii zic sa faca aia si aia, si se simte prost, sau un simplu status ptr mine cum pun si eu ptr el (practic niste nimicuri)"
"I-am si zis asta, tot ce avea pe suflet, si vad ca nu face nimic, si faza cu poza de avatar au trecut 5 zile inca nimic. "
Cati anisori ai?
1.Esti stresanta si sufocanta
2.iti imaginezi in creierasul tau tot felul de lucruri care habar nu ai daca sunt adevarate si pana la urma o sa se sature de tine si o sa plece
3.ai spus ca nu a fost nimic intre ei in alea 2 luni,daca au facut sex(sa presupunem) si s-a intors la tine de ce te mai intrebi daca are ceva cu ea?
4.nu suporti gandul ca lucreaza cu ea,dar in pana mea poate sa lucreze si cu alte femei,ce o sa faci o sa-ti tai venele?
5.poate tipa deja stie ca s-a impacat cu tine sau poate ca el i-o fi spus(in alea 2 luni cand erati despartiti) cat erai de stresanta si acum ii este rusine sa zica ca s-a impacat cu "stresu`"


BARBIE INAINTE NU ERAM DELOC ASA, NICI GELOASA NICI POSESIVA NICI NICICUM, SI INAINTE LUCRA CU FETE CARE-L PLACEAU SI IMI SPUNEA DE FIECARE DATA DACA SE DADEA VREUNA LA EL, BA CHIAR RADEAM LA CHESTIILE ASTEA. ASA AM DEVENIT DATORITA LUI CA A FACUT CE-A FACUT. SI CU ALTE FETE N-AM TREABA, NU TAI VENELE NIMANUI, DAR TIPA ASA CUM A INCERCAT SA-L PROSTEASCA PRIMA OARA SI A REUSIT (CHIAR PR MEU MI-A ZIS ASTA) ASA POATE INCERCA SI ACUM. BA MAI MULT, PR MEU IMI SPUNE CA IL CAUTA PENTRU SFATURI, VORBE PTR NUSH CE PI**A MASII CA II PLACE SA VORBEASCA CU EL, CA EL A FOST SG BAIAT CARE A REUSIT SA O FACA SA GANDEASCA ALTFEL.

IN PRIVINTA "STRESULUI" CUM ZICI TU, ODATA TIPA RESPECTIVA A INCERCAT SA MA BARFEASCA LA EL, CAND ERAU IMPREUNA, IAR EL AUZIND NICI NU A LASAT-O SA VORBEASCA IA ZIS "TACI!!! BAI FEMEIE TACI AM ZIS" CEVA DE GENUL SI TIPEI NU IA CONVENIT, SI DE AICI CRED CA EA A DECIS SA PUNA PUNCT RELATIEI.

PE MINE MA DREANJAT CA NU A FOST SINCER DE LA BUN INCEPUT, CA A STAT CU TIPA RESPECTIVA, SI CU MULTE ALTELE, MIE IMI SPUNEA CA NICI NU MAI VORBESTE CU EA, DAR O AVEA IN LISTA DE MESS, NR DE TEL IN AGENDA, IAR APOI SA-MI SPUNA "DA MA AM RAMAS AMICI, CEAU CMF SI ATAT".

TU AI MAI AVEA INCREDERE IN ASA CEVA

FAC CE FAC DEGEABA?????????? CHIAR NU E CAZUL?
eyo_grl
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:09
eu cred ca el inca nu a uitat-o pe tipa respectiva si mai vrea ceva de la ea,oricum nu e bine sa reinnozi ceva ce s-a rupt la un moment dat se va rupe din nou.....A imprumutat bani de la tine sa o scoata pe ea la suc.... ..mda.
Si nu ar trebui sa te increzi in vorbe ..te imbeti cu apa rece...ce daca iti spune ca te iubeste daca tu nu simti asta!?...si in legatura cu acele iesiri de ce nu mergi si tu cu el?
desi_desiree
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:56
De la: desi_desiree, la data 2010-09-26 18:56:46eu cred ca el inca nu a uitat-o pe tipa respectiva si mai vrea ceva de la ea,oricum nu e bine sa reinnozi ceva ce s-a rupt la un moment dat se va rupe din nou.....A imprumutat bani de la tine sa o scoata pe ea la suc.... ..mda.
Si nu ar trebui sa te increzi in vorbe ..te imbeti cu apa rece...ce daca iti spune ca te iubeste daca tu nu simti asta!?...si in legatura cu acele iesiri de ce nu mergi si tu cu el?


Pentru ca zice el, ca merg numai colegii de servici, nimeni nu-si mai ia prietenul/prietena. Mi-a zis odata ca m-ar lua si pe mine dar colegii lui se mai imbata si nu vrea sa se intample ceva naspa, sa inceapa ei sa vorbeasca aiurea sau sa se dea vreunul la mn. Cred ca-s doar scuze idioate si pretexte stupide, dar n-am cum sa-l contrazic la chestia asta...
eyo_grl
Postat pe 26 Septembrie 2010 23:43
De la: eyo_grl, la data 2010-09-26 23:43:00
De la: desi_desiree, la data 2010-09-26 18:56:46eu cred ca el inca nu a uitat-o pe tipa respectiva si mai vrea ceva de la ea,oricum nu e bine sa reinnozi ceva ce s-a rupt la un moment dat se va rupe din nou.....A imprumutat bani de la tine sa o scoata pe ea la suc.... ..mda.
Si nu ar trebui sa te increzi in vorbe ..te imbeti cu apa rece...ce daca iti spune ca te iubeste daca tu nu simti asta!?...si in legatura cu acele iesiri de ce nu mergi si tu cu el?


Pentru ca zice el, ca merg numai colegii de servici, nimeni nu-si mai ia prietenul/prietena. Mi-a zis odata ca m-ar lua si pe mine dar colegii lui se mai imbata si nu vrea sa se intample ceva naspa, sa inceapa ei sa vorbeasca aiurea sau sa se dea vreunul la mn. Cred ca-s doar scuze idioate si pretexte stupide, dar n-am cum sa-l contrazic la chestia asta...

nu stiu ce sa zic,poate chiar asa este...in legatura cu relatia voastra eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el sa ii spui tot ce te nemultumeste si sa vezi ce iti zice el.Daca nu este incredere intr-o relatie la un moment dat tot se va termina,asa ca ori va lamuriti problemele , ori fiecare pe drumul lui
desi_desiree
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:11
De la: eyo_grl, la data 2010-09-26 18:09:12
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 17:53:50" l-am rugat sa puna o poza cu noi la avatar, a zis ca dc il contrang? ca toata ziua ii zic sa faca aia si aia, si se simte prost, sau un simplu status ptr mine cum pun si eu ptr el (practic niste nimicuri)"
"I-am si zis asta, tot ce avea pe suflet, si vad ca nu face nimic, si faza cu poza de avatar au trecut 5 zile inca nimic. "
Cati anisori ai?
1.Esti stresanta si sufocanta
2.iti imaginezi in creierasul tau tot felul de lucruri care habar nu ai daca sunt adevarate si pana la urma o sa se sature de tine si o sa plece
3.ai spus ca nu a fost nimic intre ei in alea 2 luni,daca au facut sex(sa presupunem) si s-a intors la tine de ce te mai intrebi daca are ceva cu ea?
4.nu suporti gandul ca lucreaza cu ea,dar in pana mea poate sa lucreze si cu alte femei,ce o sa faci o sa-ti tai venele?
5.poate tipa deja stie ca s-a impacat cu tine sau poate ca el i-o fi spus(in alea 2 luni cand erati despartiti) cat erai de stresanta si acum ii este rusine sa zica ca s-a impacat cu "stresu`"


BARBIE INAINTE NU ERAM DELOC ASA, NICI GELOASA NICI POSESIVA NICI NICICUM, SI INAINTE LUCRA CU FETE CARE-L PLACEAU SI IMI SPUNEA DE FIECARE DATA DACA SE DADEA VREUNA LA EL, BA CHIAR RADEAM LA CHESTIILE ASTEA. ASA AM DEVENIT DATORITA LUI CA A FACUT CE-A FACUT. SI CU ALTE FETE N-AM TREABA, NU TAI VENELE NIMANUI, DAR TIPA ASA CUM A INCERCAT SA-L PROSTEASCA PRIMA OARA SI A REUSIT (CHIAR PR MEU MI-A ZIS ASTA) ASA POATE INCERCA SI ACUM. BA MAI MULT, PR MEU IMI SPUNE CA IL CAUTA PENTRU SFATURI, VORBE PTR NUSH CE PI**A MASII CA II PLACE SA VORBEASCA CU EL, CA EL A FOST SG BAIAT CARE A REUSIT SA O FACA SA GANDEASCA ALTFEL.

IN PRIVINTA "STRESULUI" CUM ZICI TU, ODATA TIPA RESPECTIVA A INCERCAT SA MA BARFEASCA LA EL, CAND ERAU IMPREUNA, IAR EL AUZIND NICI NU A LASAT-O SA VORBEASCA IA ZIS "TACI!!! BAI FEMEIE TACI AM ZIS" CEVA DE GENUL SI TIPEI NU IA CONVENIT, SI DE AICI CRED CA EA A DECIS SA PUNA PUNCT RELATIEI.

PE MINE MA DREANJAT CA NU A FOST SINCER DE LA BUN INCEPUT, CA A STAT CU TIPA RESPECTIVA, SI CU MULTE ALTELE, MIE IMI SPUNEA CA NICI NU MAI VORBESTE CU EA, DAR O AVEA IN LISTA DE MESS, NR DE TEL IN AGENDA, IAR APOI SA-MI SPUNA "DA MA AM RAMAS AMICI, CEAU CMF SI ATAT".

TU AI MAI AVEA INCREDERE IN ASA CEVA

FAC CE FAC DEGEABA?????????? CHIAR NU E CAZUL?


De ce tipi? Din tot ce spui tu se vede clar ca iti este foarte frica ca el o sa plece cu aia(sau cu alta) si o sa te lase cu ochisorii in soare.Din tot ce faci nu ai cum sa-l atragi ci mai degraba sa-l respingi,dar ti-ai intrat atat de bine in rolul asta incat imi este greu sa cred ca o sa te schimbi.Ma astept sa citesc un nou topic de-al tau "Mi-a dat papuceii,ce sa fac?"
Barbie30
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:32
as avea si eu o intrebare,ma ajutati cu un sfat?
kudika326225
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:03
De la: kudika326225, la data 2010-10-19 18:03:26as avea si eu o intrebare,ma ajutati cu un sfat?


ce te face sa nu crezi asta??????
anastasia_m
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:21
De la: kudika326225, la data 2010-10-19 18:03:26as avea si eu o intrebare,ma ajutati cu un sfat?


Putem sa incercam
Barbie30
Postat pe 19 Octombrie 2010 19:06
De la: eyo_grl, la data 2010-09-26 15:38:52VA ROG AM NEVOIE DE UN SFAT SPUNETI-MI PARERILE VOASTRE!!

Am reluat relatia cu fostul meu dupa 7 luni, timp in care el vreo luna sau doua el sa cuplat cu o colega de servici care ii tot dadea tarcoale inca de cand eram certati. Eu am aflat ca a stat cu tipa respectiva abia dupa ce ne impacasem noi prima oara, si inca treptat mi-a spus doar ca a avut o relatie dar nu si cu cine, ba chiar cum sa si terminat, adica la initiativa ei spunandu-i ca nu stie ce vrea, el a devenit nervos la deranjat si i-a zis sa nu indrazneasca sa-l mai caute vreodata. In fine, ne-am impacat si ne-am despartit de 4 ori ptr ca eu am fost indecisa si nesigura de sentimentele lui, ma cautat dupa ce ia dat tipa respectiva cu flit, el zice ca nu, ca oricum nu a fost cine stie ce pentru el, ca nu era ca cu mine, ca de multe ori cand ea in lua in brate isi imagina ca eram eu, ca a observat de la bun inceput cum era ea (alegea pana culegea) si anturajul prost, si ca desi a stat cu ea nu isi facea sperante in privinta unei relatii serioase (rel sexuale nu au avut). Dar problema e ca, pe mine ma deranjeaza faptul ca: lucreaza in aceeasi incinta si am impresia de fiecare data ca acum ma minte cu cate ceva, asa cum a facut de cand ne-am impacat prima oara (avea o bratara el mi-a spus ca si-a facut-o cadou dar tipa respectiva stia ca ma mintit, si de la ea am aflat ca bratara era cadou de la ea..apoi de ziua lui de nume am avut noi a doua tentativa de impacare, mi-a cerut 50 lei imprumut ca zicea ca nu mai are pana la salar, pe mine nu ma scos la un suc, pe tipa respectiva si pe frate-su ia scos, ca zicea ca ii scotea ochii daca nu o facea, dar de parerea mea ca am fost 2 ani si 8 luni impreuna nu la mai interesat..nu mi-a spus de la bun inceput ca a fost vorba de fata respectiva cand a zis ca el a avut o relatie, el imi spunea ca nu mai vorbeste cu ea ca nu mai are ce vorbi cu ea, si dupa ceva timp mi-a spus ca mai vorbesc ca sunt "amici"..). Acum avem o luna de cand ne-am impacat dar nu mai e cea fost, si stie asta si faptul ca incredere in el nu mai am, desi imi tot spune ca nu mai are cu ea nici cat negru dupa unghie, ca ii e total indiferenta, si ca tot pe mine ma iubit intotdeauna, si ca locul din inima lui al meu va ramane ptr totdeauna, de asemenea cat am fost plecata o luna din oras, ma tot cauta, cu pretextul ca are nevoie de un sfat si de la acel "sfat" se jungea si la noi, incerca si prin mesaje sa ma convinga ca ma iubeste, ca respectiva nu inseamna nimic ptr el, si cand i-am zis sa ma lase in pace odata ptr totdeauna a zis ca "nu pot sa las ceea ce iubesc, daca tu poti sa lasi e treaba ta"...Si sa revenim la miezul problemei, ziceam ca ma deranjeaza faptul ca inca lucreaza impreuna, imi maginez fel si fel de lucruri, ba chiar au avut o iesire cu colegii la discoteca in care a fost si aia, si cica pe data de 8 vor merge si la lautari, cel putin el, pr meu...Nu stiu ce sa mai cred...oare sunt eu paranoica? sunt geloasa fara motiv? Aseara ma sunat sa-mi spuna ce si cum si a zis ca chiar nu intelege dc ma supar, ca ma supar degeaba fara niciun motiv, ca ce-a fost a trecut si nu va mai fi niciodata intre ei ptr ca nu vrea si ptr ca nu e genul lui...dar a facut niste chestii care imi dau de gandit altceva... Voi ce credeti?? :(:( Sunt trista, imi imaginez fel si fel de lucruri, datorita "sinceritatii lui" care a avut-o fata de mine de la bun inceput, l-am rugat sa puna o poza cu noi la avatar, a zis ca dc il contrang? ca toata ziua ii zic sa faca aia si aia, si se simte prost, sau un simplu status ptr mine cum pun si eu ptr el (practic niste nimicuri) si nu face nimic, in perioada cand sa despartit de aia a pus de cateva ori un status de suparare. I-am si zis asta, tot ce avea pe suflet, si vad ca nu face nimic, si faza cu poza de avatar au trecut 5 zile inca nimic. Dc oare face asa? Chiar ii e asa greu? sau nu vrea sa vada tipa respectiva poza cu noi si sa afle ca ne-am impacat? Desi stiu ca nu o mai are in lista.. Vhiar ma supar degeaba???


Probabil ca si neincrederea ta alimenteaza tot felul de presupuneri,insa cred ca nici el nu e curat ca lacrima,in sensul ca probabil ca lupta pe doua fronturi si acum.
Nu stiu daca neaparat a reluat relatia cu persoana respectiva,insa probabil inca mai trage nadejde sa fie cu ea.
Simplul fapt ca isi gaseste pretexte si pentru cele mai banale lucruri cum ar fi acea poza cu voi de la avatar sau sa te ia la petreceri cu colegii lui pune niste semne de intrebare.
Totusi,decat sa stai sa te framanti asa,cumva ar fi indicat sa cauti sa afli ce se intampla.Nu stiu cum,dar ar trebui
heaven2007
Postat pe 22 Octombrie 2010 07:13
Multumesc de opinie, referitor la pozele de la avatar el spune ca nu inseamna nimic daca nu o pune, si ca cu fata aia nu mai vrea sa aiba nimic niciodata pentru ca cunoscut-o si nu ii place caracterul ei si trecutul si faptul cum gandeste si cum e privita de toti. Zice ca regreta enorm ca ne-am despartit si ca a stat cu ea, dar ca a invatat din propria greseala...Tipa respectiva sa mutat la un alt magazin din oras, unde si pr meu si-a depus un cv si a fost chemat la interviu, dar a zis ca nu mai merge pentru ca va fi coleg cu acea fata pe acelasi raion (ii ofereau salar mai mare cu 50 lei noi, dar daca ii dadea mult mai mult l-am intrebat daca mergea si a zis citez "probabil ca da". Mereu imi spune ca nu mai are nimic cu ea, ca ii e total indiferenta ca si cans n-ar fi existat vreodata, si ca nici acea relatie care au avut-o ei nu a considerat-o o relatie. Dar oare de ce nu-l mai cred? :-? Simt minciuni la tot pasul..
eyo_grl
Postat pe 22 Octombrie 2010 12:53
De la: eyo_grl, la data 2010-10-22 12:53:23Multumesc de opinie, referitor la pozele de la avatar el spune ca nu inseamna nimic daca nu o pune, si ca cu fata aia nu mai vrea sa aiba nimic niciodata pentru ca cunoscut-o si nu ii place caracterul ei si trecutul si faptul cum gandeste si cum e privita de toti. Zice ca regreta enorm ca ne-am despartit si ca a stat cu ea, dar ca a invatat din propria greseala...Tipa respectiva sa mutat la un alt magazin din oras, unde si pr meu si-a depus un cv si a fost chemat la interviu, dar a zis ca nu mai merge pentru ca va fi coleg cu acea fata pe acelasi raion (ii ofereau salar mai mare cu 50 lei noi, dar daca ii dadea mult mai mult l-am intrebat daca mergea si a zis citez "probabil ca da". Mereu imi spune ca nu mai are nimic cu ea, ca ii e total indiferenta ca si cans n-ar fi existat vreodata, si ca nici acea relatie care au avut-o ei nu a considerat-o o relatie. Dar oare de ce nu-l mai cred? :-? Simt minciuni la tot pasul..


E clar! Tu ai o fixatie cu poza de la avatar si cu tipa aia Nu conteaza daca iti pune poza la avatar sau nu,importat e cum se poarta cu tine.Daca nu poti sa trece peste unele lucruri ar fi mai bine sa il lasi in pace....
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:31
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:31:37
De la: eyo_grl, la data 2010-10-22 12:53:23Multumesc de opinie, referitor la pozele de la avatar el spune ca nu inseamna nimic daca nu o pune, si ca cu fata aia nu mai vrea sa aiba nimic niciodata pentru ca cunoscut-o si nu ii place caracterul ei si trecutul si faptul cum gandeste si cum e privita de toti. Zice ca regreta enorm ca ne-am despartit si ca a stat cu ea, dar ca a invatat din propria greseala...Tipa respectiva sa mutat la un alt magazin din oras, unde si pr meu si-a depus un cv si a fost chemat la interviu, dar a zis ca nu mai merge pentru ca va fi coleg cu acea fata pe acelasi raion (ii ofereau salar mai mare cu 50 lei noi, dar daca ii dadea mult mai mult l-am intrebat daca mergea si a zis citez "probabil ca da". Mereu imi spune ca nu mai are nimic cu ea, ca ii e total indiferenta ca si cans n-ar fi existat vreodata, si ca nici acea relatie care au avut-o ei nu a considerat-o o relatie. Dar oare de ce nu-l mai cred? :-? Simt minciuni la tot pasul..


E clar! Tu ai o fixatie cu poza de la avatar si cu tipa aia Nu conteaza daca iti pune poza la avatar sau nu,importat e cum se poarta cu tine.Daca nu poti sa trece peste unele lucruri ar fi mai bine sa il lasi in pace....




Bine punctat ...
kudika311399_silvia
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:40
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:31:37ar fi mai bine sa il lasi in pace....

de ce esti rea,
las-o sa spere
poate cine stie
odata si odata.
daca e iubirea vietii?
battleofwits
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:42
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 16:42:37
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:31:37ar fi mai bine sa il lasi in pace....

de ce esti rea,
las-o sa spere
poate cine stie
odata si odata.
daca e iubirea vietii?


Ea in mod sigur o sa spere si o sa-l dispere
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:43
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 16:42:37
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:31:37ar fi mai bine sa il lasi in pace....

de ce esti rea,
las-o sa spere
poate cine stie
odata si odata.
daca e iubirea vietii?



Da, da....cu siguranta
Chiar asa Barbie de ce esti rea?
kudika311399_silvia
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:43
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-10-22 16:43:59
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 16:42:37
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:31:37ar fi mai bine sa il lasi in pace....

de ce esti rea,
las-o sa spere
poate cine stie
odata si odata.
daca e iubirea vietii?



Da, da....cu siguranta
Chiar asa Barbie de ce esti rea?


M-am chinui "dijeaba" sa scriu ca nu mi-a postat kudika mesajul
Sa-mi fie rusine ca i-am spus de poza Toate ca toate pana la poza si parola de mess,in rest poate sa le bata,sa le jigneasca,sa le dea si cate un sut in popou(ca avans) da sa le dea parola si sa le puna poza la mess sa le vaza toata lumea
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:50
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:50:37
M-am chinui "dijeaba" sa scriu ca nu mi-a postat kudika mesajul
Sa-mi fie rusine ca i-am spus de poza Toate ca toate pana la poza si parola de mess,in rest poate sa le bata,sa le jigneasca,sa le dea si cate un sut in popou(ca avans) da sa le dea parola si sa le puna poza la mess sa le vaza toata lumea

stii tu, ce e iubirea!?!

o palma cu dragoste face cat o mie de cuvinte frumoase


battleofwits
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:55
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 16:55:06
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:50:37
M-am chinui "dijeaba" sa scriu ca nu mi-a postat kudika mesajul
Sa-mi fie rusine ca i-am spus de poza Toate ca toate pana la poza si parola de mess,in rest poate sa le bata,sa le jigneasca,sa le dea si cate un sut in popou(ca avans) da sa le dea parola si sa le puna poza la mess sa le vaza toata lumea

stii tu, ce e iubirea!?!

o palma cu dragoste face cat o mie de cuvinte frumoase




ahaa si vanataile vin din cauza ca iubirea vine cu prea mare viteza?
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:59
nu nu te superi fara motiv...ai destule motive sa numai ai incredere in el...e normal..nici daca vrei nu o sa mai poti avea...constiinta nu te lasa..poate nu o sa poti sa mai ai niciodata incredere in el...l-ai iertat din iubire...altfel nu ai avea putere sa faci asta..amintiriile te ajuta sa treci mai usor..momentele frumoase iti dau putere...si crezi ca te iubeste altfel nu facea atatea pentru tine...iti dau un sfat..fii mai indiferenta...nu gandii mereu cu inima ci cu mintea..succes:*..cristina
kudika158316
Postat pe 15 Decembrie 2010 20:22
De la: kudika158316, la data 2010-12-15 20:22:52nu nu te superi fara motiv...ai destule motive sa numai ai incredere in el...e normal..nici daca vrei nu o sa mai poti avea...constiinta nu te lasa..poate nu o sa poti sa mai ai niciodata incredere in el...l-ai iertat din iubire...altfel nu ai avea putere sa faci asta..amintiriile te ajuta sa treci mai usor..momentele frumoase iti dau putere...si crezi ca te iubeste altfel nu facea atatea pentru tine...iti dau un sfat..fii mai indiferenta...nu gandii mereu cu inima ci cu mintea..succes:*..cristina


E clar,tie ti-a pus poza la avatar
Barbie30_
Postat pe 15 Decembrie 2010 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma sa ies din depresie 33 De la: kudika_990894 19 August 2015 12:34
colega de serviciu e obsedata de el 90 De la: seldinger 19 Ianuarie 2011 11:38
varsta celor care posteaza 31 De la: roxys 20 Octombrie 2013 11:53
Monstrul de langa noi 165 De la: unombun 18 August 2014 23:45
help.me !!! e gelos, dar il iubesc:( 40 De la: kudika338103 27 Iulie 2014 12:28