Setari Cookie-uri

Cred ca sunt paranoica,va rog ajutati-ma sa-mi revin

Pur si simplu tot timpul am impresia ca e ceva ciudat cu el,ca ma inseala,ca ma minte.Suntem impreuna de 2 ani si casatoriti de cateva luni.Cand l-am cunoscut aveam f mare incredere in el dar dupa 2 luni mi-a dat papucii pt o alta fata,dar dupa 2 sapt s-a certat cu ea si ne-am impacat.De atunci nu mi-a mai dat nici un motiv sa cred ca ar face-o sau ca a facut-o din nou dar totusi de atunci nu pot sa mai am incredere in elIl vrerific tot timpul,tot timpul ii reprosez ca ma inseala desi nu am nici cea mai mica dovada ca o face.Ar mai fi o problema,aceea ca el era mare amator de jocuri de noroc,intr-un timp am crezut ca l-am facut sa renunte dar l-am prins iar ca s-a dus.Mi-a jurat ca nu se va mai duce niciodata dar s-a intamplat din nou cand a dus jumatate din salariu acolo si a bagat si verigheta la amanet tot pt a se duce la jocuri de noroc.Ar putea fi si asta o probleme ca nu am incredere in el?Ajutati-ma va rog pt ca imi e teama ca o sa-l pierd din cauza neincrederii mele
Anonima_007
Postat pe 23 Mai 2009 18:48
draga mea,nu tu esti vinovata pentru faptul de a nu mai avea incredere in el.el este cel care prin actiunile lui te-a facut sa-l suspectezi mereu,asa ca tot el trebuie sa-ti recastige increderea.comportamentul tau este consecinta faptelor lui,asa ca trebuie sa si le asume.cred ca ar trebui sa vorbiti,sa-i explici dc nu mai ai inceredere in el si sa-l faci sa inteleaga ca te comporti normal in situatia data.sa-i spui ca il iubesti,dar nesinceritatea lui va face sa va indepartati unul de celalalt.daca este intelept va intelege si va fi sincer cu tine in viitor si veti putea sterge momentele rele.
kudika006602
Postat pe 24 Mai 2009 11:38
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:48:14Pur si simplu tot timpul am impresia ca e ceva ciudat cu el,ca ma inseala,ca ma minte.Suntem impreuna de 2 ani si casatoriti de cateva luni.Cand l-am cunoscut aveam f mare incredere in el dar dupa 2 luni mi-a dat papucii pt o alta fata,dar dupa 2 sapt s-a certat cu ea si ne-am impacat.De atunci nu mi-a mai dat nici un motiv sa cred ca ar face-o sau ca a facut-o din nou dar totusi de atunci nu pot sa mai am incredere in elIl vrerific tot timpul,tot timpul ii reprosez ca ma inseala desi nu am nici cea mai mica dovada ca o face.Ar mai fi o problema,aceea ca el era mare amator de jocuri de noroc,intr-un timp am crezut ca l-am facut sa renunte dar l-am prins iar ca s-a dus.Mi-a jurat ca nu se va mai duce niciodata dar s-a intamplat din nou cand a dus jumatate din salariu acolo si a bagat si verigheta la amanet tot pt a se duce la jocuri de noroc.Ar putea fi si asta o probleme ca nu am incredere in el?Ajutati-ma va rog pt ca imi e teama ca o sa-l pierd din cauza neincrederii mele


la 19 ani maritata ? innebunirati vai de viata ta , daca de acu ai probleme d-astea fi convinsa ca nu te apuca batranetile cu el , cin' te-a pus sa te mariti ?
Peony
Postat pe 26 Mai 2009 00:58
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-26 00:58:34
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:48:14Pur si simplu tot timpul am impresia ca e ceva ciudat cu el,ca ma inseala,ca ma minte.Suntem impreuna de 2 ani si casatoriti de cateva luni.Cand l-am cunoscut aveam f mare incredere in el dar dupa 2 luni mi-a dat papucii pt o alta fata,dar dupa 2 sapt s-a certat cu ea si ne-am impacat.De atunci nu mi-a mai dat nici un motiv sa cred ca ar face-o sau ca a facut-o din nou dar totusi de atunci nu pot sa mai am incredere in elIl vrerific tot timpul,tot timpul ii reprosez ca ma inseala desi nu am nici cea mai mica dovada ca o face.Ar mai fi o problema,aceea ca el era mare amator de jocuri de noroc,intr-un timp am crezut ca l-am facut sa renunte dar l-am prins iar ca s-a dus.Mi-a jurat ca nu se va mai duce niciodata dar s-a intamplat din nou cand a dus jumatate din salariu acolo si a bagat si verigheta la amanet tot pt a se duce la jocuri de noroc.Ar putea fi si asta o probleme ca nu am incredere in el?Ajutati-ma va rog pt ca imi e teama ca o sa-l pierd din cauza neincrederii mele


la 19 ani maritata ? innebunirati vai de viata ta , daca de acu ai probleme d-astea fi convinsa ca nu te apuca batranetile cu el , cin' te-a pus sa te mariti ?

asa ziceam si eu.........
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 00:59
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:48:14Pur si simplu tot timpul am impresia ca e ceva ciudat cu el,ca ma inseala,ca ma minte.Suntem impreuna de 2 ani si casatoriti de cateva luni.Cand l-am cunoscut aveam f mare incredere in el dar dupa 2 luni mi-a dat papucii pt o alta fata,dar dupa 2 sapt s-a certat cu ea si ne-am impacat.De atunci nu mi-a mai dat nici un motiv sa cred ca ar face-o sau ca a facut-o din nou dar totusi de atunci nu pot sa mai am incredere in elIl vrerific tot timpul,tot timpul ii reprosez ca ma inseala desi nu am nici cea mai mica dovada ca o face.Ar mai fi o problema,aceea ca el era mare amator de jocuri de noroc,intr-un timp am crezut ca l-am facut sa renunte dar l-am prins iar ca s-a dus.Mi-a jurat ca nu se va mai duce niciodata dar s-a intamplat din nou cand a dus jumatate din salariu acolo si a bagat si verigheta la amanet tot pt a se duce la jocuri de noroc.Ar putea fi si asta o probleme ca nu am incredere in el?Ajutati-ma va rog pt ca imi e teama ca o sa-l pierd din cauza neincrederii mele


iti e frica sa pierzi un p u l a r a u care baga vergheta la amanet pt jocuri de noroc?? frateeeee...da astea in ce secol traiesc in puii mei ????? da ma enervez pe mine k citesc asa ceva....
cristi_nne
Postat pe 26 Mai 2009 09:58
De la: cristi_nne, la data 2009-05-26 09:58:54
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:48:14Pur si simplu tot timpul am impresia ca e ceva ciudat cu el,ca ma inseala,ca ma minte.Suntem impreuna de 2 ani si casatoriti de cateva luni.Cand l-am cunoscut aveam f mare incredere in el dar dupa 2 luni mi-a dat papucii pt o alta fata,dar dupa 2 sapt s-a certat cu ea si ne-am impacat.De atunci nu mi-a mai dat nici un motiv sa cred ca ar face-o sau ca a facut-o din nou dar totusi de atunci nu pot sa mai am incredere in elIl vrerific tot timpul,tot timpul ii reprosez ca ma inseala desi nu am nici cea mai mica dovada ca o face.Ar mai fi o problema,aceea ca el era mare amator de jocuri de noroc,intr-un timp am crezut ca l-am facut sa renunte dar l-am prins iar ca s-a dus.Mi-a jurat ca nu se va mai duce niciodata dar s-a intamplat din nou cand a dus jumatate din salariu acolo si a bagat si verigheta la amanet tot pt a se duce la jocuri de noroc.Ar putea fi si asta o probleme ca nu am incredere in el?Ajutati-ma va rog pt ca imi e teama ca o sa-l pierd din cauza neincrederii mele


iti e frica sa pierzi un p u l a r a u care baga vergheta la amanet pt jocuri de noroc?? frateeeee...da astea in ce secol traiesc in puii mei ????? da ma enervez pe mine k citesc asa ceva....

hai ...chill.faci riduri.....
si pt c??ca unele stau langa niste ******
apropo....copilule ( ca esti inca copil)...vezi ca jocurile astea de noroc pot deveni o adevarata manie, o bola care nu se trateaza decat cu ajutorul doctorilor!!
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 10:11
hai ...chill.faci riduri.....
si pt c??ca unele stau langa niste ******


riduri???? nu le cunosc
ma enervez ca sunt atatea fete care au atatea exemple de viatza peste tot, rele si bune, si au de unde sa aleaga sa zic asa si ele nu se iubesc deloc pe ele. nu stiu, poate zic o prostie acum, dar indiferent k inima nu are de-a face cu ratiune, nu as putea sa ma indragostesc de unul ca asta si mai ales sa ma marit cu el. dureros dar in fine...la naaaaaaaiba da' sesnibila mai sunt esta manianna
cristi_nne
Postat pe 26 Mai 2009 12:34
De la: cristi_nne, la data 2009-05-26 12:34:55hai ...chill.faci riduri.....
si pt c??ca unele stau langa niste ******


riduri???? nu le cunosc
ma enervez ca sunt atatea fete care au atatea exemple de viatza peste tot, rele si bune, si au de unde sa aleaga sa zic asa si ele nu se iubesc deloc pe ele. nu stiu, poate zic o prostie acum, dar indiferent k inima nu are de-a face cu ratiune, nu as putea sa ma indragostesc de unul ca asta si mai ales sa ma marit cu el. dureros dar in fine...la naaaaaaaiba da' sesnibila mai sunt esta manianna

se mai intampla....si eu m-am cam trexit cu fatza la cearsaf...
si...inima cam ar trebui sa mai apeleze si la ratiune si invers....
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 12:39
De la: anca0704, la data 2009-05-26 12:39:49
De la: cristi_nne, la data 2009-05-26 12:34:55hai ...chill.faci riduri.....
si pt c??ca unele stau langa niste ******


riduri???? nu le cunosc
ma enervez ca sunt atatea fete care au atatea exemple de viatza peste tot, rele si bune, si au de unde sa aleaga sa zic asa si ele nu se iubesc deloc pe ele. nu stiu, poate zic o prostie acum, dar indiferent k inima nu are de-a face cu ratiune, nu as putea sa ma indragostesc de unul ca asta si mai ales sa ma marit cu el. dureros dar in fine...la naaaaaaaiba da' sesnibila mai sunt esta manianna

se mai intampla....si eu m-am cam trexit cu fatza la cearsaf...
si...inima cam ar trebui sa mai apeleze si la ratiune si invers....


exact si asa esti asigurat in viatza pentru niste chestii. ideea este ca pasul pe care il faci are legatura cu urmatorul...adik este in stransa legatura si uite sa iti construiesti viata, in pasi mici dar siguri..
cristi_nne
Postat pe 26 Mai 2009 13:31
De la: cristi_nne, la data 2009-05-26 13:31:55
De la: anca0704, la data 2009-05-26 12:39:49
De la: cristi_nne, la data 2009-05-26 12:34:55hai ...chill.faci riduri.....
si pt c??ca unele stau langa niste ******


riduri???? nu le cunosc
ma enervez ca sunt atatea fete care au atatea exemple de viatza peste tot, rele si bune, si au de unde sa aleaga sa zic asa si ele nu se iubesc deloc pe ele. nu stiu, poate zic o prostie acum, dar indiferent k inima nu are de-a face cu ratiune, nu as putea sa ma indragostesc de unul ca asta si mai ales sa ma marit cu el. dureros dar in fine...la naaaaaaaiba da' sesnibila mai sunt esta manianna

se mai intampla....si eu m-am cam trexit cu fatza la cearsaf...
si...inima cam ar trebui sa mai apeleze si la ratiune si invers....


exact si asa esti asigurat in viatza pentru niste chestii. ideea este ca pasul pe care il faci are legatura cu urmatorul...adik este in stransa legatura si uite sa iti construiesti viata, in pasi mici dar siguri..

incet, dar sigur.......
e greu uneori, alteori usor.... uneori regreti ca nu ai apelat la ratiune, alteori la inima..
indiferent cum ar fi, daca i primi totul p tava viata ar fi cam monotna.......
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 13:35
Multa lume m-a judecat pt faptul ca m-am casatorit asa devreme...pana si eu m-am judecat...dar la mijloc e un copil care urmeaza sa vina pe lume luna viitoare si care am vrut sa se nasca intr-o familie normala...cu o mama si cu un tata care credeti-ma ca il iubesc inca din prima zi in care au aflat ca o sa se nasca.Dar nu cred ca sunteti in masura sa ma judecati pe mine...o mama care inca din prima clipa si-a sacrificat viata pt copilul ei.Am citit topicuri cu fete care au facut avorturi pt ce???cum poti sa omori un copil care are viata din vina ta,din simplu egoism....pt a nu-ti ''distruge'' viata.Cand l-ai facut nu te-ai gandit la consecinte???
Si revenind la casatoria mea?el are 22 de ani si stiu ca ma iubeste,ca ne iubeste pe amandoi,mai presus de orice....a renuntat la destule pt noi.Asta cred ca e sg lui defect de care incearca sa scape...dar cum s-a spus,jocurile de noroc sunt ca un drog,si vad ca face eforturi.Sper sa reusim amandoi a trecem si peste asta
Anonima_007
Postat pe 26 Mai 2009 18:50
De la: alexandra_n, la data 2009-05-26 18:50:36Multa lume m-a judecat pt faptul ca m-am casatorit asa devreme...pana si eu m-am judecat...dar la mijloc e un copil care urmeaza sa vina pe lume luna viitoare si care am vrut sa se nasca intr-o familie normala...cu o mama si cu un tata care credeti-ma ca il iubesc inca din prima zi in care au aflat ca o sa se nasca.Dar nu cred ca sunteti in masura sa ma judecati pe mine...o mama care inca din prima clipa si-a sacrificat viata pt copilul ei.Am citit topicuri cu fete care au facut avorturi pt ce???cum poti sa omori un copil care are viata din vina ta,din simplu egoism....pt a nu-ti ''distruge'' viata.Cand l-ai facut nu te-ai gandit la consecinte???
Si revenind la casatoria mea?el are 22 de ani si stiu ca ma iubeste,ca ne iubeste pe amandoi,mai presus de orice....a renuntat la destule pt noi.Asta cred ca e sg lui defect de care incearca sa scape...dar cum s-a spus,jocurile de noroc sunt ca un drog,si vad ca face eforturi.Sper sa reusim amandoi a trecem si peste asta

nu te-a judecat nimeni ca te-ai casatorit, doar s-a spus ca e cam devreme!
si daca astepti un copil, felicitari! sa fitzi cu totii sanatosi!
spuneam doar d jocurile d noro: nu duc la nimic bun!
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 18:56
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-26 00:58:34
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:48:14Pur si simplu tot timpul am impresia ca e ceva ciudat cu el,ca ma inseala,ca ma minte.Suntem impreuna de 2 ani si casatoriti de cateva luni.Cand l-am cunoscut aveam f mare incredere in el dar dupa 2 luni mi-a dat papucii pt o alta fata,dar dupa 2 sapt s-a certat cu ea si ne-am impacat.De atunci nu mi-a mai dat nici un motiv sa cred ca ar face-o sau ca a facut-o din nou dar totusi de atunci nu pot sa mai am incredere in elIl vrerific tot timpul,tot timpul ii reprosez ca ma inseala desi nu am nici cea mai mica dovada ca o face.Ar mai fi o problema,aceea ca el era mare amator de jocuri de noroc,intr-un timp am crezut ca l-am facut sa renunte dar l-am prins iar ca s-a dus.Mi-a jurat ca nu se va mai duce niciodata dar s-a intamplat din nou cand a dus jumatate din salariu acolo si a bagat si verigheta la amanet tot pt a se duce la jocuri de noroc.Ar putea fi si asta o probleme ca nu am incredere in el?Ajutati-ma va rog pt ca imi e teama ca o sa-l pierd din cauza neincrederii mele


la 19 ani maritata ? innebunirati vai de viata ta , daca de acu ai probleme d-astea fi convinsa ca nu te apuca batranetile cu el , cin' te-a pus sa te mariti ?


ce e draga??si eu am 19 ani...si am si sot...si copil si nepoti...

glumeam
deelisha
Postat pe 26 Mai 2009 19:16
De la: alexandra_n, la data 2009-05-26 18:50:36Dar nu cred ca sunteti in masura sa ma judecati pe mine...o mama care inca din prima clipa si-a sacrificat viata pt copilul ei.


daca asa gandesti, vai si amar de sarmanul copil

si eu consider ca esti mult prea tanara si prea naiva (probabil nici o educatie sexuala ca lumea nu ti s-a facut), dar este viata ta pana la urma. Sotul tau ar putea scapa de dependenta sa cu ajutorul unui psiholog. Si la fel, tu de paranoia.

kitty_krieger
Postat pe 26 Mai 2009 20:13
daca asa gandesti, vai si amar de sarmanul copil

si eu consider ca esti mult prea tanara si prea naiva (probabil nici o educatie sexuala ca lumea nu ti s-a facut), dar este viata ta pana la urma. Sotul tau ar putea scapa de dependenta sa cu ajutorul unui psiholog. Si la fel, tu de paranoia

Nu e vb ca nu am avut parte de educatie sexula...pur si simplu s-a intamplat...crede-ma ca se poate intampla oricui...chiar si tie.Tu ce ai face in cazul asta?Ai face avort?ai omora un copil pt ce?pt ce?din propriu egoism?''ca sa nu-ti distrugi tu viata''?
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 12:57
De la: alexandra_n, la data 2009-05-27 12:57:27daca asa gandesti, vai si amar de sarmanul copil

si eu consider ca esti mult prea tanara si prea naiva (probabil nici o educatie sexuala ca lumea nu ti s-a facut), dar este viata ta pana la urma. Sotul tau ar putea scapa de dependenta sa cu ajutorul unui psiholog. Si la fel, tu de paranoia

Nu e vb ca nu am avut parte de educatie sexula...pur si simplu s-a intamplat...crede-ma ca se poate intampla oricui...chiar si tie.Tu ce ai face in cazul asta?Ai face avort?ai omora un copil pt ce?pt ce?din propriu egoism?''ca sa nu-ti distrugi tu viata''?


Nu viata ei, ci a COPILULUI.
Un copil, ca sa se dezvolte armonios are nevoie de mult mai multe. De exemplu: o viata emotionala stabila. Parinti (DOI, de preferat) care au o relatie sanatoasa si armonioasa.
Cat despre "intamplare"... Eu cred ca atunci cand 'se intampla" fara sa ne-o propunem, inseamna ca nu s-au luat masuri de precautie... Asta cam e o lipsa de educatie sexuala, dupa umila mea parere ...
Dor_a
Postat pe 27 Mai 2009 13:35
On topic: ai toate motivele sa nu ai incredere in el, dar! Aveti un copil, n-ar fi rau sa incerci sa intelegi ce il face sa fie asa. In afara de lipsa de maturitate, care nu poate fi tratata.... Nu stiu... Aici e vorba de multe hotarari pripite. Casatorie (daca a fost), copil si tot restul... Se spune ca barbatii se maturizeaza mai greu... Nu stiu daca exista sfat care sa te ajute...
Dor_a
Postat pe 27 Mai 2009 13:47
Alexandra este greu sa ai incredere in cineva mai ales cand incredrea ti-a fost inselata....dar poate cea mai buna soluitie nu este sa te sacrifici de dragul copilului, nu de alta dar poate o sa invinovatesti mai tarziu biata creatura ca ti-a stricat viata. Mai da-i o sansa sotului dar nu la infinit!
jemima_uk
Postat pe 27 Mai 2009 13:51
De la: jemima_uk, la data 2009-05-27 13:51:50nu de alta dar poate o sa invinovatesti mai tarziu biata creatura ca ti-a stricat viata.


exact la asta ma refeream

mai ales ca este foarte greu pentru copil sa auda asa ceva (eu am auzit-o de la mama si pot sa spun ca e cumplit... si chiar daca nu o auzi, o simti)

mercic dora
kitty_krieger
Postat pe 27 Mai 2009 16:41
boala se vindeca cand pacientul recunoaste ca e bolnav
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 16:44
De la: alexandra_n, la data 2009-05-27 12:57:27
Nu e vb ca nu am avut parte de educatie sexula...pur si simplu s-a intamplat...crede-ma ca se poate intampla oricui...chiar si tie.


nu te cred! si stii de ce? pentru ca eu ma protejez si in n ani de cand mi-am inceput viata sexuala nu mi s-a intamplat si nici altor femei si asta pentru ca se protejeaza si se mai duc si pe la ginecolog care le prescrie metoda de contraceptie potrivita

poti sa fii sigura ca atunci cand voi avea copil nu va fi un "accident" ci va fi dorit si in nici un caz nu o sa gandesc ca imi "sacrific" viata pentru el
kitty_krieger
Postat pe 27 Mai 2009 17:05
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-27 17:05:51
De la: alexandra_n, la data 2009-05-27 12:57:27
Nu e vb ca nu am avut parte de educatie sexula...pur si simplu s-a intamplat...crede-ma ca se poate intampla oricui...chiar si tie.


nu te cred! si stii de ce? pentru ca eu ma protejez si in n ani de cand mi-am inceput viata sexuala nu mi s-a intamplat si nici altor femei si asta pentru ca se protejeaza si se mai duc si pe la ginecolog care le prescrie metoda de contraceptie potrivita

poti sa fii sigura ca atunci cand voi avea copil nu va fi un "accident" ci va fi dorit si in nici un caz nu o sa gandesc ca imi "sacrific" viata pentru el


subscriu!!!!!
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 17:07
1.niciodata nu o sa dau vina pe copil....doamne fereste,doar nu sunt atat de nebuna,ce vina are saracul copil?
2.si eu m-am protejat.la inceput cu prezervatic apoi cu anticonceptionale.Din cauza unei probleme de sanatate am renuntat la ele in luna aia si asta a fost...s-a intamplat.Asa a fost sa fie...
3.''pacientul'' recunoaste ca are o problema.Chiar el mi-a spus ca pt el jocurile de noroc sunt ca un drog
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 17:21
Buna Alexandra.Ceva asemanator mi sa intamplat si mie.....jocurile de noroc, nu cred ca va renunta la asta niciodata, chiar daca jura ca nu va mai juca.Nu cred ca sunt in masura sa dau sfaturi, dar ai face bine sa te gandesti si la tine, esti tanara....nu crezi ca meriti ceva mai bun?Noi femeile in general suntem iertam....dar sa ne punem si noi intrebarea "Daca am gresi ei ne-ar ierta?..nu cred, poate doar cu vorba, dar ne-ar reprosa toata viata...Ai grija de tine, si gandeste-te sa iei o hotarire....
danyela_25
Postat pe 31 Mai 2009 03:47
nelinistea ta este fondata,doar ca nu vei rezolva aceasta problema fiind ingrijorata mereu. Cei care au slabiciunea jocurilor au probleme,dar fiecare si le rezolva cand doreste,tu fara sa doreasca el nu-i le rezolvi. Mult succes si rabdare
rica
Postat pe 31 Mai 2009 07:13
mda...cine a tradat o data o va face mereu! jocuri de noroc??/ nu se va lecui! normal sa nu ai incredere si sa fi suspicioasa.dar ceea ce poate nu ai observat este faptul ca ti-ai transformat viata in iad! nu se poate trai intr-un camin in care permanent exista suspiciune,control..."politie".. asta nu se numeste viata ci calvar! ce ai avea de facut? asta e decizia ta si numai a ta!dar daca a manetat pana si simbolul casatoriei voastre...pesemne ca atat o pretuieste....inteleg sa amanetezi orice in caz de boala,de o problema majora unde exista riscuri vitale dar sa amanetezi pt jocuri de noroc...asta e valorea casniciei voastre in ochii lui! nu sunt in masura sa iti dau sfaturi,fiecare isi face viata asa cum vrea...dar cred ca va veni clipa cand vei realiza ca la "ruleta vietii" ai pierdut...si e pacat!
vaiana
Postat pe 31 Mai 2009 07:32
pai crezi ca din cauza ca s-a maritat la 19 ani i se intampla toate astea? si eu tot la 19 ani m-am maritat si acum am 26 si sunt bine mersi probleme poti sa ai si daca te mariti la 30
Danuca_B
Postat pe 31 Mai 2009 09:02
Incearca sa te schimbi tu nu-i mai reprosa ca te-a inselat pentru ca asa omul se satura si din aceasta cauza pleaca de acasa singur la acele jocuri , este adevarat ca daca ai iertat nu vei uita(toata viata vei avea un amar in suflet) dar nu poti trai toata viata reprosand, il vei pirde sau il vei arunca in bratele altei femei.Inearca sa-i ocupi timpul iesind impreuna peste tot facand totul impreuna stii exista un proverb "femeia te ridica , femeia te coboara "uimestel tu prin schimbarea ta si daca intradevar te iubeste o sa-si revina singur.Fii diplomata si vei reusi . Mult succes
valivieru96
Postat pe 31 Mai 2009 10:17
Foarte trist....si din pacate "boala" jocului NU SE VINDECA decat foarte foarte rar. Eu am divortat din cauza asta. In cazul ex-ului meu n-a ajutat nimic, absolut nimic. Nici cu vorba buna, nici cu amenintari, nici cu TRATAMENT psiho....Cu cati medici am vorbit, toti mi-au spus acelasi lucru. Dependenta de jocurile de noroc e la fel ca dependenta de alcool sau de droguri, doar ca in cazul ultimelor doua iti distrugi sanatatea...dar jucatorul ii distruge pe toti din jurul lui...asa ca hotaraste ce e mai bine pt tine. Si mult curaj!
iutzi
Postat pe 31 Mai 2009 10:44
imi pare rau sa-ti zic, dar nu prea inteleg ce fel de fata poti fi...
ai inceput prin a-l ierta dupa ce ti-a ras in nas k te lasa pentru alta (ai auzit de cuv "demnitate"???) k dupa aceea, sa-ti risti si viitorul culcandu-te cu el, desi dak aveai prob de sanatate si nu puteai lua pastile, puteai spune simplu "nu".

lasand judecata deoparte, k oricum nu mai are niciun rost, ia copilul si creste-l doar tu. viata nu e pierduta doar pt k o sa nasti, dar e compromisa dak ramai langa el.
x_tina90
Postat pe 31 Mai 2009 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
NICI NU SUNTEM IMPREUNA SI E DEJA GELOS!... 18 De la: kudika1993 20 Septembrie 2011 10:39
Gelozie ce este normal si ce nu?? 114 De la: ana_camyyy 4 Decembrie 2014 18:23
nush c s mai fc...help!!!! 34 De la: alexutza_yoyo 21 Octombrie 2013 10:58
Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat, etc pe eUniversum 3 De la: faith74 22 Octombrie 2011 18:01