Setari Cookie-uri

acneea si semnele ei

Buna fetelor, sunt noua pe acest forum si imi pare rau ca primul meu post se refera la acneea asta blestemata :( am vazut ca mai este un topic deschis despre acnee insa m-am gandit sa deschid o discutie noua despre semnele lasate de acnee. Tin sa spun ca inainte cu o luna aveam un ten absolut curat fara imperfectiuni. Insa in decurs de cateva sap m-am trezit cu o multime de cosuri localizate pe pometi . Bineinteles ca am apelat la tratamente naturiste , creme de tot felul dar am ajuns sa imi cumpar o crema de la avene diacneal in ideea ca ma va ajuta sa scap....de 2 sap o folosesc si nu e nici o ameliorare ba mai mult tenul meu a ramas cu niste semne rosii oribile. Am refuzat ideea de a merge la un dermatolog pt ca mi am subestimat problema stiind ca nu am avut never probleme am crezut ca o pot tine sub control dar mi am distrus fata si nu stiu cum sa scap de aceste pete de la cosuri care se vad si prin fondul de ten... ce mi ati recomanda sa aplic pe aceste pete ? voi ati patit la fel cu diacneal ? refuz sa merg la dermatolog pt ca sunt sigura k ma va bombarda cu antibiotice. astept sfaturile voastre !
raluca_lalla
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:32
De la: raluca_lalla, la data 2010-10-03 15:32:22Buna fetelor, sunt noua pe acest forum si imi pare rau ca primul meu post se refera la acneea asta blestemata :( am vazut ca mai este un topic deschis despre acnee insa m-am gandit sa deschid o discutie noua despre semnele lasate de acnee. Tin sa spun ca inainte cu o luna aveam un ten absolut curat fara imperfectiuni. Insa in decurs de cateva sap m-am trezit cu o multime de cosuri localizate pe pometi . Bineinteles ca am apelat la tratamente naturiste , creme de tot felul dar am ajuns sa imi cumpar o crema de la avene diacneal in ideea ca ma va ajuta sa scap....de 2 sap o folosesc si nu e nici o ameliorare ba mai mult tenul meu a ramas cu niste semne rosii oribile. Am refuzat ideea de a merge la un dermatolog pt ca mi am subestimat problema stiind ca nu am avut never probleme am crezut ca o pot tine sub control dar mi am distrus fata si nu stiu cum sa scap de aceste pete de la cosuri care se vad si prin fondul de ten... ce mi ati recomanda sa aplic pe aceste pete ? voi ati patit la fel cu diacneal ? refuz sa merg la dermatolog pt ca sunt sigura k ma va bombarda cu antibiotice. astept sfaturile voastre !



io. ti-as zice cum sa scapi......da , o sa te superi!!!
anastasia_m
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:37
De la: raluca_lalla, la data 2010-10-03 15:32:22Buna fetelor, sunt noua pe acest forum si imi pare rau ca primul meu post se refera la acneea asta blestemata :( am vazut ca mai este un topic deschis despre acnee insa m-am gandit sa deschid o discutie noua despre semnele lasate de acnee. Tin sa spun ca inainte cu o luna aveam un ten absolut curat fara imperfectiuni. Insa in decurs de cateva sap m-am trezit cu o multime de cosuri localizate pe pometi . Bineinteles ca am apelat la tratamente naturiste , creme de tot felul dar am ajuns sa imi cumpar o crema de la avene diacneal in ideea ca ma va ajuta sa scap....de 2 sap o folosesc si nu e nici o ameliorare ba mai mult tenul meu a ramas cu niste semne rosii oribile. Am refuzat ideea de a merge la un dermatolog pt ca mi am subestimat problema stiind ca nu am avut never probleme am crezut ca o pot tine sub control dar mi am distrus fata si nu stiu cum sa scap de aceste pete de la cosuri care se vad si prin fondul de ten... ce mi ati recomanda sa aplic pe aceste pete ? voi ati patit la fel cu diacneal ? refuz sa merg la dermatolog pt ca sunt sigura k ma va bombarda cu antibiotice. astept sfaturile voastre !

incearca si cu aspirina pisata si alcool sa cureti fata.
RUY_BLAS
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
puncte negre 13 De la: kudika033236 3 Iunie 2009 08:44
Marirea sanilor fara chirurgie 17 De la: luyyzz 15 Septembrie 2009 16:16
stie cineva cum scapam de pete maro de pe fata? 21 De la: danyx 22 Iunie 2009 13:17
Am un ten foarte dificil 9 De la: oonahabibi_yahoo_com 15 Aprilie 2009 11:24
FOND DE TEN IDEAL 5 De la: cosmetiq 21 Septembrie 2013 18:14