Setari Cookie-uri

Am un ten foarte dificil

Presupun ca ma incadrez in categoria femeilor cu ten sensibil. am incercat mai toate cremele de pe piata si pana acum, singura salvare a fost Vichy. Pentru cele interesate, mai multe detalii sunt aici: www.normaderm.ro
M-am gandit sa va recomand si voua fiindca stiu bine prin ce am trecut eu pana cand am gasit ceva care sa imi calmeze si sa imi hidratene tenul
BuzBuz
Postat pe 30 Martie 2009 15:50
si eu cunosc o gama foarte buna de produse cosmetice se numeste Artristy si se afla printre primele din lume eu sunt f f f multumita
yvette_15_sabina
Postat pe 30 Martie 2009 15:59
Hai sa dau si eu o sugestie: Bioderma si Uriage au produse foarte bune. Se gasesc in farmacii, la preturi medii.
Irinaenache
Postat pe 31 Martie 2009 18:43
Am un ten sensibil, foarte usor se irita si mai am in plus si o cuperoza. Cuperoza nu am reusit deocamdata s-o estompez (incerc saptamana viitoare un tratament nou introdus in cosmetica faciala), dar iritatia tenului am reusit s-o calmez cu produse VichY.
vanesia
Postat pe 31 Martie 2009 21:44
buna, si eu am un ten forte dificil de cand ma stiu am avut cosuri insa de cand iau contracepivele yasmine nu mai am nici o problema.
kudika005436
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:08
buna,incearca si avene.e foarte buna la asemema tenuri.eu am tenul acenic si face minuni.:)
Maat_W
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:59
Buna fetelor! Si eu ma confrunt cu un ten sensibil, mai bine zis, m-am confruntat. De ceva vreme folosesc o sauna faciala. Aceasta imi curatai in profunzime tenul si incet, incet scap de acnee si de puncte negre.Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte.
Daca doriti sa va achizitionati aceasta sauna faciala, o puteti comanda aici : http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
Comanda se face online, iar livrarea la domiciliu se face intr-un timp foarte scurt.
kudika006707
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:42
buna si eu am folosit vichy multa vreme dar de aprox 1 an am avut posibilitatea sa testez niste produse excelente de nutritie externa si sunt super incantata daca vrei sa le testezi si tu te pot pune in legatura cu persoana de specialitate . te pupic o zi minunata . anita
kudika010745
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:53
salutare fetele. sa va spun ceea ce am facut eu si a dat rezultate. eu sunt genul ala de om, decat sa iau o pastila mai bine ma impusti. numai in cazuri de fortza majora iau. asa si cu asta. tenul meu e gras si de aici punctele negre. ceea ce faceam eu inainte: imi faceam o infuzie de musetel, apoi cu inelusul de aur, usor, imi scoteam punctele negre. si apoi dadeam cu Vichy - lotiune. si urma hidratareacu crema galbenele( si credeti-ma ca nu duc lipsa banilor).rezultatele sunt excelente.
fac masca acasa cu taratze+2 lingurite de miere si 3-4 pic de lamaie. las vreo 20 min si rezultatele sunt incredibile.
am cunoscut o tipa care acasa isi dadea cu fructe pe fatza. are un ten de moare lumea. eu una sunt contra saloanelor de cosmetica,pentru ca nu am eu chef sa se atinga nobody de my face. scurt.
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine a folosit produsul Normaderm de la vichy? pt curatat tenul regenerarea lui etc? 25 De la: pretziossa 18 August 2014 20:30
cum skpam de porii negri?stie cineva? 35 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:35
buna 1 De la: kudika152282 26 Martie 2010 21:44
Face 1 De la: promovare_sanatate 2 Septembrie 2010 10:25
soarele...si pielea.. 6 De la: camitzza7 28 Iunie 2010 13:28