Setari Cookie-uri

bunaa:*

buna fetelor :* as vrea sami deschid culoarea parului spre blond ....dar fara vopsea ...sunt satena ce metode imi recomandati.....a si ink ceva in ultima vreme imi cade parul foarte mult :|:|:|:| ...ce sfaturi imi dati ?
krisbarbie
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:35
...folosește Ace...
freakyyy
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:37
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:35:53buna fetelor :* as vrea sami deschid culoarea parului spre blond ....dar fara vopsea ...sunt satena ce metode imi recomandati.....a si ink ceva in ultima vreme imi cade parul foarte mult :|:|:|:| ...ce sfaturi imi dati ?

am si eu o`ntrebare....pe la vreun salon ai trecut?
AdrianaR
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:37
si yo am vrut tot de la saten...si cei de la salon m au intrebat dc vreau sa mai raman si cu ceva par
Ameelya
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:38
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:35:53buna fetelor :* as vrea sami deschid culoarea parului spre blond ....dar fara vopsea ...sunt satena ce metode imi recomandati.....a si ink ceva in ultima vreme imi cade parul foarte mult :|:|:|:| ...ce sfaturi imi dati ?


vrei sa iti deschizi culoare la par fara vopsea,am inteles eu bine? mai bine iti faci niste tratament ca sa opresti caderea lui ca daca te macina atat cu blondul s-ar putea sa nu mai ai ce sa deschizi
Barbie30
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:40
hmm poi auzisem cv despre deschiderea culorii parului cu musetel...dar nush dak merge k si asa imi cade paru si de aceea am zis k as vrea o culoare mai deschisa dar fara vopsea.....iar cu caderea parului am renuntat deja la placa....si vroiam sa stiu niste sfaturi mai bune in leg cu asta ....
krisbarbie
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:48
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:48:30hmm poi auzisem cv despre deschiderea culorii parului cu musetel...dar nush dak merge k si asa imi cade paru si de aceea am zis k as vrea o culoare mai deschisa dar fara vopsea.....iar cu caderea parului am renuntat deja la placa....si vroiam sa stiu niste sfaturi mai bune in leg cu asta ....


poti sa incerci cu musetel cu toate ca nu cred ca o sa vezi mare diferenta
Barbie30
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:49
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:35:53
buna fetelor :* as vrea sami deschid culoarea parului spre blond ....dar fara vopsea ...sunt satena ce metode imi recomandati.....a si ink ceva in ultima vreme imi cade parul foarte mult :|:|:|:| ...ce sfaturi imi dati ?

am si eu o`ntrebare....pe la vreun salon ai trecut?



da dar nu vreau decolorare k asta distruge si mai rau parul :)))
krisbarbie
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:49
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:48:30
hmm poi auzisem cv despre deschiderea culorii parului cu musetel...dar nush dak merge k si asa imi cade paru si de aceea am zis k as vrea o culoare mai deschisa dar fara vopsea.....iar cu caderea parului am renuntat deja la placa....si vroiam sa stiu niste sfaturi mai bune in leg cu asta ....


poti sa incerci cu musetel cu toate ca nu cred ca o sa vezi mare diferenta




aha deci degeaba:)))
krisbarbie
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:52
iar in leg cu caderea parului ma gandeam sa iau vitamine din alea de la farmacie pt unghii si par.....sunt bune? ....sau mai bine ar fi cu ulei de ricin si vitamina A decat cu vitamine?
krisbarbie
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:55
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:55:07iar in leg cu caderea parului ma gandeam sa iau vitamine din alea de la farmacie pt unghii si par.....sunt bune? ....sau mai bine ar fi cu ulei de ricin si vitamina A decat cu vitamine?


1.ulei de ricin,vitamina A si galbenus de ou
2.ulei de masline,iaurt si ou
Barbie30
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:33
De la: Barbie30, la data 2010-10-04 10:33:52
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:55:07iar in leg cu caderea parului ma gandeam sa iau vitamine din alea de la farmacie pt unghii si par.....sunt bune? ....sau mai bine ar fi cu ulei de ricin si vitamina A decat cu vitamine?


1.ulei de ricin,vitamina A si galbenus de ou
2.ulei de masline,iaurt si ou


eu cred ca sunt bune sincer..cred ca pastilele actioneaza altfel deca uleiul de ricin :)
criss84
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:11
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:35:53buna fetelor :* as vrea sami deschid culoarea parului spre blond ....dar fara vopsea ...sunt satena ce metode imi recomandati.....a si ink ceva in ultima vreme imi cade parul foarte mult :|:|:|:| ...ce sfaturi imi dati ?
uleiul de ricin e foarte bun,eu il folosesc.
Valy90
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:16
De la: krisbarbie, la data 2010-10-04 00:55:07iar in leg cu caderea parului ma gandeam sa iau vitamine din alea de la farmacie pt unghii si par.....sunt bune? ....sau mai bine ar fi cu ulei de ricin si vitamina A decat cu vitamine?

mai bine ai pune mana si ti ai cumpara niste masti de par...
blondiewishes
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:40
va multumesc de sfaturi:*:*:*: pupicei
krisbarbie
Postat pe 5 Octombrie 2010 00:16
Buna
desi suna imposibil ce vrei tu sa faci, totusi exista produse specializate cate te pot ajuta.
Intrebarea este totusi daca esti sau nu vopsita????
daca e culoarea naturala - atunci e putin mai greu - sau chiar imposibil fara preparate chimice, totusi eu ti-as recoamanda sa te tonezi cu o vopsea blonda: cum sa faci aceasta? : dupa 3 zile d la spalarea parului - iti uzi bine bine parul si aplici vopseaua pe un par umed o lasi 20 min si mergi sa pleci cu sampon+balsam asa ca la carte.

Nu e la fel de daunator pentru firul de par ca si la o vopsire normala + vei dobandi efectul dorit:)

SUCCES, Daca nu te descurci poti sa ma apelezi.
Cristina_Cerga
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:02
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
putin ajutor, daca se poate... 3 De la: ioana_o 13 Ianuarie 2010 10:20
Asa se fac cozile de cal ,ca la "carte" ?? 3 De la: the_same_contesina 15 Octombrie 2011 19:34
cum scapam de cenusiu din blond? 6 De la: marylin24 30 Iunie 2014 14:36
Salon profesional in Brasov 2 De la: Metal_spell 19 Aprilie 2010 04:25
Matreata si cojite 14 De la: balrog 14 Martie 2011 14:14