Setari Cookie-uri

cistita

Ati facut vreodata cistita dupa contactul sexual?
miky1
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:19
dupa cate stiu eu, cistita nu are legatura cu contactl sexual, e o raceala la rinichi....poate sunt dezinformata,nu stiu...
eu am avut cistita de cateva ori, am luat tratament si mi-a trecut...doctora mi-a spus ca e din cauza ca stau desculta pe gresie si stau jos pe chestii reci: de ex. pe scara blocului ...nu a pomenit nimic despre sex, nu stiu ce sa zic...
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:46
BUNA SEARA.Pentru femei cand urineaza,senzatia de arsura inseamna un singur lucru-o infectie de tract urinar(ITU).Una din 5 femei sufera odata pe an de o astfel de infectie numita popular cistita.!!Simptomele apar ca rezultat al unei iritatii chimice sau mecanice;actul sexual ,in urma unei alergii ,igiena deficitara ,medicamente.Alte detalii la adresa stevensegal83@yahoo.com
naturistul1
Postat pe 14 Martie 2009 22:23
Au trecut 5 luni de cand am nascut si am tot avut probleme. Am facut infectie de 3 ori (cel putin de atatea ori am repetat analizele si tot de atatea ori am facut tratament) dupa nastere. Mi-a iesit infectie cu ocoli. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc
clio
Postat pe 25 Martie 2009 13:48
buna dimineata
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 08:40
CISTITA SE FACE IN URMA UNEI RACELI PUTERNICE LA RINICHI ,EU AM FACUT A FOST GROZNIC DAR MI A TRECUT REPEDE IN URMA UNUI TRATAMENT
grosualisa
Postat pe 3 Iunie 2009 16:30

se poate face dupa sex cistita, se numeste cistita mecanica, dar sa stii ca nu intotdeauna e cistita...micozele de foarte multe ori au aceleasi simptome ca si cistitele. sunt trecuta prin asa ceva deci stiu....
lucky_me
Postat pe 3 Iunie 2009 17:44
Da,eu am avut probleme mari pe perioade lungi de timp,ani de zile,dar apoi au urmat ani in care am fost perfect sanatoasa.Asa ca iti scriu in cunostinta de cauza.Intr-adevar,dupa contact se poate face pt ca ai fost deschisa acolo si ori din cauza partenerului( igiena,fortare prea adanc pana la atingerea uretrei),ori ca asa ai o anumita conformatie ca si mine si de aceea suntem predispuse ori ca esti mai sensibila si ai dormit dezbracata( eu de ex.simt nevoia de a sta la cald dupa contact).
Cam asta,trebuie sa ai grija si sa mergi regulat la plaja,la soare,in general sa nu-ti lipseasca caldura,cat si o imunitate buna.

Postat pe 4 Iunie 2009 10:29
Buna, a incercat cineva URIFAR? Este un produs 100% natural pe baza de D-manoza si rodie. Se poate lua si daca esti insarcinata sau alaptezi!!!
kudika_976289
Postat pe 12 Noiembrie 2014 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FIBROADENOM/MASTOZA FIBROCHISTICA -operatie 1 De la: Clau1996 14 Martie 2014 23:00
Cabinet Psihologic in Timisoara 1 De la: corina_tm 19 Februarie 2011 12:39
GDV Diagnostic ( diagnosticare energetica, efectul Kirlian) 1 De la: kudika074491 13 Octombrie 2009 14:24
unde gasesc un cabinet privat de ginecologie in iasi?? 12 De la: miamia79 1 Aprilie 2009 16:20
menstruatia 9 De la: valy90 1 Martie 2011 19:01