cistita

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent cistita: (4.7 din 3 voturi)

miky1 Avatarul lui miky1

24 mesaje

Ati facut vreodata cistita dupa contactul sexual?
Raporteaza abuz de limbaj
ramo_88 Avatarul lui ramo_88

270 mesaje
Oras: bucuresti

dupa cate stiu eu, cistita nu are legatura cu contactl sexual, e o raceala la rinichi....poate sunt dezinformata,nu stiu...
eu am avut cistita de cateva ori, am luat tratament si mi-a trecut...doctora mi-a spus ca e din cauza ca stau desculta pe gresie si stau jos pe chestii reci: de ex. pe scara blocului ...nu a pomenit nimic despre sex, nu stiu ce sa zic...
Exista iubiri care nu mor niciodata!Pacat ca nu intre oameni...
naturistul1 Avatarul lui naturistul1

69 mesaje
Oras: ramnicu valcea

BUNA SEARA.Pentru femei cand urineaza,senzatia de arsura inseamna un singur lucru-o infectie de tract urinar(ITU).Una din 5 femei sufera odata pe an de o astfel de infectie numita popular cistita.!!Simptomele apar ca rezultat al unei iritatii chimice sau mecanice;actul sexual ,in urma unei alergii ,igiena deficitara ,medicamente.Alte detalii la adresa stevensegal83@yahoo.com
clio Avatarul lui clio

3 mesaje

Au trecut 5 luni de cand am nascut si am tot avut probleme. Am facut infectie de 3 ori (cel putin de atatea ori am repetat analizele si tot de atatea ori am facut tratament) dupa nastere. Mi-a iesit infectie cu ocoli. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc
Fosta membra Kudika.ro
buna dimineata
Ofer consultanta in carti si TAROT. Nu vreau sa stiu detalii despre dvs. ca apoi sa spuneti ca m-am inspirat! Daca sunteti interesata, lasati un mail pe *** cassey.cassey20@yahoo.com *** si va voi contacta cat se poate de repede. REFERINTE despre mine, gasiti pe cafeneaua de pe link: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-6.html O saptamana frumoasa!
grosualisa Avatarul lui grosualisa

13 mesaje

CISTITA SE FACE IN URMA UNEI RACELI PUTERNICE LA RINICHI ,EU AM FACUT A FOST GROZNIC DAR MI A TRECUT REPEDE IN URMA UNUI TRATAMENT
lucky_me Avatarul lui lucky_me

48 mesaje
Oras: cluj

se poate face dupa sex cistita, se numeste cistita mecanica, dar sa stii ca nu intotdeauna e cistita...micozele de foarte multe ori au aceleasi simptome ca si cistitele. sunt trecuta prin asa ceva deci stiu....
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Da,eu am avut probleme mari pe perioade lungi de timp,ani de zile,dar apoi au urmat ani in care am fost perfect sanatoasa.Asa ca iti scriu in cunostinta de cauza.Intr-adevar,dupa contact se poate face pt ca ai fost deschisa acolo si ori din cauza partenerului( igiena,fortare prea adanc pana la atingerea uretrei),ori ca asa ai o anumita conformatie ca si mine si de aceea suntem predispuse ori ca esti mai sensibila si ai dormit dezbracata( eu de ex.simt nevoia de a sta la cald dupa contact).
Cam asta,trebuie sa ai grija si sa mergi regulat la plaja,la soare,in general sa nu-ti lipseasca caldura,cat si o imunitate buna.
kudika_976289 Avatarul lui kudika_976289

1 mesaj

Buna, a incercat cineva URIFAR? Este un produs 100% natural pe baza de D-manoza si rodie. Se poate lua si daca esti insarcinata sau alaptezi!!!