Setari Cookie-uri

Leu (f) - berbec (m)

Cate dintre voi,fetelor (zodia leu) a fost sau este intr-o relatie cu un Berbec. Cum poti descrie relatia?

louiza
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:54
no coment
yumy
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:56
De la: louiza, la data 2010-10-09 19:54:35Cate dintre voi,fetelor (zodia leu) a fost sau este intr-o relatie cu un Berbec. Cum poti descrie relatia?


invers - leu(m)si berbec(f)-super cunosc o familie
ALEXA70
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:52
suna bine!
louiza
Postat pe 13 Octombrie 2010 07:46
eu am fost cu un leu(m) , iar eu sunt berbec(f) iar compatibilitatea era f buna..dar hai sa ti spun cum a fost la mine :
la inceput a fost ..
apoi dupa cateva luni :
iar la sfarsitul relatiei :
Daca nu stii sa oferi libertate nu te baga in relatie cu un leu..insa daca stii sa lasi de la tine cand trebuie si cum trebuie .. incearca..s ar putea sa iasa ceva f bun
MandyMandy
Postat pe 10 Noiembrie 2010 10:10
eu sunt leu ( fata ) si el berbec , ce sa-ti spun..... : 2 zodii de foc in care se duce o lupta continua cine sa conduca ! cand ne certam ies scantei !
- berbecul = arogant + el e cel mai destept si le stie pe toate + are darul contrazicerii dezvoltat la maxim ! + ca duce lucrurile la bun sfarsit ( asta este o calitate pe langa pricepere si vrednicie )
- leul este mandru , rage cat il tin rarunchii , ii place sa fie in centrul atentiei ( ce-i mai place luxul )si este f. sufletist dar si cand se iubesc....
suntem impreuna de 19 ani ... cu bune si rele ... dar cum iti scria cineva mai sus , trebuie sa stii cand sa lasi de la tine si sa faci compromisuri, altfel nu cred ca duce nici o relatie ( indiferent de zodie ) !!!
gongo
Postat pe 11 Noiembrie 2010 15:44
eu ma aflu in aceasta situatie sipot spune ca nu am o relatie normala ci una dificila
dar am si avantaje este o relatie plina de pasiune
kudika332558
Postat pe 27 Noiembrie 2010 17:19


descriu si eu relatia mea cu berbec :)
la inceput: eu : el :
la scurt timp : eu el:
la si mai scurt timp : noi : super love.

la cateva luni : noi:

dupa un an si 4 luni .... in prezent....


Eu sunt leu. El stie ce vreau. eu stiu ce vrea el. ne respectam,ne certam,ne amuzam,ne iubim,luptam unul pt altul. locuim impreuna de la inceputul rel...este foc,pasiune,scantei,lectii de karate,orgoliu,mandrete,figuri...etc etc... ne cunoastem unu pt altul ,ne-am descoperit rapid pt ca suntem foarte apropiati ca si caracter. Zodiile astea 2 au ceva unul pt altul fiind zodii de foc si masculine. le plac banii,luxul,sa iasa in evidenta,sa fie laudati si respectati...leul cca si berbecul are un orgoliu rar intalnit si asta tine relatia pe foc. nici unul dintre noi nu este sigura ca celalat va ramane pt el acolo,mereu exista nesiguranta ca unul dintre noi dispare intro zi...ceea ce rezuma la o lupta continua pt al tine aproape. este o relatie frumoasa daca stii sa prinzi punctul bun al berbecului...ii place sa fie laudat ,ingrijit,complimentat,ii plac surpizele,trebuie sa ii intelegi intimitatea,trebuie sa ii dai tot ce vrea DAR nu cand vrea...are nevoie de mister ,ceva sa descopere in fiecare zi. se supara rapid si asteapta sa te duci sa il mangai pe coarne,sa ii admiri blanita sa ii spui ca e o tampenie ce se intampla. II plac femeile cu stil ,cu bun gust la haine si la asortarea lor,le plac femeile perverse. I i place sa stii ca depinzi de el ,ca iti este frica sa nu-l pierzi.....poate fii o relatie perfecta.
louiza
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:14
eu sunt leu iar el era berbec baratii din zodia asta nu as vrea sa i mai intalnesc sunt gelosi ,posesivi si fac pe victimele cvu greu m am despartit de el ....imi spunea ca se omora si multe altele ei nu vad greselile la ei ci la altii . ai mare grija sfatul meu
jasmine_94
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:12
De la: jasmine_94, la data 2010-12-17 13:12:35eu sunt leu iar el era berbec baratii din zodia asta nu as vrea sa i mai intalnesc sunt gelosi ,posesivi si fac pe victimele cvu greu m am despartit de el ....imi spunea ca se omora si multe altele ei nu vad greselile la ei ci la altii . ai mare grija sfatul meu
jasmine_94
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:12
De la: louiza, la data 2010-11-27 18:14:37

descriu si eu relatia mea cu berbec :)
la inceput: eu : el :
la scurt timp : eu el:
la si mai scurt timp : noi : super love.

la cateva luni : noi:

dupa un an si 4 luni .... in prezent....


Eu sunt leu. El stie ce vreau. eu stiu ce vrea el. ne respectam,ne certam,ne amuzam,ne iubim,luptam unul pt altul. locuim impreuna de la inceputul rel...este foc,pasiune,scantei,lectii de karate,orgoliu,mandrete,figuri...etc etc... ne cunoastem unu pt altul ,ne-am descoperit rapid pt ca suntem foarte apropiati ca si caracter. Zodiile astea 2 au ceva unul pt altul fiind zodii de foc si masculine. le plac banii,luxul,sa iasa in evidenta,sa fie laudati si respectati...leul cca si berbecul are un orgoliu rar intalnit si asta tine relatia pe foc. nici unul dintre noi nu este sigura ca celalat va ramane pt el acolo,mereu exista nesiguranta ca unul dintre noi dispare intro zi...ceea ce rezuma la o lupta continua pt al tine aproape. este o relatie frumoasa daca stii sa prinzi punctul bun al berbecului...ii place sa fie laudat ,ingrijit,complimentat,ii plac surpizele,trebuie sa ii intelegi intimitatea,trebuie sa ii dai tot ce vrea DAR nu cand vrea...are nevoie de mister ,ceva sa descopere in fiecare zi. se supara rapid si asteapta sa te duci sa il mangai pe coarne,sa ii admiri blanita sa ii spui ca e o tampenie ce se intampla. II plac femeile cu stil ,cu bun gust la haine si la asortarea lor,le plac femeile perverse. I i place sa stii ca depinzi de el ,ca iti este frica sa nu-l pierzi.....poate fii o relatie perfecta.


Si atunci ce mai vrei? Fii fericita fata
kudika311399_silvia
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:14
doua caractere puternice...bebe al meu e berbec...incapatanat de mic!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TRADUCERI DIN ENGLEZA IN ROMANA SI INVERS 3 De la: yumalai 20 Mai 2009 18:35
Ea Gemeni El -Sagetator ~~~ Va rog mult daca stie cineva despre asa un cuplu!!!! 20 De la: ninushk 30 Iulie 2009 18:26
eu balanta el leu 3 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 18:03
eu taur el scorpion ,ce sanse sint? 49 De la: kudika321284 3 Ianuarie 2011 12:24
Berbec 20 De la: cocoyonela 24 Martie 2009 12:53