Setari Cookie-uri

el rac si eu capricorn

buna,as vrea sa stiu ce parere aveti despre aceasta relatie dintre un rac si o capricoarna ;)) pentru ca in toate compatibilitatile pe care le-am citit scrie ca nu merge din cauza capricornului care e prea rece insa noi ne intelegem foarte bine dar totusi as vrea si parerea cuiva cu mai multa experienta cu asemenea zodii :*:*:*dar mai ales cu racii:D
kudika314246
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:23
buna! si noi am fost tot asa, dar pina la urma relatia noastra s-a destramat, dar nu din cauza mea ci din cauza racului. atunci cind credeam ca tot e ok a venit "bomba". E o fire ascunsa, niciodata nu ti spune cu adevarat ce gindeste, este copilaros, putin c-am aerian si foarte atras de lucruri irealizabile.cel putin asa a fost racul meu. ce era a lui era numai a lui si ce era al meu era al nostru. am participat din tot sufletul la aceasta relatie, avem si un copil impreuna, dar ma lasat cu ochi in soare cind trebuia sa fie linga mine. asta e nu a mers! citisem si eu multe despre acest cuplu, racul era la o extrema si reprezenta copilul in timp ce capricornul reprezenta adultul-batrinul! niciodata nu am crezut ca se va termina asa! cind am crezut ca am trecut de greutatii...........ne-am despartit.iti urez ca in cazul tau sa nu se intimple.......dar niciodata nu sti ce ne rezerva viitorul.....bafta in aceasta relatie, dar fa in asa fel sa nu depinzi in totalitate de el.
pupici si sa auzim de bine.
camelyy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 08:46
Si noi suntem la fel
Cel putin pana acum am reusit sa restabilim echilibrul de fiecare data, nu spun ca e usor, dar foarte mare atentie la o a treia persoana (poate fi un priten de familie o ruda nu conteaza) care poate inchina balanta de partea unuia dintre parti. Relatia functioneaza atata timp cat nici unul din parti nu se lasa influentat de "outsideri". Fiind o relatie cae incearca sa uneasca moduri de gandire antagonice este vorba intotdeauna de echilibristica (imagineaza-ti balansoarul din parculetul pt copii) e distractiv pana se misca, cand unul din parti primeste un outsider pe partea lui balansoarul ramane in pozitie fixa si distractia s-a terminat.
Imi pare sincer rau pentru tine Camelyy, ai mare dreptate cand spui ca racii nu spun ce gandesc, exista insa solutii si pentru asta, provocarea - insa in cazul acesta trebuie inghitita orice mandrie si trebuie sa fii foarte constient ca modul in care ti-a raspuns tu ai provocat-o - dar macar ai aflat ce-i sub carapace :P
Eu pe langa sot mai am si doi sefi raci (de fapt un el si o ea) un tata rac si cel mai bun prieten al lui tot rac. Sunt foarte diferiti dar la fel de dificili toti.
Se spune ca racul va pedepsi - poate involuntar - capricornul care nu-i devine partener, iar cand ii devine partener va gasi mii de alte motive pentru a-l pedepsi mai departe :P.
elaxxx
Postat pe 9 Noiembrie 2010 10:23
buna si eu am avut o astfel de situatia . in cazul meu eu eram CAPRICORN si ea RAC. pe parcursul relatiei a fost totul Extraordinar cu mici exceptii din partea ei,in rest era incredibili impreuna chiar ne invidiau multi cum puteam sa ne intelegem.

Eram de 8.jumate impreuna cand a trebuit sa faceam 9 ani fix in luna aia i-a a dat cupiciorul fara nici o explicatie. Cand eu intrebam ce s-a intamplat ea zicea doar ASTA E..

In ultimele 6 luni ea a inceput sa se poarte ciudat dar in acelasi timp se comporta cum trebuia doar ca facea lucruri zicea unele , imi ascundea lucruri .. a inceput cu plecatul in strainatate.. am avut niste probleme financiare , dar asta se poate intampla in orice familie si Eu asa vad viata .. La bine sa stai impreuna dar la Rau atunci e cel mai important .. eu tot am itrebat-o ce are daca e totul in regula si ea zicea ca da, si cum se zice peste noapte ea a gasit pe altul si imi zicea ca cu mine niciodata nu ar mai putea fi , fara nici o explicatie de ce ?

Pana atunci in zicea ca o sa imbatranesc langa ea ca fara mine ea nu poate traii si dintr-o data s-a schimbat dar RECE de neimaginat ..

E ciudat daca asa sunt raci..
myhayy
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:27
buna,elaxxx ai dreptate intre noi s-a bagat o ruda de a mea si eu am fost aia care dadeam inapoi insa am vb amandoi si ne-am dat seama ca sunt prostii si am decis sa luptam impreuna,el a spus asta,,ok deci luptam impreuna''si atunci mi-am dat seama ca nu se joaca ci chiar merita sa lupt si eu...am inteles ca racii sunt fideli in general...nu?la voi cum e?
kudika314246
Postat pe 9 Decembrie 2010 01:18
hmmm... dragutza mea...este adevarat ca putem lua in considerare si zodiile din care facem parte si compatibilitatea dintre ele... dar parerea mea este ca la fel de mult...sau mai mult conteaza si personalitatea, mediul, prietenii, anturajul... toate aceste lucruri il modeleaza pe om, il fac sa fie cine este sau sa nu mai fie cine a fost cu ceva timp in urma... si eu am fost capricorn cu un rac... pot spune ca mi-am trait copilaria alaturi de el... este ff romantic, surprinzator, atent si iubitor (cateodata, din pacate, pana la posesivitate, gelozie foarte mare, cred ca asta este cel mai mare defect al lui). dupa 8 ani de trait impreuna, ne-am despartit din cauza geloziei si posesivitatii lui, dar asta haideti sa recunoastem... orice zodie poate fi astfel... orice zodie poate sa insele si asta pt ca nu ne influenteaza doar zodia... asa ca draga mea... nu este o regula sa nu se poata o astfel de relatie... numai ca e fff important sa comunicati... eu nu am facut-o si am pierdut... am discutat dupa 2 ani de la despartire (atat mi-a trebuit ca sa pot vorbesc cu el) si am realizat ca daca am fi avut aceasta discutie atunci... si la ora asta am fi fost fericiti impreuna... numai ca akm e prea tarziu... deci... COMUNICAREA este foarte importanta in orice relatie... cu orice zodie... Fericire si Intelepciune va doresc!!!!
pricky_angel
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:08
buna,ai dreptate pricky angel...noi suntem de putin timp impreuna vreo ,6 luni,si am discutat foarte deschis toate lucrurile de la inceput si io zic ca avem o comunicare buna...asta a stabilit el...el a deschis diverse subiecte sa stim niste treburi de la inceput te pup si mersi pt urari...el a zis de cand aveam vreo doua luni ca vrea sa fim impreuna pt totdeauna ,nu stiu daca sa cred desi la cat il iubesc iti dai seama ca asta vreau si eu si il cred dar...:-*
kudika314246
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello my people!!!! 2 De la: Barbie30 30 Iulie 2010 09:31
Eu sagetator el capricorn....se poate niste sfaturi ? va rog ! 3 De la: kudika046467 1 Noiembrie 2009 17:02
compatibiitate 7 De la: kudika049293 7 Iulie 2009 16:50
BERBEC 18 De la: kudika410754 30 Iunie 2011 19:03
Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? 20 De la: kudika056203 4 Septembrie 2009 13:02