Setari Cookie-uri

Ten Curat

Buna ziua,

De mai multi ani, ma confrunt cu o problema in ceea ce priveste aspectul tenului meu. Anume, cosuri, pori dilatati si cicatrici ramase de la alte cosuri. Nu cred ca e o acnee prea serioasa, mi s-a spus ca este vorba despre dereglari hormonale (din aceeasi cauza, am si chisturi mamare).

Ideea este ca as vrea cumva sa scap de acest aspect inestetic, mastile de curatare din comert nu ma ajuta iar la cosmeticiana inca nu am fost pentru ca sunt sigura ca nu poate sa rezolve decat partial problema (porii dilatati), pe cand cicatricile si tesutul ingrosat raman la locul lor, si nu vreau sa arunc banii aiurea.

Intrebarea mea este : credeti ca se poate face ceva mai serios pentru problema mea ?? La vreo clinica de chirurgie estetica ?
Mi-ar fi tare util sa aflu niste detalii si eventual, niste tarife.
Merci.
raigam
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:20
De la: raigam, la data 2010-10-14 17:20:22Buna ziua,

De mai multi ani, ma confrunt cu o problema in ceea ce priveste aspectul tenului meu. Anume, cosuri, pori dilatati si cicatrici ramase de la alte cosuri. Nu cred ca e o acnee prea serioasa, mi s-a spus ca este vorba despre dereglari hormonale (din aceeasi cauza, am si chisturi mamare).

Ideea este ca as vrea cumva sa scap de acest aspect inestetic, mastile de curatare din comert nu ma ajuta iar la cosmeticiana inca nu am fost pentru ca sunt sigura ca nu poate sa rezolve decat partial problema (porii dilatati), pe cand cicatricile si tesutul ingrosat raman la locul lor, si nu vreau sa arunc banii aiurea.

Intrebarea mea este : credeti ca se poate face ceva mai serios pentru problema mea ?? La vreo clinica de chirurgie estetica ?
Mi-ar fi tare util sa aflu niste detalii si eventual, niste tarife.
Merci.


da iti recomand Lasermed, Dr. Leventer, acolo ti se va pune un diagnostic , si in functie de gravitatea leziunilor si de metoda de chirurgie estetica folosita vei afla si un tarif, sunt destul de piperate costurile si totul depinde de cat de invaziva este metoda folosita (peeling chimic, sau cu laser etc), o consultatie costa app 200 RON
visan_georgiana
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:51
Poate ar fi bine ar fi sa mergi la un medic dermatolog sau la un endocrinolog. Sunt foarte scumpe metodele folosite pentru tratarea acneei cu laser IPL si de astea...si pana la urma urmei degeaba te tratezi daca vor reveni...
joy_18
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:01
Cursuri initiere in arta machiajului.
Machiajul poate fi magic si artistic sau practic si natural. Nu exista greseli in machiaj , doar posibilitati infinite .
Atelier Make-up Anca Radulescu - un loc in care arta , pasiunea , frumusetea si prietenia se impletsec in orice moment Cursuri initiere in arta machiajului
Atelier Make-up Anca Radulescu
Detalii pe www.ancaradulescu.ro
Contact: irenne_p@yahoo.ca sau office@ancaradulescu.ro
inna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:31
incearca sa adresezi o intrebare pe carpicon.ro.
dobrita1
Postat pe 8 Noiembrie 2010 08:38
as putea sa te ajut cu niste sfaturi din cosmetica orientala...
kdroussi
Postat pe 16 Noiembrie 2010 16:28
Buna,

recomand medicul estetician Kasem Abu Bakr, de la clinica Orient Beauty. Ofera tratamente antiacneice cu laser de ultima generatie, la preturi accesibile. Apeleaza cu incredere. tel: 0721.188.186.

Bafta!
zabiela2002
Postat pe 18 Noiembrie 2010 00:20
Vad ca nu se indura nimeni de "buzunarul tau"! Nu iti zice nimeni ca doar cu IPL acneea nu se trateaza?!
Exista si peelinguri chimice, e adevarat, dar daca nu ai gasit si metoda de a proteja tenul si de a-l repara corect dupa un peeling,ai incurcat-o. :D
Incearca sa te interesezi in Buc., cred ca deja exista saloane care lucreaza cu gama celor de la Ericson Laboratoire- gama de tratament mai mult medicala decat cosmetica! actioneaza ca un antibiotic natural, si la nivel hormonal!
cauta pe net.
bafta
alf66
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:22
Incearca sa folosesti chiar si acasa produse profesionale, nu cele din comert ca ele iti fac tenul praf. Iti recomand scrub-ul natural Tutti Frutti de la Reference France. E profesional natural, nu are chimicale care sa-ti distruga tenul. E o gama de lux f buna, eu folosesc si cremele de fata si Gel Phyto tot Reference France pentru tratarea acneei, am un ten super acum, desi ma confruntam cu aceleasi probleme.
ronna20
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:33
Un sfat care poate te va ajuta http://gya-style.blogspot.com/2010/12/random-talk-lemon-trick.html

Postat pe 13 Decembrie 2010 20:17
Vand set de la Clinique, setul contine un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi, originale.120 lei id messenger: freeairforce
oxygenX
Postat pe 14 Decembrie 2010 00:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru fete! 1 De la: Lavini_Unghii_False 26 August 2010 18:23
Concurs de miss,premiu cel mare un scuter Peda 2 De la: battleofwits 30 Noiembrie 2010 16:03
DE CE SUNT MAI SCUMPE COSMETICELE IN ROMANIA DECAT IN AFARA? 38 De la: kudika226898 5 Martie 2012 00:42
Indreptarea nasului ! 24 De la: Allesia_Luiza_1 31 Octombrie 2016 14:29
vopsit par 5 De la: kudika_491 7 Martie 2012 13:24