Setari Cookie-uri

pete maro pe fata

stiati ca petele maro de pe fata se pot inlatura si natural?Folosirea pe durata a catorva luni 2, sau 3 a extractului de lemn dulce extern are efect de uniformizare ajutand la estomparea petelor In prezent multe creme il includ ca ingredient
kudika029270
Postat pe 29 Mai 2009 15:27
Buna ness!
Esti sigura ca dispar petele cu acea crema?
ar fi minunat,am sa incerc si eu.Multumesc mult pt sfat
51160
Postat pe 20 Iunie 2009 11:34
personal nu l-am folosit dar , o cunostinta l-a folosit si totusi intern eu am baut diluat cu apa timp de 4, 5 zile apoi pauza cam o sapt , si din nou 4,5 zile asa e mai bine si nu incontinuu, incearca daca vrei cateva zile daca te simti ok continua , daca nu incearca altceva, lamaia are efect de albire a tenulu dar folosit cu lape ca te poate irita asta e sigur iti doresc numai bine
kudika029270
Postat pe 22 Iunie 2009 13:23
Dar petele maro de pe spate care sunt de la soare, în afarã de laser, se pot îndepãrta ºi natural, s-au cu metode mai la îndemâna noastrã. Cu laser este ºi foarte scump ºi îþi sensibilizeazã pielea.
Bita68
Postat pe 7 Iulie 2009 17:31
De la: healthy002822, la data 2009-07-07 17:31:52 Dar petele maro de pe spate care sunt de la soare, în afarã de laser, se pot îndepãrta ºi natural, s-au cu metode mai la îndemâna noastrã. Cu laser este ºi foarte scump ºi îþi sensibilizeazã pielea.




Pigmentarea, este un efect al fierii'. Fa-ti niste analize; transaminaze si o ecografie abdominala. Este posibil sa ai fierea infundata sau lenesa.
Chiar daca pare ca, te-ai pigmentat de la soare. sa dispara petele(efect), se prepara in farmacie o solutie cu acid acetisalcilic si te dai de doua ori cu aceasta solutie si dispare dar,totusi problema este''fierea'',ai nevrozato cu vreo problema cum ar fi;stres,necazuri, examene,etc.
Fa niste ceaiuri de ficat. sau de rostopasca, anghinarie,bea pe stomacul gol o cescuta de ceai /zi si stai 30 minute culcata pe partea dreapta.

Deasemeni fa o cura de 10 zile cu; ceai de sunatoare, codita soricelului sau ,papadie. Consuma mult lichid, fructe si legume. Trebuie o dezintoxicare, poti pune in amestec si ceai de ghimpe.
o zi buna . Dorina
dorina27
Postat pe 17 Septembrie 2009 08:32
pigmentarea poate sa apara si de la un dezechilibru hormonal , folosirea anticonceptionalelor etc
theoanna74
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:30
Bunã

Mã intereseazã ºi pe mine crema s-au preparatul pentru petele maro de pe spate de la soare, deci se preparã cu aspirinã ºi mai ce??
Adicã mã duc la farmacie ºi cer o cremã care se preparã cu aspirinã ºi mai ce?? S-au ºtiu ele cu ce se mai combinã crema?
Bita68
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:50
De la: healthy002822, la data 2009-10-06 17:50:23Bunã

Mã intereseazã ºi pe mine crema s-au preparatul pentru petele maro de pe spate de la soare, deci se preparã cu aspirinã ºi mai ce??
Adicã mã duc la farmacie ºi cer o cremã care se preparã cu aspirinã ºi mai ce?? S-au ºtiu ele cu ce se mai combinã crema?


se mai pune si talc si inca un ser dar farmacistele stiu exact.
miki2009
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:08
In primul rand trebuie sa faceti o vizita la dermatolog,pentru a determina cauza si daca e nevoie o serie de analize.Eu am folosit de la Isis Pharma crema Unitone sp20 pentru zi si Unitone 4 pentru noapte.Dupa aproximativ 2 luni,nici urma de pete.Nu toate petele maro de pe fata au aceeasi cauza,asa ca nu faceti experimente cu tot felul de remedii naturale.Si mare atentie:unele remedii naturale au contraindicatii in anumite afectiuni.Multa sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:25
De la: cmonikdulcik, la data 2010-01-31 17:25:22nu faceti experimente cu tot felul de remedii naturale.Si mare atentie:unele remedii naturale au contraindicatii in anumite afectiuni.Multa sanatate!

ai dreptate,cmonikdulcik. mie mi-a spus medicul dermatolog acest lucru, legat de crema de galbenele. am o zpna sensibila pe spate, intre omoplati, mi s-a pus diagnosticul de dermatita atopica, adica nu se stie prea clar cauza. cert e ca intr-o prima faza m-am dat singura, acasa, cu crema de galbenele, care mai rau mi-a facut.
kiki_riki
Postat pe 1 Februarie 2010 17:10
Buna,
Un tratamet extrem de eficient pentru pete este "Bitter Almond Lightening Serum ". Este un tratament intensiv, de mare eficienta pentru petele pigmentare cauzate de varsta, expunere la soare, sarcina, substante fotosenzitive.

Ingrediente active:

Mandelic Acid (derived from Bitter Almond)
Kojic Acid
Arbutin
Bitter Almond Oil - PRUNUS AMYGDALUS AMARA OIL
Rice Bran - ORYZA SATIVA EXTRACT
Caper - CAPPARIS SPINOSA EXTRACT
Olive Leaf - OLEA EUROPAEA EXTRACT
Vitamin E and C

Mod de intrebuintare:

Aplicati cateva picaturi de ser "Lightening" pe pielea perfect curatata, prin masaj, pentru a facilita absortia produsului. Se aplica de preferinta seara.
Recomandat este sa folositi produsul min 6 saptamani.

Important: Evitati contactul cu ochii, mucoasele si rani deschise.
Fabricat in Italia.

Certification Eco BioCosmetic guaranteed by the Italian Organic Agriculture Association (AIAB)and certified by the Institute of Environmental Ethics Certification (ICEA) Operator Code 165 BC.




romdesimed
Postat pe 24 Februarie 2010 07:48
De la: healthy002822, la data 2009-07-07 17:31:52 Dar petele maro de pe spate care sunt de la soare, în afarã de laser, se pot îndepãrta ºi natural, s-au cu metode mai la îndemâna noastrã. Cu laser este ºi foarte scump ºi îþi sensibilizeazã pielea.
e o micoza, pitiriazis verzicolor, mergi l adermatolog!
camiflorea
Postat pe 24 Februarie 2010 08:11
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse de infrumusetare - aspectul fizic si starea sanatatii 1 De la: Monicamm85 13 Mai 2010 13:22
crema depigmentanta eficienta 2 De la: colnago 5 Martie 2010 20:01
vestimentatie 1 De la: elena_mihaela 28 Ianuarie 2011 14:45
Ceara epilatoare 1 De la: RomSpa 2 Noiembrie 2011 09:30
CIINELE MOARE DE DRUM LUNG ... 18 De la: mihai_frv_1986 7 Septembrie 2010 22:00