Setari Cookie-uri

Filme bune care v-au marcat

La partea ce tine de Horror, cel mai bun film de groaza dupa parerea mea a fost The Ring,1 si 2-ul.
Apoi ''One missed call'',''The Shutter'' si vestitul ''Grudge'' care-l ador. Toate filmele combina horrorul cu misterul si psihologicul...ceea ce ador....sunt ingredientele mele preferate pentru filme de groaza reusite:)
oanabrit
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:36
''The ring'' m-a marcat in sensul ca dupa ce l-am vazut mi-era frica sa mai raspund la tel fix cateva zile si mie si prietenei mele:)))))
oanabrit
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:41
ia sa ma gandesc...Pan's Labyrinth(fantezie,basm,drama)...The green mile(drama,mister),The DaVinci Code(politist,aventura),The exorcism of Emilly Rose(horror adevarat)...recent am vazut si mi-au placut doua filme ...Hachiko Monogatari (mai usurel asa de familie,un pic drama dar o lectie de viata si de loialitate cum rare ori intalnesti) si Inception( un thriller psihologic cum rar am vazut...f original...f inteligent..te pune pe ganduri).
ah si mai e un film care m-a impresionat si mi-a smuls lacrimi la final..City Lights.(pentru cei care vor sa afle cum e sa iubesti cu inima,indiferent de aparente :)...stiu ca e utopic dar e superb).momentan nu-mi mai vin alte filme in minte...poate mai revin cu un reply.btw cum de nu a zis nimeni pe aici ca ii plac filmele cu chuck norris :))
razz
Postat pe 18 Noiembrie 2010 18:01
De la: razz, la data 2010-11-18 18:01:59ia sa ma gandesc...Pan's Labyrinth(fantezie,basm,drama)...The green mile(drama,mister),The DaVinci Code(politist,aventura),The exorcism of Emilly Rose(horror adevarat)...recent am vazut si mi-au placut doua filme ...Hachiko Monogatari (mai usurel asa de familie,un pic drama dar o lectie de viata si de loialitate cum rare ori intalnesti) si Inception( un thriller psihologic cum rar am vazut...f original...f inteligent..te pune pe ganduri).
ah si mai e un film care m-a impresionat si mi-a smuls lacrimi la final..City Lights.(pentru cei care vor sa afle cum e sa iubesti cu inima,indiferent de aparente :)...stiu ca e utopic dar e superb).momentan nu-mi mai vin alte filme in minte...poate mai revin cu un reply.btw cum de nu a zis nimeni pe aici ca ii plac filmele cu chuck norris :))


Tokmai impresionata fiind de filmu Hachiko am deschis topicul, chiar l-am recomandat( in denumirea Hachi, a dog's tale) si cred ca e singurul film la care am plans in hohote( noroc ca eram singura) Am sa vizionez si city lights, pare interesant.
oanabrit
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:24
De la: oanabrit, la data 2010-11-19 20:24:26
De la: razz, la data 2010-11-18 18:01:59ia sa ma gandesc...Pan's Labyrinth(fantezie,basm,drama)...The green mile(drama,mister),The DaVinci Code(politist,aventura),The exorcism of Emilly Rose(horror adevarat)...recent am vazut si mi-au placut doua filme ...Hachiko Monogatari (mai usurel asa de familie,un pic drama dar o lectie de viata si de loialitate cum rare ori intalnesti) si Inception( un thriller psihologic cum rar am vazut...f original...f inteligent..te pune pe ganduri).
ah si mai e un film care m-a impresionat si mi-a smuls lacrimi la final..City Lights.(pentru cei care vor sa afle cum e sa iubesti cu inima,indiferent de aparente :)...stiu ca e utopic dar e superb).momentan nu-mi mai vin alte filme in minte...poate mai revin cu un reply.btw cum de nu a zis nimeni pe aici ca ii plac filmele cu chuck norris :))


Tokmai impresionata fiind de filmu Hachiko am deschis topicul, chiar l-am recomandat( in denumirea Hachi, a dog's tale) si cred ca e singurul film la care am plans in hohote( noroc ca eram singura) Am sa vizionez si city lights, pare interesant.

Serios?Foarte tare...si eu l-am vazut recent...si mi-au dat lacrimile...tot asa vizionandu-l singur...daca era cineva prin preajma intamplator...ii ziceam ca...mi-a intrat ceva in ochi...sau ca taie cineva ceapa :)).Daca esti o fire sensibila vei aprecia cu siguranta City Lights...o capodopera a lui Charlie Chaplin,amuzanta si f romantica.Te rog urmareste-l pe tot de la inceput la sfarsit...fara sa trisezi,sa vezi finalul si sa imi spui daca ai plans sau nu.Mie mi se pare de-o sensibilitate si o candoare cum nu intalnesti in ziua de azi.Enjoy!
razz
Postat pe 19 Noiembrie 2010 22:09
De la: Tharr, la data 2010-11-08 14:38:28Dar de Star Wars(vechile episoade) nu zice nimeni nimic?Numai mie imi plac?


Eu le ador. Ador Sf-urile.

Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:47
De la: kudika195501, la data 2010-11-10 22:35:50...oricum Hopkins e un actor de exceptie...dar are filme mai expresive ptr el


Da , e adevarat.

Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:49
Ramasitele zilei e un film de nota 10 cu Anthony Hopkins si Emma Thompson!
negrul_de_serviciu
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:13
De la: razz, la data 2010-11-19 22:09:18
De la: oanabrit, la data 2010-11-19 20:24:26
De la: razz, la data 2010-11-18 18:01:59ia sa ma gandesc...Pan's Labyrinth(fantezie,basm,drama)...The green mile(drama,mister),The DaVinci Code(politist,aventura),The exorcism of Emilly Rose(horror adevarat)...recent am vazut si mi-au placut doua filme ...Hachiko Monogatari (mai usurel asa de familie,un pic drama dar o lectie de viata si de loialitate cum rare ori intalnesti) si Inception( un thriller psihologic cum rar am vazut...f original...f inteligent..te pune pe ganduri).
ah si mai e un film care m-a impresionat si mi-a smuls lacrimi la final..City Lights.(pentru cei care vor sa afle cum e sa iubesti cu inima,indiferent de aparente :)...stiu ca e utopic dar e superb).momentan nu-mi mai vin alte filme in minte...poate mai revin cu un reply.btw cum de nu a zis nimeni pe aici ca ii plac filmele cu chuck norris :))


Tokmai impresionata fiind de filmu Hachiko am deschis topicul, chiar l-am recomandat( in denumirea Hachi, a dog's tale) si cred ca e singurul film la care am plans in hohote( noroc ca eram singura) Am sa vizionez si city lights, pare interesant.

Serios?Foarte tare...si eu l-am vazut recent...si mi-au dat lacrimile...tot asa vizionandu-l singur...daca era cineva prin preajma intamplator...ii ziceam ca...mi-a intrat ceva in ochi...sau ca taie cineva ceapa :)).Daca esti o fire sensibila vei aprecia cu siguranta City Lights...o capodopera a lui Charlie Chaplin,amuzanta si f romantica.Te rog urmareste-l pe tot de la inceput la sfarsit...fara sa trisezi,sa vezi finalul si sa imi spui daca ai plans sau nu.Mie mi se pare de-o sensibilitate si o candoare cum nu intalnesti in ziua de azi.Enjoy!


Am sa urmaresc si city lights si-am sa-ti spun, cu siguranta sunt o fire f sensibila si sufletista....si dak si tie ti se pare f sensibil filmul ,eu, inseamna ca iara o sa plang in hohote:))
oanabrit
Postat pe 21 Noiembrie 2010 17:35
ace ventura
geo_resuscitat
Postat pe 21 Noiembrie 2010 17:39
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-11-20 18:13:04Ramasitele zilei e un film de nota 10 cu Anthony Hopkins si Emma Thompson!


Este un film superb !

Postat pe 22 Noiembrie 2010 20:08
"Never let me go" merita vazut.
Elyaa
Postat pe 16 Mai 2011 10:57
De la: oanabrit, la data 2010-11-19 20:24:26
Tokmai impresionata fiind de filmu Hachiko am deschis topicul, chiar l-am recomandat( in denumirea Hachi, a dog's tale) si cred ca e singurul film la care am plans in hohote( noroc ca eram singura)

Super film, l-am vazut pe la vreo 11 ani, am plans 3 zile.

Alte filme care m-au marcat in acest fel: "Dancer in the Dark" - Bjork joaca extraordinar; flimul despre Iisus cu Willem Dafoe si "The Hours" care cred ca ar face si pe cea mai fericita persoana din lume sa se gandeasca la sinucidere... macar o secunda

Mai sunt si altele care m-au marcat/impresionat, sunt mare iubitoare de filme.
kudika_pudika
Postat pe 16 Mai 2011 14:38
Rectificare: am incurcat filmele ; filmul despre Iisus cu Robert Powell din 1977 "Iisus din Nazaret"
kudika_pudika
Postat pe 16 Mai 2011 14:49
Nu m-a marcat in vreun fel, dar mi-a placut foarte mult "Lock, stock and two smoking barrels"
Gelico
Postat pe 1 Septembrie 2011 12:14
"Invictus" - merita vazut!
RoxyRoxx
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:56
Mie mi-a placut foarte mult "Troy", desi poate nu va place tuturor, e un film mai dur. Nu pot spune ca m-a marcat, ci mai degraba ca m-am identificat cu personajele si mi-a placut la nebunie ce-a zis Agamemnon, ca oameni de diverse nationalitati au spus ca nu vor lupta pentru el, dar in final toti au luptat pentru el. M-am simtit si eu asa in viata de zi cu zi. Si mi-a placut foarte mult si Achilles. De exemplu la un moment dat o tipa vrea sa-l omoare, sta cu cutitul la gatul lui si el spune>"Fa-o, fa-o acum" . Apoi ea il intreaba daca nu-i este frica si el spune ca zeii ne invidiaza, pentru ca viata noastra este mult mai frumoasa tocmai pentru ca este trecatoare. Consider ca are dreptate.
Am si o recomandare in cazul in care esti fana de comedii, e un film, mai vechi, "A night at Mc'Cools" se numeste, e foarte amuzant, plin de intorsaturi de situatie.
Achillesluv
Postat pe 15 Septembrie 2011 16:42
De la: Achillesluv, la data 2011-09-15 16:42:20 Achilles.
Vrei sa spui Ahile, pe romaneste.

Iti recomand sa citesti ori romanul istoric, ori poemul in acest caz inainte de a vedea o adaptare Hollywoodiana a acestuia. Nu-mi plac deloc adaptarile lor, foarte rar sunt exacte sau corecte.
kudika_pudika
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:12
Foarte multe pelicule mi-au incantat privirea si printre ele se afla filmele"Escape from Alcatraz" cu Clint Eastwood,Patrick Mc Goohan etc , "Pygmalion" cu Henry Higgins,"Troy","King Arthur" si multe ,multe altele!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:14
"Pygmalion" mi-a placut si mie mult.
GeorgianaBB
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scrisoare pierduta!¡! 13 De la: kudika311000 30 Noiembrie 2010 18:53
celulita si vergeturile..... 13 De la: Elyaa 16 Mai 2011 10:55
Donez ficat/riniki grupa A2 pozitiv... 0758957277 3 De la: Armain 26 Ianuarie 2012 19:11
firma curierat rapid 6 De la: RoxyRoxx 2 Februarie 2012 18:13
job 2 De la: theCat 21 Februarie 2009 16:05