Setari Cookie-uri

Comportare bizara!!

Buna fetelor! Incep asa pt ca am vazut ca acest site este fragmentat in majoritate de reprezentantele sexului frumos.
Eu sunt nou pe aici, de fapt am mai anul trecut iar sfaturile mi-au fost de ajutor, de aceea vreau sa va aplic aici un alt studiu de caz care mi se intampla mie.
Ma cunosc de foarte mult timp cu o tipa, de cand eram copii, fiind colegi de scoala. De fapt ea a fost mai mult prietena cu sora mea,, ea iesind mai tot timpul in grupul nostru de prieteni, dar cu mine nu avea tangente foarte mari. De curand, ne-am mai apropiat o data cu plecarea surorii mele pentru o perioada. Iar de vreo luna incoace, am devenit chiar intimi. Ma lasa sa o ating in zone mai ascunse :rolleyes: , m-am si sarutat cu ea de cateva ori din propria ei initiativa. Pana aici toate bune! Am fost la munte, am dormit impreuna cateva vreo 3 notpi dar n-am facut nimic :no: Ea nu a vrut ca cica mai eram in apartament cu sor-mea si inca 2 prieteni. Aici incepe partea ciudata!
Eu am continuat sa ii mai fac avansuri, ea accepta unele lucruri, dar pana ajung mai departe cand ma opreste. Am discutat cu ea si chiar i-am propus sa fim impreuna insa a zis ca nu prea ar fi bine deoarece ne stim de prea mult timp, suntem ca niste frati bla-bla, iar la un moment dat imi spune ca nici lui sor-mea nu i-ar conveni, lucru care m-a cam pus pe ganduri.
Asadar: Accepta sa fie sarutata, mangaiata in zone intime chiar de fata cu ceilalti, dar nu accepta sex fara obligatii si nici sa fim impreuna, chiar daca nu e angajata in nici o relatie.
Mentionez ca e un pic mai mare ca mine (jumatate de an) si are si copil mic, dar care provine dintr-o relatie pasagera, iar acum creste ea copilul.
Intr-un anume context, unul dintre prieteni a intrebat-o daca simte ceva pentru mine, iar ea a zis ca poate ca da.
Mai mult, majoritatea prietenilor cred ca noi suntem intr-o relatie, dar ca ascundem lucrul asta. Prietenul surorii mele i-a spus ei ca sigur suntem impreuna dar ca ne ascundem ca nu vrea ea sa afle sor-mea.
O explicatie ar fi, zic eu, ca fostul ei prieten (si tatal copilului) l-a cunoscut de la sora lui cu care era de asemenea prietena veche si pana la urma dupa nasterea copilul situatia a degenerat rau (sunt si in proces pentru pensie alimentara).
Pe de alta parte, adevarul este ca nici eu nu vreau o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii nostrii, insa ea e cam sceptica si refuza.
In orice caz, comportamentul este foarte bizar, caci daca nu ar vrea chiar nimic nici nu mi-ar mai permite anumite gesturi. Voi care credeti ca este explicatia? Eu cred ca se teme de reactia surorii (ca si cum ar conta ??!!), iar in caz ca totul ar fi ceva ascuns (asa cum deja ne banuiesc apropiatii), ea se teme ca eu sa nu le povestesc altora. Pe de alta parte, de ce mi-a permis anumite lucruri de fata cu ei? Sau sa fie de vina lipsa mea de pricepere? Poate nu sunt eu indeajuns de priceput sa o determin sa faca ceea ce deja vrea..
In fine, ceea ce vog este sa-mi spuneti cum as putea rezolva aceasta problema in favoarea mea, adica sa o determin sa mergem mai departe... :ermm:
mihai_oanca
Postat pe 18 Octombrie 2010 00:39
nu faci bine!unele femei dupa ce au pun copil sh apo sunt parasite ori incep sa-si faca de cap cu unul si cu altul ori devin femei in toata firea!insa sunt unele cazuri cand nu doresc sa mai aiba de face cu barbatii asa usor pentru ca se simt inca ranite!luand in considerare faptul ca sunteti prieteni buni nu cred ca ar mai merge sh altceva,asa ca mai bine las-o balta ca sa nu strici sh relatia asta!succes
gya29
Postat pe 18 Octombrie 2010 01:20
De la: mihai_oanca, la data 2010-10-18 00:39:46Buna fetelor! Incep asa pt ca am vazut ca acest site este fragmentat in majoritate de reprezentantele sexului frumos.
Eu sunt nou pe aici, de fapt am mai anul trecut iar sfaturile mi-au fost de ajutor, de aceea vreau sa va aplic aici un alt studiu de caz care mi se intampla mie.
Ma cunosc de foarte mult timp cu o tipa, de cand eram copii, fiind colegi de scoala. De fapt ea a fost mai mult prietena cu sora mea,, ea iesind mai tot timpul in grupul nostru de prieteni, dar cu mine nu avea tangente foarte mari. De curand, ne-am mai apropiat o data cu plecarea surorii mele pentru o perioada. Iar de vreo luna incoace, am devenit chiar intimi. Ma lasa sa o ating in zone mai ascunse :rolleyes: , m-am si sarutat cu ea de cateva ori din propria ei initiativa. Pana aici toate bune! Am fost la munte, am dormit impreuna cateva vreo 3 notpi dar n-am facut nimic :no: Ea nu a vrut ca cica mai eram in apartament cu sor-mea si inca 2 prieteni. Aici incepe partea ciudata!
Eu am continuat sa ii mai fac avansuri, ea accepta unele lucruri, dar pana ajung mai departe cand ma opreste. Am discutat cu ea si chiar i-am propus sa fim impreuna insa a zis ca nu prea ar fi bine deoarece ne stim de prea mult timp, suntem ca niste frati bla-bla, iar la un moment dat imi spune ca nici lui sor-mea nu i-ar conveni, lucru care m-a cam pus pe ganduri.
Asadar: Accepta sa fie sarutata, mangaiata in zone intime chiar de fata cu ceilalti, dar nu accepta sex fara obligatii si nici sa fim impreuna, chiar daca nu e angajata in nici o relatie.
Mentionez ca e un pic mai mare ca mine (jumatate de an) si are si copil mic, dar care provine dintr-o relatie pasagera, iar acum creste ea copilul.
Intr-un anume context, unul dintre prieteni a intrebat-o daca simte ceva pentru mine, iar ea a zis ca poate ca da.
Mai mult, majoritatea prietenilor cred ca noi suntem intr-o relatie, dar ca ascundem lucrul asta. Prietenul surorii mele i-a spus ei ca sigur suntem impreuna dar ca ne ascundem ca nu vrea ea sa afle sor-mea.
O explicatie ar fi, zic eu, ca fostul ei prieten (si tatal copilului) l-a cunoscut de la sora lui cu care era de asemenea prietena veche si pana la urma dupa nasterea copilul situatia a degenerat rau (sunt si in proces pentru pensie alimentara).
Pe de alta parte, adevarul este ca nici eu nu vreau o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii nostrii, insa ea e cam sceptica si refuza.
In orice caz, comportamentul este foarte bizar, caci daca nu ar vrea chiar nimic nici nu mi-ar mai permite anumite gesturi. Voi care credeti ca este explicatia? Eu cred ca se teme de reactia surorii (ca si cum ar conta ??!!), iar in caz ca totul ar fi ceva ascuns (asa cum deja ne banuiesc apropiatii), ea se teme ca eu sa nu le povestesc altora. Pe de alta parte, de ce mi-a permis anumite lucruri de fata cu ei? Sau sa fie de vina lipsa mea de pricepere? Poate nu sunt eu indeajuns de priceput sa o determin sa faca ceea ce deja vrea..
In fine, ceea ce vog este sa-mi spuneti cum as putea rezolva aceasta problema in favoarea mea, adica sa o determin sa mergem mai departe... :ermm:


Hmmm!Ea are un comportament bizar?Dar al tau cum se poate defini?Spui ca nu vrei o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii vostri.Dupa ce ea a trecut deja prin suferinta si a fost parasita,te-ai gandit tu ca merge si tu sa o faci putin sa sufere,ca tot e invata femeia,nu?Si mai spui ca sunteti prieteni de mult.Cu asa prieteni nu mai are nevoie de dusmani.
praf_de_stele
Postat pe 18 Octombrie 2010 06:06
Cred ca cel mai bine ar fi sa o lasi in pace sa-si vada de viata ei.Ce spuneai ca esti prieten cu ea de multi ani?Sincer nu se vede,te comporti ca un mascul in calduri care a descoperit o femeie in fata lui.
Barbie30
Postat pe 18 Octombrie 2010 09:58
Ea doar flirteaza. Poate femeia ar dori o relatie serioasa dar isi da seama ca nu esti genul pt asa ceva.
anutzzaa
Postat pe 18 Octombrie 2010 11:04
De la: praf_de_stele, la data 2010-10-18 06:06:49
De la: mihai_oanca, la data 2010-10-18 00:39:46Buna fetelor! Incep asa pt ca am vazut ca acest site este fragmentat in majoritate de reprezentantele sexului frumos.
Eu sunt nou pe aici, de fapt am mai anul trecut iar sfaturile mi-au fost de ajutor, de aceea vreau sa va aplic aici un alt studiu de caz care mi se intampla mie.
Ma cunosc de foarte mult timp cu o tipa, de cand eram copii, fiind colegi de scoala. De fapt ea a fost mai mult prietena cu sora mea,, ea iesind mai tot timpul in grupul nostru de prieteni, dar cu mine nu avea tangente foarte mari. De curand, ne-am mai apropiat o data cu plecarea surorii mele pentru o perioada. Iar de vreo luna incoace, am devenit chiar intimi. Ma lasa sa o ating in zone mai ascunse :rolleyes: , m-am si sarutat cu ea de cateva ori din propria ei initiativa. Pana aici toate bune! Am fost la munte, am dormit impreuna cateva vreo 3 notpi dar n-am facut nimic :no: Ea nu a vrut ca cica mai eram in apartament cu sor-mea si inca 2 prieteni. Aici incepe partea ciudata!
Eu am continuat sa ii mai fac avansuri, ea accepta unele lucruri, dar pana ajung mai departe cand ma opreste. Am discutat cu ea si chiar i-am propus sa fim impreuna insa a zis ca nu prea ar fi bine deoarece ne stim de prea mult timp, suntem ca niste frati bla-bla, iar la un moment dat imi spune ca nici lui sor-mea nu i-ar conveni, lucru care m-a cam pus pe ganduri.
Asadar: Accepta sa fie sarutata, mangaiata in zone intime chiar de fata cu ceilalti, dar nu accepta sex fara obligatii si nici sa fim impreuna, chiar daca nu e angajata in nici o relatie.
Mentionez ca e un pic mai mare ca mine (jumatate de an) si are si copil mic, dar care provine dintr-o relatie pasagera, iar acum creste ea copilul.
Intr-un anume context, unul dintre prieteni a intrebat-o daca simte ceva pentru mine, iar ea a zis ca poate ca da.
Mai mult, majoritatea prietenilor cred ca noi suntem intr-o relatie, dar ca ascundem lucrul asta. Prietenul surorii mele i-a spus ei ca sigur suntem impreuna dar ca ne ascundem ca nu vrea ea sa afle sor-mea.
O explicatie ar fi, zic eu, ca fostul ei prieten (si tatal copilului) l-a cunoscut de la sora lui cu care era de asemenea prietena veche si pana la urma dupa nasterea copilul situatia a degenerat rau (sunt si in proces pentru pensie alimentara).
Pe de alta parte, adevarul este ca nici eu nu vreau o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii nostrii, insa ea e cam sceptica si refuza.
In orice caz, comportamentul este foarte bizar, caci daca nu ar vrea chiar nimic nici nu mi-ar mai permite anumite gesturi. Voi care credeti ca este explicatia? Eu cred ca se teme de reactia surorii (ca si cum ar conta ??!!), iar in caz ca totul ar fi ceva ascuns (asa cum deja ne banuiesc apropiatii), ea se teme ca eu sa nu le povestesc altora. Pe de alta parte, de ce mi-a permis anumite lucruri de fata cu ei? Sau sa fie de vina lipsa mea de pricepere? Poate nu sunt eu indeajuns de priceput sa o determin sa faca ceea ce deja vrea..
In fine, ceea ce vog este sa-mi spuneti cum as putea rezolva aceasta problema in favoarea mea, adica sa o determin sa mergem mai departe... :ermm:


Hmmm!Ea are un comportament bizar?Dar al tau cum se poate defini?Spui ca nu vrei o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii vostri.Dupa ce ea a trecut deja prin suferinta si a fost parasita,te-ai gandit tu ca merge si tu sa o faci putin sa sufere,ca tot e invata femeia,nu?Si mai spui ca sunteti prieteni de mult.Cu asa prieteni nu mai are nevoie de dusmani.


Sincer exagerezi, chiar nu m-as putea comporta precum cred ca ai inteles tu ! In nici un caz nu vreau sa sufere. Mai ales ca eu am ajutat-o pe ea recent in multe privinte (material, moral, n-are rost sa intru in amanunte).. Iar referitor la relatia anterioara din care provine si copilul, dupa cum ea mi-a spus, ii este mult mai bine asa decat sa fi ramas impreuna cu omul respectiv. De aceea nu se poate spune ca a trecut deja printr-o suferinta ca a fost parasita. Insasi ruperea relatiei anterioare a reprezentat un lucru bun pt. ea.
Lasand la o parte treaba In continuare totusi nu imi pot explica comportamentul ei, care pare chiar infantil.. Mai ales din partea uneia care are multa experienta in asftel de lucruri, spre deosebire de mine care am avut o singura relatie iarna trecuta, abia la 23 de ani...
mihai_oanca
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:22
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 09:58:02Cred ca cel mai bine ar fi sa o lasi in pace sa-si vada de viata ei.Ce spuneai ca esti prieten cu ea de multi ani?Sincer nu se vede,te comporti ca un mascul in calduri care a descoperit o femeie in fata lui.

Hai sa te pupe tata, scumpa mica!
100101
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:31
De la: anutzzaa, la data 2010-10-18 11:04:01Ea doar flirteaza. Poate femeia ar dori o relatie serioasa dar isi da seama ca nu esti genul pt asa ceva.


Cred ca tu esti cel mai aproape de adevar..
mihai_oanca
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:42
De la: mihai_oanca, la data 2010-10-19 20:22:31
De la: praf_de_stele, la data 2010-10-18 06:06:49
De la: mihai_oanca, la data 2010-10-18 00:39:46Buna fetelor! Incep asa pt ca am vazut ca acest site este fragmentat in majoritate de reprezentantele sexului frumos.
Eu sunt nou pe aici, de fapt am mai anul trecut iar sfaturile mi-au fost de ajutor, de aceea vreau sa va aplic aici un alt studiu de caz care mi se intampla mie.
Ma cunosc de foarte mult timp cu o tipa, de cand eram copii, fiind colegi de scoala. De fapt ea a fost mai mult prietena cu sora mea,, ea iesind mai tot timpul in grupul nostru de prieteni, dar cu mine nu avea tangente foarte mari. De curand, ne-am mai apropiat o data cu plecarea surorii mele pentru o perioada. Iar de vreo luna incoace, am devenit chiar intimi. Ma lasa sa o ating in zone mai ascunse :rolleyes: , m-am si sarutat cu ea de cateva ori din propria ei initiativa. Pana aici toate bune! Am fost la munte, am dormit impreuna cateva vreo 3 notpi dar n-am facut nimic :no: Ea nu a vrut ca cica mai eram in apartament cu sor-mea si inca 2 prieteni. Aici incepe partea ciudata!
Eu am continuat sa ii mai fac avansuri, ea accepta unele lucruri, dar pana ajung mai departe cand ma opreste. Am discutat cu ea si chiar i-am propus sa fim impreuna insa a zis ca nu prea ar fi bine deoarece ne stim de prea mult timp, suntem ca niste frati bla-bla, iar la un moment dat imi spune ca nici lui sor-mea nu i-ar conveni, lucru care m-a cam pus pe ganduri.
Asadar: Accepta sa fie sarutata, mangaiata in zone intime chiar de fata cu ceilalti, dar nu accepta sex fara obligatii si nici sa fim impreuna, chiar daca nu e angajata in nici o relatie.
Mentionez ca e un pic mai mare ca mine (jumatate de an) si are si copil mic, dar care provine dintr-o relatie pasagera, iar acum creste ea copilul.
Intr-un anume context, unul dintre prieteni a intrebat-o daca simte ceva pentru mine, iar ea a zis ca poate ca da.
Mai mult, majoritatea prietenilor cred ca noi suntem intr-o relatie, dar ca ascundem lucrul asta. Prietenul surorii mele i-a spus ei ca sigur suntem impreuna dar ca ne ascundem ca nu vrea ea sa afle sor-mea.
O explicatie ar fi, zic eu, ca fostul ei prieten (si tatal copilului) l-a cunoscut de la sora lui cu care era de asemenea prietena veche si pana la urma dupa nasterea copilul situatia a degenerat rau (sunt si in proces pentru pensie alimentara).
Pe de alta parte, adevarul este ca nici eu nu vreau o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii nostrii, insa ea e cam sceptica si refuza.
In orice caz, comportamentul este foarte bizar, caci daca nu ar vrea chiar nimic nici nu mi-ar mai permite anumite gesturi. Voi care credeti ca este explicatia? Eu cred ca se teme de reactia surorii (ca si cum ar conta ??!!), iar in caz ca totul ar fi ceva ascuns (asa cum deja ne banuiesc apropiatii), ea se teme ca eu sa nu le povestesc altora. Pe de alta parte, de ce mi-a permis anumite lucruri de fata cu ei? Sau sa fie de vina lipsa mea de pricepere? Poate nu sunt eu indeajuns de priceput sa o determin sa faca ceea ce deja vrea..
In fine, ceea ce vog este sa-mi spuneti cum as putea rezolva aceasta problema in favoarea mea, adica sa o determin sa mergem mai departe... :ermm:


Hmmm!Ea are un comportament bizar?Dar al tau cum se poate defini?Spui ca nu vrei o relatie cu ea ci doar o aventura fara sa afle prietenii vostri.Dupa ce ea a trecut deja prin suferinta si a fost parasita,te-ai gandit tu ca merge si tu sa o faci putin sa sufere,ca tot e invata femeia,nu?Si mai spui ca sunteti prieteni de mult.Cu asa prieteni nu mai are nevoie de dusmani.


Sincer exagerezi, chiar nu m-as putea comporta precum cred ca ai inteles tu ! In nici un caz nu vreau sa sufere. Mai ales ca eu am ajutat-o pe ea recent in multe privinte (material, moral, n-are rost sa intru in amanunte).. Iar referitor la relatia anterioara din care provine si copilul, dupa cum ea mi-a spus, ii este mult mai bine asa decat sa fi ramas impreuna cu omul respectiv. De aceea nu se poate spune ca a trecut deja printr-o suferinta ca a fost parasita. Insasi ruperea relatiei anterioare a reprezentat un lucru bun pt. ea.
Lasand la o parte treaba In continuare totusi nu imi pot explica comportamentul ei, care pare chiar infantil.. Mai ales din partea uneia care are multa experienta in asftel de lucruri, spre deosebire de mine care am avut o singura relatie iarna trecuta, abia la 23 de ani...


atunci inseamna ca nu stii sa te exprimi corect,nici in cuvinte,nici in relatii.poate ca si ea a inteles la fel:ca vrei doar o aventura.si atunci,e firesc sa nu vrea.
praf_de_stele
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:05
De la: kyru, la data 2010-10-19 20:31:44
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 09:58:02Cred ca cel mai bine ar fi sa o lasi in pace sa-si vada de viata ei.Ce spuneai ca esti prieten cu ea de multi ani?Sincer nu se vede,te comporti ca un mascul in calduri care a descoperit o femeie in fata lui.

Hai sa te pupe tata, scumpa mica!


"taticule" ce bine ca nu m-ai prins la topicul de sex
Barbie30
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:08
cred ca ii place sa cocheteze cu tine si sa te faca sa o vrei,dar in acelasi timp probabil nu vrea mai mult de atat...
giulianna
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:30
De la: giulianna, la data 2010-10-22 21:30:00cred ca ii place sa cocheteze cu tine si sa te faca sa o vrei,dar in acelasi timp probabil nu vrea mai mult de atat...


Tocmai aceasta comportare este ciudata.. Daca nu vrea nimic de la mine de ce si-ar mai pierde vremea sa ma faca sa o vreau si nu face acest lucru cu cineva pe care chiar il vrea si ea..
mihai_oanca
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:03
De la: mihai_oanca, la data 2010-10-25 11:03:46
Tocmai aceasta comportare este ciudata.. Daca nu vrea nimic de la mine de ce si-ar mai pierde vremea sa ma faca sa o vreau si nu face acest lucru cu cineva pe care chiar il vrea si ea..


eeee si cu tine, ce intrebare pui
tu de ce crezi ca vrea o femeie sa fie placuta? ...
battleofwits
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:13
probabil ii place situatia...este un "joc" pentru ea...cred ca daca nu o sa o mai cauti tu...te va cauta ea ...cred ca te vede ca pe un prieten si probabil e flatata de dorinta ta.. ...in fine e clar ca ii place jocul asta. poate se gandeste ca odata ce va face ceva mai mult cu tine iti vei pierde interesul .
giulianna
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:39
De la: giulianna, la data 2010-10-25 22:39:51probabil ii place situatia...este un "joc" pentru ea...cred ca daca nu o sa o mai cauti tu...te va cauta ea ...cred ca te vede ca pe un prieten si probabil e flatata de dorinta ta.. ...in fine e clar ca ii place jocul asta. poate se gandeste ca odata ce va face ceva mai mult cu tine iti vei pierde interesul .


Cam ciudat "jocul" asta...In ritmul asta cred ca pierdem vremea amandoi.
Se poate sa ai dreptate cu pierderea interesului, dar in acelasi timp daca tot flirteaza si doar atat..se mai satura si omul la un moment dat.
Eu cred ca o data ce vom trece la ceva concret, dimpotriva, imi va starni si mai mult interesul..
mihai_oanca
Postat pe 26 Octombrie 2010 23:54
spune-i asta...vorbeste cu ea...si daca nici asa nu merge,nu-i mai arata interesul tau...sau poate spune-i ca ai inceput o relatie cu cineva,poate asa isi va da seama ca vrea sa fie cu tine si va grabi lucrurile
giulianna
Postat pe 27 Octombrie 2010 21:36
De la: giulianna, la data 2010-10-27 21:36:13spune-i asta...vorbeste cu ea...si daca nici asa nu merge,nu-i mai arata interesul tau...sau poate spune-i ca ai inceput o relatie cu cineva,poate asa isi va da seama ca vrea sa fie cu tine si va grabi lucrurile


Intre timp a inceput ea o relatie cu cineva :)))) Si s-au dus de rapa toate presupunerile mele ..
mihai_oanca
Postat pe 16 Noiembrie 2010 01:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot sa mai faca sex romanii cand... 51 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:47
Sperma trece prin haine? 300 De la: dusmanu_lu_Celina 20 Noiembrie 2010 17:57
nepotrivire in pat 42 De la: danuntu_06 30 Martie 2009 11:14
doar o partida, sa vezi cum e ... 80 De la: cristinarudi 31 Iulie 2009 00:28
solutii pt ejacularea precoce? 83 De la: kudika_1043904 6 Ianuarie 2023 20:06