Setari Cookie-uri

Sotia ma inselat Casatorit de 10 ani cu 2 copii

Am aflat de curand ca sotia ma inselat cu asa zis cel mai bun priten al meu si in monetul acesta regreta doar ca ma facut sa sufere dar nu regreta ca il iubeste pe el.Zice ca doar el o intelege asa cum vrea ea,nu pot sa spun ca am ignorato mereu am cautat sa vorbesc cu easa o ajut am luat toate treburile din casa asupra mea (parinti ei copii curatenia mancarea)si inca mai gaseam cat de cat timp si pentru ea.o vedeam mereu trista si o intrebam ce are si nu vroia sa imi zica indiferent cat ai cerem asta inainte de a ajunga cu el dupa ce a ajuns cu el chiar nu mai reuseam sa comunic cu ea si atunci mi-am dat seama ce se intampla .Am suferit si sufar in continuare ea vrea sa fie libera cu toate ca are doi copii acasa de 7 si 2 ani o mama si un tata adoptiv care au crscuto si momentan mama este intrun stadiu foarte avansat de Alzheimer . am fost la pshiatru si ne-a spus sa stam fiecare in camera lui si sa meditam ce vrem sa facem cu viata noastra (3 saptamani,o luna, 3 luni)
Ia are un salariu destul de mic amantul are si el la felnu stiu din ce vor trai daca hotareste sa ramana cu el, oricum el bate inapoi ca nu ar vrea sa o intretina daca ne-am desparti pentru ca are salariu mic
Eu sunt dintrun oras Sotia din alt oras dupa casatorie m-am mutat la ea acasa cu socrii,oameni cu care ma intelegem si ma inteleg foarte bine,cu mama ei acum nu mai poate sa se inteleaga nimeni find bolnava, socru meu nu accepta sa ne despartim si o invinovateste pe ea

Intrebarea mea este ce sa fac cu copii daca ia hotararea sa ramana cu amantul nu ai vor putea creste pe el familia nu il va acepta in locul meu sa aiba grije de copi,
Sa ma mut inapoi in orasul meu natal cu tot cu copii parinti mei m-ar ajuta sa ai cresc
Sa ai despart sa ramana un copil la mine si unul la ea
Cel mic este enorm de atasat de mine cel mare mai mult de maicasa
stiu ca este o intrbare grea dar mavar dati-mi si mie un sfat
iahim16
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:43
Offff, delicat. Eu am avut pe bunica mea bolnava de Alzheimer si stiu cum este e groaznic e o boala crunta, nu stiu sotiei tale nu stiu cand i-a ars de amant daca are o mama bolnava de Alzheimer inseamna ca e o iresponsabila si fata de copii.

Nu am nici un drept sa judec, nu sunt in masura si eu am fost in situatia ei, mi-am inselat fostul sot cu prietenul lui il iubeam pe ala ca o nebuna ala insurat si e,l telenovela ce sa mai zic. Eu am divortat mi-am luat fata si am plecat frate am considerat ca asa este corect.

La voi e greu mai ales cu mama ei in asa stare ar trebui dreaq sa se ocupe de maica-sa si dupa aia sa ii arda de cotaiala, iar ala daca o iubea nu spunea ca el nu vrea sa o intretina offf ce le mai place la unii doar sa f... si sa se care.
alexia30
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:18
De la: iahim16, la data 2010-10-19 21:43:54Am aflat de curand ca sotia ma inselat cu asa zis cel mai bun priten al meu si in monetul acesta regreta doar ca ma facut sa sufere dar nu regreta ca il iubeste pe el.Zice ca doar el o intelege asa cum vrea ea,nu pot sa spun ca am ignorato mereu am cautat sa vorbesc cu easa o ajut am luat toate treburile din casa asupra mea (parinti ei copii curatenia mancarea)si inca mai gaseam cat de cat timp si pentru ea.o vedeam mereu trista si o intrebam ce are si nu vroia sa imi zica indiferent cat ai cerem asta inainte de a ajunga cu el dupa ce a ajuns cu el chiar nu mai reuseam sa comunic cu ea si atunci mi-am dat seama ce se intampla .Am suferit si sufar in continuare ea vrea sa fie libera cu toate ca are doi copii acasa de 7 si 2 ani o mama si un tata adoptiv care au crscuto si momentan mama este intrun stadiu foarte avansat de Alzheimer . am fost la pshiatru si ne-a spus sa stam fiecare in camera lui si sa meditam ce vrem sa facem cu viata noastra (3 saptamani,o luna, 3 luni)
Ia are un salariu destul de mic amantul are si el la felnu stiu din ce vor trai daca hotareste sa ramana cu el, oricum el bate inapoi ca nu ar vrea sa o intretina daca ne-am desparti pentru ca are salariu mic
Eu sunt dintrun oras Sotia din alt oras dupa casatorie m-am mutat la ea acasa cu socrii,oameni cu care ma intelegem si ma inteleg foarte bine,cu mama ei acum nu mai poate sa se inteleaga nimeni find bolnava, socru meu nu accepta sa ne despartim si o invinovateste pe ea

Intrebarea mea este ce sa fac cu copii daca ia hotararea sa ramana cu amantul nu ai vor putea creste pe el familia nu il va acepta in locul meu sa aiba grije de copi,
Sa ma mut inapoi in orasul meu natal cu tot cu copii parinti mei m-ar ajuta sa ai cresc
Sa ai despart sa ramana un copil la mine si unul la ea
Cel mic este enorm de atasat de mine cel mare mai mult de maicasa
stiu ca este o intrbare grea dar mavar dati-mi si mie un sfat


Ne-ai pus niste intrebari foarte grele.Cred ca nu exista un raspuns care sa multumeasca pe toata lumea,DAR cel mai importanti sunt copii si pentru nimic in lume nu trebuiesc impartiti ca pe niste obiecte ....unu mie...unu tie Vorbeste cu ea si vezi ce are de gand si daca vrea sa plece cam cum ar rezolva ea situatia cu copii.
Barbie30
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:27
De la: iahim16, la data 2010-10-19 21:43:54Am aflat de curand ca sotia ma inselat cu asa zis cel mai bun priten al meu si in monetul acesta regreta doar ca ma facut sa sufere dar nu regreta ca il iubeste pe el.Zice ca doar el o intelege asa cum vrea ea,nu pot sa spun ca am ignorato mereu am cautat sa vorbesc cu easa o ajut am luat toate treburile din casa asupra mea (parinti ei copii curatenia mancarea)si inca mai gaseam cat de cat timp si pentru ea.o vedeam mereu trista si o intrebam ce are si nu vroia sa imi zica indiferent cat ai cerem asta inainte de a ajunga cu el dupa ce a ajuns cu el chiar nu mai reuseam sa comunic cu ea si atunci mi-am dat seama ce se intampla .Am suferit si sufar in continuare ea vrea sa fie libera cu toate ca are doi copii acasa de 7 si 2 ani o mama si un tata adoptiv care au crscuto si momentan mama este intrun stadiu foarte avansat de Alzheimer . am fost la pshiatru si ne-a spus sa stam fiecare in camera lui si sa meditam ce vrem sa facem cu viata noastra (3 saptamani,o luna, 3 luni)
Ia are un salariu destul de mic amantul are si el la felnu stiu din ce vor trai daca hotareste sa ramana cu el, oricum el bate inapoi ca nu ar vrea sa o intretina daca ne-am desparti pentru ca are salariu mic
Eu sunt dintrun oras Sotia din alt oras dupa casatorie m-am mutat la ea acasa cu socrii,oameni cu care ma intelegem si ma inteleg foarte bine,cu mama ei acum nu mai poate sa se inteleaga nimeni find bolnava, socru meu nu accepta sa ne despartim si o invinovateste pe ea

Intrebarea mea este ce sa fac cu copii daca ia hotararea sa ramana cu amantul nu ai vor putea creste pe el familia nu il va acepta in locul meu sa aiba grije de copi,
Sa ma mut inapoi in orasul meu natal cu tot cu copii parinti mei m-ar ajuta sa ai cresc
Sa ai despart sa ramana un copil la mine si unul la ea
Cel mic este enorm de atasat de mine cel mare mai mult de maicasa
stiu ca este o intrbare grea dar mavar dati-mi si mie un sfat
Doamne ce femei!Cum o mai poti tine langa tine?ia copii si ,,fugi" de langa ea.
Valy90
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:00
De la: iahim16, la data 2010-10-19 21:43:54nu pot sa spun ca am ignorato mereu am cautat sa vorbesc cu easa o ajut am luat toate treburile din casa asupra mea (parinti ei copii curatenia mancarea)si inca mai gaseam cat de cat timp si pentru ea.o vedeam mereu trista si o intrebam ce are si nu vroia sa imi zica

Intrebarea mea este ce sa fac cu copii daca ia hotararea sa ramana cu amantul nu ai vor putea creste pe el familia nu il va acepta in locul meu sa aiba grije de copi,

prima parte a mesajului tau pe care am selectat-o...imi demonstreaza cine a fost cocosul si cine gaina in casa...nu ca ar fi un lucru rau... dar nevasta inselata ai fost tu iahim
acu' partea a doua care contine intrebarea intrebatoare...atat timp cat matale ai tinut intreaga casa cu tot cu copii...si daca ea se va hotari sa plece (cu toate ca m-as mira sa faca un asemenea pas)...eu cred ca tot tu te vei inhama sa-i cresti pe amandoi deci nu pot decat sa-ti urez mult succes
ps.daca vei ramane cu aceasta femeie pe cap...sfatul meu este sa devii mai dur si sa schimbi rolurile...adica sa fii barbat!!!!
miss_darine
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:25
NEVASTA-TA E O MARE CURVAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! LAS-O CAT NU E PREA TARZIU SI NU VOR RADE TOTI DE TINE!DACA TE-AR FI INSELAT CU UN OARECARE, ERAI PROST, DAR CU CEL MAI "BUN PRIETEN" ESTI UN MARE PROST!!! CE FEL DE "CEL MAI BUN PRIETEN" E? SAU CU CEL MAI BUN PRIETEN IMPARTI CHILOTII, NEVASTA ETC... ORICUM, SA FII PREGATIT, DE ACUM INAINTE TE VA INSELA LA GREU. NU CONTEAZA CU CINE. TIPA NU DA UN SCUIPAT PE TINE IN MOMENTUL IN CARE TE-A INSELAT CU CEL MAI BUN PRIETEN (BINEINTELES CA NICI ALA), TE-A LOVIT DE DOUA ORI FOARTE TARE: 1. TE-A INSELAT CU CEL MAI BUN PRIETEN, 2. TI-A ARATAT CA NU INSEMNI NIMIC PENTRU EA. DAR DACA VOUA BARBATILOR VA PLACE SA VA CALCAM IN PICIOARE, DE CE SA NU O FACEM???
kudika344248
Postat pe 27 Decembrie 2010 22:36
De la: iahim16, la data 2010-10-19 21:43:54Am aflat de curand ca sotia ma inselat cu asa zis cel mai bun priten al meu si in monetul acesta regreta doar ca ma facut sa sufere dar nu regreta ca il iubeste pe el.Zice ca doar el o intelege asa cum vrea ea,nu pot sa spun ca am ignorato mereu am cautat sa vorbesc cu easa o ajut am luat toate treburile din casa asupra mea (parinti ei copii curatenia mancarea)si inca mai gaseam cat de cat timp si pentru ea.o vedeam mereu trista si o intrebam ce are si nu vroia sa imi zica indiferent cat ai cerem asta inainte de a ajunga cu el dupa ce a ajuns cu el chiar nu mai reuseam sa comunic cu ea si atunci mi-am dat seama ce se intampla .Am suferit si sufar in continuare ea vrea sa fie libera cu toate ca are doi copii acasa de 7 si 2 ani o mama si un tata adoptiv care au crscuto si momentan mama este intrun stadiu foarte avansat de Alzheimer . am fost la pshiatru si ne-a spus sa stam fiecare in camera lui si sa meditam ce vrem sa facem cu viata noastra (3 saptamani,o luna, 3 luni)
Ia are un salariu destul de mic amantul are si el la felnu stiu din ce vor trai daca hotareste sa ramana cu el, oricum el bate inapoi ca nu ar vrea sa o intretina daca ne-am desparti pentru ca are salariu mic
Eu sunt dintrun oras Sotia din alt oras dupa casatorie m-am mutat la ea acasa cu socrii,oameni cu care ma intelegem si ma inteleg foarte bine,cu mama ei acum nu mai poate sa se inteleaga nimeni find bolnava, socru meu nu accepta sa ne despartim si o invinovateste pe ea

Intrebarea mea este ce sa fac cu copii daca ia hotararea sa ramana cu amantul nu ai vor putea creste pe el familia nu il va acepta in locul meu sa aiba grije de copi,
Sa ma mut inapoi in orasul meu natal cu tot cu copii parinti mei m-ar ajuta sa ai cresc
Sa ai despart sa ramana un copil la mine si unul la ea
Cel mic este enorm de atasat de mine cel mare mai mult de maicasa
stiu ca este o intrbare grea dar mavar dati-mi si mie un sfat


mai omule, mai sunteti multi de astia in lume? cum adica ai luat treburile din casa tu. ea ce mai facea? uite ca a gasit ce. e valabil nu doar pentru femei, ci pentru orice fiinta ca atunci cand nu are nimic de facut sa faca tampenii. iti spun eu care e situatia, ala o intelege asa bine pentru ca o trateaza ca pe o femeie, tu nu pentru ca o tratezi ca pe o zeita.
sincer nu stiu cum sa reglezi treaba, unii ar zice ca se face cu bataie, dar eu cred ca e inutila treaba asta. singura cale este dupa mine sa te porti ca un barbat, iar barbatul este puternic, decis si independent. ce atata jeluire? esti singurul inselat? treci peste orgoliu si ia masuri ca ai copii, iar societatea asta idioata iti dau scris ca ii va lasa sa creasca cu o c...va in loc sa ti-i dea. de obicei copii sunt lasati mamei ca sa ii poata distruge mai bine, mai ales daca sunt baieti, nu prea conteaza care parinte e cel mai bun pentru ei.
apropo, nu mai sunt prize de reparat, cumparaturi de facut, relatii de intemeiat de a trebuit sa iei si munca ei? ia trece-o frumusel la cratita si incepe cu ideea de a gasi mancarea aburinda de fiecare data cand vii de la lucru ca presupun ca de 10 ani stie la ce ora vii...
si apropo protejeaza copiii, nevasta iti mai gasesti, ei mama nu.
leo_
Postat pe 28 Decembrie 2010 03:51
De la: alexia30, la data 2010-10-19 22:18:14Offff, delicat. Eu am avut pe bunica mea bolnava de Alzheimer si stiu cum este e groaznic e o boala crunta, nu stiu sotiei tale nu stiu cand i-a ars de amant daca are o mama bolnava de Alzheimer inseamna ca e o iresponsabila si fata de copii.

Nu am nici un drept sa judec, nu sunt in masura si eu am fost in situatia ei, mi-am inselat fostul sot cu prietenul lui il iubeam pe ala ca o nebuna ala insurat si e,l telenovela ce sa mai zic. Eu am divortat mi-am luat fata si am plecat frate am considerat ca asa este corect.

La voi e greu mai ales cu mama ei in asa stare ar trebui dreaq sa se ocupe de maica-sa si dupa aia sa ii arda de cotaiala, iar ala daca o iubea nu spunea ca el nu vrea sa o intretina offf ce le mai place la unii doar sa f... si sa se care.


alexia, ala o iubea asa cum era ea, nu cum ar fi fost daca ar fi intretinut-o. ia sa vezi tu ca daca x pierde casa sau masina cum devine mai neatragator...
leo_
Postat pe 28 Decembrie 2010 03:53
De la: kudika344248, la data 2010-12-27 22:36:04NEVASTA-TA E O MARE CURVAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! LAS-O CAT NU E PREA TARZIU SI NU VOR RADE TOTI DE TINE!DACA TE-AR FI INSELAT CU UN OARECARE, ERAI PROST, DAR CU CEL MAI "BUN PRIETEN" ESTI UN MARE PROST!!! CE FEL DE "CEL MAI BUN PRIETEN" E? SAU CU CEL MAI BUN PRIETEN IMPARTI CHILOTII, NEVASTA ETC... ORICUM, SA FII PREGATIT, DE ACUM INAINTE TE VA INSELA LA GREU. NU CONTEAZA CU CINE. TIPA NU DA UN SCUIPAT PE TINE IN MOMENTUL IN CARE TE-A INSELAT CU CEL MAI BUN PRIETEN (BINEINTELES CA NICI ALA), TE-A LOVIT DE DOUA ORI FOARTE TARE: 1. TE-A INSELAT CU CEL MAI BUN PRIETEN, 2. TI-A ARATAT CA NU INSEMNI NIMIC PENTRU EA. DAR DACA VOUA BARBATILOR VA PLACE SA VA CALCAM IN PICIOARE, DE CE SA NU O FACEM???


''NEVASTA-TA E O MARE CURVAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! ''

Aoloooo,sti tu???

Si alea care-o fac pe bani ce mai sunt???
Editzu
Postat pe 30 Decembrie 2010 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 35 De la: kudika341816 27 Aprilie 2011 21:36
.... 6 De la: rondina 31 August 2011 12:16
am nevoie de un sfat sincer 3 De la: Editzu 25 Noiembrie 2010 16:25
AM NEVOIE DE UN SFAT 646 De la: ella_mysterious 19 Iulie 2012 19:12
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15