Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat....

Am un prieten de vreo 5 ani... relatia a inceput sa scartaie de vreo 2 ani insa inca suntem impreuna...locuim impreuna cu chirie... la munca am cunoscut un tip, nu lucram in acelasi birou insa prin natura muncii ne intersectam in jur de cateva minute pe zi... nu arata mai bine ca actualul iubit insa ma atrage ideea de a avea o relatie cu el... constientizez ca nu as vrea si nu sunt inca pregatita sa ma despart de prietenul meu... insa mi-as dori o aventura cu tipul de la munca... care stie ca am pe cineva si ca stam impreuna... zilnic in mintea mea imi spun ca nu vom mai sta la discutii cu colegul de munca insa... raman doar la stadiul de ... incep de maine cu asta!
Acum cand scriu aceste randuri...ma gandesc ca sunt imatura pt varsta mea insa vreau ceva nou in viata mea desi nu e corect insa tind sa nu ma gandesc la alte aspecte...
voi ce ziceti?

Postat pe 18 Februarie 2009 19:52
in primul rand k sa ti raspund la ce problema ai tu,cred k ar trebui sa ne spui dc nu te mai simti bine in relatia cu pr tau de 5 ani....


si ca o paranteza..ziceati k barbatii sunt porci si k ii mananca undeva si ne inseala...ete k nu numai ei fac asta (sau au de gand sa faca)
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Februarie 2009 19:55
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 19:52:20Am un prieten de vreo 5 ani... relatia a inceput sa scartaie de vreo 2 ani insa inca suntem impreuna...locuim impreuna cu chirie... la munca am cunoscut un tip, nu lucram in acelasi birou insa prin natura muncii ne intersectam in jur de cateva minute pe zi... nu arata mai bine ca actualul iubit insa ma atrage ideea de a avea o relatie cu el... constientizez ca nu as vrea si nu sunt inca pregatita sa ma despart de prietenul meu... insa mi-as dori o aventura cu tipul de la munca... care stie ca am pe cineva si ca stam impreuna... zilnic in mintea mea imi spun ca nu vom mai sta la discutii cu colegul de munca insa... raman doar la stadiul de ... incep de maine cu asta!
Acum cand scriu aceste randuri...ma gandesc ca sunt imatura pt varsta mea insa vreau ceva nou in viata mea desi nu e corect insa tind sa nu ma gandesc la alte aspecte...
voi ce ziceti?

Nu f*u*c*k* in factory.
Daca iti doresti o aventura, satisface-ti poftele si nu mai pierde timpul pe net...sau vrei sfaturi cum sa te intalnesti pe ascuns si cum sa minti?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Februarie 2009 19:58
Nu caut sfaturi de genul..cum sa o fac...cum sa ma ascund...insa pur si simplu constientizez ca nu e ok ce as vrea sa fac si ce gandesc si cu toate asdea imi doresc... o aventura cu un om... si cred ca-mi asum si consecintele...

Postat pe 18 Februarie 2009 20:02
si de noi de ce ai avea nevoie!!!?
sau doar e un fapt deja petrecut in mintea ta si cautai un loc sa-ti descarci constiinta!?

Postat pe 18 Februarie 2009 20:08
nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...

Postat pe 18 Februarie 2009 20:10
haideti mai nu mai fiti asa rai..daca cu teoputza ne ma consumat energia sa scriem 60 de pafini,nu putem sa i dam si ei un sfat micutz micutz???
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Februarie 2009 20:20
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:10:38nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...

Atunci mai asteapta ca vin avizatele si avizatii într-ale sfaturilor
EMAAAAAAAAAAAAA, ANdreeeeeeeeea, MUcky , Iris, Lillixxxxxxxxxxxxx unde sunteti?
E grava problema si e nevoie de sfaturi
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Februarie 2009 20:22
tu chiar asa frustrata esti....sau incapabila sa scrii ceva mai bun?

Postat pe 18 Februarie 2009 20:23
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:10:38nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...


Geo, tu esti cel mai avizat!

Eu zic sa nu-ti inseli partenerul!Tentatia exista,dar dupa aceea o sa ai regrete.Daca vrei si vrei neaparat ,macar inseala-l cu unul cu care nu e nevoie sa te "intersectezi" dupa...
ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 20:24
Multumesc pt sfat... gasesc o persoana care sa nu arunce cu foc... sincer...multumesc! poate ca aveam nevoie de un om care sa-mi zica nu e bine...

Postat pe 18 Februarie 2009 20:26
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:26:41Multumesc pt sfat... gasesc o persoana care sa nu arunce cu foc... sincer...multumesc! poate ca aveam nevoie de un om care sa-mi zica nu e bine...


Gargarito,arunc si eu cu foc ,dar azi m-am hotarat sa fiu buna!

Stii si tu ca nu e bine! Nu trebuie sa-ti spuna nimeni.Dar se mai intampla sa ne ia valul....



ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 20:30
MERSI!!! Da m-a luat rau in seara asta valul...

Postat pe 18 Februarie 2009 20:31
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:10:38nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...

sorry, aia se numesc psihologi si se gasesc in cabinete specializate de obicei
dracusoare, pe mine de ce nu m-ai pomenit? ce, nu-ti place ce le zic oamenilor?

on topic.... eu zic sa-ti indrepti atentia catre relatia actuala, sa vezi ce nu merge, de ce si apoi sa incerci sa indrepti.
kitty_krieger
Postat pe 18 Februarie 2009 20:36
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:10:38nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...


daca citeai postarea mea , ti-ai fii dat seama de un lucru!
am zis ca, deja in mintea ta , actul s-a petrecut.
adica decizia de folosii pasarik in cuiburi straine, e luata!
acu' urmeaza doar partea palpitanta, cu transpiratii si batai de inimioara!
fericit ala care o sa ti-o foloseasca!

Postat pe 18 Februarie 2009 21:00
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:10:38nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...


Te-am auzit pana aici dracusor

Si acum sa revenim la oile noastre
Fata draga.....tu ai familie,prieteni? Hmmm???
Daca da...intreaba-i pe ei,o sa primesti sfaturi mai bune decat aici.
Sti ce? degeaba o sa primesti sfaturi aici.......oricum o sa faci cum te taie mintea.......nu-i asa?


Am incercat sa-ti raspund cat mai frumos
andreea1976
Postat pe 18 Februarie 2009 21:10
De la: geo_sh, la data 2009-02-18 21:00:52
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:10:38nu e petrecut inca...insa cautam parerea unor persoane avizate intr-ale sfaturilor...


daca citeai postarea mea , ti-ai fii dat seama de un lucru!
am zis ca, deja in mintea ta , actul s-a petrecut.
adica decizia de folosii pasarik in cuiburi straine, e luata!
acu' urmeaza doar partea palpitanta, cu transpiratii si batai de inimioara!
fericit ala care o sa ti-o foloseasca!




eu i-am zis sa fie cuminte...
ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 21:12
Parerea mea e ca daca iti inseli prietenul ... cu oricine ar fi ... relatia cu el, categoric nu va mai fi una de viitor ... amintirile te vor urmari ... chiar daca initial sunt amintiri placute ... mai tarziu vor deveni remuscari.

Sfatul meu ... daca nu te simti implinita alaturi de el ... si chiar ai motive serioase de nemultumire ... desparte-te ...devii libera .. si poti sa faci sex fara limite si pareri de rau cu oricine ...

Poate ar trebui sa tragi linie ..si sa reflectezi daca relatia ta e ceea ce vrei.... si daca nu e ... trebuie sa ai curajul sa recunosti.

Problema nu e dorintade a face sex cu colegul ... problema e ca nu te simti imprlinita in relatia ta.


florinbb
Postat pe 18 Februarie 2009 21:52
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:23:26tu chiar asa frustrata esti....sau incapabila sa scrii ceva mai bun?


beeeei ce te iriti ca urticaria????/

pe mine ma chema nu pe tine ce te bagi ca strampu'???

dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Februarie 2009 21:54
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 19:52:20Am un prieten de vreo 5 ani... relatia a inceput sa scartaie de vreo 2 ani insa inca suntem impreuna...locuim impreuna cu chirie... la munca am cunoscut un tip, nu lucram in acelasi birou insa prin natura muncii ne intersectam in jur de cateva minute pe zi... nu arata mai bine ca actualul iubit insa ma atrage ideea de a avea o relatie cu el... constientizez ca nu as vrea si nu sunt inca pregatita sa ma despart de prietenul meu... insa mi-as dori o aventura cu tipul de la munca... care stie ca am pe cineva si ca stam impreuna... zilnic in mintea mea imi spun ca nu vom mai sta la discutii cu colegul de munca insa... raman doar la stadiul de ... incep de maine cu asta!
Acum cand scriu aceste randuri...ma gandesc ca sunt imatura pt varsta mea insa vreau ceva nou in viata mea desi nu e corect insa tind sa nu ma gandesc la alte aspecte...
voi ce ziceti?


si ca sa fiu on topic.... dupa cum ti-a spus si geo... decizia e luata ...nu stiu de ce ai deschis un topic pe tema asta??? o prietena cu care sa discuti normal la o cafea ,ceva ,nu ai?????

ale sfaturilor valuri imi soptesc sa fiu moderata in seara asta ca altfel te-as intreba de sanatate de la a saptea generatie incoace.... pt modul cum ai raspuns celorlalte usere... care dupa propozitia "ma gandesc ca sunt imatura pt varsta mea " cred si eu ca nu degeaba fac misto de ceea ce spui.

dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Februarie 2009 21:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-18 21:54:16
De la: gargaritarita2009, la data 2009-02-18 20:23:26tu chiar asa frustrata esti....sau incapabila sa scrii ceva mai bun?


beeeei ce te iriti ca urticaria????/

pe mine ma chema nu pe tine ce te bagi ca strampu'???



si pe mine

andreea1976
Postat pe 18 Februarie 2009 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O decizie foarte grea... 28 De la: my_chocolat 15 Februarie 2009 14:31
Noapte buna si vise placute ... 16 De la: denis_roxana 17 Iunie 2011 23:34
Si ingerii cad... 66 De la: kudika_nikole 27 Decembrie 2011 11:39
mai exista dragoste? 154 De la: Flowers 1 Mai 2011 20:17
Sa fiu sau nu cu el??? 28 De la: yna_cris22 1 Februarie 2009 15:15