Setari Cookie-uri

Card de sanatate la clinici private / pachete full ( nastere,investigatii,RMN etc) merita citit

Sunt noua pe aici deci incerc sa ma integrez.Nu sunt insarcinata desi mi-as dori, ci doar vreau sa dau niste informatii viitoarelor mamici sau mamicilor in devenire. De curand m-am angajat la companie de aigurari de sanatate ( Signal Iduna ),singura din Romania care lucreaza cu aprox. toate clinicile private din Bucuresti si nu numai . Mentionez ca lucrez pe salariu fix deci nu am comision daca la asta va ganditi, deci nu incerc sa vand nimic nimanui. Exista pachete speciale pentru fiecare persoana care difera in functie de varsta si nevoi. Cel mai complex este cel care include si nasterea ( platita integral ) , toate investigatiile , controale necesare cat si cazarea in rezerve .Pe lista clinicilor este inclusa si clinica Eva din Brasov ( nastere sub apa ) . Sa nu mai spun ca esti tratat intr-un anume mod , avand intaietate fata de clientii cu abonament sau cei de zi cu zi. Poate o sa va intrebati de preturi : pentru varsta de 20-29 ani este 3987 lei / an ; pentru varsta de 30-34 este 3260 lei / an ; pentru 35-44 este 2961.24 lei/an.
Plata se poate face anual adica toata suma odata sau semestrial ( prima rata la semnarea contractului si urmatoarea rata dupa 6 luni ), sau trimestrial ( prima rata la semnarea contractului,iar urmatoarele din 3 in 3 luni ),sau lunar ( prima rata la semnarea contractului si apoi in fiecare luna ). Eu zic ca se merita in conditiile sistemului sanitar de stat din zilele noastre. Poate o sa spune-ti ca deja aveti abonament la o clinica privata...avantajul ofertei mele este ca aveti la dispozitie o lista de 38 clinici specializate (ginecologie,o.r.l , oftamologie,endocrinologie etc. ) .Bineinteles se poate face asigurare si pentru barbati sau copii.
Daca v-am starnit interesul ma puteti contacta pe e-mail ( florina_ct@yahoo.com ) si va pot da mai multe explicatii si oferte personalizate iar pentru cei din Bucuresti putem stabili chiar sa ne vedem . Deasemenea va pot trimite pe e-mail prezentari pentru mamici.lista clinicilor si alte lucruri folositoare.

florina_ct
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:13
De la: florina_ct, la data 2010-10-27 15:13:29Sunt noua pe aici deci incerc sa ma integrez.Nu sunt insarcinata desi mi-as dori, ci doar vreau sa dau niste informatii viitoarelor mamici sau mamicilor in devenire. De curand m-am angajat la companie de aigurari de sanatate ( Signal Iduna ),singura din Romania care lucreaza cu aprox. toate clinicile private din Bucuresti si nu numai . Mentionez ca lucrez pe salariu fix deci nu am comision daca la asta va ganditi, deci nu incerc sa vand nimic nimanui. Exista pachete speciale pentru fiecare persoana care difera in functie de varsta si nevoi. Cel mai complex este cel care include si nasterea ( platita integral ) , toate investigatiile , controale necesare cat si cazarea in rezerve .Pe lista clinicilor este inclusa si clinica Eva din Brasov ( nastere sub apa ) . Sa nu mai spun ca esti tratat intr-un anume mod , avand intaietate fata de clientii cu abonament sau cei de zi cu zi. Poate o sa va intrebati de preturi : pentru varsta de 20-29 ani este 3987 lei / an ; pentru varsta de 30-34 este 3260 lei / an ; pentru 35-44 este 2961.24 lei/an.
Plata se poate face anual adica toata suma odata sau semestrial ( prima rata la semnarea contractului si urmatoarea rata dupa 6 luni ), sau trimestrial ( prima rata la semnarea contractului,iar urmatoarele din 3 in 3 luni ),sau lunar ( prima rata la semnarea contractului si apoi in fiecare luna ). Eu zic ca se merita in conditiile sistemului sanitar de stat din zilele noastre. Poate o sa spune-ti ca deja aveti abonament la o clinica privata...avantajul ofertei mele este ca aveti la dispozitie o lista de 38 clinici specializate (ginecologie,o.r.l , oftamologie,endocrinologie etc. ) .Bineinteles se poate face asigurare si pentru barbati sau copii.
Daca v-am starnit interesul ma puteti contacta pe e-mail ( florina_ct@yahoo.com ) si va pot da mai multe explicatii si oferte personalizate iar pentru cei din Bucuresti putem stabili chiar sa ne vedem . Deasemenea va pot trimite pe e-mail prezentari pentru mamici.lista clinicilor si alte lucruri folositoare.



dar de ce nu precizezi ca de ex la Medlife, daca esti internat si apare vreo complicatie, esti transferat direct la spitalul de urgenta, deci dai bani la o clinica si apoi mai te trezesti dand bani si la stat; sau Euroclinic unde am abonament si se fac analize gresite si astepti dupa un rezultat care normal in 1 sapt ar trebui sa il ai, il primesti de fapt intr-o luna. De ce nu prezinti si dezavantajele daca esti fair play ?
visan_georgiana
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:30
subscriu TIGRA
AdrianaR
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:33
nu prea am incredere in clinicile private( ma refer la nastere) daca ai complicatii la nastere esti trimisa la maternitate de urgenta !oare de ce? imi poti raspunde la intrebare???
sunt si avantaje ...conditile sunt ireprosabile.
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
endometrioza 5 De la: adina81 27 Februarie 2010 08:02
alaptarea 12 De la: alexandra25 8 Mai 2009 16:44
cum se reincarneaza id-urile? 3 De la: kudika200175 30 Iulie 2010 23:06
Am facut un avort si nu vreau sa mai am copii vreodata 20 De la: kudika408410 22 Octombrie 2013 16:32
Sarcina si vitaminele 7 De la: kudika_13321 31 Octombrie 2012 17:57