Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

iubitul meu cu care sunt de aproape doi ani nu vrea sa inceteze sa mai aibe nici un contact cu fosta iubita[nici nu stiu cum sa ii spun,fosta sau...`?]motivand k nu poate sa ii faca si mai mult rau,k femeia aceasta il iubeste si k il ameninta k isi pune capat zilelor dak renunta la ea si e adevarat k ii spune asta pt k am ascultat o convorbire telefonica intre ei doi,k femeia aceasta la ajutat financiar inainte knd el a avut nevoie,k nu merita sa ii faca asta insa sustine k ma iubeste enorm,k sunt unik femeie de kre e indragostit,unik cu kre vrea o familie,k face tot ce poate sa imi demonstreze asta insa sa ii dau timp insa am obosit sa tot astept sa termine odata cu ea,imi pare rau pt ea insa ...intr-un fel ma simt vinovata pt k ,,erau impreuna,,vb vine ,,erau impreuna,,pt k mereu il vedeam cu alte femei si nu cu una ci cu multe,knd am inceput noi sa fim impreuna,mereu l-am intrebat de ea,de relatia lor,etc insa mereu a sustinut k e cu ea de mila si k dak o iubea stateau impreuna k nu mai iesea cu altele,etc si sa am rabdare k intr-o zi o sa termine orice contact cu ea insa sunt aproape doi ani si noi locuim impreuna insa de ea tot nu am scapat,e adevarat k de knd suntem impreuna s-a schimbat mult k sa imi dem mie k ma iubeste,insa nu a terminat cu ea si asta ma deranjeaza enorm pt k il tot cauta,il tot suna si mereu ne certam din cauza asta,ce as putea face?am nevoie de un sfat pt k eu vad doar o solutie,sa renunt eu, insa il iubesc si nu e usor
cris00
Postat pe 21 Noiembrie 2010 05:31
Normal ca nu e usor atunci cand sunt sentimente la mijloc,dar nici nu trebuie sa ramai doar de dragul de a-l avea langa tine.Eterna placa cu "stau cu ea de mila" sau "mie frica ca se omoara" nu tine la nesfarsit,el trebuie sa se hotarasca ce vrea,daca pe tot parcursul relatiei voastre a pastrat o legatura stransa cu fosta....probabil ca trebuie sa-ti dea de gandit.Eu in locul tau i-as da o pauza ca sa se hotarasca (cu japca am putea spune) ce vrea de la tine si de la ea.Atata timp cat tu ai acceptat toate astea in cei doi ani e normal ca el sa continue asa,doar tu accepti.....(chiar daca te superi pe moment iti trece repede si nu il parasesti) asa ca daca ii tine o sa faca in continuare asa.
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:32
Buna,
sunt destul de multe lucruri ciudate...pe care nu le inteleg...sau nu se leaga...deci tu te-ai bagat peste ei? atunci cand umbla cu ea, umbla de fapt cu mai multe?de unde stii ca acum nu mai umbla? cu ea inca mai este? ea stie de tine? si mai ales ca voi locuiti impreuna? sunt foarte multe intrebari...cred ca ar trebui sa iti raspunzi tu la intrebarile astea. apoi in functie de raspunsuri sa discuti serios cu el despre asta. sa ii spui ca asa nu se poate. vrea o familie cu tine. bun. bravo. si cu ea ce face? o sa vina sa locuiasca si ea cu voi si sa fie dadaca sau ce? dupa ce iti raspunzi la intrebari singura si apoi vorbesti si cu el...trebuie sa iei o decizie, oricat de dureroasa sau fericita ar fi. bafta...
pinguina
Postat pe 21 Noiembrie 2010 18:46
ea a aflat de mine de ceva vreme si k noi locuim impreuna chiar in una din zile ne-a vazut si ne-a urmarit sa vada dak chiar e adevarat k noi locuim impreuna asa cum auzise,a venit f hotarata sa ceara explicatii SI LE-A PRIMIT,a facut un show de pomina domnisoara in ziua aceea insa se obisnuise sa vina zilnic la usa apartamentului in care locuiam asa k de ceva vreme ne-am mutat in altul k sa nu ne mai deranjeze insa il tot suna si el ii vb f urat,ii tot spune sa inceteze si sa isi vada de viata ei dar ea nu vrea sa inteleaga si incepe sa ameninte,sa planga,etc ,urmatoarea zi se comporta k si cum nimic nu s-ar fii intamplat si il suna iar el nu raspunde,il vad nervos si agitat si asta ma enerveaza la culme.Am vb pe tema asta de nenumarate ori cu iubitul meu insa mereu ma roaga sa il las sa faca cum crede el k e bine,k ma iubeste enorm si k intr-o zi aceasta femeie o sa inteleaga si o sa renunte singura ,sa am rabdare si totul va fii bine pt toti insa eu sunt sigura k ea nu va incetea iar cand ii spun lui asta se enerveaza si incepem sa ne luam la cearta din nou.Nu stiu ce sa mai fac,ce metoda sa mai aplic pt k l-am tot amenintat k o terminam si imi tot spune k dak renunt la el inseamna k nu il iubesc si sa incerc sa am incredere in el k totul va fii bine insa rabdarea mea a luat sfarsit,tot timpul ma gandesc dak se vad,ce vb,dc nu inceteaza sa mai ma faca sa sufar dak tot sustine k ma iubeste atat?oare e mai bine sa renunt eu sau sa mai astept?????
cris00
Postat pe 22 Noiembrie 2010 21:40
Ok il suna da el de ce raspunde?Si ca sa nu-l mai deranjeze nu ar fi mai bine sa arunce dracu cartela aia si sa-si ia alta?Stii ceva....e cam "lasa-ma imi place".
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:14
uneori si eu cred la fel,k ii place ....
cris00
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:47
..nu e usor...dar...nu stiu ,un barbat care sta si abureste 2 femei...in fata mea nu e barbat...apoi tu faci ce vrei.
kudika195501
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:53
Suntem oameni,adica suntem roamani.Sa-i traga o injuratura,un pumn,si-a schimbat cartela ,a treminat cu ea.
Totusi cred ca fosta era buna la pat...
Sau,na,baiatul o fi milos...
Ma mir ca nebuna nu i-a facut un copil sa-l lege de ea(se poarta)
Editzu
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:33
mda....cred k injuratura si pumnul trebuie sa il trag eu lui poate asa isi revine
cris00
Postat pe 10 Decembrie 2010 03:58
De la: cris00, la data 2010-12-10 03:58:07mda....cred k injuratura si pumnul trebuie sa il trag eu lui poate asa isi revine

Ce-ar fi sa incepi cu tine? Cu niscaiva palme, sa te trezesti si sa-ti spui: "asta isi bate joc de mine. Si de ea."
Ai sa vezi pe urma ce usor ti se pare sa-i arati usa. Daca tot e asa milos si preocupat de soarta ei, trimite-l acolo.

Voi va ganditi vreodata la reciprocitate? Aveti DOAR pretentia sa va iubeasca? De ce nu vreti si respect intr-o relatie? Puneti-va putin in locul lui si vedeti daca el ar suporta fitele pe care voi i le suportati. De ce tu trebuie sa inghiti minciuni si comportamnet infantil? Vrei un barbat langa tine si o relatie frumoasa? Atunci fa-l sa inteleaga asta sau cauta altul care pricepe.
rashela
Postat pe 10 Decembrie 2010 07:34
De la: rashela, la data 2010-12-10 07:34:56
De la: cris00, la data 2010-12-10 03:58:07mda....cred k injuratura si pumnul trebuie sa il trag eu lui poate asa isi revine

Ce-ar fi sa incepi cu tine? Cu niscaiva palme, sa te trezesti si sa-ti spui: "asta isi bate joc de mine. Si de ea."
Ai sa vezi pe urma ce usor ti se pare sa-i arati usa. Daca tot e asa milos si preocupat de soarta ei, trimite-l acolo.

Voi va ganditi vreodata la reciprocitate? Aveti DOAR pretentia sa va iubeasca? De ce nu vreti si respect intr-o relatie? Puneti-va putin in locul lui si vedeti daca el ar suporta fitele pe care voi i le suportati. De ce tu trebuie sa inghiti minciuni si comportamnet infantil? Vrei un barbat langa tine si o relatie frumoasa? Atunci fa-l sa inteleaga asta sau cauta altul care pricepe.


"E grele" rashela ce spui tu aici,daca pun piciorul in prag or sa fuga si nu o sa le mai ia nimeni....Intelegi unde bat,nu?
Barbie30_
Postat pe 10 Decembrie 2010 08:37
Da. Sunt atat de disperate sa spele izmenele lui x, sa fie vazute la trei pasi in urma unui barbat, nu conteaza ca in sufletul lor e jale, dar se agata cu toate tentaculele de el si tine-l frate cu forta ca, deh, e asa cool sa ai un hombra.
Deja imi e lehamite de povestile astea de doi bani. Au o relatie de o luna, doua, noua in care au fost fericite doar cand au avut orgasm si gata. In rest gatit, spalat, calcat, facut cumparaturi, curatenie si job sau scoala. Si scris pe Kudika ce viata jalnica au ele si ce putin respect au de la iubi.

Daca asta inseamna iubire pentru voi, spalati-va pe cap cu ea. Traiti exact cum va asterneti si o meritati din plin. Mi-e absolut egal daca se simte vreo inamorata cu musca pe caciula. Te incadrezi aici, atunci tie ti-am scris. Punct!!
rashela
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:08
De la: rashela, la data 2010-12-10 10:08:11Da. Sunt atat de disperate sa spele izmenele lui x, sa fie vazute la trei pasi in urma unui barbat, nu conteaza ca in sufletul lor e jale, dar se agata cu toate tentaculele de el si tine-l frate cu forta ca, deh, e asa cool sa ai un hombra.
Deja imi e lehamite de povestile astea de doi bani. Au o relatie de o luna, doua, noua in care au fost fericite doar cand au avut orgasm si gata. In rest gatit, spalat, calcat, facut cumparaturi, curatenie si job sau scoala. Si scris pe Kudika ce viata jalnica au ele si ce putin respect au de la iubi.

Daca asta inseamna iubire pentru voi, spalati-va pe cap cu ea. Traiti exact cum va asterneti si o meritati din plin. Mi-e absolut egal daca se simte vreo inamorata cu musca pe caciula. Te incadrezi aici, atunci tie ti-am scris. Punct!!



Pentru toate "inamoratele"!!! Fetelor, tocmai ati avut parte de un dush rece ca gheata citind mesajul Rashelei. Are dreptate doamna. Nu-i ignorati sfatul.
mimi_ca29
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:53
De la: rashela, la data 2010-12-10 10:08:11 Punct!!

kinki1
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:58
De la: rashela, la data 2010-12-10 10:08:11Da. Sunt atat de disperate sa spele izmenele lui x, sa fie vazute la trei pasi in urma unui barbat, nu conteaza ca in sufletul lor e jale, dar se agata cu toate tentaculele de el si tine-l frate cu forta ca, deh, e asa cool sa ai un hombra.
Deja imi e lehamite de povestile astea de doi bani. Au o relatie de o luna, doua, noua in care au fost fericite doar cand au avut orgasm si gata. In rest gatit, spalat, calcat, facut cumparaturi, curatenie si job sau scoala. Si scris pe Kudika ce viata jalnica au ele si ce putin respect au de la iubi.

Daca asta inseamna iubire pentru voi, spalati-va pe cap cu ea. Traiti exact cum va asterneti si o meritati din plin. Mi-e absolut egal daca se simte vreo inamorata cu musca pe caciula. Te incadrezi aici, atunci tie ti-am scris. Punct!!



vezi ca te vreau in lista de prieteni daca nu esti deja!
pickard
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:59
De la: kinki1, la data 2010-12-10 10:58:22
De la: rashela, la data 2010-12-10 10:08:11 Punct!!


iar ai venit tzatzoaso?!
pickard
Postat pe 10 Decembrie 2010 11:00
aaaaaaaaaaaaaaaaah!daaaaaaaaaaaa!mi-era dor de tine,romulus si remus...picardule....sefule de trib...de nava ..de femei..de ce mai vrei...
kinki1
Postat pe 10 Decembrie 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubit VS Amant 76 De la: pattyy 25 Septembrie 2010 09:36
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
Cum sa fac sa trec peste o relatie care s-a terminat de aproape un an :( 9 De la: kudika133835 1 Martie 2010 19:26
Complex Dunarea 1 De la: kudika417799 9 August 2011 19:25
DRAGOSTE SAU BANI ? 10 De la: kudika009316 29 Iunie 2009 19:33