Setari Cookie-uri

Iubitul meu face parte din mafie

L-am cunoscut in urma cu doi ani de zile, prin intermediul firmei la care lucrez si ne-am indragostit pe loc unul de celalalt. Este un barbat sarmant, inteligent, rafinat si superior din toate punctele de vedere barbatilor pe care i-am cunoscut vreodata si pe care continui sa-i cunosc. Mi-a oferit tot ce ar dori o femeie :iubire, atentie,siguranta ... m-a cucerit tot mai mult si ma facea sa ma simt ca si cum mi-ar fi pus lumea la picioare. Calatorea mult, motivul fiind afacerile si nu ii puneam intrebari,desi era ciudat. Avea multi oameni care il protejau, multe relatii ,dar majoritatea se temeau de el,nu am inteles niciodata de ce. Intr-o seara am fost contactata de un barbat care m-a amenintat,iar cand i-am spus iubitului meu s-a impacientat pe loc si a pus oameni sa ma urmareasca.El este de nationalitate rusa, dar momentan locuieste in Romania si Europa. Au urmat multe telefoane misterioase, ma tinea departe de el, venea si pleca tot timpul, spunandu-mi ca e spre binele meu sa nu fiu implicata. Am inceput sa banuiesc ca ar fi vorba despre o alta femeie,nu intelegeam nimic... Gelozia si disperarea atinsesera cote maxime. Pana intr-o zi,cand am aflat, printr-o intamplare tragica, ca face parte din mafia ruseasca. Am inceput sa rad, parea o poveste demna de Godfather... atunci cand l-am intrebat, mi-a confirmat ,asigurandu-ma de iubirea lui neconditionata si de protectia lui. Nu am crezut atunci, nici acum nu imi vine sa cred. E un personaj important ...negativ. Nu poate sa iasa sau sa se retraga, e un lant vicios si mortal. Il iubesc ,e barbatul vietii mele si nu pot renunta la el. Nu stiu nimic despre ce face el,spune ca e mai sigur asa, dar toate astea ma sperie de moarte. Si,pentru prima oara in viata, nu stiu ce sa fac ... Sau mai bine zis stiu, dar nu pot.
Nu va scriu sa ma lamentez, va scriu ca o femeie care a trecut prin socul vietii sale. Sunt o persoana rationala , echilibrata si sanatoasa mintal, dar sunt femeie ... si iubesc.Am nevoie de sfaturi , pareri, "ce as fi facut daca as fi fost in locul tau" ...sfaturile si parerile necunoscutilor sunt mult mai sincere si folositoare decat cele ale prietenilor. Va rog un singur lucru : lasati deoparte comentariile urate si lipsite de bun simt. Multumesc frumos.

Postat pe 26 Iulie 2011 21:31
De la: , la data 2011-07-26 21:31:22 lasati deoparte comentariile urate si lipsite de bun simt. Multumesc frumos.


Ai du-te tu.... Vii cu povesti de adormit copiii si ne ceri seriozitate
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 21:42
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 21:42:22

Ai du-te tu.... Vii cu povesti de adormit copiii si ne ceri seriozitate

o fi bogat si potent, "nasu' " asta?
miss_darine
Postat pe 26 Iulie 2011 21:45
De la: miss_darine, la data 2011-07-26 21:45:22
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 21:42:22

Ai du-te tu.... Vii cu povesti de adormit copiii si ne ceri seriozitate

o fi bogat si potent, "nasu' " asta?


Cu siguranta si una si alta. Ideea e ca eu chiar cunosc un caz asemanator: ea babaciune, el tinerel si interlop. O bate de o stinge. Ce viata
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 21:52
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 21:52:31

Cu siguranta si una si alta. Ideea e ca eu chiar cunosc un caz asemanator: ea babaciune, el tinerel si interlop. O bate de o stinge. Ce viata

mda...isi merita soarta...daca asta isi doresc, asta au
miss_darine
Postat pe 26 Iulie 2011 22:00
De la: miss_darine, la data 2011-07-26 22:00:48
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 21:52:31

Cu siguranta si una si alta. Ideea e ca eu chiar cunosc un caz asemanator: ea babaciune, el tinerel si interlop. O bate de o stinge. Ce viata

mda...isi merita soarta...daca asta isi doresc, asta au


Trist e ca nu mai pot scapa de ei in veci
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 22:03
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 22:03:57

Trist e ca nu mai pot scapa de ei in veci

eu pt asemenea oameni, nu am compasiune...ele sunt incantate de spoiala aia aurita pe care o afiseaza indivizii si cand se confrunta cu realitatea din spatele luxului...o iau in freza...iar noi astia muritorii, mai vedem cate o stire la televizor de genul...interlopul x si-a casapit amanta cu iataganul
miss_darine
Postat pe 26 Iulie 2011 22:11
Si una si alta. Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta. Daca tu consideri ca e o poveste de adormit copiii, atunci esti limitat ,fie social, fie psihic. Nu ma bate, nu imi vorbeste urat, nu ma agreseaza in niciun fel. Din contra, pana acum mi-a aratat mereu dovezi de iubire. Ma iubesc indeajuns incat sa ma respect si sa primesc respect. Dar mi-e teama, mai ales ca am fost amenintata si s-au intamplat mai multe lucruri ... Si mi-e teama ca nu mi-e teama indeajuns. De-aia si scriu aici, in anonimat,pentru ca am parte de opinii brutal si neasteptat de sincere.
Anastasia_Novacek
Postat pe 26 Iulie 2011 22:16
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:16:05Si una si alta. Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta. Daca tu consideri ca e o poveste de adormit copiii, atunci esti limitat ,fie social, fie psihic. Nu ma bate, nu imi vorbeste urat, nu ma agreseaza in niciun fel. Din contra, pana acum mi-a aratat mereu dovezi de iubire. Ma iubesc indeajuns incat sa ma respect si sa primesc respect. Dar mi-e teama, mai ales ca am fost amenintata si s-au intamplat mai multe lucruri ... Si mi-e teama ca nu mi-e teama indeajuns. De-aia si scriu aici, in anonimat,pentru ca am parte de opinii brutal si neasteptat de sincere.


Eu nu inteleg de ce folositi ori cuv. limitat ori frustrat cand nu va convine ceva. Ma doare-n laterale ce functie ai tu si cat te respecti. Ai ajuns sa ai de a face cu asemenea oameni ...inseamna ca nu te respecti deloc. Nu ai luat-o inca in freza? Stai cool, ca o s-o iei curand Nu mi te umfla mie in pene ca ocupi nu's ce functie...crezi ca asta te face mai importanta? Tot o prostanaca esti care pune botu la orice martalog interlop
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 22:22
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:16:05 Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta.

ok, deci nu esti genul de pitzi de mall...cu atat mai mult, stii f bine cum se castiga banii in mod cinstit...ce asteptari ai de la un om care isi creaza averea escrocand oamenii, sau vanzandu-le moartea alba pe tava?
miss_darine
Postat pe 26 Iulie 2011 22:24
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:16:05Si una si alta. Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta. Daca tu consideri ca e o poveste de adormit copiii, atunci esti limitat ,fie social, fie psihic. Nu ma bate, nu imi vorbeste urat, nu ma agreseaza in niciun fel. Din contra, pana acum mi-a aratat mereu dovezi de iubire. Ma iubesc indeajuns incat sa ma respect si sa primesc respect. Dar mi-e teama, mai ales ca am fost amenintata si s-au intamplat mai multe lucruri ... Si mi-e teama ca nu mi-e teama indeajuns. De-aia si scriu aici, in anonimat,pentru ca am parte de opinii brutal si neasteptat de sincere.

Tu realizezi ca acei bani cu care te
"rasfata" pe tine individul ala sunt luati de pe urma drogurilor si a prostitutiei?Adica ucide suflete contra cost???
Tot iti mai vine sa te lafai in luxul ala?Atunci mandro sa stii ca tu si viitorii vostrii copii meriatati sa fiti ucisi cu bestialitate de vre-un clan rival...copii si sotiile mafiotilor NU sunt nevinovati,atata vreme cat traiesc din bani mizerabili sunt complice la acele actiuni odioase!!!
The_Exile
Postat pe 26 Iulie 2011 22:56
E usor sa fii obiectiv si sa arunci insulte aiurea. E ok, e parerea ta, iar eu am fost indeajuns de bine crescuta incat sa ti-o accept. Nu am stiut ca e mafiot ,la naiba! Poate daca as fi fost vreo ahtiata dupa bani si dupa toata stralucirea aia aparenta, m-as fi aventurat cu ochii inchisi. Esti barbat, mare si tare... sa zicem ca tu ai fi intalnit o femeie frumoasa, inteligenta ....etc etc etc si te-ai indragostit de ea. Parea sa aiba toate calitatile necesare ,asa ca ai primit-o in viata ta, inainte sa-ti dai seama. Te cere in casatorie dupa un an jumatate (in cazul tau o ceri), deoarece va iubiti. Ca mai apoi sa afli ca e ucigasa platita. Poftim! Nu imi servi idei paralele si radicale, incearca sa fii subiectiv. Si nu rade de o asemenea situatie doar pentru ca ti se pare si e , intr-adevar absurda.. niciodata nu o sa stii ce iti rezerva viata.
Miss_darine : nu am asteptari de la el, am doar dorinte si vise, ca orice femeie. Mi-as fi dorit sa fie el tatal copiilor mei, sa imi fie alaturi atunci cand am sau nu nevoie, neconditionat. Acum mi se pare monstruos faptul ca e implicat in asa ceva ...Ma iubeste, si imi cere sa-l inteleg. Nu cred ca am putea avea vreodata o familie, chiar daca ne-am casatori. Nu stiu ce face, nu imi spune nimic si nici nu l-am intrebat...ma simt terifiata doar la gandul raspunsului. Nu ma simt in stare sa fac fata situatiei, asa ca m-am indepartat si deocamdata sunt doar eu si gandurile mele. Nu i-am raspuns nici la cererea in casatorie ,pur si simplu am fugit. Incep sa constientizez situatia si ma cuprinde panica ,pe masura ce imi dau seama de ceea ce face si pe masura ce imi dau seama de profunzimea sentimentelor mele.
Anastasia_Novacek
Postat pe 26 Iulie 2011 22:57
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:57:45E usor sa fii obiectiv si sa arunci insulte aiurea. E ok, e parerea ta, iar eu am fost indeajuns de bine crescuta incat sa ti-o accept. Nu am stiut ca e mafiot ,la naiba! Poate daca as fi fost vreo ahtiata dupa bani si dupa toata stralucirea aia aparenta, m-as fi aventurat cu ochii inchisi. Esti barbat, mare si tare... sa zicem ca tu ai fi intalnit o femeie frumoasa, inteligenta ....etc etc etc si te-ai indragostit de ea. Parea sa aiba toate calitatile necesare ,asa ca ai primit-o in viata ta, inainte sa-ti dai seama. Te cere in casatorie dupa un an jumatate (in cazul tau o ceri), deoarece va iubiti. Ca mai apoi sa afli ca e ucigasa platita. Poftim! Nu imi servi idei paralele si radicale, incearca sa fii subiectiv. Si nu rade de o asemenea situatie doar pentru ca ti se pare si e , intr-adevar absurda.. niciodata nu o sa stii ce iti rezerva viata.
Miss_darine : nu am asteptari de la el, am doar dorinte si vise, ca orice femeie. Mi-as fi dorit sa fie el tatal copiilor mei, sa imi fie alaturi atunci cand am sau nu nevoie, neconditionat. Acum mi se pare monstruos faptul ca e implicat in asa ceva ...Ma iubeste, si imi cere sa-l inteleg. Nu cred ca am putea avea vreodata o familie, chiar daca ne-am casatori. Nu stiu ce face, nu imi spune nimic si nici nu l-am intrebat...ma simt terifiata doar la gandul raspunsului. Nu ma simt in stare sa fac fata situatiei, asa ca m-am indepartat si deocamdata sunt doar eu si gandurile mele. Nu i-am raspuns nici la cererea in casatorie ,pur si simplu am fugit. Incep sa constientizez situatia si ma cuprinde panica ,pe masura ce imi dau seama de ceea ce face si pe masura ce imi dau seama de profunzimea sentimentelor mele.


Dar.....?
rashela
Postat pe 27 Iulie 2011 01:54
Raspunsul e foarte simplu: ii ceri sa renunte la afacerile lui dubioase si sa duca o viata cinstita. Daca refuza (si sunt sanse mari sa o faca) ii dai papucii si iti gasesti un om normal. Barbatii astia "sclipiciosi", dupa care se dau in vant femeile, au bube mari in cap... Un tip mai putin "sarmant" dar cu capul pe umeri, o sa te faca mult mai fericita decat individul asta, care o fi cine stie ce dezaxat. Cu tine se poarta frumos, ca esti femeia lui dar nu stii de ce e capabil in realitate... Lasa "filmele politiste" si cauta un om care sa-ti ofere o viata normala. Dar...probabil ca deja stii ce trebuie sa faci si ca cel mai bine e sa renunti la iubitul tau... Intrebarea e daca vei asculta de glasul ratiunii sau vei face tot dupa cum iti dicteaza inima. Daca tii la binele tau si iti doresti copii si o familie, il vei lasa naibii pe tipul ala care se crede Al Capone si probabil o va sfarsi prin inchisoare sau facut feliute.
Micaell
Postat pe 27 Iulie 2011 09:15
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:57:45E usor sa fii obiectiv si sa arunci insulte aiurea. E ok, e parerea ta, iar eu am fost indeajuns de bine crescuta incat sa ti-o accept. Nu am stiut ca e mafiot ,la naiba! Poate daca as fi fost vreo ahtiata dupa bani si dupa toata stralucirea aia aparenta, m-as fi aventurat cu ochii inchisi. Esti barbat, mare si tare... sa zicem ca tu ai fi intalnit o femeie frumoasa, inteligenta ....etc etc etc si te-ai indragostit de ea. Parea sa aiba toate calitatile necesare ,asa ca ai primit-o in viata ta, inainte sa-ti dai seama. Te cere in casatorie dupa un an jumatate (in cazul tau o ceri), deoarece va iubiti. Ca mai apoi sa afli ca e ucigasa platita. Poftim! Nu imi servi idei paralele si radicale, incearca sa fii subiectiv. Si nu rade de o asemenea situatie doar pentru ca ti se pare si e , intr-adevar absurda.. niciodata nu o sa stii ce iti rezerva viata.
Miss_darine : nu am asteptari de la el, am doar dorinte si vise, ca orice femeie. Mi-as fi dorit sa fie el tatal copiilor mei, sa imi fie alaturi atunci cand am sau nu nevoie, neconditionat. Acum mi se pare monstruos faptul ca e implicat in asa ceva ...Ma iubeste, si imi cere sa-l inteleg. Nu cred ca am putea avea vreodata o familie, chiar daca ne-am casatori. Nu stiu ce face, nu imi spune nimic si nici nu l-am intrebat...ma simt terifiata doar la gandul raspunsului. Nu ma simt in stare sa fac fata situatiei, asa ca m-am indepartat si deocamdata sunt doar eu si gandurile mele. Nu i-am raspuns nici la cererea in casatorie ,pur si simplu am fugit. Incep sa constientizez situatia si ma cuprinde panica ,pe masura ce imi dau seama de ceea ce face si pe masura ce imi dau seama de profunzimea sentimentelor mele.




Hai s-o luam sistematic...
Tu, persoana culta cu functie, corect?
Ai cunoscut un OM, n-are importanta, e un om, la prima vedere, da?!
Ce discutii ai TU, ca persoana cu functie de conducere si citita cu un om care-ti place si cu care nutresti, la inceput, evident in capsorul tau de intelectual ca ai vrea sa ai o relatie strabila?
Hai sa-ti zic eu ce as fi facut ( realizezi ca folosesc trecutul)
Stimabile, io-s madam X, ma ocup cu asta, am facut scoala asta....tata si mama se ocupa cu asta...
o sa-i cunosti....
Asa te prezinti TU, da?
TU ce l-ai intrebat pe el, ce ti-a zis la primele intalniri despre el?
A fost mut si doar scotea cashul pe masa si-ti convenea?
Scuza-ma ca-s rea, insa asta deduc eu din ceea ce ai scris tu in postarile de mai sus......
Cum poti tu sa vii sa ne scrii noua, in neant, necunoscutilor ca ai cunoscut un om si la prima vedere deja-ti parea sarmant, barbatul vietii tale...etc......adica n-are niciun cusur!
Bine, au am insirat cu sinonime, cu, cuvintele mele, insa tu intelegi ceea ce vreau sa transmit......
Deci stimabilo scuzele tale sunt acuze.un om cu bani care-ti e in preajma zi de zi, trebuie ( daca te tii om cu carte) sa-ti zica cu ce se ocupa si cum face banii.
Acum ceea ce tu ne ceri noua e tardiv.......ai intrat in hora, joci.
Stii care-i problema cea mai mare? ( e retoric)
Ca atunci cand astfel de indivizi au probleme, cei cu care le au se razbuna pe familiile lor ( pare de film, insa e cruda realitate, oricum si scenariile de film sunt inspirate din realitate in astfel de cazuri)
Asa ca roaga-te sa nu " crapi" tu inaintera lui, binenteles ajutata



Iar ca sa fiu rea pana la capat........banii te-au legat de el, si scriu afirmativ, fara intrebare.
Te-a fascinat cu cadouri si iesiri incat ai uitat esentialul....
Asta-i viata, se zice ca DUmnezeu ne da dar nu ne baga in traista, pentru bagatul in traista avem capete pe umeri, daca le folosim ne ferim de rele.
Nici nu stiu ce sa-ti urez....succes sau sa ai ochii in patru:)))))
stem_29
Postat pe 27 Iulie 2011 11:19
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:16:05Si una si alta. Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta. Daca tu consideri ca e o poveste de adormit copiii, atunci esti limitat ,fie social, fie psihic. Nu ma bate, nu imi vorbeste urat, nu ma agreseaza in niciun fel. Din contra, pana acum mi-a aratat mereu dovezi de iubire. Ma iubesc indeajuns incat sa ma respect si sa primesc respect. Dar mi-e teama, mai ales ca am fost amenintata si s-au intamplat mai multe lucruri ... Si mi-e teama ca nu mi-e teama indeajuns. De-aia si scriu aici, in anonimat,pentru ca am parte de opinii brutal si neasteptat de sincere.

Te cheama Anastasia?
doi_ochi_caprui
Postat pe 27 Iulie 2011 11:30
Da, si mie mi se pare aiurea ca ai ajuns pana la a te gandi la o viata impreuna si tu nu l-ai intrebat cu ce se ocupa, ce ambitii are, ce vrea sa fie pe viitor etc. Sunt intrebari normale care ne ajuta sa cunoastem pe cel de langa noi.

Ce poate sa faca daca tu ai primit amenintari? Trafic de droguri, de oameni, furt organizat etc. Daca era doar frauda a statului nu cred ca se ajungea pana la a primi TU telefon. Poti sa traiesti cu asta? Daca da, nu esti cu nimic mai buna decat el, casa de piatra. Daca nu, pleaca, n-ai alta solutie.

Ce as face eu? Daca as fi fost atat de proasta sa ajung pana in acest punct, mi-as da doua palme si as disparea.
kudika_pudika
Postat pe 27 Iulie 2011 13:05
E logic ca stiam cu ce se ocupa, cu afacerile petroliere, doar prin intermediul lor ne-am cunoscut. Nu as fi fost atat de proasta incat sa nu inspectez tot inainte sa incepem o relatie! Am facut cunostinta cu toata familia lui, mama lui e pe jumatate romanca. Noi doi locuim impreuna aici in tara, dar este nevoit sa calatoreasca mult ,ii cere meseria. Nu mi-a dat nimic de banuit cum ca ar fi vorba de ceva murdar, din afacerile astea castigi o avere ... Si nu,repet,nu pentru bani sunt cu el. Mereu mi-a acordat intreaga lui atentie,atat prin gesturi marunte cat si mari. Dar nu m-as uita la cineva care sa fie inferior statutului meu...atata timp cat sunt independenta financiar nu am de ce sa ma multumesc cu oricine si imi rezerv dreptul de alege pe cine vreau. Dar in fine,nu e vorba de asta.. Majoritatea timpului il petrecem impreuna, vorbim mult, iar atunci cand e plecat tinem legatura aproape fara oprire (eu sunt o fire geloasa).Totul a fost ok pana am primit telefonul,dar m-am gandit ca are dusmani sau ceva de genul, nici nu mi-a trecut prin cap ca poate fi vorba de asa ceva. A contactat o firma de paza si protectie pentru mine si a plecat pentru o saptamana inapoi in Rusia,mi-a spus ca are probleme cu partenerii sai si e urgent. Atunci m-am gandit ca ma inseala, dar apoi am aflat totul. I-am cerut sa renunte, dar e imposibil...nici nu se pune problema . E prea periculos ...
Toate astea s-au intamplat saptamana trecuta. Sunt constienta de gravitatea situatiei...e usor sa spui "pune punct si trage linie". Imi spun asta tot timpul. Dar ne leaga prea multe lucruri,o iubire prea frumoasa sa poata fie stearsa cu buretele. Mi-a lasat spatiu si timp de gandire. E un barbat prea manierat ca sa-mi impuna ceva,si tocmai toate astea ma impiedica sa renunt. Daca s-ar fi purtat urat, daca m-as fi indoit vreo clipa de atitudinea sau de iubirea lui, as fi fost plecata demult! Dar din (ne)fericire nu s-a intamplat nimic din toate astea...





































Dar nu e vorba de asta. Totul a fost ok pana am primit telefonul
Anastasia_Novacek
Postat pe 27 Iulie 2011 17:24
De la: , la data 2011-07-26 21:31:22L-am cunoscut in urma cu doi ani de zile, prin intermediul firmei la care lucrez si ne-am indragostit pe loc unul de celalalt. Este un barbat sarmant, inteligent, rafinat si superior din toate punctele de vedere barbatilor pe care i-am cunoscut vreodata si pe care continui sa-i cunosc. Mi-a oferit tot ce ar dori o femeie :iubire, atentie,siguranta ... m-a cucerit tot mai mult si ma facea sa ma simt ca si cum mi-ar fi pus lumea la picioare. Calatorea mult, motivul fiind afacerile si nu ii puneam intrebari,desi era ciudat. Avea multi oameni care il protejau, multe relatii ,dar majoritatea se temeau de el,nu am inteles niciodata de ce. Intr-o seara am fost contactata de un barbat care m-a amenintat,iar cand i-am spus iubitului meu s-a impacientat pe loc si a pus oameni sa ma urmareasca.El este de nationalitate rusa, dar momentan locuieste in Romania si Europa. Au urmat multe telefoane misterioase, ma tinea departe de el, venea si pleca tot timpul, spunandu-mi ca e spre binele meu sa nu fiu implicata. Am inceput sa banuiesc ca ar fi vorba despre o alta femeie,nu intelegeam nimic... Gelozia si disperarea atinsesera cote maxime. Pana intr-o zi,cand am aflat, printr-o intamplare tragica, ca face parte din mafia ruseasca. Am inceput sa rad, parea o poveste demna de Godfather... atunci cand l-am intrebat, mi-a confirmat ,asigurandu-ma de iubirea lui neconditionata si de protectia lui. Nu am crezut atunci, nici acum nu imi vine sa cred. E un personaj important ...negativ. Nu poate sa iasa sau sa se retraga, e un lant vicios si mortal. Il iubesc ,e barbatul vietii mele si nu pot renunta la el. Nu stiu nimic despre ce face el,spune ca e mai sigur asa, dar toate astea ma sperie de moarte. Si,pentru prima oara in viata, nu stiu ce sa fac ... Sau mai bine zis stiu, dar nu pot.
Nu va scriu sa ma lamentez, va scriu ca o femeie care a trecut prin socul vietii sale. Sunt o persoana rationala , echilibrata si sanatoasa mintal, dar sunt femeie ... si iubesc.Am nevoie de sfaturi , pareri, "ce as fi facut daca as fi fost in locul tau" ...sfaturile si parerile necunoscutilor sunt mult mai sincere si folositoare decat cele ale prietenilor. Va rog un singur lucru : lasati deoparte comentariile urate si lipsite de bun simt. Multumesc frumos.


se putea mai rau, putea fi agent secret.

deci, cum sa crezi asa ceva , pe bune...cat de blonda esti , acolo...?
rockk
Postat pe 27 Iulie 2011 17:43
De la: Micaell, la data 2011-07-27 09:15:47Raspunsul e foarte simplu: ii ceri sa renunte la afacerile lui dubioase si sa duca o viata cinstita..


am auzit ca se pune LSD in apa in bucuresti. merci ca mi ai confirmat .
rockk
Postat pe 27 Iulie 2011 17:44
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:16:05Si una si alta. Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta


ah, esti secretara , deci. asa totul are sens.
rockk
Postat pe 27 Iulie 2011 17:46
Aha, deci vrei sfaturi si ce ar face altii, dar nu sfatul ala sau ala ci binecuvantari.


Pierdere de timp.

O viata frumoasa. Sau nu. Depinde ce alegi.
kudika_pudika
Postat pe 27 Iulie 2011 19:57
Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.
Anastasia_Novacek
Postat pe 27 Iulie 2011 20:39
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.

te ascunzi in spatete unui ID...si stergi postarile care nu-ti convin...precum si cele care spun adevarul despre acest flagel.
unde imi e postarea de ieri...? vezi am prostul obicei sa verific ce postez...stiu e un defect benefic.si nici nu uit ce postez.
PRALEA_
Postat pe 28 Iulie 2011 08:14
Bineinteles ca scriu sub alt nume, altfel nu as mai scrie. Dar nu am sters nimic, am spus doar ca accept toate comentariile ...
Anastasia_Novacek
Postat pe 28 Iulie 2011 11:06
De la: PRALEA_, la data 2011-07-28 08:14:33
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.

te ascunzi in spatete unui ID...si stergi postarile care nu-ti convin...precum si cele care spun adevarul despre acest flagel.
unde imi e postarea de ieri...? vezi am prostul obicei sa verific ce postez...stiu e un defect benefic.si nici nu uit ce postez.




Tu deja ai probleme la cerebel.
Cum naiba sa iti stearga ea posturile?Poate ai vrut sa zica ca, kudik, nicidecum ea.
doi_ochi_caprui
Postat pe 28 Iulie 2011 12:24
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.



"Anastasia" ,uite sfatul meu !
Lumea ,in general, este rautaciosa,si cunoscutii si necunoscutii!! mai ales necunoscutii,carora le place sa critice mai abitir ca ziarele de scandal romanesti! si nu-i poti combate ptr. ca si ei la randul lor isi ascund adevaratele identitati in spatele unor nume inventate,si nu numai numele ci si viata privata,care poate fi mai obscura decat povestea vietii tale ,dar ...critica pe altii!! asa ca parerea mea este ca(daca tot ce ai postat s-a petrecut si in fapt) ,nu ai facut bine facand-o publica,pe un site unde nu stiu daca ai ceva de invatat (benefic)sau poti beneficia de sfaturi demne de retinut! nu dau exemple,cred ca stii la ce postari ma refer!

FEMEIA INDRAGOSTITA isi spune offul ,si asta esti tu "Anastasia" !
Barbatii critica tipul de barbat cu care intamplator viata ti-a dat oportunitatea sa te intalnesti.Retine ,am spus OPORTUNITATE,ptr.ca poate fi destinul tau care te poate duce la pierzanie, constientizand, sau poate fi un test al vietii pe care daca il treci cu succes(renuntand la o relatie si la un viitor cetos) , reducand riscurile unei vieti cu un permanent pericol in spate,sa ajungi sa ai parte de o batranete linistita !
Femeile ,in general(cu mici exceptii) toate viseaza printul care le va pune lumea la picioare ! In cazul de fata cu exceptia meseriei "printului" tau ! AI vazut ....te fac ba mincinoasa ,ba mai stiu eu cum...si singurul sfat pe care il pot da este sa termini aceasta POVESTE NEMURITOARE ! Te asteptai la altceva??? Sant femei care au uitat ce este dragostea, care gandesc marginalizat, fara sentiment si totul se leaga de bani! Ceea ce probabil le lipseste lor!

Esential este ceea ce se petrece in inima ta ! Si banuiesc ca te mistuieste focul dragostei ! dar ...se intersecteaza cu buna ta constiinta care iti spune ca ceea ce face printul visurilor tale nu este deloc bine! nu-i asa??

Afla ca dupa parerea mea ,nu te poate sfatui nimeni ! ptr. ca nimeni nu traieste ceea ce traiesti si simti tu!
Numai tu esti aceea care poate pune in balanta esenta lucrurilor si numai tu poti decide ce este de facut in continuare!
Daca constientizezi pericolul,si totusi ti-l asumi,stiind bine ce soarta iti pot aduce banii murdari,dar crezi ca dragostea ta curata ptr. el ,va aduce o rezolvare pe mai tarziu ,in viata ta(ceea ce eu nu cred),atunci mergi inainte si fa ce-ti spune inima ta de indragostita de acum! dar ..nu uita ca dupa ce te vei casatori acest print mafiot al tau se poate schimba radical(in rau) ,asumati si acest risc si gandeste-te ce vei face si in aceasta situatie,cand nu stiu daca te va mai putea ajuta cineva! nici macar cu sfaturi!
Dar daca iti poti infrana sentimentele dogoritoare si sa ti le rationalizezi ,sa pui frana cum s-ar spune, la timp, cred ca ar fi cea mai buna alegere!
Este ceea ce te poate sfatui un om,sau o femeie cu o gandire normala,dar fara o inima parjolita de sentimente!
restul depinde numai de tine!
SUCCES si sper sa faci alegerea cea mai buna pentru TINE!


kudika132368
Postat pe 28 Iulie 2011 13:41
De la: kudika132368, la data 2011-07-28 13:41:03
"Anastasia" ,uite sfatul meu !

AI vazut ....te fac ba mincinoasa ,ba mai stiu eu cum...si singurul sfat pe care il pot da este sa termini aceasta POVESTE NEMURITOARE ! Te asteptai la altceva??? Sant femei care au uitat ce este dragostea, care gandesc marginalizat, fara sentiment si totul se leaga de bani! Ceea ce probabil le lipseste lor!

Dar daca iti poti infrana sentimentele dogoritoare si sa ti le rationalizezi ,sa pui frana cum s-ar spune, la timp, cred ca ar fi cea mai buna alegere!


am spicuit din mesajul tau, ID-ule care te ascunzi in spatele unui numar...sfaturile pe care le iei in deradere a celor care chipurile au uitat ce este dragostea.... si finalul tau de-a dreptul apoteotic
esti za best
miss_darine
Postat pe 28 Iulie 2011 14:07
De la: rockk, la data 2011-07-27 17:44:53
De la: Micaell, la data 2011-07-27 09:15:47Raspunsul e foarte simplu: ii ceri sa renunte la afacerile lui dubioase si sa duca o viata cinstita..


am auzit ca se pune LSD in apa in bucuresti. merci ca mi ai confirmat .


Cu placere Ma bucur ca ti-am putut fi de folos. Ai grija insa, ca drogurile astea sunt destul de periculoase dupa cum am auzit. Nu abuza, ca nu se stie...
Micaell
Postat pe 28 Iulie 2011 14:18
De la: kudika132368, la data 2011-07-28 13:41:03
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.



"Anastasia" ,uite sfatul meu !
Lumea ,in general, este rautaciosa,si cunoscutii si necunoscutii!! mai ales necunoscutii,carora le place sa critice mai abitir ca ziarele de scandal romanesti! si nu-i poti combate ptr. ca si ei la randul lor isi ascund adevaratele identitati in spatele unor nume inventate,si nu numai numele ci si viata privata,care poate fi mai obscura decat povestea vietii tale ,dar ...critica pe altii!! asa ca parerea mea este ca(daca tot ce ai postat s-a petrecut si in fapt) ,nu ai facut bine facand-o publica,pe un site unde nu stiu daca ai ceva de invatat (benefic)sau poti beneficia de sfaturi demne de retinut! nu dau exemple,cred ca stii la ce postari ma refer!

FEMEIA INDRAGOSTITA isi spune offul ,si asta esti tu "Anastasia" !
Barbatii critica tipul de barbat cu care intamplator viata ti-a dat oportunitatea sa te intalnesti.Retine ,am spus OPORTUNITATE,ptr.ca poate fi destinul tau care te poate duce la pierzanie, constientizand, sau poate fi un test al vietii pe care daca il treci cu succes(renuntand la o relatie si la un viitor cetos) , reducand riscurile unei vieti cu un permanent pericol in spate,sa ajungi sa ai parte de o batranete linistita !
Femeile ,in general(cu mici exceptii) toate viseaza printul care le va pune lumea la picioare ! In cazul de fata cu exceptia meseriei "printului" tau ! AI vazut ....te fac ba mincinoasa ,ba mai stiu eu cum...si singurul sfat pe care il pot da este sa termini aceasta POVESTE NEMURITOARE ! Te asteptai la altceva??? Sant femei care au uitat ce este dragostea, care gandesc marginalizat, fara sentiment si totul se leaga de bani! Ceea ce probabil le lipseste lor!

Esential este ceea ce se petrece in inima ta ! Si banuiesc ca te mistuieste focul dragostei ! dar ...se intersecteaza cu buna ta constiinta care iti spune ca ceea ce face printul visurilor tale nu este deloc bine! nu-i asa??

Afla ca dupa parerea mea ,nu te poate sfatui nimeni ! ptr. ca nimeni nu traieste ceea ce traiesti si simti tu!
Numai tu esti aceea care poate pune in balanta esenta lucrurilor si numai tu poti decide ce este de facut in continuare!
Daca constientizezi pericolul,si totusi ti-l asumi,stiind bine ce soarta iti pot aduce banii murdari,dar crezi ca dragostea ta curata ptr. el ,va aduce o rezolvare pe mai tarziu ,in viata ta(ceea ce eu nu cred),atunci mergi inainte si fa ce-ti spune inima ta de indragostita de acum! dar ..nu uita ca dupa ce te vei casatori acest print mafiot al tau se poate schimba radical(in rau) ,asumati si acest risc si gandeste-te ce vei face si in aceasta situatie,cand nu stiu daca te va mai putea ajuta cineva! nici macar cu sfaturi!
Dar daca iti poti infrana sentimentele dogoritoare si sa ti le rationalizezi ,sa pui frana cum s-ar spune, la timp, cred ca ar fi cea mai buna alegere!
Este ceea ce te poate sfatui un om,sau o femeie cu o gandire normala,dar fara o inima parjolita de sentimente!
restul depinde numai de tine!
SUCCES si sper sa faci alegerea cea mai buna pentru TINE!




Iti multumesc din suflet, esti singura persoana care s-a exprimat civilizat. Deh, asta-i Romania si conceptiile ei stramte. Am citit tot ce ai scris, aveam nevoie de o parere din afara ...Si am ajuns la concluzia ca cel mai bun sfat pe care mi-l poate da cineva este al meu insami. Inclin sa cred ca a fost o greseala sa imi spun povestea aici , dar eram intr-o stare de panica si complet confuza. Ai dreptate si iti multumesc inca o data.
Anastasia_Novacek
Postat pe 28 Iulie 2011 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 17 De la: JustAGrl 19 Mai 2010 16:23
Jurnalul unei tradari... by infaptuitoarea in cauza 59 De la: gladiola_01 13 Ianuarie 2011 10:45
Uneori si povestile dor... 32 De la: PICCKARD 13 Octombrie 2011 21:18
Pot Insela din prea mult bine...? 79 De la: denis_3d25 27 Octombrie 2010 01:48
ma iubeste pe mine sau banii mei? 18 De la: steffy91 2 Decembrie 2011 15:58