Setari Cookie-uri

Peeling chimic sau micro-dermabraziune ??

Dintre cele care ati incercat sa scapati de cosuri si cicatrici acneice, ce parere aveti ? care este mai ne-invaziv si mai putin dureros? sau poate ca mai intai ar trebui sa merg la o consultatie la dermatologie.....
raigam
Postat pe 26 Noiembrie 2010 18:01
Eu am optat pentru microdermoabraziune. Aveam niste semne pe spate genarate de cosulete pe care eu le-am tot zgandarit si care se vedeau destul de urat. Am fost la Chic Salon si prin intermedul acestui procedeu am scapat de ele fara pic de durere. Peelingul chimic mi se pare mai ineficient. Iritatia am inteles ca te tine cateva zile, te si doare...pe mine nu m-a convins incat sa optez pentru el.
beatrice88
Postat pe 3 Ianuarie 2011 17:58
Si peelingul si micro-dermabraziunea sunt tratamente care bruscheaza tenul si dupa un nr de sedinte tenul este mult mai sensibil
Nomasvello
Postat pe 13 Ianuarie 2011 10:41
...o singura data ..am facut o sedinta de micro abraziune...pret 150 lei..si am fost dezamagita ,este o prostie...cel, mai indicat este un tratament total ,facial...fetelor, nu se merita...micro-abraziune
Sibel_16
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:33
www.cosmeticbox.ro Primesti cadou un rimel REVLON de alungire la o comanda cu valoare mai mare de 90 ron si transport gratuit la o comanda cu valoare mai mare de 50 ron.
cosmeticbox
Postat pe 14 Ianuarie 2011 09:19
Vand set de la Clinique, un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi si originale.120 lei
Vand geanta Estee Lauder , finuta de vara pt fete.Este originala si noua.60 lei
Vand parfum barbati Estee Lauder Beyond Paradise 50 ml , original si sigilat.130 lei ...id freeairforce
oxygenX
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:11
Vand set de la Clinique, un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi si originale.120 lei
Vand geanta Estee Lauder , finuta de vara pt fete.Este originala si noua.60 lei
Vand parfum barbati Estee Lauder Beyond Paradise 50 ml , original si sigilat.130 lei ...id freeairforce
oxygenX
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:11
personal prefer microdermabraziunea. Nu irita pielea si nici nu este asa nociva ca peeling-ul chimic. Dar conteaza foarte mult si unde iti faci aceste procedee pentru ca daca cea/cel care le face nu respecta cu strictete anumite conditii e de rau. Eu sunt din Bucuresti si am fost la Chic Salon(pe langa muncii) iar rezultale au fost minunate.

Take care of your skin!
kudika358287
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:44
Iar ati ramas fara clienti?
kudika226898
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:05
De la: raigam, la data 2010-11-26 18:01:28Dintre cele care ati incercat sa scapati de cosuri si cicatrici acneice, ce parere aveti ? care este mai ne-invaziv si mai putin dureros? sau poate ca mai intai ar trebui sa merg la o consultatie la dermatologie.....


In primul rand trebuie sa mergi la un medic dermatolog, care ,in functie de tipul de cicatrice iti indica metoda cea mai adecvata tipului tau de piele(dermabarziune, peeling, IPL).Acuma daca e sa le clasifici dupa gradul de invazivitate/agresiune asupra tenului, Ipl-ul este cel mai putin agresiv.
kudika330098
Postat pe 26 Ianuarie 2011 23:05
Multumesc tuturor pentru raspunsuri si sfaturi. O sa tin cont de ele.
raigam
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:54
Le-am execuat pe amindoua pe fetele altora,ambele au rezultate bune dar sunt invazive si citeva zile nu arati prea bine ,nu se pot executa oricind si de catre orice persoana neavizata pentru ca pot da accdente insotite de o sensibilizare crescuta.
Acum exista un produs nu ,revolutionar,natural care ti-l poti aplica singura acasa timp de 14 zile din 2 in 2 zile.La sfirstul tratamentului vei avea o piele curata si fara semne.Nu produce durere sau efecte scundare este atit de inteligent creat incit se opreste singur din actiune atunci cind devine daunator pentru epiderma
Incearca si vei fii multumita
carmen_natural
Postat pe 30 Ianuarie 2011 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanatate 23 De la: kudika511822 18 Mai 2012 22:31
cine vrea un al doilea job? 8 De la: alfredodecurtofreco 20 Octombrie 2010 14:27
pielea problema 13 De la: kudika486695 26 Februarie 2015 19:26
antiacnee,pt.pete maro,urme de acnee, diverse probleme ale pielii 1 De la: romdesimed 3 Februarie 2009 09:02
yves rocher.. 5 De la: kudika329237 13 Noiembrie 2010 23:35