Setari Cookie-uri

ce conteaza de fapt intr-o relatie?

Am constatat ca se primesc foarte multe parereri la mai toate articolele postate pe aici,unele dintre ele chiar competente, asa ca as vrea sa va propun o discutie.
am sa va povestesc ceva inainte :
"Am 23 de ani,am terminat jurnalismul si lucrez de cand ma stiu,cu alte cuvinte sunt un capricorn responsabil si hotarat pe formarea unei cariere: acum 4 ani am cunoscut un baiat , destept , extraordinar ca si caracter,cu care pot spune ca ma intelegeam perfect,ca parteneri , prieteni,colegi,aveam incredere ,comunicare si TOT ce este necesar ca o relatie sa mearga.sau cel putin credeam ca TOTUL asta inseamna.acum un an si jumatate am plecat singura la mare pt cateva zile,si.....am avut o aventura cu un tip care ca si caracter este total opusul celuilalt, dar care m-a facut sa ma simt cea mai frumoasa femeie din lume.am trait cateva zile de pasiune nebuna cu sex,erotism,ceva de vis.....speram ca dupa cele cateva zile pasionale sa dau totul uitarii....sau macar sa ramana o amintire placuta si atat.
dar nu a fost deloc asa.......se pare ca parca mi-am pierdut mintile si am continuat sa ma intalnesc cu el din ce in ce mai des.....ne intalneam de cate ori aveam ocazia si nu faceam nimic altceva decat sa "ne iubim":),fara discutii intelectuale ori macar filozofice,fara iesiri in public,fara nimic altceva decat pasiune.
am rezistat asa 2 luni si ca urmare m-am despartit de actualul prieten si am transformat amantul daca ii pot spune asa in iubit.a trecut un an si jumatate de atunci si bineinteles ca lucrurile s-au mai schimbat intre timp:pasiunea a ramas aceeasi,poate ca e chiar mai mare......dar fiind mai mult timp impreuna si incercand sa comunicam am constatat ca diferentele sunt tot mai mari intre noi si ca ne lipsesc acele cateva lucruri vitale care ar trebui sa ne apropie.nu regret nimic din ce am facut pana acum dar cred ca ma voi satura totusi sa il ador in pat dar sa il critic in afara lui."
asta ar fii povestea mea
acum ce as propune:voi ce credeti ca e mai important?patul sau tot ce e in afara lui?cum credeti ca se poate trai in doi?
multumesc si astept parerile voastre :
kudika311975
Postat pe 29 Noiembrie 2010 01:08
Nu le poti avea pe toate, daca te simti bine, nu stiu care ti-e problema(iar pasiunea acesta mare se spune ca dureaza vre-o 3 ani, apoi se aprofundeaza spre altceva...ori nu...depinde)
kudika195501
Postat pe 29 Noiembrie 2010 01:16
Iar problema nu se pune...patul ori nu...conteaza ce ai tu in suflet...capisci?
kudika195501
Postat pe 29 Noiembrie 2010 01:18
De la: kudika311975, la data 2010-11-29 01:08:08Am constatat ca se primesc foarte multe parereri la mai toate articolele postate pe aici,unele dintre ele chiar competente, asa ca as vrea sa va propun o discutie.
am sa va povestesc ceva inainte :
"Am 23 de ani,am terminat jurnalismul si lucrez de cand ma stiu,cu alte cuvinte sunt un capricorn responsabil si hotarat pe formarea unei cariere: acum 4 ani am cunoscut un baiat , destept , extraordinar ca si caracter,cu care pot spune ca ma intelegeam perfect,ca parteneri , prieteni,colegi,aveam incredere ,comunicare si TOT ce este necesar ca o relatie sa mearga.sau cel putin credeam ca TOTUL asta inseamna.acum un an si jumatate am plecat singura la mare pt cateva zile,si.....am avut o aventura cu un tip care ca si caracter este total opusul celuilalt, dar care m-a facut sa ma simt cea mai frumoasa femeie din lume.am trait cateva zile de pasiune nebuna cu sex,erotism,ceva de vis.....speram ca dupa cele cateva zile pasionale sa dau totul uitarii....sau macar sa ramana o amintire placuta si atat.
dar nu a fost deloc asa.......se pare ca parca mi-am pierdut mintile si am continuat sa ma intalnesc cu el din ce in ce mai des.....ne intalneam de cate ori aveam ocazia si nu faceam nimic altceva decat sa "ne iubim":),fara discutii intelectuale ori macar filozofice,fara iesiri in public,fara nimic altceva decat pasiune.
am rezistat asa 2 luni si ca urmare m-am despartit de actualul prieten si am transformat amantul daca ii pot spune asa in iubit.a trecut un an si jumatate de atunci si bineinteles ca lucrurile s-au mai schimbat intre timp:pasiunea a ramas aceeasi,poate ca e chiar mai mare......dar fiind mai mult timp impreuna si incercand sa comunicam am constatat ca diferentele sunt tot mai mari intre noi si ca ne lipsesc acele cateva lucruri vitale care ar trebui sa ne apropie.nu regret nimic din ce am facut pana acum dar cred ca ma voi satura totusi sa il ador in pat dar sa il critic in afara lui."
asta ar fii povestea mea
acum ce as propune:voi ce credeti ca e mai important?patul sau tot ce e in afara lui?cum credeti ca se poate trai in doi?
multumesc si astept parerile voastre :


Una e sa traiesti in doi si alta doar sa faci sex in doi,la voi e doar atractie fizica si acum cand il ai doar pe el (asa cum ti-ai dorit) ai constatat ca nu prea sunteti pe aceeasi lungime de unda,asta o sa devina din ce in ce mai deranjant si sexul nu o sa te mai faca sa treci cu vederea.Pana acum nu prea ai vrut mai mult decat sex,se pare ca acum iti doresti o relatie si nu prea ai cu cine.Daca stau sa ma gandesc,nu e el de vina ca tu nu i-ai vazut caracterul de la inceput,nu ai vrut sa-l vezi.Eu sunt de parere ca se va ajunge la despartire pana la urma si nu elimin varianta de a va mai intalni ocazional la o partida chiar daca o sa aveti fiecare alt partener.
Barbie30_
Postat pe 29 Noiembrie 2010 07:21
eu zic ca esti destul de mare si desteapta pt a-ti pune ordine in ganduri si a lua o decizie. cele mai bune decizii si concluzii le descoperi singura, cand te gandesti la ce a fost, la ce ai trait cu el...pt ca numai tu stii asta defapt.pune lucrurile in balanta si analizeaza
inna_1688
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:43
De la: kudika311975, la data 2010-11-29 01:08:08Am constatat ca se primesc foarte multe parereri la mai toate articolele postate pe aici,unele dintre ele chiar competente, asa ca as vrea sa va propun o discutie.
am sa va povestesc ceva inainte :
"Am 23 de ani,am terminat jurnalismul si lucrez de cand ma stiu,cu alte cuvinte sunt un capricorn responsabil si hotarat pe formarea unei cariere: acum 4 ani am cunoscut un baiat , destept , extraordinar ca si caracter,cu care pot spune ca ma intelegeam perfect,ca parteneri , prieteni,colegi,aveam incredere ,comunicare si TOT ce este necesar ca o relatie sa mearga.sau cel putin credeam ca TOTUL asta inseamna.acum un an si jumatate am plecat singura la mare pt cateva zile,si.....am avut o aventura cu un tip care ca si caracter este total opusul celuilalt, dar care m-a facut sa ma simt cea mai frumoasa femeie din lume.am trait cateva zile de pasiune nebuna cu sex,erotism,ceva de vis.....speram ca dupa cele cateva zile pasionale sa dau totul uitarii....sau macar sa ramana o amintire placuta si atat.
dar nu a fost deloc asa.......se pare ca parca mi-am pierdut mintile si am continuat sa ma intalnesc cu el din ce in ce mai des.....ne intalneam de cate ori aveam ocazia si nu faceam nimic altceva decat sa "ne iubim":),fara discutii intelectuale ori macar filozofice,fara iesiri in public,fara nimic altceva decat pasiune.
am rezistat asa 2 luni si ca urmare m-am despartit de actualul prieten si am transformat amantul daca ii pot spune asa in iubit.a trecut un an si jumatate de atunci si bineinteles ca lucrurile s-au mai schimbat intre timp:pasiunea a ramas aceeasi,poate ca e chiar mai mare......dar fiind mai mult timp impreuna si incercand sa comunicam am constatat ca diferentele sunt tot mai mari intre noi si ca ne lipsesc acele cateva lucruri vitale care ar trebui sa ne apropie.nu regret nimic din ce am facut pana acum dar cred ca ma voi satura totusi sa il ador in pat dar sa il critic in afara lui."
asta ar fii povestea mea
acum ce as propune:voi ce credeti ca e mai important?patul sau tot ce e in afara lui?cum credeti ca se poate trai in doi?
multumesc si astept parerile voastre :
nu intotdeauna patul e cel mai important..probabil la inceput cand inca mai exista atractia irezistibila intre voi..dar mai important este si ceea ce se intampla in afara patului si asta conteaza mai mult...
kudika029282
Postat pe 4 Decembrie 2010 16:52
vreau si eu vreau si eu sa fiu amantul tau. 20 de euro e bine? hai ca ai tupeu dau 25.

PS: ai sa vezi urmarile in viitor pt ca stii ca ai gresit.daca nu mai aveai prieten era de inteles insa asa..mai ai putin si se scufunda barca vietii tale.tu ce crezi ca in viata cand nu ai sa te mai poti f...cu ce ai sa ramai?cu erotismul noptilor? nu se vede ca ai 23 de ani insa se vede ca esti la jurnalism:)) astia ar face orice imoral sa aiba un bun reportaj si bravo tocmai il ai in viata ta.succes la..privatizarea viselor tale
extravagant
Postat pe 4 Decembrie 2010 17:27
De la: extravagant, la data 2010-12-04 17:27:14vreau si eu vreau si eu sa fiu amantul tau. 20 de euro e bine? hai ca ai tupeu dau 25.

PS: ai sa vezi urmarile in viitor pt ca stii ca ai gresit.daca nu mai aveai prieten era de inteles insa asa..mai ai putin si se scufunda barca vietii tale.tu ce crezi ca in viata cand nu ai sa te mai poti f...cu ce ai sa ramai?cu erotismul noptilor? nu se vede ca ai 23 de ani insa se vede ca esti la jurnalism:)) astia ar face orice imoral sa aiba un bun reportaj si bravo tocmai il ai in viata ta.succes la..privatizarea viselor tale


tocmai voiam sa zic ceva de jurnalisti dar mi-ai luat-o inainte astia gandesc si simt cu pixu
pickard
Postat pe 4 Decembrie 2010 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu el si ea... 7 De la: Eva32 18 Mai 2011 01:25
ce faci cand te pune sa alegi intre el si restul lumii? 41 De la: sweet_candycandy 20 Octombrie 2013 18:19
ceva ce ma framanta ... 54 De la: GABYTA13 17 August 2009 23:32
oare exista leac pentru gelozie? 7 De la: mihablonda 9 Noiembrie 2009 02:20
Ma indoiesc 24 De la: misoginu 16 Februarie 2010 12:02