Setari Cookie-uri

help!

Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls
kudika037754
Postat pe 15 Iunie 2009 01:48
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls


are dreptate mai bine va despartzitzi
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 08:52
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls

impusca-te linistita..fara nici un dubiu..esti si paranoia si stresanta pe deasupra!
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 09:07
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 09:07:27
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls

impusca-te linistita..fara nici un dubiu..esti si paranoia si stresanta pe deasupra!



nu fi rea si dupa aceea ea pe cine mai streseaza?
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 09:09
De la: donttouch, la data 2009-06-15 09:09:19
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 09:07:27
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls

impusca-te linistita..fara nici un dubiu..esti si paranoia si stresanta pe deasupra!



nu fi rea si dupa aceea ea pe cine mai streseaza?

suna un prieten..de dincolo evident
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 09:10
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls



Iti alegi....ori continuui sa te comporti in felul asta...si ve-ti ajunge sigur la o despartire, ori iti impui (desi probabil ti-e greu) sa-l mai lasi si in pace, si sa nu mai fii asa posesiva si geloasa.....poate in felul asta mai salvezi ceva.....stii cum e?....e doar alegerea ta....daca nu faci acum ceva, maine s-ar putea sa fie prea tarziu....si sigur o sa-ti para rau ca ai fi putut sa faci ceva si totusi n-ai facut nimic sa-ti salvezi relatia...
gargaritamica
Postat pe 15 Iunie 2009 09:11
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 09:10:20
De la: donttouch, la data 2009-06-15 09:09:19
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 09:07:27
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls

impusca-te linistita..fara nici un dubiu..esti si paranoia si stresanta pe deasupra!



nu fi rea si dupa aceea ea pe cine mai streseaza?

suna un prieten..de dincolo evident


pot sa-i dau eu numarul prietenului?
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 09:12
De la: kudika037754, la data 2009-06-15 01:48:41Salut!sunt cu iubitul meu de un an si jum .pot sa spun ca,cu trecerea timpului am devenit din ce in ce mai geloasa si mai posesiva.cu toate k nu mi-a facut nici o faza care sa mi dea de banuit ca ma inseala eu tot continui sa-l sun de multe ori pe zi si sa i pun tot felul de intr gen:"cf cu cn esti,cn e lg tine,etc".imi e f frica sa nu fiu dezamagita mai ales ca il iubesc enorm.problema este ca lui deja nu i mai place relatia,imi spune ca se simte tinut in lesa,si ca dak nu pot sa am incredere in el mai bn ne desp.pur si simplu at cand e plecat cu prietenii nu ma pot abitne sa nu i dau tel non stop,tot am impresia ca e cu alta fata.am devenit f paranoica.chiar nu stiu c sa mai fac,cum e mai bine.ma gand k dak el vrea sa ma insele poate sa o faca oricum.un sfat pls


gelozia si posesivitatea distruge o relatie,cat te-ar iubi la un moment dat se va satura
daca te-ar insela ar face-o si cu tine de mana........sau tu crezi ca daca il suni non-stop ,nu ar putea sa te insele ?!
incearca sa te schimbi ,astfel vei ramane singura ..................
heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 09:16
Problema este k am av inainte o relatie in care am fost f dezamagita si am zis k nu o sa mai am niciodata incredere in vreun baiat.eu il iubesc si imi e frica sa nu-l pierd...eu merg si pe premisa ca toti baietii sunt la fel,adik la un mom dat inseala.eu s f sufletista si ma consum din orice.eu i am reprosat lui k este prea indiferent dar nu vrea sa ma inteleaga,as vr sa mi dea mai multa importanta.am renuntat la multe lucruri pt el,dar cand vine vorba ca el sa faca cv pt el imi spune"e asta e iti convine bine,nu ti convine asta e"am impresia k oricand m ar lasa pt altcv.am impresia ca eu m am implicat f mult iar el nu.nu l vad sa se agite cand ne certam nu vrea sa ma asculte cand s suparata pe el si am cv sa i spun,am ajuns sa plang non stop.mai ales k uneori imi spune tot felul de vorbe care dor extraordinar d mult,si nici nu stiu dak s adv sau nu.nu prea stiu c sa mai fac....mi a spus k dak as fi mai indiferenta ar fi mort dupa mine.as fi vrut sa fiu mai indiferenta dar nu cred k pot....cum as putea sa fac asta?sa nu ma mai gandesc la el?pai nu pot!
kudika037754
Postat pe 15 Iunie 2009 15:08

Sa trec direct la subiect ... Ufff,la fel cum ti-a zis si el,barbatilor nu le place sa fie tinuti in lesa,sau ca la JAIL Trebuie sa constientizezi faptul ca fara incredere,relatia voastra nu va mai rezista mult. Incearca sa fii mai toleranta si sa nu`l mai suni din 5 in 5 minute,pentru ca asta il indeparteaza foarte mult de tine,chiar daca te iubeste ! Tie ti-ar conveni sa te stresseze cand iti faci manichiura sau cand iesi cu prietenele?
Larysszuka
Postat pe 22 Iunie 2009 09:10
ce sfat mai vrei de la cei de aici...cand el singur te-a invatat ce sa faci????
crede-ma e grav cand un barbat iti spune ce sa faci ca sa-l mai ti langa tine...si el chiar tine la tine din moment ce inca te mai suporta...insa nu va mai dura mult...termina cu fanteziile tale ...daca tu respiri prin el nu pretnde acelasi lucru de la el...oamenii nu-si manifesta sentimentele in acelasi mod...o sa-l pierzi si e numai din cauza ta...in plus cu cat se simte mai prins cu atat va fi mai tentant sa si faca ceva...macar sa stie de ce se cearta cu tine...am trecut si eu prin ceva semanator...nu eram paranoica si nu-l sttresam pe el insa ma consumam singura ca nu ma iubeste...nu m-a ajutat nimeni, nici macar el...singura am inteles multe lucruri si mi-am dat seama ca nu exista feti frumosi care stau cu tine in castelul ferecat si atat..tre sa realizezi ca indiferent daca te agiti sau nu daca va vrea oricum e te va insela...controlul nu-ti garanteaza ca va fi cuminte...traieste-ti viata si relatia fara sttres...o sa vezi ce o sa faci cand se va int ceva...uff...ce ne mai place sa ne complicam viata!!
ania18
Postat pe 24 Iunie 2009 23:20
se pare ca gelozia mea a ajuns intr o stare f avansata.nu cred k mai exista leac.tocmai c m am despartit de prietenul meu:|:|cred....!dar nu mai vad nici o speranta ca ne vom impaca.si tocmai ce era totul bine si frumos.am stricat totul!!si acum regret!amin
kudika037754
Postat pe 26 Iunie 2009 23:58
De la: kudika037754, la data 2009-06-26 23:58:44se pare ca gelozia mea a ajuns intr o stare f avansata.nu cred k mai exista leac.tocmai c m am despartit de prietenul meu:|:|cred....!dar nu mai vad nici o speranta ca ne vom impaca.si tocmai ce era totul bine si frumos.am stricat totul!!si acum regret!amin


naspa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Iulie 2009 22:37
eu am fost casatorita cu un om gelos , e groazncia gelozia maia les daca devine obsesie , distruge tot ce e frumos intre doua persoane . Eu nu sunt o fire geloasa , daca e sa se intample ceva se intampla nu poti impiedica oricat ai incerca asta , si daca ar fi sa fiu inselata probabil as vedea partea plina a paharului , un om care ma inseala inseamna ca nu ma merita , si nu merita sa sufar pentru el . Persoanele geloase nu pot trai ziua de azi de frica zilei de maine si asta nu e bine , deoarece nu se pot bucura de nimic in viata asta . Trebuie sa ai mai multa incredere in tine sa poti trece peste , sau sa iti cauti un iubit care sa fie si el gelos si atunci va impuneti amandoi limite unul altuia pe care le acceptati . Fii tare si gandeste-te ca viata merita traita si este frumoasa orice s-ar intampla .
diannasb
Postat pe 3 Iulie 2009 10:51
Un barbat, daca vrea sa te insele...o face chiar si sub ochii tai...asa ca incearca sa te calmezi...mai ales daca nici macar motive nu ti-a dat ca tu sa devii asa geloasa si posesiva....iar daca stii sa acorzi unui barbat libertatea ce si-o doreste, atunci asa il vei tine langa tine.
Bafta!
crysavu
Postat pe 3 Iulie 2009 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
extraterestrii 36 De la: thadoogback 7 Martie 2012 05:01
sfat 22 De la: kudika052198 29 Decembrie 2009 02:09
furt de identitate 111 De la: kudika408719 14 Iunie 2012 22:19
Gelozie ce este normal si ce nu?? 114 De la: ana_camyyy 4 Decembrie 2014 18:23
M-a inselat sotia, vreau sa o iert dar nu stiu cum sa fac asta 122 De la: Dezamagit 23 August 2015 22:40