Setari Cookie-uri

Inca o probleme ...pe ziua de azi .HELP

De la: johanita09, la data 2010-12-13 22:33:1817 am 8-| asa am sa fac...o sa tin cont de sfaturile primite...

uite, deja dai dovada de maturitate, te rog mult, tine-o tot asa, pentru tine, pentru sanatatea ta! nu esti singura care isi incepe viata sexuala la varsta asta, dar e clar ca la tine sunt probleme. te pup si iti doresc mult bine, ai grija de tine si de trupul tau, asteptam vesti!!!
kudika042291
Postat pe 15 Decembrie 2010 14:59
pai, daca ejaculeaza la 3 secunde dupa se numeste ejaculare in afara si asta e, normal ca simte cand ejaculeaza. dar mai este si un lichid lubrifiant care se produce cand barbatul e excitat si acela poate avea urme de spermatozoizi, deci de aceea se poate ramane gravida si daca ejaculeaza in afara vaginului. si apoi esti sigura ca el nu te inseala cu alta si atunci exista riscul de a contacta boli venerice. iar gravida sa ramai nu e chiar asa de usor, depinde si de organism. eu am ramas gravida cam la 4 luni de contact sexual cu ejaculare in vagin. da eu mi-am dorit sarcina si nu as face avort din mai multe motive, numai daca ar fi vb de risc de moarte la fat sau la mama. depinde de la caz la caz, sunt femei care incearca sa ramana gravide si nu pot, iar unele fete doar de la primul contact pot ramane insarcinate.
poate consulti un genecolog sa iti dea contraceptionale, desi eu nu am folosit niciodata, am incercat sa le evit. tu decizi ce faci :)
alexandra25
Postat pe 20 Decembrie 2010 10:33
De la: johanita09, la data 2010-12-13 22:33:1817 am 8-| asa am sa fac...o sa tin cont de sfaturile primite...

draga mea, ptr toate fetele de varsta ta si mai mici, va prescriu eu o metoda de contraceptie cu garantie 100% impotriva sarcinilor nedorite si cu riscuri ZERO in ce priveste sanatatea/dezechilibrele. Ea e f simplu de aplicat: lasati-va de sex si apucati-va de carte! E singura metoda prin care nu riscati o alta sarcina decat aceea de a va oferi o sansa-n viata, ca de f...t e timp berechet!! Bafta multa si nu mai sta pe ganduri atata!
puiut_77
Postat pe 21 Decembrie 2010 10:51
De la: puiut_77, la data 2010-12-21 10:51:34
De la: johanita09, la data 2010-12-13 22:33:1817 am 8-| asa am sa fac...o sa tin cont de sfaturile primite...

draga mea, ptr toate fetele de varsta ta si mai mici, va prescriu eu o metoda de contraceptie cu garantie 100% impotriva sarcinilor nedorite si cu riscuri ZERO in ce priveste sanatatea/dezechilibrele. Ea e f simplu de aplicat: lasati-va de sex si apucati-va de carte! E singura metoda prin care nu riscati o alta sarcina decat aceea de a va oferi o sansa-n viata, ca de f...t e timp berechet!! Bafta multa si nu mai sta pe ganduri atata!

lidiaolteanu
Postat pe 21 Decembrie 2010 16:32
hmmm daca prezervativ nu se poate ca nu ii convine lui anticonceptionalele nu iti plac tie...de diafragma si sterilet la 17 ani e cam riscant....(apropo nu ai inceput cam devreme?).de ce nu folositi metoda cea mai naturala...calendarul sau si mai si ...abstinenta si asa nu mai ai nici o grija in ceea ce priveste sarcina....
oricum cand sunt astfel de probleme poti sa faci cateva teste ca sa vezi exact perioada in care esti fertila si...folosesti metoda calendarului...daca nici asta nu se poate schimba-l ori lasa-l sa sufere (adik sa suporte alergia care cine stie poate fi tratata...)daca te vrea atat de mult
kudika130107
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plsssssssss :* 1 De la: alice_aelyen 22 Ianuarie 2010 15:48
Ulei de peste - pentru a avea un copil inteligent 3 De la: Katte02 27 Decembrie 2009 17:53
2011 4 De la: iubire_de_catifea 31 Decembrie 2010 22:25
Prietenii 604 De la: geo_x 20 Mai 2009 16:29
Cate ore petreceti pe zi pe Kudika.ro ??? atentie creeaza dependenta :)) 9 De la: Summer_ 8 Decembrie 2010 21:42