Setari Cookie-uri

Cum sa ma port cu el?

Am o relatie de un an si jumatate.La inceput a fost foarte foarte frumos,relatia pe care si-o dorea orice fata.In ultimele 4 luni insa,am trecut prin clipe foarte urate.Pur si simplu ma suna,imi spune ca vrea sa ne despartim ,ca nu mai simte acelasi lucru pentru mine,si la 2 ore ma suna din nou sa ma intrebe ce fac,ma cheama la intalniri,apoi iar ma saruta.Si pur si simplu se repeta la nesfarsit.Chiar la 2-3 zile,oricat de bine mi s ar parea ca ne intelegem,primesc un mesaj de despartire,apoi iar ma suna.Am ajuns sa nu mai suport cercul asta,dar parca nu pot sa ies din el.Am incercat sa nu i mai raspund,dar ma suna de 100 de ori,vine dupa mine,face orice pana suntem iar impreuna.Numai ca sa ma paraseasca iar.Ce sa cred?Ce sa fac?
Oare simte ceva pt mine si nu e sigur?oare il mai tine doar obisnuita?Nu mai suport sa plang in fiecare zi.Poate gresesc eu cu ceva?
kudika108145
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:10
De la: kudika108145, la data 2010-12-05 21:10:17Am o relatie de un an si jumatate.La inceput a fost foarte foarte frumos,relatia pe care si-o dorea orice fata.In ultimele 4 luni insa,am trecut prin clipe foarte urate.Pur si simplu ma suna,imi spune ca vrea sa ne despartim ,ca nu mai simte acelasi lucru pentru mine,si la 2 ore ma suna din nou sa ma intrebe ce fac,ma cheama la intalniri,apoi iar ma saruta.Si pur si simplu se repeta la nesfarsit.Chiar la 2-3 zile,oricat de bine mi s ar parea ca ne intelegem,primesc un mesaj de despartire,apoi iar ma suna.Am ajuns sa nu mai suport cercul asta,dar parca nu pot sa ies din el.Am incercat sa nu i mai raspund,dar ma suna de 100 de ori,vine dupa mine,face orice pana suntem iar impreuna.Numai ca sa ma paraseasca iar.Ce sa cred?Ce sa fac?
Oare simte ceva pt mine si nu e sigur?oare il mai tine doar obisnuita?Nu mai suport sa plang in fiecare zi.Poate gresesc eu cu ceva?
obisnuinta ori te tine pana isi gaseste alta
Valy90
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:14
Eu zic ca atunci cand va intalniti sa-i zici:"Auzi tati...stai tu frumos jos...si spune ce ai pe suflet"
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:16
De la: kudika195501, la data 2010-12-05 21:16:21Eu zic ca atunci cand va intalniti sa-i zici:"Auzi tati...stai tu frumos jos...si spune ce ai pe suflet"
si tu crezi ca o sa-i spuna ce are pe suflet? eu nu prea cred sigur o sa-i spuna ca e totul in regula si ca o iubeste asta pana isi gaseste pe alta
Valy90
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:18
De la: valy90, la data 2010-12-05 21:18:39
De la: kudika195501, la data 2010-12-05 21:16:21Eu zic ca atunci cand va intalniti sa-i zici:"Auzi tati...stai tu frumos jos...si spune ce ai pe suflet"
si tu crezi ca o sa-i spuna ce are pe suflet? eu nu prea cred sigur o sa-i spuna ca e totul in regula si ca o iubeste asta pana isi gaseste pe alta

...daca tu zici...(sa-si caute alta ar putea face si fara "figurile" acestea...deci eu nu cred)...oricum o discutie e impetuos necesara.
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:21
De la: kudika108145, la data 2010-12-05 21:10:17Am o relatie de un an si jumatate.La inceput a fost foarte foarte frumos,relatia pe care si-o dorea orice fata.In ultimele 4 luni insa,am trecut prin clipe foarte urate.Pur si simplu ma suna,imi spune ca vrea sa ne despartim ,ca nu mai simte acelasi lucru pentru mine,si la 2 ore ma suna din nou sa ma intrebe ce fac,ma cheama la intalniri,apoi iar ma saruta.Si pur si simplu se repeta la nesfarsit.Chiar la 2-3 zile,oricat de bine mi s ar parea ca ne intelegem,primesc un mesaj de despartire,apoi iar ma suna.Am ajuns sa nu mai suport cercul asta,dar parca nu pot sa ies din el.Am incercat sa nu i mai raspund,dar ma suna de 100 de ori,vine dupa mine,face orice pana suntem iar impreuna.Numai ca sa ma paraseasca iar.Ce sa cred?Ce sa fac?
Oare simte ceva pt mine si nu e sigur?oare il mai tine doar obisnuita?Nu mai suport sa plang in fiecare zi.Poate gresesc eu cu ceva?

cheama-l intr-un loc unde sa fiti doar voi doi, si discutati. Intreaba-l de ce se comporta asa? sa ia o decizie, tu nu esti marioneta lui, ai un suflet. Incearca sa ii explici ca te doare ceea ce face, nu cred ca lui i-ar placea daca tu ai face asa ceva. Sa iti spuna decizia finala, nu are rost sa continui asa, mereu cu frica in spate ca azi va despartiti, maine va impacati si tot asa. Daca nu se poate hatari eu zic sa pui punct relatiei, logic ca vei suferi, e si normal dar te ridici tu la fel ca noi toti viata nu se termina la el
claudia19
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:22
De la: kudika195501, la data 2010-12-05 21:21:52
De la: valy90, la data 2010-12-05 21:18:39
De la: kudika195501, la data 2010-12-05 21:16:21Eu zic ca atunci cand va intalniti sa-i zici:"Auzi tati...stai tu frumos jos...si spune ce ai pe suflet"
si tu crezi ca o sa-i spuna ce are pe suflet? eu nu prea cred sigur o sa-i spuna ca e totul in regula si ca o iubeste asta pana isi gaseste pe alta

...daca tu zici...(sa-si caute alta ar putea face si fara "figurile" acestea...deci eu nu cred)...oricum o discutie e impetuos necesara.
si pana isi gaseste alta, pe cine ar mai avea ca saltea?
Valy90
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:23
De la: valy90, la data 2010-12-05 21:23:35
De la: kudika195501, la data 2010-12-05 21:21:52
De la: valy90, la data 2010-12-05 21:18:39
De la: kudika195501, la data 2010-12-05 21:16:21Eu zic ca atunci cand va intalniti sa-i zici:"Auzi tati...stai tu frumos jos...si spune ce ai pe suflet"
si tu crezi ca o sa-i spuna ce are pe suflet? eu nu prea cred sigur o sa-i spuna ca e totul in regula si ca o iubeste asta pana isi gaseste pe alta

...daca tu zici...(sa-si caute alta ar putea face si fara "figurile" acestea...deci eu nu cred)...oricum o discutie e impetuos necesara.
si pana isi gaseste alta, pe cine ar mai avea ca saltea?

...de obicei cine vrea sa se incurce cu altcineva, ascunde faptul acesta, nu se joaca "uite is...maine nu-s"...si o rupe cand e sigur.
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:27
ba te vreau ,ba nu te vreau dar nu stiu cum sa te iau,mai mai...
hachite de adolescenti,i-a spune-i serios sa plimbe ursul mai incolo,faci un pic pe inabordabila si ai sa vezi cum se inmoaie
utad
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:31
un fel de hopa-mitica!!
cand e jos
cand se ridica!
geo_resuscitat
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:36
De la: utad, la data 2010-12-05 21:31:43ba te vreau ,ba nu te vreau dar nu stiu cum sa te iau,mai mai...
hachite de adolescenti,i-a spune-i serios sa plimbe ursul mai incolo,faci un pic pe inabordabila si ai sa vezi cum se inmoaie

..ok...se inmoaie si fata isi atinge scopul...dar va ramane o lacuna...care cu timpul creste...creste...(clar ca trebuie discutata problema)
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:38
discutia trebuie sa fie scurta ;,,baiete tu vrei sa mai fii cu mine? daca ma faci sa sufar,eu de ca nu as juca aceeasi piesa?'' ce sa-ti mai spun tineri adolescenti care se joaca cu vb si sentimentele si nu stiu ce vor de la iubit de la viata in general
utad
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:42
De la: utad, la data 2010-12-05 21:42:52discutia trebuie sa fie scurta ;,,baiete tu vrei sa mai fii cu mine? daca ma faci sa sufar,eu de ca nu as juca aceeasi piesa?'' ce sa-ti mai spun tineri adolescenti care se joaca cu vb si sentimentele si nu stiu ce vor de la iubit de la viata in general

...asa e...problema e sa nu ramana fata cu intrebari fara raspuns in minte...pentru ca-i va dauna mai tarziu.
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:46
iaca ,ca d-onsoara lipseste de la discutie,intre timp baiatul i-a mai dat un telefon sa-i spuna un scurt adio pina maine,ceea ce e o tragedie!
utad
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:54
De la: utad, la data 2010-12-05 21:54:17iaca ,ca d-onsoara lipseste de la discutie,intre timp baiatul i-a mai dat un telefon sa-i spuna un scurt adio pina maine,ceea ce e o tragedie!

ok...nu-i raspunde 3 zile la telefon...se inmoaie baiatul...si poate se descarca singur.
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 21:57
am relatie recenta...dar el sta ce sta langa mine si apoi imi spune ca e mai bine sa fim singuri...apoi iar ne impacam..apoi la fel si se repeta la nesfarsit... ...ma puteti ajuta cu niste idei??
happy_kydu
Postat pe 9 Decembrie 2010 02:41
De la: happy_kydu, la data 2010-12-09 02:41:15am relatie recenta...dar el sta ce sta langa mine si apoi imi spune ca e mai bine sa fim singuri...apoi iar ne impacam..apoi la fel si se repeta la nesfarsit... ...ma puteti ajuta cu niste idei??


Eterna poveste,se impaca cu tine cand mai are nevoie de-o babardeala si dupa iti spune ca vrea sa fie singur,singur cu alta....Pentru "frectia" asta nu avem idei.
Barbie30_
Postat pe 9 Decembrie 2010 08:40
draguta...fiecare este nesigur pe el la un moment dat..insa nu se repeta la nesfarsit...sau atat de mult timp..eu am trecut printr`o relatie putin cam asemanatoare..a duratr insa mai putin decat a ta...dar ....


la mine dupa ce mi`a dat papucii ma cauta..nu pt ca voia sau nu sa ne impacam, ci pt ca cica ii era dor de persoana mea..si de felul meu de a fi...si asa a durat cam 3 luni...nu eram impreuna..dar de multe ori chiar aveam impresia ca suntem...pana nu am mai putut suporta circul asta si am zis: STOP,chiar trebuie sa vorbim.
e cel mai bine sa discuti foarte serios cu prietenul tau..pt ca daca intr`o relatie nu exista comunicare nu exista mai nimic...incearca sa ii explici ce simti cand se joaca cu tine de`a soarecele si pisica...
mirela_roxana
Postat pe 14 Decembrie 2010 18:16
Vreau sa va multumesc pentru sfaturi in primul rand.De asemenea vreau sa spun ca am incercat de mii de ori sa vorbesc cu el,sa reusesc sa-l inteleg,dar pur si simplu nu ma lasa sa-l cunosc deloc.Si i-am spus de atatea ori ca imi face rau,imi zice ca-si da seama,ca ii pare rau si o ia de la capat.Am observat insa ca daca ma port mai dur cu el se inmoaie.poate asta e secretul .desi nu sunt sigura ca un om care te face sa treci prin toate astea merita atata efort.O sa las timpul sa hotarasca.Poate asa o sa si inteleg ceva.
kudika108145
Postat pe 15 Decembrie 2010 18:07
Cel mai bine ..ca sa faci poti sa afli de la el. Intreaba-l defapt ce vrea.
si eu am patit asta cu un fost prieten ..
summer_days
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:31
eu am aceeasi situatie de jumate de an am incercat sa fiu cu cineva....nesigur sa zic eu,am incercat sal dau naibii ca mam saturat sami smiorcae....esti barbat naibii sau ce esti???indoiala e pt femei...mi-am gasit tot felul de activitati ca sa nu am timp sa ma mai gindesc la el,si sincer mia cam trecut vb cu el ca cu un prieten...mai indepartat...sunt mai rece ,e in limba acuma saracul ar face orice sa fiie cu mine dar...........e prea tarziu,ca nu mai las sa-si bata joc de mine iar....adios..ultima luna am ramas numai piele si os si eram aproape in depresie,pana cand mi-am zis ca este mereu unul mai bun si atunci de ce sa nu traesc viata cu cineva care merita si poate sa ma faca fericita...pop dulce si mult noroc fetelor m-ai uitativa in oglinda....sunteti frumoase tinere interesante suntem unice fiecare in felul nostru si daca un prost nu stiie ce vrea dal naibii asta e din categoriia smiorcaitilor din asteaaaaa nu vreeeeeeeeeeem...ca noi le cautam in mofturi si dupa aia tot noi suferim intrebarea e ..de ce?
o zi frumoasa fetelor si vb aia mai priviti la voi ca sunteti cele mai tari gagici meritati ce e mai bun,pop dulce
kudika025855
Postat pe 30 Ianuarie 2011 08:41
Vreau sa-ti dau un sfat,fii tare ca viata merge inainte ...fii optimista,inseamna ca persoana nu e pentru tine
kudika372806
Postat pe 1 Martie 2011 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac...un sfat mi-ar prinde f bine.... 16 De la: adina_black 23 Noiembrie 2009 17:42
Berbec .. 20 De la: kudika062084 23 August 2009 22:28
femeia pesti si barbatul varsator 4 De la: dhoria 29 Martie 2014 15:04
Ascendentul 4 De la: geo_xx 10 Noiembrie 2009 22:40
G 15 De la: bbjulya 20 Martie 2010 01:43