Setari Cookie-uri

femeia gemeni

Cu cine e compatibila femeia gemeni...toate se bat cap in cap...nu mai cred in nimic...
copilfrumos
Postat pe 29 Iulie 2008 15:35
din pacate eu personal am avut in cercul meu de amici persoane din zodia gemeni si sincer am ramas cu un gust amar.Am observat de-a lungul timpului ca cei din zodia gemeni sunt egoisti si profitori din toate punctele de vedere!De aceea am decis sa nu mai tin legatura cu astfel de "amici"binevoitori cu ganduri ascunse!
alb_bastru
Postat pe 29 Iulie 2008 16:10
Imi pare rau...MA SIMT AIUREA CAND CITESC CE SCRII, dar...nu suntem toti la fel...
copilfrumos
Postat pe 29 Iulie 2008 16:12
Inca o geamana la orizont.Feriti-va!Suntem frumoase,senzuale,amuzante.....avem LIPICI.In ceea ce-l priveste pe amicul alb albastru poate ne-a inteles gresit specia.Manipulam?Da ne place,pentru ca avem de ce.Suntem cum suntem.Femeile acestei zodii le intrec in inteligenta pe nativele celorlalte .Sunteti invidiosi. De obicei obtinem TOT.Suntem niste luptatoare.Ne place sa ingenunchem barbatii si de cele mai multe ori chiar si reusim.va pup,sau v-ati dori..........
ana_lili36
Postat pe 29 Iulie 2008 16:44
buna,dupa parerea mea ai dreptate ana,intr-un fel.Eu nu sunt gemeni,dar am persoane in familie care e gemeni.Dar in acelasi timp am constatat ca femeia gemeni vrea sa stie totul,vrea ca tot ce este in jur sa fie facut numai cu ,,aprobarea'' ei.Asta e parerea mea,sper ca nu v-am jignit;pe curand v-am pupat fetelor!!

Postat pe 30 Iulie 2008 00:20
Ana_lili, cata modestie
Ma regasesc in spusele tale...esti totala!pupici
copilfrumos
Postat pe 30 Iulie 2008 09:03
si eu sunt gemeni, nu sunt foarte multumit de zodie, dar ma simt bine in pielea mea, imi plac schimbarile si ma inteleg bine cu fetele gemeni, varsatoarele...la naiba cred ca cu toata lumea.

Postat pe 30 Iulie 2008 10:46
si eu sunt gemeni. intr-adevar foarte curioasa- de tot. si vreau sa spun ca nu-s egoista- celei care a spus asta i-as da cateva adrese de-ale prietenilor mei . si am multi prieteni si buni. adica pe care-i pot chema in caz de nevoie si carora am sa le si sar in ajutor. nu tin la suparare- ca nu pot. si nu stiu de dezavantaje avem. legat de barbatii zodiei nu prea stiu multe. de inteles m-am inteles cu toata lumea- cel putin cu cei care au vrut sa se inteleaga cu mine.
doar ca zodia nu spune tot. si fiecare din noi invata pe drum- asa ca - indiferent de zodie- invatam, ne schimbam, crestem. nimic nu se aplica asa cum e. n-o sa gasiti nicaieri reprezentantul unei zodii, fiindca fiecare a crescut in alta casa, in alt mediu, a vazut altfel lumea. ce frumos ar fi sa ne putem lua dupa carti- si acolo sa scrie tot. ca gemenii se inteleg cu leii, cu varsatorii sau cu sagetatorii, cu berbecii- e asa, dar nu e regula. fiindca fiecare zodie are si bune si rele.
sfatul meu - nu va luati dupa asta. fiecare si-a facut o anume educatie. si asta conteaza mai mult.mai mult chiar decat familia din care provine. sau zodia. fiindca in familii cu parinti betivi - pot fi copii ce nu pun gura pe alcool, tocmai fiindca nu le-a placut ce au vazut acasa. din familii bogate pot veni copii care stiu numai sa toace bani, dar la fel pot fi unii ce stiu sa-i faca. nu exista nicio regula. nu in cazul nostru, al oamenilor. invatam ce vrem sa invatam .
melicutza
Postat pe 3 August 2008 16:22
si eu sunt o geamana...sunt simi place zodia asta mai ales k pot avea control aproximativ asupra orcarei cunoshtintze..p plan psihic...tot c se intampla eu shtiu,ce face fiekre si tot tmp cele mai bune sfaturi chiar ei zic q gura lor k le gasesc l mine...deshi am doar 20 ani....de obicei suntem plini de viatza,amuzantzi pana in panzele albe,vorbaretzi si prietenoshi.....dar foarte superficiali nu neaparat egoishti!si da...sincer avem noi un lipici...un sharm si o minte ff rapida,chiar vicleana!:P...asa k...fetelor,dc sa asqltam c zice lumea despre noi,asqltam c zice de altzii pt k asa vrem!!!
twins_21
Postat pe 4 August 2008 11:13
eu sunt fecioara, insa sunt inconjurata de gemene. Sora mea e geamana, inca din generala am stat in banca cu o geamana, la scoala am vreo 5-6 gemeni in clasa, majoritatea prietenelor mele sunt gemene, etc.
concluzia? gemenii au impanzit lumea! :)
Nu ca ar fi ceva (foarte) rau in asta.
Gemenii sunt copilarosi, norocosi, comunicativi, nebuni, visatori, vorbareti, dar cand se supara...ai face bine sa nu fi in preajma lor...primele 10-15 minute, ca dupa si uita de ce s-au suparat! Cel mai important e sa stii sa ii respecti, daca vrei sa fi respectat, chiar daca uneori au niste glume in program...nu te supara pe un geaman ca dupa o sa te bata la cap pana iti trece toata supararea :)
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 12:57
Bravo Ralukiss!!!!!M-ai descriss perfect.Si eu la randul meu sunt gemeni si inconjurata de fecioare insa prefer sa nu comentez:)
elli_dy
Postat pe 4 August 2008 23:54
si eu sunt gemeni. sunt foarte curioasa si consider ca este foarte bine. dar sunt si foarte nehotarata si asta e mai putin bine...
cu cine suntem compatibile??? habar n-am :( pana acum cu nimeni...
la voi cum e?
mirelacojocaru
Postat pe 7 August 2008 09:02
pt alb albastru...toti facem greseli mai mici sau mai mari nimeni nui perfect ...dar poate si u ai o parte din vina...dk geamana tia lasat un gust amar.....de obicei gemeni sunt mai posesivi ...fiind semn de aer se spune k sunt cu capul in nori ...da o fi uneori toti suntem asa, ...dar ce pooti intalni la gemeni ...mai rar la celelalte zodii...asa k ...fii u altefel ...knd mai intalnesti o geamana ...pt k e egoista si cand vede k nui totul al iei pleaca si nu se uita in urma...
brunetzika_1985
Postat pe 7 August 2008 11:39
si eu sunt tot o geamana,prima zi din zodie, cu influente foarte mari din taur si unde sa mai pun ca am ascendent in sagetator? complexa zodie, gandim mult, prea mult as zice, ne maturizam devreme, suntem prietenosi, stim sa ascultam, suntem comici, ne merge mintea struna, insa la capitolul love stam cam prost... cel putin cazul meu... de multe ori punem ochii pe oameni nepotriviti, si suntem atat de ambitiosi incat nu ne dam seama decat prea tarziu ca trebuie sa mergem mai departe. va pup gemenelor (aaa.. si sa nu uitam ca suntem guvernate de cuvantul DUALITATE )
myruna22
Postat pe 7 August 2008 12:50
Gemenii sunt compatibili 100%cu cei din sagetator, varsator si gemeni
elli_dy
Postat pe 7 August 2008 16:09
copil_frumos, tu ce zodie esti...?
claudia_s
Postat pe 8 August 2008 08:56
copil_frumos, tu ce zodie esti...?


Gemeni....
copilfrumos
Postat pe 8 August 2008 16:56
Pentru ana lilisor : Problema voastra este ca va credeti prea bune si prea singurele femei de pe pamant.Sunteti niste manipulatoare si nu stiti decat sa va vedeti de interesul vostru si doar atat. Voi nu stiti ce inseamna cuvantul PRIETENIE. Un prieten adev iti este si la bine si la greu, voi nu stiti sa fiti prietene decat doar atunci cand aveti ceva de profitat de pe urma acelei prietenii si dupa aia intoarceti spatele. Pot sa va spun ca nu sunteti singurele inteligente( daca sunt cateva femei inteligente din zodia gemeni) de pe fata pamantului. Si mai lasati lumea sa va laude....nu va mai laudati singure. Va veti da seama de toate aceste lucruri ( enumerate mai sus ) cand veti ramane singure. Ca, mai devreme sau mai tarziu toata lumea isi va da seama de cum sunteti si veti pati si voi exact de cum stiti sa faceti cel mai bine....sa intoarceti spatele.
miruna23
Postat pe 13 August 2008 17:08
miruna23....dak ai avut o prietena gemeni si tea dezamagit asa tare inkt sa descrii p toate femeile din zodia asta in halul asta ...imi pare rau...dar credema k eu tot tmp is luata de fraiera de majoritatea prietenelor mele pt k sunt prea buna si k tot tmp knd vor un sfat sau un ajutor tot l mine vin orice ar fi pt k shtiu eu nu le port pik si nu am q ce sa profit de p ele.....si toata lumea imi zice sa fiu mai rea...sa nu mai le fac tuturor p plac......asa k tre sa shtii mai multe despre zodia asta inkt sa o potzi descrie asa...plus noi majoritatea suntem nishte pers fff sensibile.....dar in acelashi timp foarte amuzante!!!..eu i gemeni...q ascendent in berbec....si is f calma si toleranta...hai cius!!
twins_21
Postat pe 14 August 2008 09:19
Draga twins.....mesajul anterior era pentru ana lili, si pentru cele de teapa ei care gandesc ca ea....si din pacate, cu parere de rau spun, majoritatea din zodia asta sunt la fel. Eu nu am patit asta numai cu o prietena(cea mai b buna prietena a mea), toate gemenele pe care le-am cunoscut ulterior asa au fost....si uite vb azi cu o prietena de-a mea despre subiectul asta si ea acelasi lucru mi-a zis. Eu sunt balanta si ea este rac....avem pareri impartite, dar din pacate pt acest subiect avem aceeasi parere. Imi pare bine ca tu nu te incadrezi in categoria asta, dar trebuie sa stii ca esti o exceptie. Sfatul meu, cat se poate de obiectiv, sa nu te schimbi niciodata! Chiar daca ai impresia ca dai prea mult sau ajuti prea mult, sa stii ca nu va fi in zadar niciodata, tot timpul ti se intoarce pe alta parte, si in felul asta ai sa stii sa-ti pastrezi fff multi prieteni alaturi de tine. Te pup, o zi buna
miruna23
Postat pe 14 August 2008 11:13
Vai Miruna nu stiu ce ti-a facut prietena geamana de esti asa inversunata impotriva unei intregi zodii. Culmea e ca in general gemenii si balantele se inteleg foarte bine. E adevarat ca balantele sunt mai sufletiste iar gemenii mai egoisti. Dar nu mi se par rai si nu o zic pt ca sunt una din nativele acestei zodii. Intradevar sunt mai critici, au cateva toane si pun deseori dorintele lor pe primul loc, dar de aici pana la ce spui tu e cale lunga. Eu de ex o iubesc pe prietena mea cea mai buna ca pe ochii din cap. Mai repede sufar eu decat sa stiu ca sufera ea. Totul depinde de caracterul persoanelor cu care interactionezi. Zodiacul nu traseaza decat niste linii generale cu trasaturi asemanatoare ale persoanelor nascute intr-o anumita perioada din an. Asa si eu pot sa zic ca toti pestii sunt limitati in gandire, toti scorpionii nebuni si toate fecioarele zici ca au un bat in fund. Dar nu o voi face pt ca in ciuda nativilor acestor zodii pe care i-am intalnit eu, sunt sigura ca exista si pesti deschisi in gandire si scorpioni fara probleme psihice si fecioare carora nu li se urca tensiunea cand vad o scama pe covor sau cand le critica cineva. Asa ca nu mai pune atat la suflet ca multi gemeni sunt si inteligenti si buni prieteni si cand vine vorba de distractie chiar ca sunt cei mai fun din toate zodiile.
irinaandreia
Postat pe 28 August 2008 14:48
hmmmm ... stii care e diferenta dintre noi si restul nativelor in alte zodii ? increderea in sine suntem doi e dubla.. suntem mai puternice mai radiante si obtinem cum zice si ana tt ce vrem:P dar suntem si f sociabile si nonconformiste!!!..asa k respectul meu pt fetele gemeni!:*
elenushaa
Postat pe 28 August 2008 20:19
Eu sunt usor derutata....in anumite horoscoape figurez ca fiind in ultima zi din taur....in altele prima zi din gemeni....in care din aceste zodii ma incadrez pana la urma?!? sunt nascuta 21 mai.... multumesc!
elenavaja
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:54
si eu sunt gemeni pe 15 iunie si intradevar avem parti nasoale atunci cand nu ne simtim in siguranta sau suntem oarecum amenintate dar in rest eu una zic si cred k suntem destul de sociabili si ne putem adapta la orice situatie atunci cand suntem inconjurate de sprijin din partea celorlalti!
annutza
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:03
elli dy t rog mult spune-mi si mie de ce crezi u ca suntem compatibili cu sagetatori?????tocmai am cunoscut un sagetator si chiar sunt curioasa,sa aflu si parerile celorlalti care nu ne cunosc si nu stiu c se petrece defapt intre noi!ms mult
annutza
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:06
Buna,
Femeie gemeni e compatibila cu barbatul balanta si berbec.
cristina_palfi
Postat pe 16 Septembrie 2008 09:56
Relatia dintre barbatul Berbec si femeia Gemeni va fi palpitanta, pentru ca ambii parteneri sunt plini de viata, dinamici si dornici sa exploreze lucruri noi.

Tendinta barbatului Berbec de a domina este tinuta în frâu cu abilitate de femeia Gemeni. Aceasta nu are nici o inhibitie din punct de vedere sexual, dar entuziasmul ei ar putea sa caute alte modalitati de împlinire.

Relatia dintre barbatul Berbec si femeia Gemeni va dura atâta timp cât femeia Gemeni o controleaza abil. Casnicia lor poate fi chiar foarte reusita.

Femeia Gemeni trebuie sa dea dovada de multa istetime pentru a-l tine lânga ea pe barbatul Leu, întrucât, desi este comod si tolerant, barbatul Leu nu suporta sa fie înselat.

Ceea ce o avantajeaza enorm pe femeia Gemeni este naturaletea cu care se comporta. Femeia Gemeni reuseste sa îl incite si sa îl fascineze pe barbatul Leu, dar uneori îl si exaspereaza.

Barbatul Leu este personalitatea cea mai puternica din cuplu si va domina fara dificultati, ceea ce este foarte important pentru el.

Barbatul Leu si femeia Gemeni se pot simti bine împreuna, iar o eventuala casnicie se va dovedi multumitoare.


Barbatul Varsator o va domina pe femeia Gemeni, cu care se potriveste foarte bine în ceea ce priveste preferintele sexuale.

În dormitor, barbatul Varsator si femeia Gemeni o vor tine tot într-o petrecere, din care va lipsi pasiunea, dar nu vor exista nici tensiuni. Femeia Gemeni, frivola si inconsecventa, gaseste în barbatul Varsator un factor stabilizator.

Daca activitatile din afara casei, care îl acapareaza pe barbatul Varsator, se vor dovedi interesante si pentru femeia Gemeni, atunci le va merge de minune împreuna.

Între barbatul Varsator si femeia Gemeni va fi o relatie interesanta, iar un mariaj se va dovedi de-a dreptul fascinant.



Postat pe 16 Septembrie 2008 09:57
hmmm eu sunt scorpion :)... intradevar nu sunt compatibil cu zodia gemeni de nici o culoare... nu vreau sa o critic prea mult dar ca si restul zodiilor de aer ..varsator si balantza mi se par foarte sterse ... caractere slabe care imita si preiau obiceiurile, gesturile si ..poate si principiile altora. si ceea ce a zis anna lili mai sus nu consider deloc adevarat ba chiar mi se pare ca nu sunt in stare sa manipuleze pe nimeni si nimic, mor de curiozitate nu din cauza setei de cunoastere ":-J" doar ca nu suporta ca cineva sa stie mai mult sau sa ii ascunda ceva ... femeia gemeni nu e in stare sa fie fidela, e profitoare, nerecunoscatoare si egoista ..un singur lucru apreciez ca nu prea isi face multe griji in privinta la orice si da din ras in plans si invers, poti sa juri ca e nebuna uneori, din cauza ca semnul este mutabil banuiesc, atractive ? nu prea mi se par femeile din aceasta zodie ... in comparatie cu leoaicele, fecioarele sau balantzele, e bine totusi ca aveti o parere buna despre voi si nu vreti sa scoateti capul din pamant :) va urez bafta in continuare
LadyDeea
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:06
Vedeti? Exact ce spuneam...n-ai ce sa faci cu scorpionii:))) Pacat ca multi sunt dragutei...pana deschid gura:)))
irinaandreia
Postat pe 26 Septembrie 2008 11:29
Exact un scorpion nu are ce cauta cu un geaman ... dar exista si cazuri iar eu sunt una din ei am aproape 2 ani cu iubi si inca mai rezistam desi e o relatie mai tensionata as putea sa zic...si din cele mai inutile lucruri ne luam la cearta

Postat pe 26 Septembrie 2008 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia leu si barbatul fecioara 7 De la: just_cassy4th 27 Martie 2009 15:20
hello 3 De la: cantafabule 20 Octombrie 2009 23:56
eu sagetator el scorpion 7 De la: miss_darine 15 Decembrie 2010 21:56
BUNA,Sunt compatibila cu un BERBEC eu sunt PESTE? 4 De la: GreenScorpio 13 Octombrie 2009 11:06
ajutati un capricorn si o fecioara 33 De la: kudika_431 2 Aprilie 2012 16:58