Setari Cookie-uri

credeti ca 5 htp o sa ma ajute?

buna tuturor!
as vrea sa stiu dc a folosit cineva 5-htp...
in ultimele luni am avut parte numai de necazuri,suferinte si dezamagiri...cand trecea una si incepeam sa sper ca o sa fie bn aparea alta...si tot asa :( iar acum persoana p care o iubeam cel mai mult si care ma ajuta sa trec mai usor peste toate si-a dat seama ca ar fii mai bn dc ne-am continua viata separat,fiecare p drumul lui...
eu sunt de vina!nu mai am forta d dinainte ca sa trec peste toate!nu mai am chef d nimic!nu ma mai incanta nimic!nu mai vreau sa vb cu nimeni,nu mai vreau sa ma intalnesc cu nimeni!pur si simplu...
nu e bn c fc si cum gandesc.stiu.am 26 de ani sunt inca tanara si am toata viata inainte...
dar nu mai pot sa trec peste...am nevoie de un impuls sau...cum sa zic cv care sa ma ajute.asa singura nu mai pot si nu mai vreau!m-am saturat sa sper ca o sa fie bn ptr ca stiu ca nu o sa fie...:((
ma gandeam la 5 htp...e un medicament p baza d plante care nu creeaza dependenta.vreau doar o perioada sa pot sa trec peste si sa-mi revin.vreau sa fiu asa cum eram eu inainte...
credeti ca 5 htp o sa ma ajute?sau cunoasteti alt medicament sau alta solutie care sa ma fc sa am din nou incredere in mn si ca nu o sa fie mereu asa rau cum este acum?ca o sa fie pana la urma bn si la mn?
theonlyone
Postat pe 19 Decembrie 2010 16:30
Nu stiu ce sa-ti spun despre 5htp, eu i l-am dat mamei si nu a observat schimbari. Poate ar fi bine sa vezi un medic psihiatru, ai o depresie si e bine sa o tratezi pana nu va fi mai rau. Si eu fac la fel, nu esti singura care are probleme de genul asta.

Mult noroc iti urez!
Andreia
Starfire
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:11
Buna ziua! pe mine tratamentul cu 5htp m-a ajutat foarte mult in a ma linisti in primul rand a scapa de stresul cotidian si nu numai .
cred ca beneficiul cel mai mare in ceea ce ma priveste este ca mi-am regasit somnul si nu mai mananc atatea dulciuri ca inainte ! eu iau déjà de 4 luni niste suplimente frantuzesti de la Euro Form inclusiv 5htp Euro Form si sunt foarte multumit ! va recomand sa incercati cu incredere 5htp va poate ajuta!
kudika_952715
Postat pe 23 Ianuarie 2014 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferanta de varsta 7 De la: Sibel_16 23 Ianuarie 2011 15:03
un motiv intemeiat 8 De la: daniela_maryuty 14 Septembrie 2010 18:47
Cursa vietii trebuie sa continue! 1 De la: 15 Mai 2012 18:36
Schimbarea nuantei de par 8 De la: kudika503694 12 Octombrie 2013 17:59
despre noi romanii 13 De la: selin32 14 Decembrie 2012 11:59