Setari Cookie-uri

am tenul uscat

De la: carmen_natural, la data 2011-04-04 17:24:06Tot e ceva ca reusesc sa te amuz...pentru ca mi se pare ca nimica nu-ti prieste,totul iti pute sau iti este indigest(asa imi spune mie instinctul meu de farmacista)Si e pacat ca uite afara vine primavara,cerul e din ce in ce mai senin,economia se redreseaza...si la vara cald;cit priveste inversunarea imi este clar ca n-ai ce face....in plus de asta prea putim imi pasa de parerea cuiva plictisit si plictisitor in acelasi timp.
E clar ca n-ai nimic constructiv de spus....Daca vrei sa polemizam sa stii ca se poate la nesfirsit,ii amuzam pe cei care ne citesc...si ne pierdem timpul....
Cit priveste alegerea modului in care iti rezervi concediul pot sa-ti spun ca pe banii lui fiecare poate risca cum vrea....


Cine nu risca, nu castiga...pana acum am castigat...
kudika226898
Postat pe 4 Aprilie 2011 18:32
asta crezi tu si o sa-ti si demonstrez ca deja ma plictisesti.In toata viata mea mi-au facut placere doar lucrurile frumoase si tu nu faci parte dintre ele,poti continua dar nu cu mine...
carmen_natural
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:31
Da" chiar mi-a mers mai bine de cand am renuntat la rezervarile prin agentie...de ce te deranjeaza? Unii oameni fac alegeri bune...
kudika226898
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:37
Bafta si sa traiesti bine !
carmen_natural
Postat pe 6 Aprilie 2011 16:39
La fel si tie...
kudika226898
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:39
eu folosesc crema pt ten usact de la Herbosophy si sunt multumita
BadeaMihaela8
Postat pe 9 Aprilie 2011 19:28
foloseste unt cu vitamina A,uleiul de masline,crema de galbenele ,masca cu lapte si banana pasata ,mananca morcovi si bea multa apa
Barbie30_
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:56
De la: Barbie30_, la data 2011-04-16 15:56:59foloseste unt cu vitamina A,uleiul de masline,crema de galbenele ,masca cu lapte si banana pasata ,mananca morcovi si bea multa apa

barbiutaaaaa....mea....ce faci te maschezi....
acum poate te-am prins...
BEL_AMY1
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:03
sincer si eu am tenul f uscat si am dat banii pe multe creme scumpe crezand ca sunt si bune insa am realizat ca cea mai buna e doina care culmea, e si cea mai ieftina, :) si masca hidratanta de la no 7 care costa 50 de lei dar care e f buna de asemenea dupa un gomaj.
hazeleyesk
Postat pe 17 Aprilie 2011 18:51
De la: hazeleyesk, la data 2011-04-17 18:51:51sincer si eu am tenul f uscat si am dat banii pe multe creme scumpe crezand ca sunt si bune insa am realizat ca cea mai buna e doina care culmea, e si cea mai ieftina, :) si masca hidratanta de la no 7 care costa 50 de lei dar care e f buna de asemenea dupa un gomaj.

Cauta ceva cu uree de la Eucerin - atentie - acestea sunt creme farmaceutice care trateaza anumite afectiuni. Tu cand spui ten foarte uscat vrei sa spui ca se descuameaza daca nu il hidratezi dupa fiecare spalare?
pufis
Postat pe 17 Aprilie 2011 18:54
Tenul poate fi uscat alipic deci uscat prin lipsa de grasime sau deshidratat adica uscat prin lipsa de apa.In functie de aceste criterii trebuie sa va alegeti produsele cosmetice de intretinere.
carmen_natural
Postat pe 17 Aprilie 2011 19:03
De la: carmen_natural, la data 2011-04-17 19:03:30Tenul poate fi uscat alipic deci uscat prin lipsa de grasime sau deshidratat adica uscat prin lipsa de apa.In functie de aceste criterii trebuie sa va alegeti produsele cosmetice de intretinere.

Eu am o forma usoara de ihtioza. Adica nu s-a ajuns la solzi de peste. Dar daca nu folosesc creme separate pentru fata si corp mi se descuameaza pielea. deocamdata pentru fata am eucerin cu 10% uree si pentru corp Avene Akerat care functioneaza foarte bine, combinatie pe care am gasit-o dupa multe incercari. Am fost la o dermartoloaga - dupa ce diagnosticul mi s-a pus de la varsta de 3 luni - care mi-a spus ca nu e ihtioza si sa renunt la creme.
Am spus asta pentru ca e posibil sa aiba o afectiune pe care un singur dermatolog poate ca nu a stiut sa o depisteze. sau doar o strange fata dupa ce se spala...cine stie
pufis
Postat pe 17 Aprilie 2011 19:12
Nici nu trebuie sa astepti sa ajungi la solzi de peste....ar fi bine de incercat un tratament cu galvanodermul care descuameaza un strat de celule moarte si abia dupa aceea aplicate diverse unguente sau pomezi.
carmen_natural
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:42
De la: carmen_natural, la data 2011-04-18 16:42:38Nici nu trebuie sa astepti sa ajungi la solzi de peste....ar fi bine de incercat un tratament cu galvanodermul care descuameaza un strat de celule moarte si abia dupa aceea aplicate diverse unguente sau pomezi.

stiu ca se poate intampla sa se modifice in rau situatia dar la mine nu s-a modificat starea de fapt. Pielea e neteda si moale daca aplic tratamentul mai sus mentionat si se usuca daca nu aplic in fiecare zi cremele. Dar na...un dus tot face omul pe zi...si m-am obisnuit sa ma cremuiesc bine dupa
La mine e o forma foarte usoara...e greu cu ochiul liber sa iti dai seama ca e o problema pentru ca am mare grija. Dar la atingere se simte ca e pielea mai aspra indiferent de creme
multumesc de sfat...nu stiam de acest produs si am sa il incerc
pufis
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:58
Daca nu-ti ajunge cit este de grasa crema pe care o folosesti adauga in ea citeva picaturi de ulei de migdale ,orez sau ulei de masine si amesteca bine,sau mai poti sa-ti pui singura acasa comprese cu ulei caldut sau masti de crema grasa(pe tenul bine curatat aplica crema grasa in strat gros asa cum ai unge felia de piine cu unt si stai cu masca asta 10-15minute).Apoi te stergi si lotionezi fata cu o lotiune echilibranta ptr. ten normal spre uscat.
Daca nu ai o crema f. grasa pot sa-ti ofer din cremele preparate de mine.
carmen_natural
Postat pe 19 Aprilie 2011 19:15
De MLM mai bine zis...
kudika226898
Postat pe 19 Aprilie 2011 20:55
eu folosesc de ceva vreme o masca super buna cu argila. Nu doar ca nu mi se mai ingrasa tenul, ci mi-l lasa fin si catifelat. Suna ca o reclama la produsele Nivea :))
Madalina_Red_1
Postat pe 20 Aprilie 2011 10:29
De la: Madalina_Red_1, la data 2011-04-20 10:29:48 ci mi-l lasa fin si catifelat. )


poate ai vrut sa spui, fini si crocanti!
geo_refinantat
Postat pe 20 Aprilie 2011 10:30
ai pofta de ceva crocant? :))
Madalina_Red_1
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:37
eu am descoperit o masca pentru fata extraordinara, pentru orice tip de ten, si care poate fi folosita si ca demachiant. Este intr-o stare solida, si trebuie amestecata cu putina apa pentru a se transforma intr-o pasta usor de intins pe ten. Se numeste “Angels On bare skin” , si am gasit-o in magazinul (care a devenit de curand preferatul meu) Lush. Are tot ce ii trebuie: lavanda, migdale, musetel...si este si exfolianta, si hidratanta, si demachianta, recomandata chiar si pentru un ten mai sensibil. Lasa o piele incredibil de fina si catifelata.E super!
Lya_Liliana_1
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:01
Daca aveti putina indeminare va puteti prepara singure acasa anumite creme.
carmen_natural
Postat pe 27 Aprilie 2011 00:45
Rabdare sa gasim si ingrediente naturale, nu prostii d-astea din supermarket :D
AlexandraRed
Postat pe 27 Aprilie 2011 10:00
Ingredientele naturale necesare cremelor pentru ten uscat :lanolina, cetaceumul,colesterolul,uleiurile de migdale,orez,porumb,argan.......
Aceste creme le preparam in farmacie inainte de aparitia miracolului "PONDS"-acum tinerele nici nu stiu ca exista asa ceva si ca pot avea acces la creme 100%naturale
carmen_natural
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:01
Ei, ca sa vezi...
kudika226898
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:59
Ca sa vezi ia pastile de afine cu luteina...
carmen_natural
Postat pe 2 Mai 2011 22:43
ingrid millet absolutcaviar ultra gel lift 100 ron si bio-elita minicilift ingrid milllet 100 ron super creme de lux capture totale multi perfection creme dior 30 ml 100ron 0756923564
ocaziebuna
Postat pe 6 Mai 2011 21:13
De la: carmen_natural, la data 2011-05-02 22:43:21Ca sa vezi ia pastile de afine cu luteina...



Never ...
kudika226898
Postat pe 7 Mai 2011 08:39
Never say never.....Avind o educatie a stiintelor exacte nu cred decit ce vad si nu recomand daca nu mi-a folosit mie.Dupa 2 luni de afine cu luteina nu-mi mai lacrimeaza ochii ,pot sa ma machiez fara teama si vad fara ochelari la distanta.In Turcia intr-o piata agroalimentara se vindeau aproape pe nimic afine uscate la sac si ca o fraiere n-am cumparat dar am constatat ca sunt f. bune si capsulele de afine cu luteina.Cred ca la fel de bun este si ceaiul de afine dar cred ca trebuie sa bei sute de litri...
carmen_natural
Postat pe 8 Mai 2011 00:19
denis_roxana
Postat pe 23 Mai 2011 17:11
Plant Activ crema hidratanta cu ulei de catina. Putin te dai si sa vezi ce bine o sa iti prinda.
Elyaa
Postat pe 28 Mai 2011 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:22
tratament intensiv anti-rid 2 De la: healthy003668 23 Iunie 2009 08:12
ingrijirea tenului 45 De la: krisztinna_healthy 20 Mai 2013 09:41
Buze uscate si crapate… 28 De la: kudika_M486940 28 Decembrie 2011 17:12
Extensii de par natural...exista? 1 De la: mariaxtensions 22 Februarie 2011 02:06