Setari Cookie-uri

oare ar trebui sa-i zic adevarul?

buna tuturor. am mare nevoie de un sfat caci nu stiu ce naiba sa fac.
o sa trec direct la problema
am 25 de ani si in urma cu 7 ani tata mi-a prezentat un barbat minunat. e mai mare cu 11 ani ca mine. timp de 2 ani am fost ff buni prieteni. el pe atunci mergea prin toata lumea (pilot la Blue Air).timp de 2 ani de fiecare data cand avea timp imi trimitea cate o felicitare iar cand venea in romania imi aducea cate un mic cadou.
vb la telefon mereu si ajunsesem sa ne povestim totul. cand am implinit 20 de ani mi-a facut surpriza de a fi alaturi de mine si am fost super fericita. am petrecut pana seara tarziu apoi am ramas singuri siin cele din urma am ajuns in dormitor.a vrut sa se opreasca dar nu l-am lasat.
a doua zi m-am purtat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, si el se purta la fel, dupa 2 zile a plecat si de atunci nu l-am mai vazut. mia trimis in continuare felicitari din fiecare oras in care a fost, a vb cu tata la telefon dar nu a mai venit la noi niciodata.
in urma acelei nopti am ramas insarcinata si am adus pe lume pe stefan, un baietel minunat. parinti mau ajutat fff mult si am reusit de a avea si copilul si de a termina si facultatea de arhitectura. acum locuiesc doar cu stefan intr-un apartament. in ajunul craciunului m-am reantalnit cu tatal lui stefan, acasa la parintii mei. nu-mi venea sa cred ca e el, toate emotile si sentimentele ce le aveam in trecut unul pentru altul parca au reanviat si pot sa zic ca am clarificat ff multe chesti.
inca tremur la mangaierea lui, saruturile lui ma lasa fara aer, dar... in cele din urma mi-a zis ca urmeaza se se insoare cu alta
oare ar trebui sa-i spun ca stefan e fiul lui? nu la cunoscut pe stefan inca si stiu ca daca ii zic de stefan va rupe logodna. oare am acest drept sa ma bag asa in viata lui?
ce sa fac? cum sa procedez?
anneliesepitis
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:59
mi se pare de bun simt sa stie ca are un copil, acum nu stiu de ce nu i-ai spus pana acum ... deh, femeile si secretele lor
battleofwits
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:02
spune-i! cu toate ca nu ar merita !
pickard
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:03
De la: battleofwits, la data 2010-12-30 18:02:52mi se pare de bun simt sa stie ca are un copil, acum nu stiu de ce nu i-ai spus pana acum ... deh, femeile si secretele lor



da! chiar ! de ce nu i-ai spus pana acum!?
pickard
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:04
De la: anneliesepitis, la data 2010-12-30 17:59:06buna tuturor. am mare nevoie de un sfat caci nu stiu ce naiba sa fac.
o sa trec direct la problema
am 25 de ani si in urma cu 7 ani tata mi-a prezentat un barbat minunat. e mai mare cu 11 ani ca mine. timp de 2 ani am fost ff buni prieteni. el pe atunci mergea prin toata lumea (pilot la Blue Air).timp de 2 ani de fiecare data cand avea timp imi trimitea cate o felicitare iar cand venea in romania imi aducea cate un mic cadou.
vb la telefon mereu si ajunsesem sa ne povestim totul. cand am implinit 20 de ani mi-a facut surpriza de a fi alaturi de mine si am fost super fericita. am petrecut pana seara tarziu apoi am ramas singuri siin cele din urma am ajuns in dormitor.a vrut sa se opreasca dar nu l-am lasat.
a doua zi m-am purtat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, si el se purta la fel, dupa 2 zile a plecat si de atunci nu l-am mai vazut. mia trimis in continuare felicitari din fiecare oras in care a fost, a vb cu tata la telefon dar nu a mai venit la noi niciodata.
in urma acelei nopti am ramas insarcinata si am adus pe lume pe stefan, un baietel minunat. parinti mau ajutat fff mult si am reusit de a avea si copilul si de a termina si facultatea de arhitectura. acum locuiesc doar cu stefan intr-un apartament. in ajunul craciunului m-am reantalnit cu tatal lui stefan, acasa la parintii mei. nu-mi venea sa cred ca e el, toate emotile si sentimentele ce le aveam in trecut unul pentru altul parca au reanviat si pot sa zic ca am clarificat ff multe chesti.
inca tremur la mangaierea lui, saruturile lui ma lasa fara aer, dar... in cele din urma mi-a zis ca urmeaza se se insoare cu alta
oare ar trebui sa-i spun ca stefan e fiul lui? nu la cunoscut pe stefan inca si stiu ca daca ii zic de stefan va rupe logodna. oare am acest drept sa ma bag asa in viata lui?
ce sa fac? cum sa procedez?



spune i cat de repede, asta nu e un secret de tinut, macar sa stie si el ca are urmasi, un baiatel ...
lover_woman
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:13
Orice parinte are dreptul de asi cunoaste copilul , ar trebui sa-i spui , decizile o sa le ea el!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:20
Telenovela in prag de an nou Povesti.
stem_29
Postat pe 30 Decembrie 2010 19:27
De la: stem_29, la data 2010-12-30 19:27:47Telenovela in prag de an nou Povesti.


Sunt de aceeasi parere.
mimi_ca29
Postat pe 30 Decembrie 2010 20:18
Sunt de parere sa mai petreci o noapte de vis alaturi de el cu un sex pervers si sa-i mai faci un copil....sa nu-i spui ca ai numai una bucata de bebel
freakyyy
Postat pe 30 Decembrie 2010 20:27
De la: stem_29, la data 2010-12-30 19:27:47Telenovela in prag de an nou Povesti.


...macar de venea cu ceva mai original...
_oktober_
Postat pe 30 Decembrie 2010 20:52
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-30 20:18:42
De la: stem_29, la data 2010-12-30 19:27:47Telenovela in prag de an nou Povesti.


Sunt de aceeasi parere.

Si eu sunt de aceeasi parere. E imposibil sa nu ii spui unui barbat ca ai un copil cu el., mai ales ca nu l-ai alungat din viata ta tu ca femeie.
anutzzaa
Postat pe 30 Decembrie 2010 22:09
De la: anneliesepitis, la data 2010-12-30 17:59:06buna tuturor. am mare nevoie de un sfat caci nu stiu ce naiba sa fac.
o sa trec direct la problema
am 25 de ani si in urma cu 7 ani tata mi-a prezentat un barbat minunat. e mai mare cu 11 ani ca mine. timp de 2 ani am fost ff buni prieteni. el pe atunci mergea prin toata lumea (pilot la Blue Air).timp de 2 ani de fiecare data cand avea timp imi trimitea cate o felicitare iar cand venea in romania imi aducea cate un mic cadou.
vb la telefon mereu si ajunsesem sa ne povestim totul. cand am implinit 20 de ani mi-a facut surpriza de a fi alaturi de mine si am fost super fericita. am petrecut pana seara tarziu apoi am ramas singuri siin cele din urma am ajuns in dormitor.a vrut sa se opreasca dar nu l-am lasat.
a doua zi m-am purtat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, si el se purta la fel, dupa 2 zile a plecat si de atunci nu l-am mai vazut. mia trimis in continuare felicitari din fiecare oras in care a fost, a vb cu tata la telefon dar nu a mai venit la noi niciodata.
in urma acelei nopti am ramas insarcinata si am adus pe lume pe stefan, un baietel minunat. parinti mau ajutat fff mult si am reusit de a avea si copilul si de a termina si facultatea de arhitectura. acum locuiesc doar cu stefan intr-un apartament. in ajunul craciunului m-am reantalnit cu tatal lui stefan, acasa la parintii mei. nu-mi venea sa cred ca e el, toate emotile si sentimentele ce le aveam in trecut unul pentru altul parca au reanviat si pot sa zic ca am clarificat ff multe chesti.
inca tremur la mangaierea lui, saruturile lui ma lasa fara aer, dar... in cele din urma mi-a zis ca urmeaza se se insoare cu alta
oare ar trebui sa-i spun ca stefan e fiul lui? nu la cunoscut pe stefan inca si stiu ca daca ii zic de stefan va rupe logodna. oare am acest drept sa ma bag asa in viata lui?
ce sa fac? cum sa procedez?

..da...ce te intereseaza de logodna?...e tatal copilului tau...poti sa il consideri sotul tau...e al tau...bafta!
kudika195501
Postat pe 30 Decembrie 2010 22:33
povestiri de viata...
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 22:36
Stai putin, dar el ce sentimente are pt tine? Mie nu mi se pare f indragostit... Probabil ca tu ai fost doar o aventura pt el si atat... Ti-ar placea sa-ti petreci restul vietii cu un barbat care nu te iubeste? Poate ca el chiar e indragostit de logodnica lui, te-ai gandit la asta?
Micael
Postat pe 31 Decembrie 2010 10:18
De la: Micael, la data 2010-12-31 10:18:17Stai putin, dar el ce sentimente are pt tine? Mie nu mi se pare f indragostit... Probabil ca tu ai fost doar o aventura pt el si atat... Ti-ar placea sa-ti petreci restul vietii cu un barbat care nu te iubeste? Poate ca el chiar e indragostit de logodnica lui, te-ai gandit la asta?


Si ce legatura ar avea asta cu paternitatea, cu existenta unui copil?
Adevarata sau nu povestea, in asemenea situatii, adevarul trebuie spus: AVEM un copil, AI un copil, asta e. Ca doar nu-l anunta ca are vreo boala incurabila. Daca-i om, se implica, daca nu, isi vede de viata lui, logodnica, nunta si ce-o mai face el pe alte meleaguri.
rashela
Postat pe 31 Decembrie 2010 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu romanca-el turc.Sunt eu prea exagerata? 13 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:44
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
vreau sa merg mai departe...dar cum...? 6 De la: georgiana_adelina 6 Februarie 2010 01:19
sufar mult de la despartire 35 De la: Darkmagic 14 Septembrie 2011 14:31
..sunt insarcinata cu un barbat care este legat de mama lui.. 30 De la: eusieu 7 August 2009 12:47