Setari Cookie-uri

credeti ca este o dragoste imposibila un sfat va rog o poveste destul de detailiata

poate o sa vi se para foarte aiurea ce o sa va povestesc am cunoscut o fata are 24 de ani la care tin foarte mult chear daca ne-am despartit......am stat o luna jumatate impreuna iar in 2008 chear in ziua de craciun ea a pus capat relatiei simteam si simt ca viata mea nu mai are nici un rost ea a incercat sa imi explice ca nu am nici o vina si sa imi vad de viata mea pt ca merit ceva mai bun...normal ca eu nu am acceptat iar ea cred ca mi-a explicat de mi de ori ca nu se poate .....am acceptat doar sa o vad pe ea fericita.......ne vedeam in fiecare zi la o cafea in oras pur si simplu o tineam de mana o luam in brate si imi zicea sa stau cuminte asa zambind. nu a fost saptamana sa nu ii duc o floare macar iar ea imi zicea sa nu mai fac nimica pt ea..... eu i-am propus sa facem revelionul impreuna ea a acceptat si am petrecut revelionul doar noi doi .....dupa miezul nopti ea a incercat sa ma sarute de 2 ori am refuzat iar a 3 oara nu am rezistat si am zis ca nu are rost sa stric momentul si am avut cel mai frumos revelion pe care l-am petrecut pana acuma si asta a recunoscut-o si ea ca nu se astepta.
A 2 zi nici sa mai vb cu mine nu a vrut credeti-ma s-a rupt sufletul in mine pt ca stiam ca am petrecut o noapte superba
Eu am incercat sa o conving sa se intoarca la mine iar in discutile zilnice am aflat cate ceva din care ar putea fi problema
1nu ii placea sa ii fac cadouri ex o floare
2nu accepta sa o alint aicea intradevar rec ca poate am exagerat putin tot timpul ii spuneam ca mi-e dor de ea imi lipseste vreau sa o vad si mai si insistam pe deasupra
3marea ei problema de care eu mi-am fost dat seama si de aceea ma purtam cu ea asa pt ca nu vroiam cand e cu mine sa simta aceste necazuri ....si sa v-a pove pe scurt si voua sa imi ziceti daca nu am procedat corect cu alinturile si cu purtarea mea a avut o rel de 4 ani in acea rel ea s-a mutat cu el.El a inceput sa o bata a dat in patima jocurilor se purta oribil cu ea credeti-ma plangeam in interiorul meu de durere pt ca nu merita a ajuns si la spital din cauza acestui individ......s-au despartit in fine..........si a2 ei mare problema sunt banii sta cu parinti iar ea are un credit in banca pe care da 6 mil iar salarul ei este de 9 mil creditul la inceput a fost cu rata de 3 mil si s-a tot marit mama ei a ramas fara servici iar tatal ei este bolnav ei ii mai raman doar 3 mil si o vad cum isi face mereu griji pt ai ei ca nu se mai descurca si am incercat sa fiu alaturi de ea dar ea nu accepta sa primeasca ajutorul nimanui i-am explicat ca tot ce fac pt ea o fac cu drag nu din obligatie sau altele. mai poate fi un motiv banii pt ca nu isi permite ceea ce nu cred


Am incercat in in continuare pana am obtinut ce am vrut ne-am impacat si ne-am vazut 2 zile cred ca in total 4 ore ia eu urma sa plec din sibiu pt 3 zile cu serviciu in cele 2 zile cat ne-am vazut a fost destul de rece cu mine si mi-am amintit ca mi-a zis ca ea nu ofera a 2 sansa pt ca a oferit de prea multe ori a 2 sansa mi-a recunoscut ca as merita a 2 sansa si mi-a oferit-o dar nu a fost lafel avea retineri fata de mine.dupa cele 3 zile in care am vb la tel si ii spuneam ca imi e dor de ea etc etc (gresala) am rev in sibiu si am sunat-o ca vreau sa o vad ca imi este dor de ea ea era de noapte la servici si am sunat-o seara
si am simtit din vocea ei ca nu vrea sa ne mai vedem si am intrebat-o ce a patitsi mi-a raspuns ca asta nu poate sa fie cu mine ca ceva o retine pe oparte vrea pe alta nu ok ne-am certat putin la telefon dar a trecut imi trimitea in perioada in care eram despartiti mesaje ca ii pare rau ca ne-am certat in ziua respectiva si ca nu merit asa ceva pt ca ma port prea frumos cu ea.
pe data de 23 ianuarie a venit la mine acasa invitata de mine si a izbugnit un conflict intre noi dupa o cearta de o jumatate de ora eu nu am mai putut si i-am zis cu lacrimi in ochi ca nu mai am puterea sa lupt si ca doresc sa se intoarca la mine si mi-a zis ca nu se poate stiu ca nu are pe nimeni si ca are nevoie de timp sa se gandeasca am tot povestit si la un momentdat cum ne certam noi s-a ridicat si a plecat eu am iesit dupa ea si i-am inchis usa la masina si am facut-o sa se intoarca pt 5 min macar sa ne linistim......credeti-ma cand ma vedea cu lacrimi in ochi o vedeam cum i se rupe sufletul ca ma face sa sufar.urmatoare zi seara mi-am luat inima in dinti si am acceptat ca nu mai suntem impreuna si seara am fost la ea si i-am dus o floare un cadou de despartire un trandafir alb care nu a vrut sa il accepte iar eu l-am lasat jos la usa si i-am zis ca e problema ei ce face am pupat-o si i-am zis sa aiba grija de ea
inainte de a merge la ea mi-a trimis urm sms

"Sincer imi pare rau ca s-a ajuns pana aicea.Si eu regret pe o parte dar mai bine e asa pt amandoi.sper sa ai parte de iubire din partea la o persoana care te apreciaza asa cum esti.sa ai mare grija de tine pe viitor ca o sa ai nevoie.i-al ca pe un sfat care tine la tineBAFTA ITI DORESC

credeti-ma plang zi si noapte nu mai pot sunt necajit au trecut 2 zile de cand nu am mai vb cu ea pt ca am zis sa incerc si cu indiferenta ce as putea sa fac sa mai incerc peste catva timp sau sa o las moarta un sfat va rog
marcuadrian20
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:19
eu cred k nu a trecut peste relatia aceea dureroasa...si ar fi mai bine s o lasi sa si rez problemele si apoi vezi daca iese ceva...bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:31
doamne! bre baiete, eu nu am inteles nimic, dar nimic din ce ai scris tu acolo! inteleg ca nu-s la vanatoare de greseli, dar (daca nu ma credeti pe cuvant) in tot acest lung basm ai doar 6 punste, ceea ce e destul de grav nu neaparat din punct de vedere gramatical, ci din cel al coerentei si coeziunii textului. pai daca scrii in halul asta, cum vrei sa te inteleaga lumea? si apoi sa-ti dea sfaturi...
imi pare rau ca suferi, dar cred ca esti prea sensibil pt un barbat! capul sus, baiete!
Lulli
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:47
si u ce zici sa nu o mai caut o perioada sa nu mai stie nimica de mine?sau sa continui sa ma intalnesc cu ea?
marcuadrian20
Postat pe 27 Ianuarie 2009 01:21
eu zic sa-i respecti dorinta...stii vorba aceea...da-i drumul sa plece! daca se intoarce la tine, e a ta pe vecie, daca nu, n-a fost niciodata!
Lulli
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:14
uite ce cred eu si sper sa nu te dezamagesc:
1 noi fetele avem texte, sbloane la fel ca voi baietii , cand spune ceva de genul "meriti ceva mai bun"inseamna k nu vreau sa fiu cu tine
2 mi s-a intamplat si mie sa imi fie mila de cineva si sa fiu cu el pt asta dar relatia nu a durat
3 nu cred k ai cum sa iubesti asa de mult o persoana dupa un timp atat de scurt(parerea mea)
4 abordezi problema gresit, daca starnesti mila nu o sa reusesti niciodata sa ai o relatie de lunga durata, trebuie sa surprinzi, nu trebuie sa sufoci, crede-ma pe cuvant putina indiferenta presarata intro relatie atrage fetele mai mult ca orice
daca o doresti asa de mult si crezi k te poti abtine total de la sintagme de genu"mi-a fost dor de tine, sau tin ff mult la tine"ai sanse , insa trebuie sa fii umpic smecher, lasa-o cateva zile linistita, invit-o apoi in aras, incearca sa ii fi prieten si atat putin distant, ascult-o doar dar nu o lasa nici un moment sa creada ca incerci sau ca vrei sa fi cu ea, in felul asta o vei putea avea aproape si poate ....nu se stie dupa ce o sa te cunoasca mai bine o sa gaseasca in tine lucruri care ii plac daca stii sa te porti ai sanse dar daca vezi ca nu se poate dupa o perioada cel mai intelept este sa renunti pur si simplu, sa eviti sa te gandesti la ea si sa iti ocupi timpul si o sa vezi k in ceva timp o sa simti o usoara indiferenta iar apoi te vei elibera complet

mult succes oricum, si sper k nu tea suparat mesajul meu
andatkd
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:00
dupa ce ati citit povestea mea cat credeti ca ar trebui sa o las sa se linisteasca sau cel mai bine ar fi sa o las sa ma caute ea?????
marcuadrian20
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:15
un lucru ciudat mi s-a intamplat azi am primit de la domnisoara de care v-am povestit un mesaj cu la multi ani ceea ce m-a surprins foarte mult oare se mai gandeste inca la mine?ma vrea inapoi?????
marcuadrian20
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:24
De la: marcuadrian20, la data 2009-01-30 23:24:47un lucru ciudat mi s-a intamplat azi am primit de la domnisoara de care v-am povestit un mesaj cu la multi ani ceea ce m-a surprins foarte mult oare se mai gandeste inca la mine?ma vrea inapoi?????

pai daca e ziua ta nu mi s-ar parea ciudat sa iti zica la multi ani ! .....si ca sa iti raspund la prima intrebare ...... mai patesc si eu sa ma atasez de o fata ...am patit dupa ce am facut cateva luni cu ea sa devin mult prea dispus la replici de genu,spuse des "mi-e dor de tine "...si chiar de ma iubeste, simt ca nu am eu de castigat de pe urma acestor replici /......poti sa tii legatura cu ea si sa te dai drept prieten ...pana va vedea ca esti ce are nevoie .....ori sa ii dai pace .....pana la fel , sa isi dea seama ca pierde ceva pretios, avand in vedere fostele experiente ...... si daca nu va fi sa fie ......cu toate ca ti se pare acum imposibil .......vei trece peste ........
lucic07
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:44
am luat hotararea ca pana de 1 martie sa nu o mai caut iar pe data de 1 am zis ca este o foarte mare ocazie de a merge la ea sper sa nu gresesc.are timp sa se gandeasca ce isi doreste cu adevarat iar daca o sa isi gaseasca pe altcineva pana atunci o sa mi se rupa sufletul dar nu am ce face v-a trebui sa o uit pt ca o sa fie prima persoana pe care o sa o urasc pt ca am iubit-o prea mult credeti-ma ca as fi instare sa imi dau viata pt ea.iar acest lucru nu l-am simtit nici odata
marcuadrian20
Postat pe 1 Februarie 2009 16:26
imi pare foarte rau, caci te cred ca tii la ea...dar se pare ca ea nu e atrasa de tine...asta am inteles eu din tot ce ai povestit. ai grija de tine, o sa gasesti altceva mai bun, sunt sigura
DayC
Postat pe 29 Iunie 2009 15:26
uite ce cred eu si sper sa nu te dezamagesc:
1 noi fetele avem texte, sbloane la fel ca voi baietii , cand spune ceva de genul "meriti ceva mai bun"inseamna k nu vreau sa fiu cu tine
2 mi s-a intamplat si mie sa imi fie mila de cineva si sa fiu cu el pt asta dar relatia nu a durat
3 nu cred k ai cum sa iubesti asa de mult o persoana dupa un timp atat de scurt(parerea mea)
4 abordezi problema gresit, daca starnesti mila nu o sa reusesti niciodata sa ai o relatie de lunga durata, trebuie sa surprinzi, nu trebuie sa sufoci, crede-ma pe cuvant putina indiferenta presarata intro relatie atrage fetele mai mult ca orice
daca o doresti asa de mult si crezi k te poti abtine total de la sintagme de genu"mi-a fost dor de tine, sau tin ff mult la tine"ai sanse , insa trebuie sa fii umpic smecher, lasa-o cateva zile linistita, invit-o apoi in aras, incearca sa ii fi prieten si atat putin distant, ascult-o doar dar nu o lasa nici un moment sa creada ca incerci sau ca vrei sa fi cu ea, in felul asta o vei putea avea aproape si poate ....nu se stie dupa ce o sa te cunoasca mai bine o sa gaseasca in tine lucruri care ii plac daca stii sa te porti ai sanse dar daca vezi ca nu se poate dupa o perioada cel mai intelept este sa renunti pur si simplu, sa eviti sa te gandesti la ea si sa iti ocupi timpul si o sa vezi k in ceva timp o sa simti o usoara indiferenta iar apoi te vei elibera complet

mult succes oricum, si sper k nu tea suparat mesajul meu




permitemi sa te contrazic.poti sa ajungi sa iubesti o persoana intr-un timp scurt.vb din propria experienta
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 16 Iulie 2009 16:20
Ar trebui sa ii lasi libertate...las-o sa-si puna viata intr-o ordine,o sufoci prea mult si in stilul asta nu va sta niciodata langa tine....las-o sa aleaga ea,nu mai alege tu ptr amandoi!!! Daca a tinut vreo data la tine ,se va intoarce da,daca nu,capul sus,nu e nici prima nici ultima
ingerul_nimanui
Postat pe 17 Iulie 2009 12:11
bebytza_love_bebe2009
e adevarat posibil insa cred ca in chestii dinastea nu poti sa ai incredere nici in tine, singura sursa de sprijin ar fi timpul. Si ca sa intelegi la ce ma refer, cred k toti am trecut prin momente in care credeam cu ardoare k nu putem trai fara cel de care neam indragostit iar dupa ceva timp ne-am dat seama ca de fapt era ceva trecator. Cred in dragoste la prima vedere dar nu cred in puterea ei, dragostea aia pe care o vedem in filme, sentimentul ca esti in stare sa-ti dai viata pentru pers iubita, caldura si linistea de care te bucuri cand esti cu ea nu au cum sa fie acolo de la inceput. nu sunt experta in domeniu, imi dadeam si eu cu parerea ca voi toti ceilalti
andatkd
Postat pe 18 Iulie 2009 08:46
Atata timp cat ea inca nu si-a revenit din relatia aaceea de 4 ani, crede-ma ca nu o sa simta nimic pentru tine!! Ea se simte ranita, si nu are puterea de a mai avea incredere in vreun barbat! Si chiar daca simte nevoia de unul, nu te vrea pe tine, pentru ca dupa parerea ei, nu are nevoie de un pustan cu 4 ani mai mic ca ea! Ci de un barbat care sa-i ofere stabilitate si care sa trateze anumite situatii ca atare! Nu cum faci tu de te dai cu capul de toti peretii ca nu vrea sa-ti raspunda la telefon. Crede-ma! Nu te iubeste, si din pacate nici nu te va iubi! Asa cum te comporti tu dai dovada de imaturitate si ea nu cred ca are nevoie de asta. Ea are nevoie de sprijin si de liniste, nu ca pe langa problemele ei, sa te mai auda si pe tine, cum ii reprosezi ca nu te iubeste, sau ca ti s-a parut tie ca vb in nu stiu care mod. Dar eu doar imi dau cu parerea! Tu faci ce vrei!!
kamara
Postat pe 18 Iulie 2009 10:20
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:20:24Atata timp cat ea inca nu si-a revenit din relatia aaceea de 4 ani, crede-ma ca nu o sa simta nimic pentru tine!! Ea se simte ranita, si nu are puterea de a mai avea incredere in vreun barbat! Si chiar daca simte nevoia de unul, nu te vrea pe tine, pentru ca dupa parerea ei, nu are nevoie de un pustan cu 4 ani mai mic ca ea! Ci de un barbat care sa-i ofere stabilitate si care sa trateze anumite situatii ca atare! Nu cum faci tu de te dai cu capul de toti peretii ca nu vrea sa-ti raspunda la telefon. Crede-ma! Nu te iubeste, si din pacate nici nu te va iubi! Asa cum te comporti tu dai dovada de imaturitate si ea nu cred ca are nevoie de asta. Ea are nevoie de sprijin si de liniste, nu ca pe langa problemele ei, sa te mai auda si pe tine, cum ii reprosezi ca nu te iubeste, sau ca ti s-a parut tie ca vb in nu stiu care mod. Dar eu doar imi dau cu parerea! Tu faci ce vrei!!


Tu ai devenit experta peste noapte?
therapsong2
Postat pe 18 Iulie 2009 11:40
De la: marcuadrian20, la data 2009-01-26 22:19:07 chear in ziua de craciun ea a pus capat relatiei


Foarte bine. In urmatorii trei ani fa-ti o prietena in fiecare an, fa-o sa se indragosteasca (rau) de tine si apoi paraseste-o de Craciun.


AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 11:54
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 11:54:37
De la: marcuadrian20, la data 2009-01-26 22:19:07 chear in ziua de craciun ea a pus capat relatiei


Foarte bine. In urmatorii trei ani fa-ti o prietena in fiecare an, fa-o sa se indragosteasca (rau) de tine si apoi paraseste-o de Craciun.




ce rau esti mai..de ce sa plateasca altele pt gresala fostei?
rahella
Postat pe 18 Iulie 2009 11:58
De la: rahella, la data 2009-07-18 11:58:05
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 11:54:37
De la: marcuadrian20, la data 2009-01-26 22:19:07 chear in ziua de craciun ea a pus capat relatiei


Foarte bine. In urmatorii trei ani fa-ti o prietena in fiecare an, fa-o sa se indragosteasca (rau) de tine si apoi paraseste-o de Craciun.




ce rau esti mai..de ce sa plateasca altele pt gresala fostei?


Dar el de ce sa plateasca pentru greselile fostului ei?


AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 12:01
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:01:33
De la: rahella, la data 2009-07-18 11:58:05
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 11:54:37
De la: marcuadrian20, la data 2009-01-26 22:19:07 chear in ziua de craciun ea a pus capat relatiei


Foarte bine. In urmatorii trei ani fa-ti o prietena in fiecare an, fa-o sa se indragosteasca (rau) de tine si apoi paraseste-o de Craciun.




ce rau esti mai..de ce sa plateasca altele pt gresala fostei?


Dar EL de ce sa plateasca pentru greseala fostului ei?


asta a fost..dar nu inseamna ca el trebuie sa fie ca ea.Ar trebui sa se gandeasca cat a suferit el si sa nu faca si el la fel cu alta ca..roata se intoarce
rahella
Postat pe 18 Iulie 2009 12:04
De la: rahella, la data 2009-07-18 12:04:16
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:01:33
De la: rahella, la data 2009-07-18 11:58:05
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 11:54:37
De la: marcuadrian20, la data 2009-01-26 22:19:07 chear in ziua de craciun ea a pus capat relatiei


Foarte bine. In urmatorii trei ani fa-ti o prietena in fiecare an, fa-o sa se indragosteasca (rau) de tine si apoi paraseste-o de Craciun.




ce rau esti mai..de ce sa plateasca altele pt gresala fostei?


Dar EL de ce sa plateasca pentru greseala fostului ei?


asta a fost..dar nu inseamna ca el trebuie sa fie ca ea.Ar trebui sa se gandeasca cat a suferit el si sa nu faca si el la fel cu alta ca..roata se intoarce


Oricum, mie postura barbatului pansament (adica unul care apare in viata unei femei dupa ce ea a avut o rel. de lunga durata ) mi se pare una ingrata. Ca el saracu mai mereu si-o ia. Si nu e vina lui.
Asta pentru ca femeia sa se "obinsnuiasca" din nou cu alti barbati.

Pe femei ar trebuie sa fie niste etichete care sa zica de cat timp e singura si cat timp a durat relatia ei precedenta. Si daca le imparti si da sub un anume procent...NEXT! .
AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 12:07
esti prea dur cu tine insuti.. cred ca nu ai tinut niciodata la cineva din tot sufletul tau si de asta vorbesti asa rece
rahella
Postat pe 18 Iulie 2009 12:12
De la: rahella, la data 2009-07-18 12:12:29esti prea dur cu tine insuti.. cred ca nu ai tinut niciodata la cineva din tot sufletul tau si de asta vorbesti asa rece



Nuuuu,e doctor de suflete si e neutru ca Elvetia
mitura
Postat pe 18 Iulie 2009 12:15
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-18 12:15:32
De la: rahella, la data 2009-07-18 12:12:29esti prea dur cu tine insuti.. cred ca nu ai tinut niciodata la cineva din tot sufletul tau si de asta vorbesti asa rece



Nuuuu,e doctor de suflete si e neutru ca Elvetia


rahella
Postat pe 18 Iulie 2009 12:17
las ca o sa vina si vremea lui..
rahella
Postat pe 18 Iulie 2009 12:18
De la: rahella, la data 2009-07-18 12:18:56las ca o sa vina si vremea lui..


Amin!

AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 12:30
De la: rahella, la data 2009-07-18 12:18:56las ca o sa vina si vremea lui..


"......si timpul nu mai avea rabdare..."
mitura
Postat pe 18 Iulie 2009 13:42
bebytza_love_bebe2009
e adevarat posibil insa cred ca in chestii dinastea nu poti sa ai incredere nici in tine, singura sursa de sprijin ar fi timpul. Si ca sa intelegi la ce ma refer, cred k toti am trecut prin momente in care credeam cu ardoare k nu putem trai fara cel de care neam indragostit iar dupa ceva timp ne-am dat seama ca de fapt era ceva trecator. Cred in dragoste la prima vedere dar nu cred in puterea ei, dragostea aia pe care o vedem in filme, sentimentul ca esti in stare sa-ti dai viata pentru pers iubita, caldura si linistea de care te bucuri cand esti cu ea nu au cum sa fie acolo de la inceput. nu sunt experta in domeniu, imi dadeam si eu cu parerea ca voi toti ceilalti




iti zic eu ca nu e doar impresia noastra ca nu putem trai fara o persoana.cateodata se intampla sa fie asa.si mie mi sa intamplat
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 18 Iulie 2009 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pãrinții sunt contra lui .. 7 De la: kudika_1018496 7 Decembrie 2016 12:03
Este greu si totusi ..... 9 De la: hapciucalipta 29 August 2009 15:55
E a N-a despartire, sa fie si ultima? 12 De la: iuby_vl 16 August 2009 12:04
farmece. 23 De la: rashela 5 Martie 2011 17:29
iubire sau? 9 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 20:35