Setari Cookie-uri

Baton corector,anticearcan

As dori si eu un sfat si anume ...eu de obicei folosesc putin fond de ten in jurul ochilor pt cearcane .Acum as dori un anticearcan sau baton corector. Imi poate recomanda cineva ceva anume, dar sa fie si bun si de calitate ?
happy_face
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:02
somnul cred ca este cel mi bun corector la cat te trezesti dimineata dormi seara
kudika345725
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:23
Nu e vorba de cearcane...ci pur si simplu sa evidentieze ochii si sa arate bine dermatograful si rimelul.
Astept sfaturi concrete nu povesti.
Multumesc!
happy_face
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:34
De la: happy_face, la data 2011-01-01 21:34:17Nu e vorba de cearcane...ci pur si simplu sa evidentieze ochii si sa arate bine dermatograful si rimelul.
Astept sfaturi concrete nu povesti.
Multumesc!

Ptr."cearcane"..la btunete sunt mai accentuate..orice femeie trebuie sa aiba un corector..care se respecta!
ptr.machiaz..ca si baza...sub ochi se pune o culoare inchisa..sub sprancene si unde sunt cute..culoare deschisa....pe semnele de pe fata culoare medie...dupa care se aplica fondul tinta...
deci corector..trei nuante..trebuie sa ai...ptr.un machiaj profesional...si nu incarcat...
doridor
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:31
buna happy,eu iti recomand corector de la avon.sunt 2 nuante,in functie de ten o alegi.daca esti interesata poti trimite mail pe raducanu.elena pentru detalii
kudika358110
Postat pe 29 Ianuarie 2011 23:49
incearca anticearcanul de la seventeen...eu il folosesc de foarte mult timp si sunt extrem de multumita. il gasesti in mall sau in orice magazin specializat si costa aproximativ 22 lei.
larysza
Postat pe 30 Ianuarie 2011 03:08
Buna "happy face"!
Intr-adevar,anticearcanul de la Seventeen este foarte bun. Se numeste "Ideal Cover Liquid Concealer" iar marca Seventeen este greceasca.Eu l-am achizionat pe ultimul la inceputul lunii ianuarie a.c. din magazinele B&B la pretul de 35RON. Dar se merita! Poti opta si pentru un anticearcan "Radiant",gama profesionala a aceleiasi marci de cosmetice,Seventeen.
La fata locului sa testezi nuantele la incheietura miinii,unde venele sint cel mai mult vizibil.Aplici in strat subtire si vezi gradul de acoperire.Un pont:pentru cearcanele vinetii alege un anticearcan cu pigment galben!
Bafta la cumparaturi!
PorAmor2008
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:31
De la: happy_face, la data 2011-01-01 21:02:36As dori si eu un sfat si anume ...eu de obicei folosesc putin fond de ten in jurul ochilor pt cearcane .Acum as dori un anticearcan sau baton corector. Imi poate recomanda cineva ceva anume, dar sa fie si bun si de calitate ?





gerovital plant eu zic ca e destul de bun
Ana_Maria_C
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:35
De la: doridor, la data 2011-01-02 16:31:25
De la: happy_face, la data 2011-01-01 21:34:17Nu e vorba de cearcane...ci pur si simplu sa evidentieze ochii si sa arate bine dermatograful si rimelul.
Astept sfaturi concrete nu povesti.
Multumesc!

Ptr."cearcane"..la btunete sunt mai accentuate..orice femeie trebuie sa aiba un corector..care se respecta!
ptr.machiaz..ca si baza...sub ochi se pune o culoare inchisa..sub sprancene si unde sunt cute..culoare deschisa....pe semnele de pe fata culoare medie...dupa care se aplica fondul tinta...
deci corector..trei nuante..trebuie sa ai...ptr.un machiaj profesional...si nu incarcat...




cand vrei sa te machezi mai intatai trebuie neaparat sa te demachezi, nu iti trebuie demachiante speciale sau cn stie ce, apa si sapun de fata, dupaceea incepi si aplici fondul de ten, si nu numai pe fata ci si pe gat putin daca ai ceva care ti se vede zona gatului, si dupaceea aplici corectorul de fond de ten, ala ajuta sa nu iti ramana lini de la fondul de ten, dupaceea iti aplici tusul sau creionul dermatograf depinde ce folosesti si apoi rimelul, dar ideea e sa para cat mai natural, sa vezi ce bine vei arata. sper sa iti fi fost de ajutor putin.
Ana_Maria_C
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:41
P.S. De asemenea poti incerca "Concealer in a jar" de la Nyx,varianta mai accesibila a mult cunoscutului MAC. :)
Eu nu l-am folosit inca,dar am auzit pareri foarte bune.Cind am vrut sa il cumpar nu l-am gasit,asa ca e pe lista. :) Iar daca nu ai mari probleme cu cearcanele iti recomand 100% iluminatorul de la YSL,"Touche Eclat". Costa in jur de 170RON dar merita toti banii!
Disponibil in 4 nuante,"Touche Eclat" are o textura lichida,se intinde cu usurinta si este potrivit oricarui tip de ten.Se aplica o cantitate mica pe mijlocul fruntii,pe zona de deaupra pometilor,pe arcada,pe puntea nasului si pe barbie.
PorAmor2008
Postat pe 30 Ianuarie 2011 14:02
cel de la kalos este foarte bun eu il folosesc de foarte multi ani nu renunt la el pentru nimic in lume si e si ieftin 9 lei cred
paulapau
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:47
Eu personal folosesc Soft Cream Concealer de la Parisax Professional si e foarte fain pentru ca il pot folosi atat in cazul cercanelor cat si in cauza eventualelor cosuri care mai apar din cand in cand :). Mie personal raportul calitate-pret mi se pare foarte bun pentru ceea ce stie sa faca :).
beatrice88
Postat pe 3 Februarie 2011 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: unghii_false_gene_false 27 Noiembrie 2010 09:52
A folosit cineva vopsea de par de la PHYTO COLOR? va rog o parere 5 De la: melia1980 26 Noiembrie 2009 21:43
pfoa ce ma plicti..... 11 De la: sirghea 27 Septembrie 2010 20:32
Chiar ai nevoie de marire de sani?! 24 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 22:24
mesaj 41 De la: cosmeticbox 14 Ianuarie 2011 09:19