Setari Cookie-uri

Studiu important

imi plac revistele pentru femei online insa publicitatea a devenit agasanta. Se spunea la un moment dat de "reglementare pe piata de publicitate online" insa nu stiu unde sunt reglementarile. Fac un studiu pentru lucrarea de disertatie. Spuneti-mi parerea voastra referitoare la publicitatea online din cadrul revistelor online pentru femei.

Va ofera informatii utile? Va agaseaza insa exista si reclame bune? Va blocheaza de multe ori accesul la articole si va deranjeaza? Vi se par creative? Ce reclama va reamintiti ca ati vazut-o pe o revista online pentru femei? Ce v0ar placea sa vedeti?

Multumesc anticipat!
whitecaramel
Postat pe 2 Ianuarie 2011 01:53
Buna!

Parerea mea referitoare la publicitatea online din cadrul revistelor pentru femei dar nu numai este una proasta. Consider ca numarul de reclame este enervant de mare, la fel si suprafata pe care o ocupa si modul in care imi distrag atentia.
Marea majoritate nu-mi ofera informatii care m-ar putea interesa ci doar imi incetinesc accesul pe situri. Daca sunt interesata de un produs/categorie de produse etc pot cauta pe internet.
Mi-ar placea sa vad reclamele pozitionate ca pe Facebook / Yahoo mail - undeva intr-un colt/margine unde sa ma uit doar daca sunt interesata sa vad ce a mai aparut nou si doar cand am timp si chef.

Succes!
ralucarer
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:35
eu nu am parte de publicitate online, o detest ...pentru asta folosesc Firefox + Adblock Plus + Element Hiding Helper ... si in felul asta eu nu stiu ce e aia reclama pe net, cei drept ca mai intru si de pe alte caluclatoare pe net, si in vatat cu al meau de acasa (care nu-mi arata porcariile de pe net) e foarte stresant ca la fiecare click sa-ti apara o noua reclama pe care sa trebuiasca sa dai inca un click

battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:47
De la: battleofwits, la data 2011-01-07 14:47:56eu nu am parte de publicitate online, o detest ...pentru asta folosesc Firefox + Adblock Plus + Element Hiding Helper ... si in felul asta eu nu stiu ce e aia reclama pe net, cei drept ca mai intru si de pe alte caluclatoare pe net, si in vatat cu al meau de acasa (care nu-mi arata porcariile de pe net) e foarte stresant ca la fiecare click sa-ti apara o noua reclama pe care sa trebuiasca sa dai inca un click



uaaaaaaaaaaaa si io vreau din alea pe comp.meu!!!!!!!!!!!
reclamele astea ma termina psihic
hielau batle
Ame_ly
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:54
eu nu prea citesc reviste pt femei pe net, pe net citesc zilnic ZF, si saptamanal Capitla, Sat Financiara, si ma enerveaza reclamele, imi distrag atentia
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:55
De la: Ame_ly, la data 2011-01-07 14:54:36 uaaaaaaaaaaaa si io vreau din alea pe comp.meu!!!!!!!!!!!
reclamele astea ma termina psihic
hielau batle

uitate la asta, poate intelegi ceva ..daca ai nelamuriri intreaba
http://www.youtube.com/watch?v=DGm6NCJCm8I

battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:03
Eu nu prea citesc ziare si nici nu ma prea uit la televizor. Prefer cartile, filmele piratate sau la cinema. Dar..cand mai citesc si eu cate un ziar sau mai vad ceva la TV ma deranjeaza spoturile publicitare insa am invatat sa le ignor, observ numai ce ma intereseaza.
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:06
De la: battleofwits, la data 2011-01-07 15:03:36
De la: Ame_ly, la data 2011-01-07 14:54:36 uaaaaaaaaaaaa si io vreau din alea pe comp.meu!!!!!!!!!!!
reclamele astea ma termina psihic
hielau batle

uitate la asta, poate intelegi ceva ..daca ai nelamuriri intreaba
http://www.youtube.com/watch?v=DGm6NCJCm8I


tnx ,
cand ajung acasa o sa incerc ,acum sunt la servici si aici doar it-ul face legea

Ame_ly
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IHI...DE ACTUALITATE!!! 3 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:16
buna 3 De la: maryadima 14 Septembrie 2010 19:41
tratament la dr iancu morad? 3 De la: kudika405787 31 Mai 2011 21:01
marirea sanilor prin implant cu grasime proprie 22 De la: kudika_1012859 10 Octombrie 2016 13:36
Tenul palid 12 De la: Lifesbeautiful 22 Februarie 2012 13:25