Setari Cookie-uri

ajutati-ma plss

am o rel cu un baiat de 2 ani eu la inceput mi-am batut putin joc de el ..cu timpu am inceput sa tin ff mult la el si greseala mea a fost ca i-am arat chestia asta acum imi vb ff urat,imi inchide telu in nas,de ex daca vb la tel ..imi cere explicatii cu cine am vb ..multi pr mi-au zis sa nu il mai sun dar nu pot ce sa facc:((si mie imi fac ff mult rau ..ajutati-ma va rogg!!:(
kudika347910
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:39
De la: kudika347910, la data 2011-01-03 23:39:13am o rel cu un baiat de 2 ani eu la inceput mi-am batut putin joc de el ..cu timpu am inceput sa tin ff mult la el si greseala mea a fost ca i-am arat chestia asta acum imi vb ff urat,imi inchide telu in nas,de ex daca vb la tel ..imi cere explicatii cu cine am vb ..multi pr mi-au zis sa nu il mai sun dar nu pot ce sa facc:((si mie imi fac ff mult rau ..ajutati-ma va rogg!!:(
kudika347910
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:40
De la: kudika347910, la data 2011-01-03 23:39:13am o rel cu un baiat de 2 ani eu la inceput mi-am batut putin joc de el ..cu timpu am inceput sa tin ff mult la el si greseala mea a fost ca i-am arat chestia asta acum imi vb ff urat,imi inchide telu in nas,de ex daca vb la tel ..imi cere explicatii cu cine am vb ..multi pr mi-au zis sa nu il mai sun dar nu pot ce sa facc:((si mie imi fac ff mult rau ..ajutati-ma va rogg!!:(

...ignora--l putin(daca poti)...face minuni.
kudika195501
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:46
De la: kudika347910, la data 2011-01-03 23:39:13am o rel cu un baiat de 2 ani eu la inceput mi-am batut putin joc de el ..cu timpu am inceput sa tin ff mult la el si greseala mea a fost ca i-am arat chestia asta acum imi vb ff urat,imi inchide telu in nas,de ex daca vb la tel ..imi cere explicatii cu cine am vb ..multi pr mi-au zis sa nu il mai sun dar nu pot ce sa facc:((si mie imi fac ff mult rau ..ajutati-ma va rogg!!:(







... ... ce tragedie ... da ti-ai batut macar joc bine de el la inceput ? ... acum, inghite maritzo ... l-ai invatat sa se comporte ca si tine ...
marco918
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:47
De la: kudika347910, la data 2011-01-03 23:39:13am o rel cu un baiat de 2 ani eu la inceput mi-am batut putin joc de el ..cu timpu am inceput sa tin ff mult la el si greseala mea a fost ca i-am arat chestia asta acum imi vb ff urat,imi inchide telu in nas,de ex daca vb la tel ..imi cere explicatii cu cine am vb ..multi pr mi-au zis sa nu il mai sun dar nu pot ce sa facc:((si mie imi fac ff mult rau ..ajutati-ma va rogg!!:(


Banuiesc ca esti micuta (pana in 20 de ani). Parerea mea, e ca un baiat care iti vb f urat si iti inchide telefonul in nas nu merita nici 5 secunde din timpul tau. Imi pare rau, dar cred ca e mai bine sa mergi mai departe fara el. Daca se comporta asa cum ai zis inseamna ca nu are cei 7 ani de acasa. Fetelor nu acceptati sa fiti calcate in picioare. Cu cat faceti mai multe compromisuri cu atat mai rau va fi pe viitor. Lasa inima si gandeste cu capul...

Sper sa iei o decizie corecta. Ai grija de tine...
kudika094914
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:49
De la: kudika094914, la data 2011-01-03 23:49:57
De la: kudika347910, la data 2011-01-03 23:39:13am o rel cu un baiat de 2 ani eu la inceput mi-am batut putin joc de el ..cu timpu am inceput sa tin ff mult la el si greseala mea a fost ca i-am arat chestia asta acum imi vb ff urat,imi inchide telu in nas,de ex daca vb la tel ..imi cere explicatii cu cine am vb ..multi pr mi-au zis sa nu il mai sun dar nu pot ce sa facc:((si mie imi fac ff mult rau ..ajutati-ma va rogg!!:(


Banuiesc ca esti micuta (pana in 20 de ani). Parerea mea, e ca un baiat care iti vb f urat si iti inchide telefonul in nas nu merita nici 5 secunde din timpul tau. Imi pare rau, dar cred ca e mai bine sa mergi mai departe fara el. Daca se comporta asa cum ai zis inseamna ca nu are cei 7 ani de acasa. Fetelor nu acceptati sa fiti calcate in picioare. Cu cat faceti mai multe compromisuri cu atat mai rau va fi pe viitor. Lasa inima si gandeste cu capul...

Sper sa iei o decizie corecta. Ai grija de tine...

...acestea sunt "jocuri" psihologice prin care se urmareste "dominarea" partenerului...oricare dintre noi avem antecedente, constientizate ori nu.
kudika195501
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:54
Poate sunt eu nebuna sau de moda veche, dar "imi vb ff urat,imi inchide telu in nas" nu pare a fi comportamentul unui om care iubeste...
Fiecare alege ce fel de om vrea sa aiba alaturi, dar a tolera asa un comportament....
Daca acum face asa, va face si pe viitor, iar un astfel de comportament denota prostie (parerea mea)...
Spuneti ca fata ar trebui sa accepte vorbele urate ale baiatului si pe viitor sa ramana cu el? Vor mai exista certuri... Ce va face ea? Va accepta la nesfarsit injuriile? Asa e bine s-o sfatuim sa faca?
kudika094914
Postat pe 4 Ianuarie 2011 00:07
De la: kudika094914, la data 2011-01-04 00:07:04Poate sunt eu nebuna sau de moda veche, dar "imi vb ff urat,imi inchide telu in nas" nu pare a fi comportamentul unui om care iubeste...
Fiecare alege ce fel de om vrea sa aiba alaturi, dar a tolera asa un comportament....
Daca acum face asa, va face si pe viitor, iar un astfel de comportament denota prostie (parerea mea)...
Spuneti ca fata ar trebui sa accepte vorbele urate ale baiatului si pe viitor sa ramana cu el? Vor mai exista certuri... Ce va face ea? Va accepta la nesfarsit injuriile? Asa e bine s-o sfatuim sa faca?

...depinde foarte mult si de varsta...si de educatie...si de multe altele...oricum la o varsta atat de frageda tendinta e sa pari macho...si un pic mai rebel.
kudika195501
Postat pe 4 Ianuarie 2011 00:11
De la: kudika094914, la data 2011-01-04 00:07:04Poate sunt eu nebuna sau de moda veche, dar "imi vb ff urat,imi inchide telu in nas" nu pare a fi comportamentul unui om care iubeste...
Fiecare alege ce fel de om vrea sa aiba alaturi, dar a tolera asa un comportament....
Daca acum face asa, va face si pe viitor, iar un astfel de comportament denota prostie (parerea mea)...
Spuneti ca fata ar trebui sa accepte vorbele urate ale baiatului si pe viitor sa ramana cu el? Vor mai exista certuri... Ce va face ea? Va accepta la nesfarsit injuriile? Asa e bine s-o sfatuim sa faca?







... cam usor se empatizeaza ... cu oricine ... fata prezinta comportamentul unui individ ... de care e indragostita ... tot ea recunoaste ca ''si-a batut joc putin de el'' ... cind el era indragostit ... si nimeni nu stie in ce a constat ''bataia de joc'' ... acum e ca un concurs pe care EA l-a inceput ... si nu o sa se termine decit punind punct definitiv relatiei ... problema este ca s-au mai ''format'' doi trogloditi in ''finetzurile'' nesimtirii si a non-valorilor ... de care dispun ambii ... fara indoiala ...

marco918
Postat pe 4 Ianuarie 2011 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Esti creativ? Distreaza-te si castiga bani din asta! 1 De la: kudika_11572 8 Iulie 2012 20:52
Mama, sotie versus angajata 12 De la: kudika024665 19 Iulie 2009 19:38
Dilema! 21 De la: roz5bule6lila7 4 Iulie 2009 18:36
i-a murit fiul !ajutati-ma cu un sfat. 3 De la: scorpio67 1 Septembrie 2010 21:03
Tatal copilului meu are un copil cu o alta femeie. 33 De la: kudika_nicole22 26 Iulie 2014 16:53