Setari Cookie-uri

N-am noroc in dragoste.

Buna tuturor evelor,am ajuns aici pentru ca simt nevoia sa ma descarc in fata voastra pentru ca ma simt foarte vulnerabila si cu psihicul la pamant uneori.Nu stiu cate dintre voi ma veti intelege sau veti da direct cu mine de pamant de la primele vorbe pe acest topic cert e ca am avut parte de multe deceptii in viata care m-au marcat desi sunt tinerica.Problema este in felul urmator am ajuns sa am 22 de ani si ma simt singura cuc fara picior de iubit ,am fost tinuta din scurt intotdeauna de ai mei cu dragostea inca din liceu,n-am avut pic de libertate desi eram o eleva buna nu mi s-a acordat niciodata intelegere din partea lor.In fine sa lasam trecutul in pace.Nu am avut vreo relatie cu un baiat desi aveam cativa admiratori in dar de frica maica-mii n-am facut niciodata vreun pas sa le arat ca ii plac si eu la randul meu.Intotdeauna imi umbla prin telefon si-mi amintea de fiecare data ca sa nu-mi treaca prin cap cumva sa am vreo relatie pana nu intru la facultate.Bun,am terminat si liceul cu brio am intrat la facultatea la care vroiam si tot singura am ramas.M-am inchis foarte mult in mine desi imi reusise tot ce-mi doream pe plan educational dar nu si pe plan sentimental.Am avut multe zile negre in care m-a cuprins o depresie care mi-a amarat zilele si plangeam in pumni de faptul ca sunt tot singura.Intre timp am legat prietenii cu colegele de la liceu si sunt singurele care m-au scos din starea asta.Eram fericita pe de o parte ca aveam prietene sa ma inteleaga desi eram tot single,in sufletul meu eram putin mahnita ca tot nu-mi gasisem si eu pe cineva.Nicio clipa nu am judecat-o pe mama ca mi-a interzis acest lucru ii dadeam dreptate pana si eu crezand ca este pentru binele meu.Si au trecut anii tot asa ajungand la varsta asta si plangandu-mi de mila pana cand prin toamna a luat legatura din nou cu mine un fost coleg de liceu pe facebook care ma placuse in liceu,era din orasul meu natal si soarta a facut sa vina la facultatea in care eram eu acum.Am vorbit mai mult timp pe fb pana ne-am intalnit nu credeam ca mai era interesat de mine si simteam ca ceva avea sa se intample intre noi doi cand s-a intamplat inevitabilul aparand niste probleme si am rupt legatura cu el.Intre timp am vazut ca si-a facut si o prietena,in fine l-am dat uitarii n-a fost sa fie.Cred ca s-a intamplat ce s-a intamplat doar ca sa-mi demonstreze soarta asta ca sunt menita sa fiu singura.Nu stiu ce am facut sa merit asta chiar nu stiu sunt debusolata total,prietenele mele toate au iubiti numai eu nu si credeti-ma ca trec uneori prin niste momente in care simt si eu sa am un iubit alaturi,un sprijin de ajutor,ca orice om am nevoie de sprijin si afectiune.Simt pur si simplu ca m-am inchis din nou in cochilia mea nu mai am chef cateodata nici sa mai ies in oras,incerc sa rezist si sa zambesc desi cateodata nu-mi iese.Imi cer scuze daca am scris o aiureala mai mare decat mine dar cred ca simteam nevoia sa mai aud si alte pareri ce credeti voi de toata situatia asta,daca aveti pareri impartasiti-le va rog.Stiu ca poate parea un moft dar pentru mine chiar nu e. :(
Angel_Dust
Postat pe 12 Aprilie 2014 18:42
Eu fac 27 de ani si tot n-am noroc in dragoste. Mai rau decat asta este ca nu-mi gasesc o slujba, ca parintii mei ma mint si am probleme de sanatate si n-am bani sa le rezolv si ca sunt in pericol sa-mi pierd apartamentul.Nu-ti spun toate astea ca sa ma plang ci pentru ca m-am gandit ca daca o sa vezi ca se poate sa existe o situatie si mai rea decat a ta, poate o sa te simti mai bine.
Achillesluv
Postat pe 12 Aprilie 2014 22:22
De la: Achillesluv, la data 2014-04-12 22:22:15Eu fac 27 de ani si tot n-am noroc in dragoste. Mai rau decat asta este ca nu-mi gasesc o slujba, ca parintii mei ma mint si am probleme de sanatate si n-am bani sa le rezolv si ca sunt in pericol sa-mi pierd apartamentul.Nu-ti spun toate astea ca sa ma plang ci pentru ca m-am gandit ca daca o sa vezi ca se poate sa existe o situatie si mai rea decat a ta, poate o sa te simti mai bine.
ee lasa nu te mai vaita atat,,de cand iuti zic sa formam un cuplu solid si te tot foofilezi,,,deci nu te mai plange
iiiiiiiiio
Postat pe 12 Aprilie 2014 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa iti treaca dorul de cineva? 11 De la: brokenheart 14 Ianuarie 2011 20:20
Nelamurire.. 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:39
Am dat-o in bara ..... !!! 7 De la: blaa 1 Februarie 2011 13:51
Vreau sa fim din nou impreuna... 13 De la: pisicutza09 16 Iulie 2010 22:04
Amintiri din copilarie 9 De la: _dulcik_ 25 Aprilie 2009 12:08