Setari Cookie-uri

buna

acum trei luni am cunoscut un baiat si ne-am mutat impreuna si cea mai mare greseala am facut-o ca n-am vorbit cu parinti mei si s-au suparat pe mine. a lucrat la taxi un timp si dupa aceea s-a lasat. a fost in italia oua saptamani si a venit fara nici un ban de acolo. il cam banui ca ma minte cu ceva desi nu ii zic nimic pana nu il prind. ne-am certat odata si i-am zis sa mearga inapoi la parinti lui si cand a ajuns acasa mama lui mi-a zis ca daca mi-am luat "sot" tre sa ii fiu sluga. pana nu i-am zis sa mearga inapoi se tot servea de mine,ridica masa,pune masa,adumi aia,dami cealalta si tot asa. acum nu mai face asa isi strange singur farfuria dupa ce a mancat si o si spala. si in legatura cu locul de munca trebuie sa il imping de la spate sa isi caute. tata mia dat de gandit la ceva ca vrea neaparat sa ma angajez eu si el sa stea acasa. si fratele meu mi-a atras atentia din cauza lui ca nu are loc de munca si la 29 de ani nu are carte de munca. tata la varsta lui avea 10 ani de munca pe cartea de munca. si mereu se lauda cu cate ceva. nu stiu ce sa fac sa ma despart de el sau nu. il iubesc,dar cum stiu multe din ce a facut cand era de varsta mea. si mama s-a interesat de el si i-au zis sa ii faca bagajele pana poate. habar n-am ce sa fac.
kudika017543
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:13
Il cunosti de 3 luni si deja locuiti impreuna?
Toata povestea asta imi suna ca niste intamplari petrecute in 2-3 ani de relatie. Daca deja iti face probleme sunt curioasa ce o sa ne mai povestesti peste vreo 6-7 luni

Parerea mea...ai intrat, ai vazut, ai iesit (din situatia asta care este putreda de la inceput).
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:00
De la: kudika017543, la data 2011-01-07 14:13:14acum trei luni am cunoscut un baiat si ne-am mutat impreuna si cea mai mare greseala am facut-o ca n-am vorbit cu parinti mei si s-au suparat pe mine. a lucrat la taxi un timp si dupa aceea s-a lasat. a fost in italia oua saptamani si a venit fara nici un ban de acolo. il cam banui ca ma minte cu ceva desi nu ii zic nimic pana nu il prind. ne-am certat odata si i-am zis sa mearga inapoi la parinti lui si cand a ajuns acasa mama lui mi-a zis ca daca mi-am luat "sot" tre sa ii fiu sluga. pana nu i-am zis sa mearga inapoi se tot servea de mine,ridica masa,pune masa,adumi aia,dami cealalta si tot asa. acum nu mai face asa isi strange singur farfuria dupa ce a mancat si o si spala. si in legatura cu locul de munca trebuie sa il imping de la spate sa isi caute. tata mia dat de gandit la ceva ca vrea neaparat sa ma angajez eu si el sa stea acasa. si fratele meu mi-a atras atentia din cauza lui ca nu are loc de munca si la 29 de ani nu are carte de munca. tata la varsta lui avea 10 ani de munca pe cartea de munca. si mereu se lauda cu cate ceva. nu stiu ce sa fac sa ma despart de el sau nu. il iubesc,dar cum stiu multe din ce a facut cand era de varsta mea. si mama s-a interesat de el si i-au zis sa ii faca bagajele pana poate. habar n-am ce sa fac.


Parca spuneai pe un alt topic (acum ceva timp) ca ti-ai gasit de munca si e foarte bine Stau si ma gandesc cam din ce va intretineti voi daca niciunu nu are servici Probabil ca va tin parintii tai(asta am dedus eu din "i-am zis sa mearga inapoi la parintii lui").Daca la 29 de ani nu are carte de munca....du-te tare fata si lasa-l ca o sa muncesti sa-ti sara capacele ca sa-i oferi totul pe tava.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:14
Sper ca pe topicul asta sa accepti parerile celorlalti
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:17
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 15:17:25Sper ca pe topicul asta sa accepti parerile celorlalti


Barbie!!! ia intra pe mess sa-ti spun o barfa
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:31
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:31:47
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 15:17:25Sper ca pe topicul asta sa accepti parerile celorlalti


Barbie!!! ia intra pe mess sa-ti spun o barfa

catelor...repede la birfa...ceva bun nu faceti si voi.... la multi ani !!!
BEL_AMY1
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:35
De la: kudika017543, la data 2011-01-07 14:13:14acum trei luni am cunoscut un baiat si ne-am mutat impreuna si cea mai mare greseala am facut-o ca n-am vorbit cu parinti mei si s-au suparat pe mine. a lucrat la taxi un timp si dupa aceea s-a lasat. a fost in italia oua saptamani si a venit fara nici un ban de acolo. il cam banui ca ma minte cu ceva desi nu ii zic nimic pana nu il prind. ne-am certat odata si i-am zis sa mearga inapoi la parinti lui si cand a ajuns acasa mama lui mi-a zis ca daca mi-am luat "sot" tre sa ii fiu sluga. pana nu i-am zis sa mearga inapoi se tot servea de mine,ridica masa,pune masa,adumi aia,dami cealalta si tot asa. acum nu mai face asa isi strange singur farfuria dupa ce a mancat si o si spala. si in legatura cu locul de munca trebuie sa il imping de la spate sa isi caute. tata mia dat de gandit la ceva ca vrea neaparat sa ma angajez eu si el sa stea acasa. si fratele meu mi-a atras atentia din cauza lui ca nu are loc de munca si la 29 de ani nu are carte de munca. tata la varsta lui avea 10 ani de munca pe cartea de munca. si mereu se lauda cu cate ceva. nu stiu ce sa fac sa ma despart de el sau nu. il iubesc,dar cum stiu multe din ce a facut cand era de varsta mea. si mama s-a interesat de el si i-au zis sa ii faca bagajele pana poate. habar n-am ce sa fac.
Si din ce traiti?
Valy90
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:37
De la: valy90, la data 2011-01-07 15:37:38
De la: kudika017543, la data 2011-01-07 14:13:14acum trei luni am cunoscut un baiat si ne-am mutat impreuna si cea mai mare greseala am facut-o ca n-am vorbit cu parinti mei si s-au suparat pe mine. a lucrat la taxi un timp si dupa aceea s-a lasat. a fost in italia oua saptamani si a venit fara nici un ban de acolo. il cam banui ca ma minte cu ceva desi nu ii zic nimic pana nu il prind. ne-am certat odata si i-am zis sa mearga inapoi la parinti lui si cand a ajuns acasa mama lui mi-a zis ca daca mi-am luat "sot" tre sa ii fiu sluga. pana nu i-am zis sa mearga inapoi se tot servea de mine,ridica masa,pune masa,adumi aia,dami cealalta si tot asa. acum nu mai face asa isi strange singur farfuria dupa ce a mancat si o si spala. si in legatura cu locul de munca trebuie sa il imping de la spate sa isi caute. tata mia dat de gandit la ceva ca vrea neaparat sa ma angajez eu si el sa stea acasa. si fratele meu mi-a atras atentia din cauza lui ca nu are loc de munca si la 29 de ani nu are carte de munca. tata la varsta lui avea 10 ani de munca pe cartea de munca. si mereu se lauda cu cate ceva. nu stiu ce sa fac sa ma despart de el sau nu. il iubesc,dar cum stiu multe din ce a facut cand era de varsta mea. si mama s-a interesat de el si i-au zis sa ii faca bagajele pana poate. habar n-am ce sa fac.
Si din ce traiti?



pai cam din ce ne da mama lui si din c mai fac eu....era aproape vai si amar de capului and eu l-am cunoscut. azi cam toata ziua am fost prost dispusa si chiar habar n-am ce sa fac. am stat cu ai mei de vorba si in mare parte au dreptate. si daca ii zc di nou sa mearga de unde a venit o sa imi sara in cap maica-sa. is intre ciocan si nicovala......cred. ii cea mai mare prostie pe care am facut-o vreodata. de lucrat nu mai lucrez ca am plecat eu. sa dat la mine sotu femeii si am zis ca mai bine nu mai merg. help meeeee.........chiar nu stiu ce sa fac,cum sa ii zic ca nu mai vreau. plus ca m-a cerut de nevasta,el isi face sperante cu mine si pe mine nu ma prea mai intereseaza
kudika017543
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:36
Mai fetelor, cand o sa pricepeti ca aveti de ales in viata alba sau neagra? E vorba de viata ta, nu a lui si nu a parintilor lui. O sa-ti sara ma-sa in cap? Adica zice multumesc ca i-ai luat pramatia din casa, nu?

De ce nu va doriti si voi o viata linistita de care sa va bucurati, chiar nu inteleg.

Spui simplu: nu vreau! Punct! Nu vreau sa ma marit cu tine, nu vreau sa continui o relatie cu tine, nu vreau sa mai locuim impreuna. Stai de frica? De mila, de sila? De ce Doamne iarta-ma, pierzi timp din viata TA langa oameni cu care nu ai nimic in comun? Asa cum ai plecat de la job pentru ca nu-ti placea, asa pleci si dintr-o relatie in care nu te simti bine.

Ce atatea ganduri si intrebari?! Chiar nu pricep.
rashela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:48
De la: rashela, la data 2011-01-07 18:48:13Mai fetelor, cand o sa pricepeti ca aveti de ales in viata alba sau neagra? E vorba de viata ta, nu a lui si nu a parintilor lui. O sa-ti sara ma-sa in cap? Adica zice multumesc ca i-ai luat pramatia din casa, nu?

De ce nu va doriti si voi o viata linistita de care sa va bucurati, chiar nu inteleg.

Spui simplu: nu vreau! Punct! Nu vreau sa ma marit cu tine, nu vreau sa continui o relatie cu tine, nu vreau sa mai locuim impreuna. Stai de frica? De mila, de sila? De ce Doamne iarta-ma, pierzi timp din viata TA langa oameni cu care nu ai nimic in comun? Asa cum ai plecat de la job pentru ca nu-ti placea, asa pleci si dintr-o relatie in care nu te simti bine.

Ce atatea ganduri si intrebari?! Chiar nu pricep.


cam ai dreptate. astept sa vad daca se angajeaza undeva daca nu, ii spun ca nu mai vreau si ii spun si motivu,pt ca mi-a zis si tata ca el no sa il tina daca nu isi cauta de lucru si are dreptate. chiar nu il mai suport langa mine.
kudika017543
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:51
De la: kudika017543, la data 2011-01-08 09:51:42
De la: rashela, la data 2011-01-07 18:48:13Mai fetelor, cand o sa pricepeti ca aveti de ales in viata alba sau neagra? E vorba de viata ta, nu a lui si nu a parintilor lui. O sa-ti sara ma-sa in cap? Adica zice multumesc ca i-ai luat pramatia din casa, nu?

De ce nu va doriti si voi o viata linistita de care sa va bucurati, chiar nu inteleg.

Spui simplu: nu vreau! Punct! Nu vreau sa ma marit cu tine, nu vreau sa continui o relatie cu tine, nu vreau sa mai locuim impreuna. Stai de frica? De mila, de sila? De ce Doamne iarta-ma, pierzi timp din viata TA langa oameni cu care nu ai nimic in comun? Asa cum ai plecat de la job pentru ca nu-ti placea, asa pleci si dintr-o relatie in care nu te simti bine.

Ce atatea ganduri si intrebari?! Chiar nu pricep.


cam ai dreptate. astept sa vad daca se angajeaza undeva daca nu, ii spun ca nu mai vreau si ii spun si motivu,pt ca mi-a zis si tata ca el no sa il tina daca nu isi cauta de lucru si are dreptate. chiar nu il mai suport langa mine.


dati-mi un sfat ca nu mai stiu ce sa fac....mi-e rusine sa ma mai duc la parinti mei sa ii intreb ce sa fac. sau sa astept sa faca un pas gresit si apoi sa ii fac "vant"??
kudika017543
Postat pe 8 Ianuarie 2011 12:40
schimba iala pui dormi la parinti o noapte si lasa-i bagaju la usa:) cu toate ca din experienta mea o sa tio mai tragi cu el in viata asta pt ca asta cauti sex daca cautai si altceva o familie erai interesata daca este in stare sa tina o casa cu tot ce decurge de aici o sa-i cumperi tu verigheta oricum sa fii iubita
viorelss_1
Postat pe 8 Ianuarie 2011 12:48
De la: viorelss_1, la data 2011-01-08 12:48:34 schimba iala pui dormi la parinti o noapte si lasa-i bagaju la usa:) cu toate ca din experienta mea o sa tio mai tragi cu el in viata asta pt ca asta cauti sex daca cautai si altceva o familie erai interesata daca este in stare sa tina o casa cu tot ce decurge de aici o sa-i cumperi tu verigheta oricum sa fii iubita


nu sant cu el doar ca sa ma culc cu el. ii doar puturos ii place sa traiasca,din cate am vazut, pe spatele atuia. cand nu avea bani ma reimitea la cine vedea ca are bani. daca chiar vroiam sa ma culc cu el puteam sa ma culc cu el odata sau de doua ori sau imi gaseam pe oricine la orice colt de strada,eu nu sunt asa sa ma culc cu oricine,asta ar insemna sa imi bat joc de mine. si ce nu imi place nici mie si nici la parinti mei e ca mereu se lauda cu ceva ca a facut,ca a dregut. si nici macar liceul nu si l-a inceput,are doar 10 clase. n-as fi avut pretentia sa aibe nu stiu ce facultate,nici eu nu am facultate,dar macar liceul sa il termine.
kudika017543
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:07
Eu chiar nu mai inteleg ce vrei tu de fapt!!!
Nici tu nu intelegi. Probabil ca il iubesti si ai vrea sa se schimbe. Sa inceapa sa munceasca, sa faceti o casa si o familie impreuna. Am o veste proasta NU SE VA INTAMPLA. EL NU SE VA SCHIMBA.
Asa cum ai si observat si bine ai subliniat chiar tu: ii place sa traiasca pe spatele altora.
Rashela ti-a spus ce sa faci...sa pleci...si tu 2 posturi mai jos intrebai din nou ce sa faci...tu de fapt ce vrei sa auzi???
Cunosc atat de bine cazul tau. M-am chinuit sa ridic un barbat 3 ani cat am fost impreuna, apoi am ramas amici inca vreo 4 ani, in care la fel incercam sa il invat chestii despre viata, ce trebuie sa faca, cum trebuie sa faca, etc. Si el chiar stia sa faca ceva foarte bine: dans sportiv. Ar fi putut sa antreneze, sa danseze la evenimente, se fac multi bani din asa ceva. Avea insa o familie execrabila, oameni fara liceu terminat, care faceau foarte putini bani pe luna si pe deasupra si foarte prosti. Asa ca familia a ''castigat'' l-a tras in jos enorm si i-a distrus toata viata (acum lucreaza ca bodyguard pe un salariu de nimic). Iar eu nu mai vorbesc deloc cu el pentru ca nu am suportat niciodata sa vad cum un om se autodistruge, mai ales cand are langa el prieteni care pot sa il traga in sus.
Vrei sfaturi...uite sfaturi: pleaca cat mai repede de langa el, fa-ti viata alaturi de un barbat care merita si TE merita. Un barbat care stie sa te respecte, iubeasca si pe care il intereseaza sa aiba el grija de tine, nu tu de el.
pinguina
Postat pe 9 Ianuarie 2011 12:54
De la: pinguina, la data 2011-01-09 12:54:31Eu chiar nu mai inteleg ce vrei tu de fapt!!!
Nici tu nu intelegi. Probabil ca il iubesti si ai vrea sa se schimbe. Sa inceapa sa munceasca, sa faceti o casa si o familie impreuna. Am o veste proasta NU SE VA INTAMPLA. EL NU SE VA SCHIMBA.
Asa cum ai si observat si bine ai subliniat chiar tu: ii place sa traiasca pe spatele altora.
Rashela ti-a spus ce sa faci...sa pleci...si tu 2 posturi mai jos intrebai din nou ce sa faci...tu de fapt ce vrei sa auzi???
Cunosc atat de bine cazul tau. M-am chinuit sa ridic un barbat 3 ani cat am fost impreuna, apoi am ramas amici inca vreo 4 ani, in care la fel incercam sa il invat chestii despre viata, ce trebuie sa faca, cum trebuie sa faca, etc. Si el chiar stia sa faca ceva foarte bine: dans sportiv. Ar fi putut sa antreneze, sa danseze la evenimente, se fac multi bani din asa ceva. Avea insa o familie execrabila, oameni fara liceu terminat, care faceau foarte putini bani pe luna si pe deasupra si foarte prosti. Asa ca familia a ''castigat'' l-a tras in jos enorm si i-a distrus toata viata (acum lucreaza ca bodyguard pe un salariu de nimic). Iar eu nu mai vorbesc deloc cu el pentru ca nu am suportat niciodata sa vad cum un om se autodistruge, mai ales cand are langa el prieteni care pot sa il traga in sus.
Vrei sfaturi...uite sfaturi: pleaca cat mai repede de langa el, fa-ti viata alaturi de un barbat care merita si TE merita. Un barbat care stie sa te respecte, iubeasca si pe care il intereseaza sa aiba el grija de tine, nu tu de el.



luni a plecat de la mine,azi m-a sunat si mi-a zis ca inca vrea el sa fim inca impreuna si eu am spus ca nu. apoi a inceput sa imi scoata ochi ca eu am acceptat sa fiu sotia lui si acum nu ma vreau. i-am zis frumos motivul si normal s-a suparat. pur si simplu nu ma vreau sa aud de el. mie sila de el,am facut prea multe pt el si n-a meritat.
kudika017543
Postat pe 12 Ianuarie 2011 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie 1 De la: kudika032314 5 Noiembrie 2009 16:30
cosmetice de lux ocazie 1 De la: ocaziebuna 2 Noiembrie 2010 07:37
Chiloti - tanga, boxeri, dantela, budigai , etc. 39 De la: yumalai 23 Mai 2009 11:09
eu leu si el berbec 15 De la: lianavelecico 29 Mai 2009 12:39
Am o problema... 50 De la: copacelul 16 Mai 2009 09:30