Setari Cookie-uri

Mama purtatoare

Am 33 de ani , sunt sanatoasa , casatorita cu familie stabila si un copil nascut natural si fara probleme , doresc sa ajut contra cost o familie care isi doreste un copil. Nu fumez , nu consum alcool , si am sa fac tot ce trebuie ca bebelusul sa fie sanatos cand se va naste . Ofer seriozitate si astept seriozitate. ID caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:19
si cat costa tot ajutorul asta?
ironia
Postat pe 14 Ianuarie 2011 10:45
Sunt sute de copii prin orfelinate !!
Cat de disperata dupa bani poti sa fii ?!!
diana1981
Postat pe 14 Ianuarie 2011 18:46
E criza!
madyas
Postat pe 14 Ianuarie 2011 22:51
yo ma inpusc daca tara asta va mai continua in ritmul asta
scorpyoW
Postat pe 14 Ianuarie 2011 22:57
Buna. Mie mi se pare absolut minunat ce vrei s afaci. Sunt intr adevar foarte multe cupluri care nu pot avea copii. E o chestiune cat se poate de serioasa care implica o groaza de lucruri. Esti curajoasa ca faci asta. Esti sigura insa ca o sa poti da copilul dupa ce se naste?
dalila33
Postat pe 15 Ianuarie 2011 10:29
De la: dalila33, la data 2011-01-15 10:29:54Buna. Mie mi se pare absolut minunat ce vrei s afaci. Sunt intr adevar foarte multe cupluri care nu pot avea copii. E o chestiune cat se poate de serioasa care implica o groaza de lucruri. Esti curajoasa ca faci asta. Esti sigura insa ca o sa poti da copilul dupa ce se naste?


Ti se pare "absolut minunat" sa puna pret pe viata unui copil????Normal ca o sa poata sa dea copilul dupa ce il naste,ea face o afacere nu un copil,acum capisci?
Barbie30_
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:09
De la: diana1981, la data 2011-01-14 18:46:59Sunt sute de copii prin orfelinate !!
Cat de disperata dupa bani poti sa fii ?!!


Poate ca exista femei care nu pot duce o sarcina la termen si isi doresc proprii lor copii, nu din orfelinat !
Summer_
Postat pe 15 Ianuarie 2011 13:51
De la: evanjelina, la data 2011-01-10 13:19:15Am 33 de ani , sunt sanatoasa , casatorita cu familie stabila si un copil nascut natural si fara probleme , doresc sa ajut contra cost o familie care isi doreste un copil. Nu fumez , nu consum alcool , si am sa fac tot ce trebuie ca bebelusul sa fie sanatos cand se va naste . Ofer seriozitate si astept seriozitate. ID caaryy93@yahoo.com
barbactu stie....? cum facem cu proba inainte sau mergem direct pina reusim ?
BEL_AMY1
Postat pe 15 Ianuarie 2011 13:58
Imi pare rau ca lipsa banilor te-a adus intr-o asemenea situatie, dar cred ca nu este cea mai buna solutie.
Cel mai minunat lucru de pe aceasta lume este sa fii mamica si orice femeie isi doreste lucrul acesta atunci cand se simte pregatita. Cum vei putea tu sa renunti la el dupa ce il vei purta 9 luni in pantecul tau, ii vei vb, vei face totul ca el sa se nasca sanatos. Gandeste-te ce ai simtit cand ai nascut copilul pe care il ai acum langa tine si caruia ii oferi dragoste ta de mama. Vei putea suporta gandul ca la acest copil ai renuntat de buna voie? Gandeste-te de "n" ori inainte de a lua o astfel de hotarare!
kudika090313
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:21
De la: Barbie30_, la data 2011-01-15 12:09:24
De la: dalila33, la data 2011-01-15 10:29:54Buna. Mie mi se pare absolut minunat ce vrei s afaci. Sunt intr adevar foarte multe cupluri care nu pot avea copii. E o chestiune cat se poate de serioasa care implica o groaza de lucruri. Esti curajoasa ca faci asta. Esti sigura insa ca o sa poti da copilul dupa ce se naste?


Ti se pare "absolut minunat" sa puna pret pe viata unui copil????Normal ca o sa poata sa dea copilul dupa ce il naste,ea face o afacere nu un copil,acum capisci?
Ce sa-ti zic Barbie:::!iar dai repede cu pietre...ai incercat sa adopti in Rominia fara spaga? si ce ar fi asa de blamat ca mama purtatoare?in USA sunt state care au legi clare in aceasta privcinta
kudika188891karm_n
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:05
De la: kudika090313, la data 2011-01-15 14:21:20Imi pare rau ca lipsa banilor te-a adus intr-o asemenea situatie, dar cred ca nu este cea mai buna solutie.
Cel mai minunat lucru de pe aceasta lume este sa fii mamica si orice femeie isi doreste lucrul acesta atunci cand se simte pregatita. Cum vei putea tu sa renunti la el dupa ce il vei purta 9 luni in pantecul tau, ii vei vb, vei face totul ca el sa se nasca sanatos. Gandeste-te ce ai simtit cand ai nascut copilul pe care il ai acum langa tine si caruia ii oferi dragoste ta de mama. Vei putea suporta gandul ca la acest copil ai renuntat de buna voie? Gandeste-te de "n" ori inainte de a lua o astfel de hotarare!


in primul rand, nu ar fi copilul ei, deci nu vad de ce ar avea probleme sa il dea. in al 2-lea rand s-ar numi mama surogat, lucru care se poarta in afara. nu e nici o crima in asta. cum s-a spus si mai sus, poarta copilul altcuiva in pantec ( a unei alte femei care nu poate da nastere). daca tu nu ai putea avea copii, ai prefera sa adopti unul sau ai prefera sa stii ca e al tau dar l-a purtat altcineva in pantec?
Suzanna
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:29
De la: Suzanna, la data 2011-01-16 00:29:09
De la: kudika090313, la data 2011-01-15 14:21:20Imi pare rau ca lipsa banilor te-a adus intr-o asemenea situatie, dar cred ca nu este cea mai buna solutie.
Cel mai minunat lucru de pe aceasta lume este sa fii mamica si orice femeie isi doreste lucrul acesta atunci cand se simte pregatita. Cum vei putea tu sa renunti la el dupa ce il vei purta 9 luni in pantecul tau, ii vei vb, vei face totul ca el sa se nasca sanatos. Gandeste-te ce ai simtit cand ai nascut copilul pe care il ai acum langa tine si caruia ii oferi dragoste ta de mama. Vei putea suporta gandul ca la acest copil ai renuntat de buna voie? Gandeste-te de "n" ori inainte de a lua o astfel de hotarare!


in primul rand, nu ar fi copilul ei, deci nu vad de ce ar avea probleme sa il dea. in al 2-lea rand s-ar numi mama surogat, lucru care se poarta in afara. nu e nici o crima in asta. cum s-a spus si mai sus, poarta copilul altcuiva in pantec ( a unei alte femei care nu poate da nastere). daca tu nu ai putea avea copii, ai prefera sa adopti unul sau ai prefera sa stii ca e al tau dar l-a purtat altcineva in pantec?
Nu ar fi copilul ei???? tu ai citit ce ai scris? Doamne ce minte poti sa ai
Valy90
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:33
De la: Suzanna, la data 2011-01-16 00:29:09
De la: kudika090313, la data 2011-01-15 14:21:20Imi pare rau ca lipsa banilor te-a adus intr-o asemenea situatie, dar cred ca nu este cea mai buna solutie.
Cel mai minunat lucru de pe aceasta lume este sa fii mamica si orice femeie isi doreste lucrul acesta atunci cand se simte pregatita. Cum vei putea tu sa renunti la el dupa ce il vei purta 9 luni in pantecul tau, ii vei vb, vei face totul ca el sa se nasca sanatos. Gandeste-te ce ai simtit cand ai nascut copilul pe care il ai acum langa tine si caruia ii oferi dragoste ta de mama. Vei putea suporta gandul ca la acest copil ai renuntat de buna voie? Gandeste-te de "n" ori inainte de a lua o astfel de hotarare!


in primul rand, nu ar fi copilul ei, deci nu vad de ce ar avea probleme sa il dea. in al 2-lea rand s-ar numi mama surogat, lucru care se poarta in afara. nu e nici o crima in asta. cum s-a spus si mai sus, poarta copilul altcuiva in pantec ( a unei alte femei care nu poate da nastere). daca tu nu ai putea avea copii, ai prefera sa adopti unul sau ai prefera sa stii ca e al tau dar l-a purtat altcineva in pantec?


fugi si te
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:35
De la: scorpyoW, la data 2011-01-16 00:35:02
De la: Suzanna, la data 2011-01-16 00:29:09
De la: kudika090313, la data 2011-01-15 14:21:20Imi pare rau ca lipsa banilor te-a adus intr-o asemenea situatie, dar cred ca nu este cea mai buna solutie.
Cel mai minunat lucru de pe aceasta lume este sa fii mamica si orice femeie isi doreste lucrul acesta atunci cand se simte pregatita. Cum vei putea tu sa renunti la el dupa ce il vei purta 9 luni in pantecul tau, ii vei vb, vei face totul ca el sa se nasca sanatos. Gandeste-te ce ai simtit cand ai nascut copilul pe care il ai acum langa tine si caruia ii oferi dragoste ta de mama. Vei putea suporta gandul ca la acest copil ai renuntat de buna voie? Gandeste-te de "n" ori inainte de a lua o astfel de hotarare!


in primul rand, nu ar fi copilul ei, deci nu vad de ce ar avea probleme sa il dea. in al 2-lea rand s-ar numi mama surogat, lucru care se poarta in afara. nu e nici o crima in asta. cum s-a spus si mai sus, poarta copilul altcuiva in pantec ( a unei alte femei care nu poate da nastere). daca tu nu ai putea avea copii, ai prefera sa adopti unul sau ai prefera sa stii ca e al tau dar l-a purtat altcineva in pantec?


fugi si te
acum ma urmaresti tu n-am somn hai so impuscam amandoua pe asta
Valy90
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:37
sunt gata s'ai dam drumu
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:41
De la: scorpyoW, la data 2011-01-16 00:41:27sunt gata s'ai dam drumu
Valy90
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:51


o sa creada ca e terminatoru
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:55
unde ai fugit????

ma lasi singur sa trag!!!!!???
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 01:17
Si eu cred ca este un lucru bun ce ai decis sa faci si doresc ca la randul meu cand voi avea varsta necesara unui copil si starea materiala,sa apelez la un astfel de 'servici' sau sa infiez un copil...curaj si succes
hippylaura
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:46
De la: kudika188891karm_n, la data 2011-01-15 16:05:16
De la: Barbie30_, la data 2011-01-15 12:09:24
De la: dalila33, la data 2011-01-15 10:29:54Buna. Mie mi se pare absolut minunat ce vrei s afaci. Sunt intr adevar foarte multe cupluri care nu pot avea copii. E o chestiune cat se poate de serioasa care implica o groaza de lucruri. Esti curajoasa ca faci asta. Esti sigura insa ca o sa poti da copilul dupa ce se naste?


Ti se pare "absolut minunat" sa puna pret pe viata unui copil????Normal ca o sa poata sa dea copilul dupa ce il naste,ea face o afacere nu un copil,acum capisci?
Ce sa-ti zic Barbie:::!iar dai repede cu pietre...ai incercat sa adopti in Rominia fara spaga? si ce ar fi asa de blamat ca mama purtatoare?in USA sunt state care au legi clare in aceasta privcinta


ca vrea sa fie mama purtatoare nu este un lucru rau! dar cand deja asta a devenit un stil de viata pentru care ceri 10 -15 mii de euro nu mai este chiar asa ok!
s-a umplut internetul de atatea oferte de mame surogat...nu imi spune toate o fac doar pt ca vor sa ajute o familie..nu pt bani, nu?
si daca familia respectiva nu isi permite sa plateasca sumele cerute de ele?
oare sa coste mai mult de 10 mii de euro o adoptie?
ironia
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:56
Eu nu judec pe nimeni..dar .mi se pare ceva la moda acum....mmmmmmm....ce sa zic femeie curajoasa...
jeanpierre
Postat pe 17 Ianuarie 2011 00:02
"La moda" ??
Dar voi principii nu aveti? Daca este la moda sa mergi in piele goala pe strada, mergi?
kudika090313
Postat pe 17 Ianuarie 2011 11:03
Sanatoasa , casatorita , curata aspect fizic placut ,nu am vicii mama unui copil de patru ani nascut natural , doresc sa fiu mama purtatoare. Ofer si cer seriozitate. Sunt din judetul Cluj inf la adresa caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 16 Martie 2011 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prospan 9 De la: Kavasaki 28 Ianuarie 2011 08:23
Cloasma gravidei 3 De la: torasexy 29 Iulie 2008 13:34
fertilizare in vitro 44 De la: kudika075139 5 August 2012 23:46
Sarcina sau nu 54 De la: BEL_AMY1 13 Ianuarie 2011 15:28
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:27