Setari Cookie-uri

Copilaria

Care este diferenta dintre copilaria pe care am avut-o noi (generatia de dupa revolutie) comparativ cu cea a parintilor nostri?
irinuku
Postat pe 20 Ianuarie 2011 03:27
nu stiu dinastea
scorpyoW
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:15
De la: irinuku, la data 2011-01-20 03:27:23Care este diferenta dintre copilaria pe care am avut-o noi (generatia de dupa revolutie) comparativ cu cea a parintilor nostri?
de doar vreo 25 ani...cam asta este
4Life
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:17
De la: irinuku, la data 2011-01-20 03:27:23Care este diferenta dintre copilaria pe care am avut-o noi (generatia de dupa revolutie) comparativ cu cea a parintilor nostri?

http://www.youtube.com/watch?v=J0BkdKGPTxw
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:18
De la: irinuku, la data 2011-01-20 03:27:23Care este diferenta dintre copilaria pe care am avut-o noi (generatia de dupa revolutie) comparativ cu cea a parintilor nostri?


noi nu am avut mess sau telefoane mobile
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:27
Care e diferenta?
-nu aveam telefoane si asa eram scutiti de unele lucruri neplacute cum ar fi un mesaj de la iubit care sa-ti strice toata ziua sau un telefon in miez de noapte care sa-ti strice somnul.
-nu aveam net si nu prea stateam prin casa,ne jucam ca niste copii normali tot cu copii nu cu roboti si masini de pe net.Din cauza asta multi copii isi dezvolta o lume imaginara care nu prea are legatura cu realitatea si in timp au probleme de acomodare.
-nu prea auzeam de droguri,de "servit" nici nu mai zic...
-ne intalneam la o prajitura nu la o bautura de la care sa plecam pe burta.
Barbie30_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 03:45
intrebarea este: care este diferenta dintre copilaria ce-am avut-o noi (nu am decat 26 de ani) si copilaria de acum? dintre copilaria noastra si cea a parintilor este diferenta desigur dar nu atat de mare ca a copiilordin ziua de azi (daca se mai pot numi copii)....
vali_niko
Postat pe 23 Ianuarie 2011 14:19
De la: Barbie30_, la data 2011-01-23 03:45:32Care e diferenta?
-nu aveam telefoane si asa eram scutiti de unele lucruri neplacute cum ar fi un mesaj de la iubit care sa-ti strice toata ziua sau un telefon in miez de noapte care sa-ti strice somnul.
-nu aveam net si nu prea stateam prin casa,ne jucam ca niste copii normali tot cu copii nu cu roboti si masini de pe net.Din cauza asta multi copii isi dezvolta o lume imaginara care nu prea are legatura cu realitatea si in timp au probleme de acomodare.
-nu prea auzeam de droguri,de "servit" nici nu mai zic...
-ne intalneam la o prajitura nu la o bautura de la care sa plecam pe burta.
heikonencompany
Postat pe 23 Ianuarie 2011 15:59
Copilaria nu are varsta.
Omul care uita de copilul din interiorul lui e dureros.
Aici mai avem foarte mult de lucru cu noi insine ca Oameni.
Va aduc aminte cu toata dragostea,,,,
Viata traita ca OM pe Planeta Pamant e un joc, care ar fi normal sa fie traita in cea mai frumoasa armonie.
Daca fiecare OM ar constientiza ca fiecare incercare ( bucurie, intristare, iubire, BANI, AVERE etc) e daruita de Dumnezeul nostru Creator pentru progresul lui , in folosul sufletului , pentru ascensiunea lui spre infinit, ,,,, ar fi doar fericire.
Omul deocamdata mai are de invatat cum sa ceara un ajutor de la Dumnezul nostru Creator, ca sa poata spulbera toate neajunsurile vietii traite ca om adormit pe planeta.
Asa ca , va recomand un link care va aduce aminte ce aveti de facut, doar sa puneti in practica ceea ce scrie in el si dupa aceea mai stam de vorba http://www.lucratorul-in-lumina.com/meniu.htm
Dumnezeul nostru creator sa fie cu voi dupa vointa voastra si voia lui.
healthy000378
Postat pe 23 Ianuarie 2011 17:10
De la: irinuku, la data 2011-01-20 03:27:23Care este diferenta dintre copilaria pe care am avut-o noi (generatia de dupa revolutie) comparativ cu cea a parintilor nostri?


eu am avut o copilarie minunata pe care si-ar dori-o orice copil, indiferent de timpuri...La bunica la tara in libertate cu inca 5 verisori.La ceilalti bunici, intr-un oras, intr-o casa cu o gradina ca un rai.Cu prieteni veniti de prin tara, cu tot rasfatul posibil, cu trasnai mai mici sau mai mari, cu vacante care treceau asa de repede !
Anii de scoala...ce repede s-a dus totul...a fost frumos..
Am fost binecuvantata cu o familie si o copilarie de vis !!!
contesina
Postat pe 8 Februarie 2011 15:54
De la: contesina, la data 2011-02-08 15:54:00...Am fost binecuvantata cu o familie si o copilarie de vis !!!


si eu
battleofwits
Postat pe 8 Februarie 2011 15:58
De la: contesina, la data 2011-02-08 15:54:00...Am fost binecuvantata cu o familie si o copilarie de vis !!!


si eu
battleofwits
Postat pe 8 Februarie 2011 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Electronice 2 De la: marco918 21 Iulie 2010 15:46
Kudos Network 1 De la: KudoS 27 Martie 2011 15:48
extindere cotet 2 De la: gigi_braicovici 21 Aprilie 2010 09:10
Castiga bani jucandu-te pe net 7 De la: bunicuta66 1 Noiembrie 2010 13:14
firma curierat rapid 6 De la: RoxyRoxx 2 Februarie 2012 18:13