Setari Cookie-uri

Life-Care:)

Buna fetelor...stiu ca probabil multe dintre voi o sa imi sariti in cap..deoarece cu acest subiect ating o coarda sensibila a multor dintre voi , dar as vrea sa stiu sincer ce parere aveti despre produsele BIO..nu vreau sa intram in discutzii despre MLM si aceasta industrie..vreau doar parerea voastra stricta referitoare la produse...tocmai astazi am avut o intalnire cu o tipa partenera la Amway, care mi`a redat niste chestii foarte bine implementate in mintea ei, exact ca un robot, care nu crede ce zice...am fost foarte socata si imediat am sunat`o pe directoare mea de la Life-Care ca sa ma lamureasca in mai multe privinte (eu sunt la Life-Care din vara anului 2010 dar pana acum 2 luni cand m`am convins de calitatea produselor nu m`am implicat)...nu are rost sa intru in detalii ..vreau sa va spun ca eu nu investesc nici un ban in absolut nimic si fac asta din placere si pentru a avea cat mai multi prieteni, si nu pentru bani sau afacere..astept parerile voastre cat se poate de sincere..iar pentru fetele interesate de detalii ma puteti gasi pe id`ul s3xy_brun3ta
Andrushkatyt
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:00

Bio.. este o moda. se fac multi bani... in general, la mancare nu va fi nici o diferenta in viata ta. dar, de exemplu, animalele crescute bio sint mai putin "sechestrate" in custi si spatii restranse de tot felul. produsele cosmetice, merita mai multa atentie, pentru ca de exemplu, toate sampoanele normale contin produse puternice care afecteaza parul. un sampon nu e "bio" dar sint cu ingrediente mult mai sanatoase si evident mai scumpe.
Histria
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:11
Buna...multumesc de raspuns...sunt convinsa ca nu fac miracole, dar probabil ca nici nu dauneaza atat de tare ca altele...Acum o saptamana am auzit ca printre cele mai cunoscute firme cu am fi Avon, Oriflame, Dove, Nivea, etc. sunt in topul firmelor cu cele mai chimice produse..
Andrushkatyt
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:18
De la: Andrushkatyt, la data 2011-01-28 23:18:55Buna...multumesc de raspuns...sunt convinsa ca nu fac miracole, dar probabil ca nici nu dauneaza atat de tare ca altele...Acum o saptamana am auzit ca printre cele mai cunoscute firme cu am fi Avon, Oriflame, Dove, Nivea, etc. sunt in topul firmelor cu cele mai chimice produse..


Este evident ca atunci cand ofera produse la un pret foarte bun nu pot folosi ingredientele cele mai de calitate care costa mai scump.. aici intervine bio - foloseste ingrediente mai de calitate, de fapt mai putin agresive pentru piele de ex. de multe ori, cele mai renumite produse cosmetice ale marcilor cunoscute sint mai degraba axate pe aspect, parfum, textura, ca sa dea impresia de produs reusit.
Histria
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:25
Mersi mult:)
Andrushkatyt
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:28
De la: Andrushkatyt, la data 2011-01-28 23:28:08Mersi mult:)



interesant, ce face de fapt life care ? cu ce se ocupa ?
Histria
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:34
sincer nu stiu sa iti raspund exact ce face firma life-care...la fel nici partenerii...pentru ca difera de fiecare om...unul pentru bani..altul pentru produse...motivele sunt diferite...normal promoveaza, inscriu parteneri shi ii ajute sa isi dezvolte o retea...am vazut pe foarte multe forumuri nenumarate discutii in contradictoriu... eu personal folosesc produse de la ei (din moment ce sunt partener)...si mai departe recomand pentru ca sunt multumita de ele...dar asta nu inseamna ca samponul care mi s`a potrivit mie trebuie neaparat sa se potriveasca si altcuiva....
Andrushkatyt
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:39

inteleg, este un nou stil de marketing .. un prieten al meu este in asa ceva dar in telefonie..
Histria
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:49
da...network marketing se numeste sistemul
Andrushkatyt
Postat pe 28 Ianuarie 2011 23:55
da, asta este. fiindca veni vorba, referitor la produse cosmetice, sint studii care fac o legatura intre cancerul de san si anti-transpirantele pe baza de aluminiu. iarasi nu e vorba de bio, dar fiinca veni vorba..
Histria
Postat pe 29 Ianuarie 2011 10:16
da stiu..am auzit...dar crezi ca astea care se zice ca sunt bio sunt mai daunatoare decat celelalte?
Andrushkatyt
Postat pe 29 Ianuarie 2011 10:39
Buna!!! sunt noua pe aici...
Poate ca produsele bio in general nu sunt chiar asa bune precum se spune,dar cu siguranta sunt CELE mai bune de pe piata (ma refer la cele bio nu naturale pt ca exista o mare diferenta intre cele doua categorii).Iar despre produsele life care ce sa spun...probabil life care ne ofera cele mai sanatoase produse din tara si nu vorbesc doar asa de reclama,tocmai de aceea nu spun mai multe despre asta .Pentru cei interesati sa afle mai multe,atat despre produsele bio cat si despre life care puteti sa-mi scrieti pe adresa lcc.manager@yahoo.com.
kudika365300
Postat pe 9 Februarie 2011 15:09
De la: Andrushkatyt, la data 2011-01-29 10:39:15da stiu..am auzit...dar crezi ca astea care se zice ca sunt bio sunt mai daunatoare decat celelalte?

si eu stiu de ei, normal ei zic ca au miere naturala mierea lor nu are cum sa fie naturala cea naturala se zahariseste deci logic si ei chimicale, in ziua de azi nu mai este nimic natural pt deja am distrus materia prima naturala
ipahebirowtnod
Postat pe 9 Februarie 2011 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Manelisti 3 De la: kudika_10202 10 Septembrie 2012 11:38
ENERION-BUN PENTRU ASTENIE? 4 De la: kudika_9590 3 Martie 2014 14:04
produse sunsilk 6 De la: incognito_cris 27 Aprilie 2015 18:16
hepatita b 2 De la: kudika603091 27 Februarie 2014 08:30
Oboseala fara motiv 5 De la: kudika196886 7 Martie 2012 18:02