Setari Cookie-uri

Prinsa intre iubirea a doi barbati

Buna dragelor!

Am hotarat sa va cer parerea despre o situatie care ar putea fi cosmarul oricarei femei...am o relatie de 3 ani si ceva...acu-s 2 saptamani m-am despartit de tipul cu care am fost astia 3 ani pentru ca deja nu se mai comportase frumos de fel...intre timp am cunoscut un alt baiat,as putea spune baiatul visurilor mele...dulce,atent ,adica perfect!Fostul prieten cu care am fost 3 ani a revenit...imi cerea iertare si o a doua sansa sa ne impacam si jura ca totul se va schimba,inclusiv el daca il iert...imi plangea in fata..si ma ruga...intr-un final l-am iertat...intradevar imi demonstreaza k incepe sa se schimbe...problema e ca in timpul in care eram despartita de el m-am combinat cu celalalt baiat.Acum sunt cu amandoi in acelasi timp si nu stiu pe care dintre cei doi sa-l aleg...sunt intr-o situatie foarte grea...imi place de amandoi...cu fostul cu care m-am impacat mi putin frica ca va fi l fel cum a fost...dar celalat e baiatul perfect!Please help!
Alysia_Alice90
Postat pe 7 Septembrie 2012 13:11
cand fugi dupa 2 iepuri nu prinzi niciunul
Piscolinoo
Postat pe 7 Septembrie 2012 13:21
cu 2 in acelasi timp nu-ti place sa pierzi timpul deloc!

si daca iti promite ca se schimba si nu iti arata? tu ce faci, traiesti din promisiuni?

muza_ta
Postat pe 7 Septembrie 2012 13:27
asta-i menage a trois
rondina
Postat pe 7 Septembrie 2012 15:43
De la: rondina, la data 2012-09-07 15:43:18asta-i menage a trois


daca altii pot,ea de ce nu
Ame_li
Postat pe 7 Septembrie 2012 15:47
De la: Alysia_Alice90, la data 2012-09-07 13:11:50Buna dragelor!

Am hotarat sa va cer parerea despre o situatie care ar putea fi cosmarul oricarei femei...am o relatie de 3 ani si ceva...acu-s 2 saptamani m-am despartit de tipul cu care am fost astia 3 ani pentru ca deja nu se mai comportase frumos de fel...intre timp am cunoscut un alt baiat,as putea spune baiatul visurilor mele...dulce,atent ,adica perfect!Fostul prieten cu care am fost 3 ani a revenit...imi cerea iertare si o a doua sansa sa ne impacam si jura ca totul se va schimba,inclusiv el daca il iert...imi plangea in fata..si ma ruga...intr-un final l-am iertat...intradevar imi demonstreaza k incepe sa se schimbe...problema e ca in timpul in care eram despartita de el m-am combinat cu celalalt baiat.Acum sunt cu amandoi in acelasi timp si nu stiu pe care dintre cei doi sa-l aleg...sunt intr-o situatie foarte grea...imi place de amandoi...cu fostul cu care m-am impacat mi putin frica ca va fi l fel cum a fost...dar celalat e baiatul perfect!Please help!


Nu iubesti nikiunul cu adevarat !!!! Punct!
kudika_nikole
Postat pe 7 Septembrie 2012 17:12
bine spus!
lilian77
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:20

Nu iubesti nikiunul cu adevarat !!!! Punct![/quote]

Bine spus!
lilian77
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:21
De la: Alysia_Alice90, la data 2012-09-07 13:11:50Buna dragelor!

Am hotarat sa va cer parerea despre o situatie care ar putea fi cosmarul oricarei femei...am o relatie de 3 ani si ceva...acu-s 2 saptamani m-am despartit de tipul cu care am fost astia 3 ani pentru ca deja nu se mai comportase frumos de fel...intre timp am cunoscut un alt baiat,as putea spune baiatul visurilor mele...dulce,atent ,adica perfect!Fostul prieten cu care am fost 3 ani a revenit...imi cerea iertare si o a doua sansa sa ne impacam si jura ca totul se va schimba,inclusiv el daca il iert...imi plangea in fata..si ma ruga...intr-un final l-am iertat...intradevar imi demonstreaza k incepe sa se schimbe...problema e ca in timpul in care eram despartita de el m-am combinat cu celalalt baiat.Acum sunt cu amandoi in acelasi timp si nu stiu pe care dintre cei doi sa-l aleg...sunt intr-o situatie foarte grea...imi place de amandoi...cu fostul cu care m-am impacat mi putin frica ca va fi l fel cum a fost...dar celalat e baiatul perfect!Please help!



Hm,nu te strange costumasul imbracat pentru promenada,domnisoara????Cei doi nu sunt de compatimit,ci tu!!!! Reusesti sa te imparti, celor doi,,in mod echitabil???
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:22
Tu ai simtit ce inseamna iubire adevarata inainte de a trece la urmatorul nivel? Cat a durat intre prima intalnire si distractia in pat? Sunt intrebari la care trebuie sa-ti dai singura raspunsul. Uneori nu ajunge o viata intreaga sa cunosti un om, cu atat mai putin cateva luni.
In ce priveste primul barbat, comportamentul ce a dus la despartire va revenii in momentul in care cand starea lui de bine dispare si s-ar putea ca situatia de atunci sa fie mult mai complexa.
Stefan_Ion_2
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:41
incearca cu al doilea spui ca e perfect, te-ai indragostit de el... ce ai de pierdut ?
kudi10
Postat pe 9 Septembrie 2012 10:13
Daca l-ai fi iubit pe barbatul cu care ai stat 3 ani nu te-ar fi putut face un alt barbat sa nu stii ce sa alegi .... Doi oameni stand impreuna , inevitabil au zile bune , zile mai putin bune impreuna ,au o relatie cu bune si cu rele ... Deci ,exista un istoric al relatiei voastre ... Barbatul al doilea care a aparut in peisaj si care spui ca e barbatul perfect ,reprezinta un risc pentru ca tu cunosti ceea ce vrea el sa cunosti despre el , ca la orice inceput , isi da silinta sa para perfect dar asta nu inseamna ca si este ....
ICEGIRL
Postat pe 9 Septembrie 2012 10:19
Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.
Gandeste logic: Ai avut niste motive intemeiate sa te desparti, gata asta e ! ajunge cu privitul inapoi si "ce- ar fi daca s-ar schimba" .. O schimbare 100% nu se intampla asa repede sau e doar ceva pe termen f scurt.
Asta cu " a doua sansa" merge bine doar in filme .
Treci la urmatorul!
kudika052198
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:05
sa ramai cu cei doi barbati !! macar te vei satura ! cat timp unul i-ti face in fata... celalalt sa-ti faca din dos... ai tu cate gauri iubire??? recomand ca tu sa nu le parasesti..... daca unul din ei pleaca.... atunci pleaca... ! in cel mai rau caz... ma chemi pe mine !
kudika_8507
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:51
=)) + nu vorbim de bufet suedez aici vb de ceva mai serios deci incearca tu sandwich
kudika415913
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:55
De la: kudika052198, la data 2012-09-09 12:05:58Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.
Gandeste logic: Ai avut niste motive intemeiate sa te desparti, gata asta e ! ajunge cu privitul inapoi si "ce- ar fi daca s-ar schimba" .. O schimbare 100% nu se intampla asa repede sau e doar ceva pe termen f scurt.
Asta cu " a doua sansa" merge bine doar in filme .
Treci la urmatorul!



:D
kudika415913
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:58
De la: lilian77, la data 2012-09-07 20:21:26
Nu iubesti nikiunul cu adevarat !!!! Punct!


Bine spus! [/quote]

kudika_nikole
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:10
Tu crezi c-a fost iubire-adevarata?
Eu cred c-a fost o scurta nebunie!
(Ion Minulescu)
kudika_6513
Postat pe 9 Septembrie 2012 23:14
De la: Alysia_Alice90, la data 2012-09-07 13:11:50Buna dragelor!

Am hotarat sa va cer parerea despre o situatie care ar putea fi cosmarul oricarei femei...am o relatie de 3 ani si ceva...acu-s 2 saptamani m-am despartit de tipul cu care am fost astia 3 ani pentru ca deja nu se mai comportase frumos de fel...intre timp am cunoscut un alt baiat,as putea spune baiatul visurilor mele...dulce,atent ,adica perfect!Fostul prieten cu care am fost 3 ani a revenit...imi cerea iertare si o a doua sansa sa ne impacam si jura ca totul se va schimba,inclusiv el daca il iert...imi plangea in fata..si ma ruga...intr-un final l-am iertat...intradevar imi demonstreaza k incepe sa se schimbe...problema e ca in timpul in care eram despartita de el m-am combinat cu celalalt baiat.Acum sunt cu amandoi in acelasi timp si nu stiu pe care dintre cei doi sa-l aleg...sunt intr-o situatie foarte grea...imi place de amandoi...cu fostul cu care m-am impacat mi putin frica ca va fi l fel cum a fost...dar celalat e baiatul perfect!Please help!


1 Fostul reactualizat nu se va schimba pentru mult timp, e foarte posibil sa inceapa sa se comporte ca atunci cand nu-l mai placeai.
2 Celalalt e perfect si il paci foarte mult ?
De ce oare iti bati joc de el?
daca afla de schemele tale in trei s-ar putea sa pierzi.
Thais13
Postat pe 15 Septembrie 2012 14:26
...next.

ramai cu al doilea.daca s-a rupt ceva o data cu primul,se va rupe mereu
blackangel755
Postat pe 15 Septembrie 2012 21:51
da cu zarul -------marele cistiga
puiufina
Postat pe 16 Septembrie 2012 08:33
din propria experienta, iti spun foarte sincer, cel cu care ai fost 3 ani de zile nu se va schimba niciodata, daca o data s-a purtat cum s-a purtat cu tine o va face din nou. mai bine incerci cu tipul acesta "nou" ca nu ai chiar nimic de pierdut! e doar un sfat, tu vei sti mai bine ce sa alegi. nu poti continua cu 2 odata pentru ca finalul nu va fi deloc unul fericit.
free_cristinutza
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:16
...alege.l pe al doilea ...dak il iubeai pe primul nu ar mai fi existat al doilea :)
gonzolita
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:14
ete Sfantul unde-mi era! :))
blackangel755
Postat pe 16 Septembrie 2012 19:27
De la: Armain, la data 2012-09-15 22:38:55La manastire!

Bitch!


Ame_li
Postat pe 16 Septembrie 2012 19:31
De la: Alysia_Alice90, la data 2012-09-07 13:11:50Buna dragelor!

Am hotarat sa va cer parerea despre o situatie care ar putea fi cosmarul oricarei femei...am o relatie de 3 ani si ceva...acu-s 2 saptamani m-am despartit de tipul cu care am fost astia 3 ani pentru ca deja nu se mai comportase frumos de fel...intre timp am cunoscut un alt baiat,as putea spune baiatul visurilor mele...dulce,atent ,adica perfect!Fostul prieten cu care am fost 3 ani a revenit...imi cerea iertare si o a doua sansa sa ne impacam si jura ca totul se va schimba,inclusiv el daca il iert...imi plangea in fata..si ma ruga...intr-un final l-am iertat...intradevar imi demonstreaza k incepe sa se schimbe...problema e ca in timpul in care eram despartita de el m-am combinat cu celalalt baiat.Acum sunt cu amandoi in acelasi timp si nu stiu pe care dintre cei doi sa-l aleg...sunt intr-o situatie foarte grea...imi place de amandoi...cu fostul cu care m-am impacat mi putin frica ca va fi l fel cum a fost...dar celalat e baiatul perfect!Please help!
.....crestineste, l-ai iertat pe fostul, dar sufleteste!!??? fa ce crezi ca este cel mai bine ptr sfletul tau!!!...si hotaraste-te cat mai curand!!!
mia2123
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:07
ce te faci daca apare un al trei-lea?
dragdana
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:20
De la: mia2123, la data 2012-09-16 20:07:47
.....crestineste, l-ai iertat pe fostul, dar sufleteste!!??? fa ce crezi ca este cel mai bine ptr sfletul tau!!!...si hotaraste-te cat mai curand!!![/quote]


Mia, a ierta din punct de vedere crestineste, este sinonim cu a ierta din tot sufletul,,cel putin asa dispune orice dogma crestina!!Te salut,cu drag!!! Buna seara!!! Sunt pline cu citronada!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:20
De la: dragdana, la data 2012-09-16 20:20:18ce te faci daca apare un al trei-lea?



Mai da-o incolo.... altele cu ,,n'' barbati ....iar altele deloc ??
GHEISA_
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:23
De la: kudika_15804, la data 2012-09-16 20:20:50
De la: mia2123, la data 2012-09-16 20:07:47
.....crestineste, l-ai iertat pe fostul, dar sufleteste!!??? fa ce crezi ca este cel mai bine ptr sfletul tau!!!...si hotaraste-te cat mai curand!!!



Mia, a ierta din punct de vedere crestineste, este sinonim cu a ierta din tot sufletul,,cel putin asa dispune orice dogma crestina!!Te salut,cu drag!!! Buna seara!!! Sunt pline cu citronada!!! [/quote]....o seara placuta, Miss!!!!...gustoasa citronada, multumesc!!!...iti dau la schimb o portie de tort....am bucatarit cu fiica, maine este ziua ei!!!
mia2123
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor .....sfat va rog...:) 3 De la: kudika094196 19 August 2011 23:28
uitativa 4 De la: rascanu89 31 Martie 2012 13:56
Nu stiu cum este mai bine 7 De la: Viorica_Vio 14 Noiembrie 2013 13:20
Dragostea si ea.. 30 De la: Mihai929893 6 August 2013 15:51
caffe time..... 2 De la: andapui 21 August 2010 11:57